شایعه مشخصات نهایی Xbox 720 در Xbox World.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
65607681469723726373.jpg

مجله Xbox World در یکی از شماره های خود در 8 صفحه اطلاعات مفیدی را در مورد کنسول نسل بعد مایکروسافت XBox 720 با نام رمز Durango

.گفته های این مجله به حقیقت نزدیک و قابل اطمینان است CVG می گوید:
قبلا نیز این مجله اطلاعاتی منتشر کرده بود که مایکروسافت آنان را بعدها تایید کرد.

Dan Dawkins سردبیر این مجله به CVG می گوید:
Xbox World در مدت 12 ماه این اطلاعات را دریافت کرده است. تغییرات چشمگیری و اخبار اصلی را می توان در شماره قبل از برگزاری E3 و ماه ژوئن شاهد خواهیم بود.
این کنسول در ماه مارس برای سازندگان ارسال خواهد شد. اطلاعات اولیه سخت افزاری این کنسول در 28 فوریه 2012 در کنفرانسی در لندن به سازندگان بازی داده شده است.
مدیر فنی Crytek بعد از نمایش در توییتر خود اعلام کرد : نمایش بهره برداری از Durango را در لندن داشتیم. آن بسیار عظیم و صحبت درباره اش جالب است. جلسات دیگری در سانفرانسیکو برای توسعه دهنگان آمریکایی برای نمایش کنسول برگزار شده

"کنسول نسل بعد مایکروسافت با نام Xbox شناخته خواهد شد و نام رمز این کنسول برای سازندگان Durango اعلام گردیده است کنسول نسل بعد مایکروسافت دارای CPU quad-core به همراه 16 threads
4 هسته logica و مقدار حافظه 8 گیگ خواهد بود در صحبت های این مجله گفته شده است که GPU این کنسول از سری 7000 شرکت AMD هست.

Xbox-720-Mockup-635x422.jpg

Xbox 720 دارای Blu-rays خواهد بود، آن هم برای افزایش میزان ذخیره سازی می شود تلویزیون مشاهده کرد و یا برنامه های تلویزیون را حتی ضبط کرد برای کمک به عرضه بهتر کنسول به همراه آن Kinect 2.0 هم قرار می گیرد با قابلیت دقت بیشتر و همین طور قدرت لب خوانی. به علاوه خروجی و وردی جدید برای TV

این کنسول دارای 4 پوررت USB 3.0 ، دکمه های حساس به لمس و یک هارد درایو خواهد بود.دارای اسلات ها اضافی HDD و HDMI به همراه AV
بازی های این کنسول در دیسک هایی با حجم 8.9GB عرضه می شوند. گفته اند یکی از مزایای این کنسول قابلیت رندر شگفت انگیز آن است

درباره
Kinect 2.0 : این دستگاه قادر خواهد بود 4 بازیکن را همزمان ساپرورت کند یعنی خواندن حرکات همزمان وحتی کوچک ترین حرکت انگشت دست را هم از قلم نمی انداز. با توجه به ارتقا قدرت دوربین و پردازنده این کنسول پاسخ دهی خوب در اتاق های بزرگ این کنترلر قادر است اطلاعات شما و چهره دوستانتان را با دقت بخواند.

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اولا که 990fx ماله دو سه ساله پیشه بعدش چشم که داری ببین پل شمالی تو این دیاگرام fake مموری کنترلرم هست ولی 990fx مموری کنترلر نیست .
x79 اینتلم یه چیپ که در حقیقت پل شمالی و جنوبی رو ترکیب کرده چون پل جنوبی وجود نداره بهش میگن پل شمالی ولی تو همین دیاگرام x79 دقت کنی مموری کنترلر داخل cpu قرار گرفته:
z79-diag.png

حالا اینو با دیاگرام مثلا xbox جدید مقایسه کن پل شمالی بریج میزنه بین cpu و gpu واقعا LOL
مموری کنترلر روی پل شمالی مجددا LOL
انگار عهده عتیقه

اولا بنده چشم دارم بله کور نیستم .با بی ادبی کسی به جایی نرسیده.

بعدش منظور من از X79 این بود که هنوز پل شمالی داره استفاده میشه نه این شماتیک که داری نشونم میدی خودم کاملا در جریانم.

اینجا اولن بحث سر پل شمالی AMD چون CPU بکار رفته مال AMD.
مموری کنترلر برای سری FX داخل CPU هستن ولی لاینهای PCIEXPRESS بر عهده چیپست پل شمالی هستن.
990fx-block.png

واینکه فعلا اخرین چیپست AMD همینه.
در مورد اینکه چرا داخل CPU جاگذاری نمیکنن NB شما چرا جوش میزنی شاید این کار رو بکنن این فقط یه شکل شماتیک هست.
قرار نیست همه چی از روی این شکل معلوم بشه.
و اما در مورد مموری کنترلر که اینجا دادن به NB الان شما هم کامل چشمات میبینه که 8 گیگ رم بین CPU و GPU تقسیم شده و این یه معماری کنسولی هست نه برای PC DESKTOP.
پس قاعدتا تفاوتهایی وجود داره.حالا میخواد این طرح مال 200 سال پیش PC باشه هدف مهمه که طراح چی خواسته.

Lord Xbox

کاربر سایت
Nov 16, 2012
147
باشه بابا تو اصلا پدر بزرگ سخت افزار با فکر غلطه خودت حال کن .خوبه؟ وسلام.
ماهم دیوونه ایما داریم با یکی بحث میکنیم که هنوز نمیدونه پل شمالی و جنوبی به خاطر محل قرار گیریشون روی برد براشون اصطلاح شده نه کارکرد واقعیش حالا بیا توضیح بده...

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
باشه بابا تو اصلا پدر بزرگ سخت افزار با فکر غلطه خودت حال کن .خوبه؟ وسلام.
ماهم دیوونه ایما داریم با یکی بحث میکنیم که هنوز نمیدونه پل شمالی و جنوبی به خاطر محل قرار گیریشون روی برد براشون اصطلاح شده نه کارکرد واقعیش حالا بیا توضیح بده...

yeh
you right baby
:d

اصلا بحث ما ربطی به نام گذاری این دو تا نداشت.
جنابعالی میگی مثل عهد تیرکمون سنگی چرا رم به nb وصله یا حالا به هر کوفت دیگه وصله منم جوابت رو دادم .
الکی خواهشا چراغ راهنما نزنین .

آخرین ویرایش:

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
دو دوست 8030 و lord xbox..لطفا وقتي نظرتون مخالف هم هست ديگه توهين براي چي به هم ميكنين؟:)
..ما هم كه مطالبتون رو ميخونيم ميخوايم استفاده كنيم هي دروري به هم ميگين.....با آرامش بحث كنيد
l0rzx8zlnx2lrhke.gif

camp-fire-smiley.gif

ROGamer

کاربر سایت
Dec 7, 2012
86
سلام دوستان ...
میگید نقل قول نکنید پخ میدید که درست نیست ولی ببنید خودتون نظرات رو ...
توی اون تاپیک اقای hosseinbrusli که ترکوند و این تاپیک lord xbox

دوستان توحین نشه ولی میخوام بگم قیل حرفی که میزنید اول بررسی کنید مطالبو و تحقیق رو بیشتر کنید شما کارتون بازی با کنسول بوده و طبیعی خیلی چیزارو از سخت افزار نمی دونید...

کنسولی که معرفی شده ضعیف تر از pc های العان هستند شما خودتون رو گول میزنید یا واقعا اطلاعان ندارید...

من همون اول هم گفتم تنها چیزی که روی کنسول همیشه خوب بوده پردازنده cpu بوده بقیه موارد همه در حدد مدیوم ... واسه شما 8 گیگ رمه خوب چه رمی با چه تعداد واحد های کاری ...فقط 8 گیگ اره خوب این دلیل نشد ... العان رم 64 گیگ مثل اسباب ببازی میمونه واسه pc بعد شما از 8 گیگ حرف میزنید بنده خودم 16 گیگ 2300 دارم پس طبیعی که اصلا اینو در حدد مدیوم هم نشناسم...
از لحاظ کارت گرافیک هم که انتظاری نمیشه داشت مثل همیشه...

کلا اینو بفهمید قطعاتی که روی کنسول هستند مدرنج هستند هم از لحاظ قدرت و هم پرایس اینو بفهمید شما چرا اینهمه داستان میسازید همه چیز معلوم از همین العان..

کسی که میاد میگه از pc قویتره ایا میدونه که مثلا دو کارتی 690 در حالت quad core از 2000 از این کنسول ها رو هم قویترن نمیدونید فقط نظر میدید ندید این یحث ها به اطاعات شما مریوط میشه بنده هم همیشه سعی دارم توی سایتی که به گیم مربوط میشه صحبت هامو واضع تر بیان کنم...از همین العان بهتون قول میدم که یک کارتی مثل 680 از لحاظ پردازش گرافیکی درصد ها فراتر از کنسول ها ی جدیده ...

ذوستان 8030 , ramin sybran با بنده توی hotoc نجربه هایی بدست اوردند که قطا اطاعاتی کامل و قویتر و مفید تر از بقیه دوستان دارن...

آخرین ویرایش:

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,606
نام
محمدرضا

من همون اول هم گفتم تنها چیزی که روی کنسول همیشه خوب بوده پردازنده cpu بوده بقیه موارد همه در حدد مدیوم ... واسه شما 8 گیگ رمه خوب چه رمی با چه تعداد واحد های کاری ...فقط 8 گیگ اره خوب این دلیل نشد ... العان رم 64 گیگ مثل اسباب ببازی میمونه واسه pc بعد شما از 8 گیگ حرف میزنید بنده خودم 16 گیگ 2300 دارم پس طبیعی که اصلا اینو در حدد مدیوم هم نشناسم...

:-s:-s:-s
:D :D :D
:-b

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
سلام دوستان ...

دوستان توحین نشه ولی میخوام بگم قیل حرفی که میزنید اول بررسی کنید مطالبو و تحقیق رو بیشتر کنید شما کارتون بازی با کنسول بوده و طبیعی خیلی چیزارو از سخت افزار نمی دونید...

کنسولی که معرفی شده ضعیف تر از pc های العان هستند شما خودتون رو گول میزنید یا واقعا اطلاعان ندارید...

کلا اینو بفهمید قطعاتی که روی کنسول هستند مدرنج هستند هم از لحاظ قدرت و هم پرایس اینو بفهمید شما چرا اینهمه داستان میسازید همه چیز معلوم از همین العان..

کسی که میاد میگه از pc قویتره ایا میدونه که مثلا دو کارتی 690 در حالت quad core از 2000 از این کنسول ها رو هم قویترن نمیدونید فقط نظر میدید ندید این یحث ها به اطاعات شما مریوط میشه بنده هم همیشه سعی دارم توی سایتی که به گیم مربوط میشه صحبت هامو واضع تر بیان کنم...از همین العان بهتون قول میدم که یک کارتی مثل 680 از لحاظ پردازش گرافیکی درصد ها فراتر از کنسول ها ی جدیده ...

ذوستان 8030 , ramin sybran با بنده توی hotoc نجربه هایی بدست اوردند که قطا اطاعاتی کامل و قویتر و مفید تر از بقیه دوستان دارن...

من نتونستم اسپم ندم ولي هر چي فك كردم ديدم ارزششو داره 64 gigرم :dبابا اين كاره lol=))

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
سلام دوستان ...

برادر شما چرا اینقدر حرس میخوری شما که اینقدر PC قوی داری خیلیم خفن هستی چرا میای تو تاپیک نسل بعد کنسول شما که به قول خودت PC داری 10 برابر کنسول هایی که هنوز نیومدن واسه چی حرس کنسول میزنی لطف کن نظراتت رو راجب همونا نگه دار تو حیطه کنسول

هم لطفاً وارد نشو چون یه سری نظرات داری میدی که بیشتر افرادو به خنده وا میداره.اوون قسمت هایی هم که قرمز کردم نشون دادم چقدر خفنی.

-------------------------------------------------------------

یک احتمال دیگه هم وجود داره که این مشخصات همون کیتی باشه قبلاً شرکتی مثل Crytek دیدتش و صداش در اومده بود که ضعیفه فلان ...
احتمال عوض شدن خیلی چیز ها توش زیاده ...

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام دوستان ...

تحقیق رو بیشتر کنید شما کارتون بازی با کنسول بوده و طبیعی خیلی چیزارو از سخت افزار نمی دونید...

اون قرمز ها رو که هر چی فکر کردم نفهمیدم و سبزها هم که سخنان گوهر بار شماست

هر چه قدر به مغزم فشار اوردم نفهمیدم چرا اولا اسم منو اوردی و منظورت کدوم تایپیکه ، دوما چه طور به این نتیجه رسیدی که 16 گیگ رم PC میتونه از 8 گیگ رم کنسول قویتر باشه ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببینیه مثال ساده میزنم ، گرفتی که هیچ چی !! نگرفتی IQ رو بنداز سطل اشغال !!

فرضکن 2 تا موتور داریم : هر 2 تا از نظر ظاهر شبیه موتور های پیست مسابقه هستن !!! ولی یکی مخصوص سرعته و یکی مخصوص شهر !!! نتیجه این 2 تا یکی نیستن !!! با اینکه شبیه هم هستن چون اولی مخصوص مسابقه و دومی مخصوص شهره !!! اولی معماری موتورش برای مسابقات سرعت و شتاب بیشتر و تحمل بار اضافی سر پیچ تند هست و دومی مخصوص رانندگی تو شهر و خیابونای شلوغه !!! حلا کدوم پر سرعت تر وبهتره ؟؟؟؟

اولی !!!

اون 16 گیگ رمPC با هر فرکانسی مخصوصبازی نیست . معماریش اینطوری نیست ! اما 8 گیگ رم کنسول خیلی قدرتمند تر از اون میتونه باشه . چون فقط برای سرعت و بازی ساخته شده . گرفتی ؟

---------- نوشته در 11:53 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:42 AM ارسال شده بود ----------

نمیدونم چرا مدیران زحمت کش فروم تایپیک خبر رو بستن ! به بهونه تکراری بودن شایعه !!! یعنی مثلا VG247 هم نباید خبر رو بزنه دیگه !

تایپیک اصلی :

durangospecs0121-610.jpg

ساتی که اطلاعات زیر را منتشر کرده میگوید ، مشخصات زیر ، مشخصات احتمالی کنسول جانشین X360 است که Durango نام دارد . اگر مشخصات واقعی باشند ، نسل بعد با یک افزایش ارتقا نسبت به نسل قبل مواجه هستیم نه با یک انقلاب ! اطلاعات زیر توسط سایت vgleaks.com منتشر شده که شامل دیاگرام سخت افزاری بالا نیز میباشد . برخی از برجسته ترین نکات این خبر عبارت است از 8 گیگابایت رم با تکنولوژی ساخت DDR3 و درایور Blu-ray با ظرفیت 50 GB و سرعت 6X و پشتیبانی سخت افزاری برای نسل جدید Kinect است .

لیست کامل مشخصاتی که به بیرون درز پیدا کرده به شرح زیر است :

CPU:

• [*=right] معماری x64 ( در این مورد تا جایی که میتونم بگم احتمال هک شدنش بسیار هست و شاید مایکروسافت به عمد وبرای هک شدن مجدد و بالا رفتن امار فروش کنسول داره از x64 استفاده میکنه ! ) .
    [*=right] CPU باقدرت 8 هسته و با فرکانس 1.6 GHz
    [*=right]each CPU thread has its own 32 KB L1 instruction cache and 32 KB L1 data cache
    [*=right]هر ماژول از 4 هسته CPU دارای 2 MB کش سطح L2 هستند که در مجموع میشود 4 MB حافظه نهان از نوع L2 .
    [*=right]هر هسته شامل thread ( دستورات پردازشی چند رشته ای ) کاملا مستقل سخت افزاری و بدون اشتراک گذاری است . ( یعنی هر هسته بخشهای اجرایی کاملا جدا داره . چیزی که تو معماری قویترین CPU فعلی PC وجود نداره ، میتونم اینطور بگنم که معماری این تکنولوژی هنوز رو هیچ PC نیومده و شاید 2 تا 3 سال بعدی این نوع معماری رو رو PC ببینیم ) .
    [*=right]هر thread ( دستورات پردازشی چند رشته ای ) قادر به پردازش 2 دستورالعمل سخت افزاری در هر clock میباشد .

GPU:

• [*=right]هسته سفارشی D3D11.1 ازکلاس 800-MHz پردازندههای گرافیکی ( این معماری هم خیلی جدیده و هنوز این نوع معماری روی هیچ کارت گرافیکی دیده نشده . شاید 2 سال دیگه عرضه بشه ).
    [*=right]12 هسته سایه زنی که درمجموع قدرت سایه زنی معادل 768 threads ایجاد میکند
    [*=right]هر thread ( دستورات پردازشی چند رشته ای ) قادر به ضرب اعداد مختلف ، به همراه اضافه کردن عملیات (MADD) در هر سیکل زمانی است .
    [*=right]در اوج قدرت پردازشی GPU به طور موثر میتواند 1.2 تریلیون عملیات ممیز شناور در ثانیه انجام دهد
    [*=right]High-fidelity Natural User Interface (NUI) sensor is always present

مموری و حافظه :

• [*=right]8 GB از DDR3 68 GB/s
    [*=right]32 MB فوق سریع تعیبه شده( SRAM (ESRAM در (102 GB/s)
    [*=right]از دیدگاه GPU’s ، پهنای باند حافظه سیستم و ESRAM میتوانند به صورت موازی پهنای باندی در حد 170 GB بر ثانیه را در اوج کاری بدهند .
    [*=right]Hard drive is always present
    [*=right] 50GB 6x Blu-ray Disc driv

شبکه :

• [*=right] شبکه Gigabit
    [*=right]Wi-Fi و Wi-Fi Direct

شتاب دهنده سخت افزاری:

• [*=right]Move engines ( موتور حرکتی )
    [*=right]عکس , video, و کدک مخصوص صدا
    [*=right]Kinect چند کاناله با قابلیت لغو صدا و سخت افزار (MEC)
    [*=right]موتور مخصوص رمزنگاری برای رمز گشایی و رمزنگاری ، ساعت و ....

منبع

آخرین ویرایش:

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
311
نام
حسین
البته دوستان توجه کنید مهم بازدهی قطعاته الان یه pc با 32 گیگ رمو یه کارت 690 و .... داشته باشی ولی وقتی سازنده نتونه از حداکثر قدرتشون استفاده کنه به چه درد میخوره ولی تو کنسول اینجور نیست الان همین 360 رو در نظر بگیرید با مشخصاتش که بازی هایی مثه هیلو 4 رو راحت اجرا میکنه که قطعا یه pc با این مشخصات قادر به اجراش نیس;)

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
نمیدونم چرا مدیران زحمت کش فروم تایپیک خبر رو بستن ! به بهونه تکراری بودن شایعه !!! یعنی مثلا VG247 هم نباید خبر رو بزنه دیگه !
شما قبل از اینکه مارو متهم کنید به این پست یه نگاهی بندازید و تاریخش رو هم ببینید. VG247 خودش دیر تر از منبعی که فرخ گذاشته خبر رو قرار داده روی سایتش. دو صفحه قبل میتونید پست فرخ رو ببینید.
http://forum.bazicenter.com/thread71031/page14/#post2451495

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
شما قبل از اینکه مارو متهم کنید به این پست یه نگاهی بندازید و تاریخش رو هم ببینید. VG247 خودش دیر تر از منبعی که فرخ گذاشته خبر رو قرار داده روی سایتش. دو صفحه قبل میتونید پست فرخ رو ببینید.
http://forum.bazicenter.com/thread71031/page14/#post2451495

کاملا متوجه شدم فردین جان :d یعنیاز این به بعد تمام صحبت های مربوطه که شایعات و در باره X720 و شبیه به موارد بالا... هست ، حتی اگه صحبت جدیدی توش بود باید اینجا و تو همین تایپیک گذاشته بشه >!؟
اگه اشتباست لطفا اصلاحش کن تا منم متوجه بشم !

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
سلام دوستان ...

یعنی اطلاعات بالای شما تو حلقم ......................

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
با توجه به بهینه سازی های فراوان ، ابداع تکنیک های به روز و صرف وقت و هزینه های بالا برای اجرای بینظیر بازی های بر روی کنسول و با توجه به چند برابر شدن قدرت کنسول های نسل بعد ،انتظار برای آغاز با شکوه نسل بعد و دیدن شاهکارهایی که روی هیچ یک از کامپیوترهای کنونی فابل اجرا نیست،واقعا سخت است.
وقتی از دل 360 شاهکاری مثل هیلو 4 بیرون میاد ،پس جای بحثی نمیمونه که از دل 720 چی بیرون میاد؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر