مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
xenos عزیز گفته شما در مورده همخونی قطعات که اصلا جای بحث نداره واگر هم این هماهنگی که میبینی هست به خاطره اینه که شرکته مایکرو سافت وتمامه شرکت ها اطلا عاته محرمانه خودشونو روی یک میز میزارن تا با توجه به بضاعتی که هر سازنده داره یه چیزه کاملا عالی رو از اب در بیاره و واقعا این کنسول ها منفعتی دارن برای هر شرکت که قابله تصور نیست . ولی من هنوز هم میگم کنسول تو گرافیک بهتره بدونه بازی هاش . چون من اگر بخوام بیام تو ایران هر هفته 50 تومن بدم پای بازی XBOX360 یا PS3 سره سال میرم اون کامپیوتر رو میبندم که نخوام این قدر بیوفتم تو خرج پس به امیده هک شدنه کامله کله کنسول ها:bye:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
نوشته شده توسط ehsan_62:
فکر کنم منظورتون 3D CLUB باشه
من به شخصه بورد GAME CUBE نشنیده بودم !
شايدم
GeCube بوده بردش چون اصلا بردي به اسمه گيم كيوب وجود نداره ولي كنسولش هست

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
سلام
چند تا سوال دارم:cheesygri

1.اگه بخوام دو مدل مختلف از کارت های ATI رو با هم کراس فایر(Cross Fire) کنم میشه؟
منظورم اینه مثلا میشه مدل Radeon X800 XL رو با Radeon X1900 XTX وصل کرد؟
2.اگر میشه همچین قابلیتی هم در کارت های SLI انویدیا هست؟

arsniyas

کاربر سایت
Feb 4, 2006
59
سلام و خسته نباشید

من یه کارت گرافیک 32 دارم مدلشو نمی دونم اما می خوام یه 128 بخرم به من گفتن باید چیزی بخری که به کامپیوترم بخوره می شه راهنمایی کنید این اطلاعات رو در کجای کامپیوتر نوشته . من زیاد وارد نیستم لطفا توضیح دقیق بدید و اطفا بگید الان حدود قیمت و بهترین نوع کارت گرافیکی چیه؟

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
1.اگه بخوام دو مدل مختلف از کارت های ATI رو با هم کراس فایر(Cross Fire) کنم میشه؟
منظورم اینه مثلا میشه مدل Radeon X800 XL رو با Radeon X1900 XTX وصل کرد؟
2.اگر میشه همچین قابلیتی هم در کارت های SLI انویدیا هست؟

سري x800 و سري x1000 هر كدوم منحصر به خودشون هستن
يعني شما ميتوني مدلهاي متفاوت X800 رو با هم پيكر بندي Cross Fire كني
وسري x1000 هم همچنين البته
در SLI اين امكان وجود نداره و هر دو كارت بايد شامل تراشه گرافيكي يكسان باشن
حتي تو نسخه هاي قبلي درايورهاي SLI ميبايس مشخصه هاي شناسه كارت گرافيك توسط ويندوز هم يكسان ميبودن مسه نسخه بايوس اونا يعني مثلا بالاجبار بايد 2 مدل
6800gt با برند Asus برا SLI بكارميگرفتي اما خوشبختانه اين محدوديت با نسخه جديد برطرف شده وميشه دوبرند مختلف رو مسه asus,msi با يك تراشه مشابه در كنار هم بكار گرفت
در Cross Fire هم محدوديتهايي وجود داشت مثلا در چيپست rd420 كه اولين تراشه Cross Fire بود محدوديت رزولوشن داشت و فقط ميشد تا وضوح 1200×1600 از قدرت Cross Fireبهره گرفت ولي در rd580 كه يه نسخه كاملا تقويت شده هست مسيرهاي بيشتري در pci EXPRESS براي كارت گرافيك در دسترسه( 16 مسير براي هريك از شکافهاي pci EXPRESS ) و اين محدوديت رزولوشن به لطف موتور composite جديد مرتع شده

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
نوشته شده توسط arsniyas:
من یه کارت گرافیک 32 دارم مدلشو نمی دونم اما می خوام یه 128 بخرم به من گفتن باید چیزی بخری که به کامپیوترم بخوره می شه راهنمایی کنید این اطلاعات رو در کجای کامپیوتر نوشته . من زیاد وارد نیستم لطفا توضیح دقیق بدید و اطفا بگید الان حدود قیمت و بهترین نوع کارت گرافیکی چیه؟
فکر کنم مادر بوردت تا AGP 4x ساپورت نمیکنه. ولی من میگم که کامپیوترو اپدیت کن چون اگر الان هم اینو بگیری تو ای جی پی نمیتونی از حداکثره قدرته کارت استفاده کنی در حالی که pci سرعتش هم 2 برابر هست ولی این کارت ها هستن ولی پولو نگفتی چقدر داری.

http://www.asus.com/products4.aspx?l1=2&l2=7&l3=3&model=769&modelmenu=1

999%5Cimages%5Cproducts%5C769%5C769_m.jpg

و این http://www.albatron.com.tw/english/it/vga/overview.asp?pro_id=146

arsniyas

کاربر سایت
Feb 4, 2006
59
سلام از راهنمایی تون متشکرم اما من بالاخره نفهمیدم 128 بخرم یا نه منظور شما اینه که یه کامپیوتر مدل بالاتر بخرم ؟ کامپیوترم پنتیوم 4 است . شما می گید نمی تونم رو همین کامپیوتر 128 نصب کنم ؟ من قیمت کردم بهترین نوعش رو 450000 تومان گفتن .

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
چرا بخر ولی گفتم که اگر میتونی یکم سیستمو عوض کن . ولی پولت به اندازه نیست یا تصمیمه کلی نداری اون کارت Albatron که لینکشو بالا دادم خوب هست و 100 تومن قیمتش هست.

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
سلام
ببخشيد من يه راهنمايي كامل مي خوام.:blushing: ميشه بگين كدوم كارت رو بگيرم:
Geforce 6600 256MB
Geforce 7600 GS بدون فن
هر دو تا كارت PCI-Express 16X و DDR2 و 128 bit هستن.
:confused:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
نوشته شده توسط THE UNDERTAKER:
سلام
ببخشيد من يه راهنمايي كامل مي خوام.:blushing: ميشه بگين كدوم كارت رو بگيرم:
Geforce 6600 256MB
Geforce 7600 GS بدون فن
هر دو تا كارت PCI-Express 16X و DDR2 و 128 bit هستن.
:confused:
خوب من اول برات سه تا کارت رو که شما خواسته بودی مینویسم بعدمیرم یه بررسی کنیم ببینیم کدوم بهتره.

Extreme N6600GT Series ASUSکه 180 تومن هست

WinFast PX6600 GT TDH اینم تو مایه های بالایی هست.

EVGA 7600GS 256MB w/ Fan که این 280 تومن هست .

خب میبینی که اصلا قیمته این با دو تای بالایی قابله قیاس نیست. ولی مشخصاتشون این هست.
Engine Clock که ASUS &LEADTEK هر دو تو 500MHz هستن ولی کارت evga 400 mhz هست که این یه ضعف هست.

Memory Clock که این هم مثله بالا هست یعنی asus& leadtek هردو 1GHz هستن ولی اوگا تو 800 GHZ هست. اینم ضعف هست دوباره.

رمه ایسوس و لید تک DDR3 هست در حالی که ماله اوگا ddr2 هست خوب تا اینجا میبینیم که علاوه بر قیمته بالا سرعته جی پی یو و غیره اون هم پایین تر هست وتنها نکته ای که هست اینه که تعداد خط لوله در اوگا 12 تا هست در حالی تو دوتای دیگه 8 تا هست که این در مقابله اون همه ضعف چیزه کوچی به حساب میاد و همین جا از گردونه حذف میشه و میمونه ایسوس و لید تک که هردو ی اینها از یه مشخصات سود میبرن ولی ایسوس لوازمه اضافی بیشتری تو جعبه خودش داره که حتما موقع خرید بهشون توجه کن.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
Geforce 7600 GS

کارت 7600GS
2 نوع DDR2 و DDR3 داریم
نوع DDR3 قدرتی در حد و اندازه های 7600GT داره یک مقدار ضعیف تر
ولی از 6800ULTRA قویتره
برای مقایسه ی کارت ها به تاپیک Vga Benchmark مراجعه کنید تماما مقایسه شده

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
نوشته شده توسط SHvIRUS:
سلام
منم میخوام 7600GS بگیرم. قیمتش 150 تومنه... نوع بدون فنش رو میگم.
این کارت بهتره یا 6600 ؟ :confused:
منم تو همين موندم
اين طور كه من از تاپيك vga benchmark فهميدم كارت Geforce 7600 GS بهتر از
Geforce 6600 GT به نظر مي ياد
حالا يكي بگه كارت Geforce 7600 GS (بدون فن) يا Geforce 6600 GT :confused: :confused: :confused:
(هر دو كارت DDR2 , 256 MB , PCI-Express 16X )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر