مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
داداش کار خوبی کردید خریدید
منم چند وقت پیش یک دونه 3080 پلیت گیم راک در حد گرفتم 35 تومن با سه سال گارانتی حامی اصلا بقیه اش مهم نیست
تا همین چند وقت پیش با یک دونه 1080داشتم چند سال حال میکردم خودتو در گیر نکن و لذتشو ببر مطمئن باش چندین سال راحت گیم میزنی بدون دغدغه
این چند وقت پیش که میگین کی بوده؟ من حدود تقریبا اوایل ماه فعلی 30500 خرید زدم این 3070 رو حاضر بودم 5 بیشتر بدم ولی 3080 باشه :(

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
این چند وقت پیش که میگین کی بوده؟ من حدود تقریبا اوایل ماه فعلی 30500 خرید زدم این 3070 رو حاضر بودم 5 بیشتر بدم ولی 3080 باشه :(
داداش خودتو درگیر این نکن،اگر اینجوری هستی برو سمت کنسول
۳۰۸۰ هم میخریدی میگفتی کاش نسخه تی آی می‌خریدم یا کاش ۳۰۹۰ می‌خریدم
دنیای PC همینه،از اون چیزی که داری لذت ببر
چه بسا خیلیا هستن با ۱۶۶۰ دوبرابر کسی که ۳۰۹۰ داره لذت میبرن...

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
داداش خودتو درگیر این نکن،اگر اینجوری هستی برو سمت کنسول
۳۰۸۰ هم میخریدی میگفتی کاش نسخه تی آی می‌خریدم یا کاش ۳۰۹۰ می‌خریدم
دنیای PC همینه،از اون چیزی که داری لذت ببر
چه بسا خیلیا هستن با ۱۶۶۰ دوبرابر کسی که ۳۰۹۰ داره لذت میبرن...
خودمو درگیر نمی کنم. همیشه دوست دارم کارت گرافیک قوی تره رو داشته باشم :D برعکس تو cpu انقد قانعم که به i3 هم میتونم رضایت بدم:|:D:|:D:|:D
ولی خب همه دوستان تا اینجا حق گفتین :D

• Like

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
حرفات درست بود و بجا ،والا من دیروز 3080 رو خرید زدم بعد اومدم پست بچه های اینجا رو خوندم یه خرده مردد شدم ولی خب طبق گفته یکی از دوستانم که اصرار داشت ۳۰۶۰ بگیرم و خب بخاطر قیمت پایین‌ترش تو فروشش برا خرید سری ۴۰۰۰ کمتر ضرر کنم و بقیه پول رو سیو کنم
خب از یه جهت منطقیه ولی خب با این اقتصاد مریض مملکت و بازار ارزهای دیجیتال واقعا نمیشه پیش بینی کرد چی میشه سال دیگه ،من با توجه به اتفاقاتی که برام افتاد ترجیح دادم الان 3080 رو بگیرم و دلم پیش این کارت بود نمی‌دونم آخرش چی میشه ولی خب به قول شما لذتشو میبرم ،و خب تا سری ۴۰۰۰ بیاد خیلی اتفاقا می‌تونه بیفته
3080 کارت خیلی خوبیه می تونید تا سری 5000 هم نگهش دارید مگه اینکه 4k بازی کنید یکم رمش اذیت کنه
من سر همین رمش 3080ti خریدم من زمانی که خریدم پلیتش 49 بود استریکس 68 من استریکس برداشتم چون فقط کولینگ استریکس با تاف از پس حرارتش برمیان ضمن اینکه ایسوس گارانتی جهانی داره پلیت کلا گارانتیش داستان زیاد داره کسی از ایران بخره گارانتی جهانیش کلا کنسل هست حتی گارانتی چینشم غیر فعال هست
نمونه ش من 20 میلیون بیشتر دادم که کمتر نگران داستان شدنش باشم دلیلی هم نداره سری 4000 اومد حتما بخریم از 3060 به بالا می تونن تا نسل 5000 هم راحت دوام بیارن زمانی که کنسول های نسل جدیدش نهایت قدرتشون 3060 معمولی هست

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
اقا من با ۱۶۵۰ که دارم این استرسی که میگین رو ندارم. یه ps4 دارم واسه انحصاری ها و این سیستم هم برای مولتی پلتفرمها که بتونم رایگان تجربشون کنم و کاملا هم راضی هستم. رو پی سی به شخصه وقتی بازی مورد علاقم روی تنظیمات دلخواهم زیره ۳۰ فریم بده جدی به فکر ارتقا میفتم.
منم میخوام همین 1650 palit بندازم تنگ Ryzen 5 5600g م، 900p هم راضیم. فقط این dlss رو الان جریانشو دیدم دقیقا چیه؟🤔 چیز خاصیو از دست میدم نباشه؟ قیمت gpu تو مملکت ما خیلی پرته خدایی راه داشت سری 3000 میگرفتم اما دیوار باز کردم طرف کارت 960 که عهد شاه خودم ششصد تومن فروختم رو گذاشته هفت تومن!!! واقعا زور داره. همین کارتهای جدید sub 200$ ن باید 12 ت پول زور داد
در کل دقیق میدونستم جه خبره اینو بیشتر واسه امولاتور بستم چون درگیر نوستالوژیم این dlss فقط نمیدونم چقدر تفاوت و تاثیر داره تو 900 و 1080 گیمینگ

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
داداش کار خوبی کردید خریدید
منم چند وقت پیش یک دونه 3080 پلیت گیم راک در حد گرفتم 35 تومن با سه سال گارانتی حامی اصلا بقیه اش مهم نیست
تا همین چند وقت پیش با یک دونه 1080داشتم چند سال حال میکردم خودتو در گیر نکن و لذتشو ببر مطمئن باش چندین سال راحت گیم میزنی بدون دغدغه
مناسب خریدی ،من نسخه ۱۲ گیگ پلیت رو سفارش دادم و تا حالا تجربه برند پلیت رو نداشتم ،چطوره از لحاظ دما و نویز ؟

• Like

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
منم میخوام همین 1650 palit بندازم تنگ Ryzen 5 5600g م، 900p هم راضیم. فقط این dlss رو الان جریانشو دیدم دقیقا چیه؟🤔 چیز خاصیو از دست میدم نباشه؟ قیمت gpu تو مملکت ما خیلی پرته خدایی راه داشت سری 3000 میگرفتم اما دیوار باز کردم طرف کارت 960 که عهد شاه خودم ششصد تومن فروختم رو گذاشته هفت تومن!!! واقعا زور داره. همین کارتهای جدید sub 200$ ن باید 12 ت پول زور داد
در کل دقیق میدونستم جه خبره اینو بیشتر واسه امولاتور بستم چون درگیر نوستالوژیم این dlss فقط نمیدونم چقدر تفاوت و تاثیر داره تو 900 و 1080 گیمینگ
Dlss تکنولوژی اپ اسکیل کردن تصویره با کمک هوش مصنوعی انویدیا و هدفش اینه بازی رو با وضوح پایین تر از وضوح نیتو رندر کنه ولی با کیفیت نیتیو خروجی بده، نتیجه ش fps بالاتر با حفظ کیفیت تصویره
مثلن شما روی وضوح 2k بخوای بازی کنی dlss بازی رو روی وضوح پایین تر رندر میکنه و خروجی در حد 2k بهت میده رو حالت کوالیتی(توی بعضی گیمها اینقدر خوب هست که حتی از وضوح نیتیو کیفیت بالاتری داره)، حالت بالانس و پرفمنس هم داره که وضوح رندر رو پایین تر میبرن و توی کیفیت خروجی تاثیر منفی دارن ولی بوست بیشتر fps
با کارتی که این قابلیت رو نداره چیزی از دست نمیدی فقط یه بوست fps رو بدست نمیاری
و اینکه fsr amd هم همین کار با کیفیت پایین تر انجام میده که واسه همه کارتا تو دسترسه

من اصولا روی مانیتور 2k دارم بازی می کنم و قاعدتا هدفم همین رزولوشنه. دوست دارم همه چی الترا یا های باشه ولی فریم برام مهم نیست چندان. درباره 4070 هم اطلاعات شایعات پیرامونشو ندارم. منبع معتبری هست که شایعات رو کار کرده باشه؟ گیم های مدنظر هم همیشه سینگلن تا مولتی.
منبع معتبری که نیست، ولی اسناد مهمی از انویدیا هک شده و طبق چیزهای که هکرا درز دادن مثل تعداد هسته های گرافیک نسل بعد و حرف هایی که در مورد توان مصرفیشون هست هست میگن که مثل همین نسل تو نسل اینده هم حداقل تو گرافیک های رده بالا تفاوت نسل محسوسی داریم. هر گیمری دوست داره قوی ترین کارت گرافیکو داشته باشه، در مورد cpu هم شدیدن اشتباه میکنی، اگه cpuیت ضعیف باشه و باعث گلوگاه کارت گرافیکت بشه چطوری اهمیتی برات نداره! مثلن یه i3 با 3090 ببندی فریم ریتت خفه میشه

GPU Prices Get Even Lower! - March GPU Pricing Update - YouTube - Google Chrome 3_19_2022 7_06...png

GPU Prices Get Even Lower! - March GPU Pricing Update - YouTube - Google Chrome 3_19_2022 7_07...png

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
مناسب خریدی ،من نسخه ۱۲ گیگ پلیت رو سفارش دادم و تا حالا تجربه برند پلیت رو نداشتم ،چطوره از لحاظ دما و نویز ؟
داداش من مدل گیم راک خریدم بشدت سایلنت و خنک کار میکنه و توی فول لود حداکثر دمایی که ازش دیدم 72 بوده البته من توی حالت کم صدا استفاده میکنم توی ویندوز بدون کار کردن فن ها کار میکنه
اصلا نگران نباش پلیت توی سری 3000 مخصوصا سری گیم راک پا به پای تاف ایسوس اومده جلو

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام لطفا راهنمای کنید بین این دوتا کارت گرافیک کدوم بهترین وکدوم امار خرابی کمتری داره و amd ری تریسینگ داره یا چیزی مشابه یا نه

کارت گرافیک ام اس آی GeForce RTX 3050 VENTUS 2X 8G OC

17,777,000

کارت گرافیک ایسوس DUAL RX6600XT O8G

18,377,000 تومان
سلام داداش سال نوتون مبارک باشه
قدرت 6600xt در حد 3060 و برخی مواقع بیشتر هم هست
هر دو از ری تریسینگ پشتیبانی می کنند اما خب ریتریسینگ روی گرافیک قوی ای مثل 3070 هم خیلی چالش زیادی داره چه برسه 3050 یا 6600xt
توصیه میکنم یا با افزایش بودجه در حد 4 تومن 3060ti بگیرید یا حداقل توقع ری تریسینگ رو روی این گرافیک ها نداشته باشید
البته بستگی به رزولوشن شما داره ولی خب من حداقل توقعی ازشون ندارم

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
سلام لطفا راهنمای کنید بین این دوتا کارت گرافیک کدوم بهترین وکدوم امار خرابی کمتری داره و amd ری تریسینگ داره یا چیزی مشابه یا نه

17,777,000

18,377,000 تومان
در مورد ری تریسنگ بله کارت های سری 6000 amd هم ری تریسنگ سخت افزاری دارن ولی پرفمنس ری تریسنگ اونها بخاطر اینکه هسته های سخت افزاری شتاب دهنده RT خیلی کمتر و ضعیف تری نسبت به انویدیا دارن خیلی ضعیف تره
ری تریسنگ خودش افکت خیلی سنگینی واسه کارت گرافیک هست واسه همین حتی انویدیا هم کنارش اومده تکنولوژی اپ اسکیل قوی dlss رو گذاشته تا این مشکل رو کم کنه
اگه ری تریسنگ برات مهمه سعی کن سمت کارت های انویدیا بری، اونم کارت متوسط نه رده پایین که جوابگو نباشه، چه ارزشی داره شما ری تریسنگ رو تو بازی فعال کنی از اون ور گرافیک بازی روی low بزاری تا fps مناسب بگیری، مگر اینکه بازی ای باشه که ری تریسنگ خیلی ساده ای داشته باشه
الان یکی از بهترین نمونه ها واسه ری تریسنگ بازی dying light 2 هست که ری تریسنگ کامل و فوق العاده ای داره و کنترل چندتا گیم دیگه می تونی بنچمارک اونها رو ببینی

در مورد قدرت خام این دوتا گرافیک که قطعن Amd فوق العاده سرتره
شما باید مقابل 6600xt حداقل rtx 3060 بگیرین
average-fps_1920_1080.png

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد
در مورد ری تریسنگ بله کارت های سری 6000 amd هم ری تریسنگ سخت افزاری دارن ولی پرفمنس ری تریسنگ اونها بخاطر اینکه هسته های سخت افزاری شتاب دهنده RT خیلی کمتر و ضعیف تری نسبت به انویدیا دارن خیلی ضعیف تره
ری تریسنگ خودش افکت خیلی سنگینی واسه کارت گرافیک هست واسه همین حتی انویدیا هم کنارش اومده تکنولوژی اپ اسکیل قوی dlss رو گذاشته تا این مشکل رو کم کنه
اگه ری تریسنگ برات مهمه سعی کن سمت کارت های انویدیا بری، اونم کارت متوسط نه رده پایین که جوابگو نباشه، چه ارزشی داره شما ری تریسنگ رو تو بازی فعال کنی از اون ور گرافیک بازی روی low بزاری تا fps مناسب بگیری، مگر اینکه بازی ای باشه که ری تریسنگ خیلی ساده ای داشته باشه
الان یکی از بهترین نمونه ها واسه ری تریسنگ بازی dying light 2 هست که ری تریسنگ کامل و فوق العاده ای داره و کنترل چندتا گیم دیگه می تونی بنچمارک اونها رو ببینی

در مورد قدرت خام این دوتا گرافیک که قطعن Amd فوق العاده سرتره
شما باید مقابل 6600xt حداقل rtx 3060 بگیرین
خیلی ممنون که راهنماییم کردی فقط تو یوتوب ویدیوشو دیدم دمای کارت بیشتر 70 تا 80 6600 xt کاری نمیشه کرد که بیاد پایین یا باعث نمیشه بسوزه زود

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین

17,777,000

18,377,000 تومان
3060 بگیر اگه ریتریس میخوای تو این رنج
کارتای amd تو ریتریس بسیار بد عمل کردن
تو رنج 16-18 تو بازار هست مدلهای مختلف.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر