مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
خوب داداش با گارانتی حرف زدی؟
الان یه چن تا ویدیو تو یوتوب دیدم همین 6600xt تو رزولشن فور کی و تو کی فنشون همین 2000 بود شاید به خاطر اینکه من رزولشن فور کی و تو کی بازی میکنم اینطوری باشه تو فول اچ دی کلا هیچ صدایی نداره

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,426
الان یه چن تا ویدیو تو یوتوب دیدم همین 6600xt تو رزولشن فور کی و تو کی فنشون همین 2000 بود شاید به خاطر اینکه من رزولشن فور کی و تو کی بازی میکنم اینطوری باشه تو فول اچ دی کلا هیچ صدایی نداره
ببین کارتت gpu usage چند میزنه موقع دور فن ۲۰۰۰؟

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,385
دوستان این شرایط فن گرافیک منه هر بازی میری رو ۲۰۰۰ هست ایسوس برای سری ای ام دی گند زد به هیچ عنوان ایسوس نخرید صدای فن بیچارتون میکنه
1645553390849.png
ASUS Radeon RX 6600 XT STRIX OC Review
کارت هیچ مشکلی نداره
تو msi afterburner دور فن تغییر بده
یا خود درایو amd
1645553810613.png

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,426
داداش جلوتر عکسش را فرستادم کامل استفاده میکنه 99 درصد
داداش الان پای سیستم بودم دقیقا در بازی days gone من توی رزولیشن 4k با ۶۰ فریم با درصد استفاده gpu ۹۰ الی ۹۵ درصد و فن کارت ۷۵ درصد و دور فن ۲۰۱۰ rpm هردو فن بود
من والا شدیدا به صدا حساسم ولی صداش اذیت کننده نیست با اینکه اتاقم در سکوت محض هستش
خوب برادر من شما داری با ۹۹ درصد gpu usage بازی میکنی برای کارتی که واقعا 4k در توانش نیست میخای فنش برات ۱۰۰۰ rpm بچرخه؟
خوب الان من خودم با fan control برنامه msi afterburner نمودار فن رو ارایش کردم تا فن از ۶۰ درصد بالا نره ولی در عوض دمای کارت بالا میره و دور فن بصورت ثابت ۱۶۰۰rpm هستش
ولی در کل من قبلا با msi 6700xt که دو تا فن داشت شدیدا نویزش فن و دمای کارت شدیدا اذیتم میکرد ولی asus dual 3070 واقعا هم از نویز و هم از دمای کارت راضی ام البته یه نکته ای هم بگم من کارتمو کاملا تا خرتناق اورکلاک کردم ولی روی صحبتم با اون صدای فن بود که در دور ۲۰۰۰ rpm شما میگی اذیت کنندست من اصلا اذیت کننده نبود و حتی از کارت giga aures 2070 super که سه تا فن داشت شدیدا ایسوس صدای فنش از گیگا و msi بهتره و با خیال راحت از کارتتون استفاده و کیفشو ببرین شما با این انتظار 4k از بازی مطمئن باشین زیر ۳۰۸۰ هر کارتی بگیرین دور فنش ۲۰۰۰ rpm میرسه

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
رو کول پد مانور نده زیاد . سعی کن چیزی بگیری که فقط فاصله از زمین ایجاد کنه. من دنبال تست مدلهای مختلف رفتم. مدلهایی که تو ایران موجود بود نهایت 2-3 درجه و ارزشش رو هم نداره. هر چی خاکه میکشه تو لپ تاپ.
یه ساده گرفتم 140 تومنی فنشم کاری ندارم. لپ تاپم خنکه حتی تو گیم asus tuf 706 با 3050ti.
مشکل اینه که دمای کارت( rtx 2060) که به 75 درجه میرسه لبتاب هنگ میکنه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,015
نام
محمد حسین
مشکل اینه که دمای کارت( rtx 2060) که به 75 درجه میرسه لبتاب هنگ میکنه
مشکل رو جای دیگه جستجو کن. این دما نباید باعث این اتفاق بشه . لیمیت این کارت خیلی بالاتر از این حرفاست (88 درجه) و به لیمیت برسه ریست میکنه یا خاموش میکنه اتومات.
این اتفاق یه روزه ایجاد نشه و از اول اینطور نبوده. بگرد دنبال عاملش. حتی ممکنه نرم افزاری باشه، ببین از کی این اتفاق رخ داده و چه نرم افزارهایی ریختی و ببین تو این زمان وضعیت سیستم چجوریه. دمای cpu gpu مصرفشون حتی رم و هارد .
تهشم هم اگه نیافتی، گارانتی داره یا نه. نداره بازش کن خمیر سیلیکونی عوض کن، اگه زمان زیادی هست گرفتیش . داخلشم تمیز کن. با باد تمیز کن. سشوار اینا نگیری. اگه انجام ندادی ببر بیرون.
گارانتی داره ببر گارانتی. درایورها هم اپدیت کن یموقع باگ درایور هم میتونه باشه.

آخرین ویرایش:

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
مشکل رو جای دیگه جستجو کن. این دما نباید باعث این اتفاق بشه . لیمیت این کارت خیلی بالاتر از این حرفاست (88 درجه) و به لیمیت برسه ریست میکنه یا خاموش میکنه اتومات.
این اتفاق یه روزه ایجاد نشه و از اول اینطور نبوده. بگرد دنبال عاملش. حتی ممکنه نرم افزاری باشه، ببین از کی این اتفاق رخ داده و چه نرم افزارهایی ریختی و ببین تو این زمان وضعیت سیستم چجوریه. دمای cpu gpu مصرفشون حتی رم و هارد .
تهشم هم اگه نیافتی، گارانتی داره یا نه. نداره بازش کن خمیر سیلیکونی عوض کن، اگه زمان زیادی هست گرفتیش . داخلشم تمیز کن. با باد تمیز کن. سشوار اینا نگیری. اگه انجام ندادی ببر بیرون.
گارانتی داره ببر گارانتی. درایورها هم اپدیت کن یموقع باگ درایور هم میتونه باشه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,015
نام
محمد حسین
والا بردم بیرون سیلکون و تمیز کاری کردند فرقی نکرد فقط بعضی بازیا رو میتونم با برنامه GPU TWEEK 2 دماشون رو قبل 70 قفل کنم یک تنظیمات رو میارم پایین و اینا جواب میده ولی بازی مث هلبلید چواب نمیده
مشکلت با کولپد رفع نمیشه. میتونی داون کلاک کنی ولی دنبال رفع باش.
اولا مطمئنی سیلیکونو عوض کردن و بعد با خمیر بدرد بخور اینکارو کردن.خیلیا سرسری اینکارو میکنن و از خمیرای مزخرف استفاده میکنن یا اصلا نمیکنن تعویض.
اونو فعال کن تست کن. اگه نشد ببین از کی این مشکل برات ایجاد شده ، ببین تو restore ویندوز اون زمانها رو داری یه restore کن یا یه ویندوز جانبی بریز تست کن. ویندوزای پرتابل هم وجود داره میتونی با اونا تست کنی.
ببین دمای کارتت تو حالتهای بیکار چجوریه و این کرش رو همه بازیها هست یا فقط بعضی.
این مدل مشکلات معمولا بخاطر تهویه هست و عمدتا خمیر سیلیکونی خشک میشه.

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
مشکلت با کولپد رفع نمیشه. میتونی داون کلاک کنی ولی دنبال رفع باش.
اولا مطمئنی سیلیکونو عوض کردن و بعد با خمیر بدرد بخور اینکارو کردن.خیلیا سرسری اینکارو میکنن و از خمیرای مزخرف استفاده میکنن یا اصلا نمیکنن تعویض.
اونو فعال کن تست کن. اگه نشد ببین از کی این مشکل برات ایجاد شده ، ببین تو restore ویندوز اون زمانها رو داری یه restore کن یا یه ویندوز جانبی بریز تست کن. ویندوزای پرتابل هم وجود داره میتونی با اونا تست کنی.
ببین دمای کارتت تو حالتهای بیکار چجوریه و این کرش رو همه بازیها هست یا فقط بعضی.
این مدل مشکلات معمولا بخاطر تهویه هست و عمدتا خمیر سیلیکونی خشک میشه.
با دیباگ هم طوری نشد لبتاب یکساله ایی هست اینطوریه تو بازی MK11 مشکلی نیست فریم رو 60 قفل کردم دما بیشتر از 63 نمیشه ولی هلبیلد و چنتا بازی دیگه نمیدونم چه کنم داون کلاک چطوریه؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,015
نام
محمد حسین
با دیباگ هم طوری نشد لبتاب یکساله ایی هست اینطوریه تو بازی MK11 مشکلی نیست فریم رو 60 قفل کردم دما بیشتر از 63 نمیشه ولی هلبیلد و چنتا بازی دیگه نمیدونم چه کنم داون کلاک چطوریه؟
تو یکسال نیومدی بگردی ایرادش چیه و تنها کاری که کردی قفل فریم بوده.خسته نباشید جدا
یه سری تست نرم افزاری بکن بعد برو سراغ سخت افزار. مشکلت با کولپد حل نمیشه.
Game crashes when gpu's temperature reaches 75 c.
r/techsupport - RTX 2060 Crashing under load
رفتن ایرادو یافتن درستش کردن با کولپد و داون کلاک مشکل حل نمیکنن. اینا سیلیکون تعویض کردن. اگه حالشو نداری ببر یه تعمیرگاه معتبر یا گارانتی سابقش.
یا گارانتی های معتبر مثل آواژنگ و ..... مشکلشو پیدا کن.

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
برادر من مشکلت از دما و سیلیکن نیست.سیلیکنت اگه خشک بود دماش تا 90 هم میرسید.
عمدتا هنگ کردن مربوط به فرکانس گرافیک میشه.فرکانس مموری و فرکانس Core گرافیک.
با نرم افزار MSI afterburner فرکانس رو پایین بیار ولی دچار افت فریم میشه لب تاپ، ببین مشکل هنگ کردن حل میشه ؟

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
برادر من مشکلت از دما و سیلیکن نیست.سیلیکنت اگه خشک بود دماش تا 90 هم میرسید.
عمدتا هنگ کردن مربوط به فرکانس گرافیک میشه.فرکانس مموری و فرکانس Core گرافیک.
با نرم افزار MSI afterburner فرکانس رو پایین بیار ولی دچار افت فریم میشه لب تاپ، ببین مشکل هنگ کردن حل میشه ؟
بله جند بار تا حالا سیلکون عوض کردم جواب نداد
فرکانس مموری و core رو حتی صفر کردم ولی باز فرقی نکرد دما رفت بالای 70 و هنگ کرد
جالبه تو MK11 با اخرین تنظیمات رو 60 فریم قفل دما از 65 بالاتر به هیچ وجه نمیره ولی مثلا Little nightmare 2 یا هلبلید با تنظیمات 720p ولی هنگ میکنه یک چیزی هم که هست هر کاری میکنم تو این دوتا بازی تنظیماتی که ست کردم با برنامه تو بازی نمایش نمیده ولی مثلا تو MK مشخصات فریم و دمای بازی رو که ست کردم تو خود بازی نشون میده

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
بله جند بار تا حالا سیلکون عوض کردم جواب نداد
فرکانس مموری و core رو حتی صفر کردم ولی باز فرقی نکرد دما رفت بالای 70 و هنگ کرد
جالبه تو MK11 با اخرین تنظیمات رو 60 فریم قفل دما از 65 بالاتر به هیچ وجه نمیره ولی مثلا Little nightmare 2 یا هلبلید با تنظیمات 720p ولی هنگ میکنه یک چیزی هم که هست هر کاری میکنم تو این دوتا بازی تنظیماتی که ست کردم با برنامه تو بازی نمایش نمیده ولی مثلا تو MK مشخصات فریم و دمای بازی رو که ست کردم تو خود بازی نشون میده
1645669070508.png
از حالت Active به Passive تغییر بدید.
منظقی ترین کار خنک کردن گرافکیه و اجازه ندین از 70 بالاتر بره.

Attachments

• 1645668988092.png
    1645668988092.png
    36.1 KB · مشاهده: 4
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Reza779

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر