مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

iceboy64

کاربر سایت
ممنون از راهنمایی.
یه سوال دارم. من الان در شرایطی هستم که فقط می تونم کارت گرافیک بگیرم (کارت قبلیم سوخته). همون xfx 8800 geforce رو می خوام بگیرم. اما خودمم می دونم که پاورم برای این کارت خیلی پایینه. حالا سوالم اینه که اگه من سیستم رو زیر بار گرافیکی نبرم، می تونم با وجود همین پاور کارت گرافیک XFX 8800 geforce رو بگیرم یا نه؟:confused: آخه شنیدم که اگه پاورت کم باشه ممکنه به کارت گرافیک آسیب برسه. البته نه اینکه کلا نخوام پاور بخرما، بلکه الان پولشو ندارم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

amir_minus

کاربر سایت
ممنون از راهنمایی.
یه سوال دارم. من الان در شرایطی هستم که فقط می تونم کارت گرافیک بگیرم (کارت قبلیم سوخته). همون xfx 8800 geforce رو می خوام بگیرم. اما خودمم می دونم که پاورم برای این کارت خیلی پایینه. حالا سوالم اینه که اگه من سیستم رو زیر بار گرافیکی نبرم، می تونم با وجود همین پاور کارت گرافیک XFX 8800 geforce رو بگیرم یا نه؟:confused: آخه شنیدم که اگه پاورت کم باشه ممکنه به کارت گرافیک آسیب برسه. البته نه اینکه کلا نخوام پاور بخرما، بلکه الان پولشو ندارم.

با سلام خدمت دوست عزیز:

الان که 8800GT ارزش خرید نداره(یه موقع بود که انتخاب خوبی بود,الان خریدش اصلا به صرفه نیست)HD4850 بگیر."

شما مدل پاورت رو هم بگو تا بهتر بتونم راهنماییت کنم.;)

بله اگه پاور ضعیف باشه,نمیتونه توان لازم رو به قطعه مورد نظر شما بده و نمیگم همون لحظه به قطعاتت آسیب میرسونه,ولی تو مدت زمان امکان آسیب وجود داره.پس بهتره منبع تغذیه ای رو انتخاب کنی که هم خودت نگران آسیب به قطعاتت نباشی و هم نتیجه مطلوب از هزینه ای که کردی رو ببینی.نظر شخصی من اینه که پاور قلب سیستمه,چون پاوره که توان کافی رو به قطعات شما میده,در صورتی که اکثرا به این قطعه مهم هیچ اعتنایی نمیکنن.

موفق باشی.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
ممنون از راهنمایی.
شما که میخوای به 8800gt پول بدی یه 10 20 تومن دیگه بزار یه 4850 بگیر که در حد یا بیشتر از 9800gtx قدرت و کارایی داره.
در مورد پاور هم اگه مدلشو بگی بهتر میشه کمک کرد در کل چه 8800gt چه 4850 رو در نظر بگیرم حداقل یه 450w میخوان که شما اگه پاورت تو مایه های 400 هستش احتمالا سیستم ران میشه ولی با اجرای بازی سیستمت هنگ میکنه یا ممکنه آرتیفکت بده و اگه زیر 400 هستش که فک نکنم سیستم ران بشه و همون اول به مشکل میخوری.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
پاورم ( AcBel 470 ( 420 Real هستش. من مادربردم امکان sli داره، واسه همین ترجیح میدم 8800 بگیرم
خوب اگه 420 هست پس باید یه 6 پین داشته باشه و احتمالا مشکلی تو ران شدنش نداری ولی گفتم تو اجرای چنتا بازی سنگین احتمالا به مشکل میخوری.

amir_minus

کاربر سایت
پاورم ( AcBel 470 ( 420 Real هستش. من مادربردم امکان sli داره، واسه همین ترجیح میدم 8800 بگیرم

به نظرم پاورت برای تک 8800GT خوبه و نیاز نمیبینم عوضش کنی,ولی این رو هم بگم که 420 حداقل توان برای ران سیستمت با 8800GT هستش.

برای SLi هم 420 کمه و باید پاورت رو عوض کنی.

Intel

کاربر سایت
برای اینکه Saren Arterius و بقیه ی دوستان جبهه ی مقابل و کسانی که قصد خرید دارند، بیشترخوشحال بشند و بخندند بگم که ظاهرا شرکت AMD قرار هست کارت 4850X2 رو هم با GDDR3 و در نیمه ی دوم شهریور ماه ارائه کنه: لینک

حالا هی به ما بر چسب شرق و غرب بزنید! :)
خوب ما یه بخشی داریم به اسم سخت اخبار که برای قسمت اخبار و مقالات هست.اینجا هم تایپیک مشاوره در امر خرید کارت گرافیک هست.
شما اگر میخوای بحث اطلاعاتی و بار اطلاعاتی بکنی بهترین کار اینکه به تایپیک هایی مراجعه کنی که برای این کار ساخته شدند و یا یک تایپیک در همین رابطه ایجاد کنید.
کاربران برای مشاوره به این تایپیک مراجعه میکنند و نه برای مشاهده بحث های شما. پس یه خواهشی که دارم اینکه اگر نمیتونید به کاربران مشاوره بدید یا همچین چیزی تو این تایپیک در مورد بهتر بودن این کارت ها یا نبودنشون پست ندید چون که فقط افراد رو سر در گم میکنید و درگیر بحث های فوق العاده ابتداییتون میکنید.

آخرین ویرایش:

Intel

کاربر سایت
این سه تا کارت که یکشون هم GTS هست قیمتشون بالای 120 تومنه. تو اگر مادربردت PCI-E ساپورته پیشنهاد میکنم Zotac 8600 GT Amp رو بخری که دور و بر 120 تومنه...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
قیمت این سه کارت چنده؟کدوم بهتره؟
قیمت که ندارم ولی سومی gts هست که فرکانس کاری بالاتری نسبت به 8600gt داره (قویتره) احتمالا باید بالای 145 t باشه.(gts الان تو بازار بین 145 تا 165 تومن هستش)
من تا120 تومن نه بالا نه کمتر.
شما با 120 میتونی 8600gt رو در نظر بگیری حالا یا 256mb یا 512mb.

آخرین ویرایش:

van_belan

کاربر سایت
قیمت که ندارم ولی سومی gts هست که فرکانس کاری بالاتری نسبت به 8600gt داره (قویتره) احتمالا باید بالای 145 t باشه.(gts الان تو بازار بین 145 تا 165 تومن هستش)
شما با 120 میتونی 8600gt رو در نظر بگیری حالا یا 256mb یا 512mb.

با 120 تومن میشه ddr3 خرید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر