مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
کسانی که یکی از کارتهای گرافیک سری 8000 و 9000 و یا GTX 260/280 از Nvidia رو دارن، منتظر باشند که همین چند روزه-احتمالا 5 اوت یعنی 3 روز دیگه-درایورهای WHQL شده ی جدید Nvidia با قابلیت پشتیبانی از PhysX روی همه ی کارتهای فوق عرضه میشه.:cool:

جالب اینکه این درایور قابلیت استفاده از PhysX رو توی همه ی بازیهایی که تا به حال با این امکان ساخته شدن، فراهم می کنه و مراحلی رو که قبلا فقط با کارت PhysX قابل اجرا بودن باز می کنه.

این بازیها عبارتند از:Unreal 3,Ghost Recon 2: Advanced Warfighter,Cell Factor: Revolution و Warmonger

به این ترتیب میلیونها نفر کارتهایی با قابلیت PhysX بصورت رایگان خواهند داشت و سازندگان بازی هم در بازیهای آینده از این قابلیت چشم پوشی نخواهند کرد. لینک خبر

Lord_Shire

کاربر سایت
May 14, 2008
45
4850 بورد Asus نيومده ايران؟ اگه آره كجا؟ چند؟

يه مشاوره كوچيك هم براي فروش كارت گرافيكم بكنين! يه 7300GT بورد Asus دارم با گارانتي الماس (نميدونم هنوز گارانتيش مونده يا نه) چند بذارم واسه فروش؟

ايشالا مي خوام 4850 بگيرم.

:love:

4850 ASUS حدود 270 . کارتتم 40 برمیدارم

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
دوست عزیز،

1-تا جایی که امکان داره کارتهای تک تراشه ای رو انتخاب کن برای خرید، کارتهای 2 هسته ای به درایورهای سازنده زیاد وابستگی دارن و معمولا نتیجه ی دلخواه رو نمی دن
2-کارت 4870X2 هم چون از سیستم CF استفاده میکنه و بر اساس تست های انجام شده، ایراداتی مثل "نداشتن پروفایل CrossFire " و "MicroStuttering" رو داره و هنوز از زمان عرضه ی 3870X2 این مشکلات حل نشده و در بدترین حالت سرعتی پایین تر از یک کارت 4870 تک هسته ای و یا Crash کردن موقع اجرای بازی رو سبب میشه .
3-پس تا موقعی که این ایرادات که مربوط به درایور ATI هست برطرف نشده کارت 4870X2 انتخاب خوبی نیست،این چیزی که معمولا بهش توجهی نمیشه.

1-با این حرفت کاملا مخالفم.شما انتظار داری درایور قدرت کارتو 10 برابر کنه؟HD4870X2 قدرتی معادل و گاهی اوقات بالاتر از 2 تا 4870 داره,که کارایی کاملا قابل قبولی داره و مشکلی هم نداره,پس شایعات رو کنار بزار,و اعضای سایت رو دچار گمراهی نکن.اگه بحث تک هسته ای باشه,4850 هم از 9800GTX قویتره و 4870 هم از GTX260 قویتره و 4870 هم از نظر قیمت از GTX280 سرتره.4870X2 هم دیگه معلومه(در حال حاضر قویترین کارت جهان)

2-مرد مومن شما HD3870X2 رو با HD4870X2 مقایسه میکنی؟واقعا کارت درسته.
بله منم قبول دارم که 3870X2 مشکلاتی داشت,چون شیدر پایینی نسبت به 4870X2 داشت و گاهی اوقات از یه 3870 تک هم غقب میفتاد.4870X2 واحدهای پردازشش به 320 تا افزایش پیدا کرده در صورتی که 3870X2 واحدهای پردازشش 128 تا بود.
شما تک 3870 رو میتونی با 4870 مقایسه کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس نمیتونی 3870X2 رو با 4870X2 مقایسه کنی چون کلی با هم فرق دارن.
این رو هم اضافه کنم که 4870X2 تو 95% جاها از 4870 تک قویتره.تست هم نمیزارم چون جواب کاملا تابلو هستش.

3-اتفاقا خیلی هم انتخاب خوبیه.منظور شما رو هم در مورد درایور متوجه نمیشم!!!!به هر حال کارت داره قدرتشو نشون میده,حالا نمیدونم اگه به نظر شما درایور خرابه و کلی ایراد داره این کارت چه جوری این کارایی رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟حالا از کجا میدونی درایور ATI ایراد داره؟؟

پس NVIDIA خوبه,که اصلا معلوم نیست داره چیکار میکنه.!!!:cheesygri
سری 9 خودش رو در مدت کمی بطور کلی از رده خارج میکنه و سری جدید GTX رو میزنه.بعد میاد دنده عقب دوباره یدونه 9800GTX دیگه میزنه که کلاک شده همون 9800GTX قبلیست,یدونه + هم میندازه تنگش میشه 9800GTX+ با تکنولوژی PhysX,خوب از اول 9800GTX+ رو میساختی.خیلی از کارتهای NVIDIA کلاک شده کارتهای قبلیشن.تو دو تا سریش(8 و 9) G92 وجود داره و این خانواده تا 9800GX2 ادامه پیدا کرده.تو سری 8 , PCI-E1.0 و PCI-E2.0 وجود داره,8800GTS هم با خانواده G80 داریم و هم با G92.کارت 9800GX2 از دو تا پردازشگر گرافیکی 8800GTS G92 ساخته شده.اینا ایراده.........

شرکت ATI درسته تو سری HD3000 خوب عمل نکرد ولی ترتیب و نظم و طبقه بندی رو تو کارتاش میشه به وضوح دید.HD2000 ها با اعمال DirectX 10 و تکنولوژی 80 و 65 نانومتری وارد بازار شد.HD3000 ها با تکنولوژی 55nm و پشتیبانی از DirectX 10.1 و سازگاری با PCI-E2.0 ساخته شد.سری HD4800 هم که دیگه تعریفی نداره و اعضای سایت اکثرا این سری رو خریداری کردن و نتیجه مطلوب رو گرفتن.

NVIDIA دیگه داره خیلی سریشو عقب جلو میکنه,دوباره کارت جدیدی بنام 9800GT داده بیرون که دقیقا همون 8800GT هستش و با همون مشخصات بدون هیچ کم و کاستی,و فقط با اضافه کردن یه پردازنده PhysX.فردا پس فردا هم نوبت GS که به پسوند های سری 9 افزوده شه(9800GS,واقعا خنده داره):laughing:ما آخر نفهمیدیم NVIDIA داره سری 9 رو جلو میبره یا سری GTX رو.!!!!!!!!!!!

اگه طرفدار NVIDIA هستی بگو من طرفدار انویدیام.خواهشا رو سر شرکتهای دیگه نزن.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
1-با این حرفت کاملا مخالفم.شما انتظار داری درایور قدرت کارتو 10 برابر کنه؟HD4870X2 قدرتی معادل و گاهی اوقات بالاتر از 2 تا 4870 داره,که کارایی کاملا قابل قبولی داره و مشکلی هم نداره,پس شایعات رو کنار بزار,و اعضای سایت رو دچار گمراهی نکن.اگه بحث تک هسته ای باشه,4850 هم از 9800GTX قویتره و 4870 هم از GTX260 قویتره و 4870 هم از نظر قیمت از GTX280 سرتره.4870X2 هم دیگه معلومه(در حال حاضر قویترین کارت جهان)

2-مرد مومن شما HD3870X2 رو با HD4870X2 مقایسه میکنی؟واقعا کارت درسته.
بله منم قبول دارم که 3870X2 مشکلاتی داشت,چون شیدر پایینی نسبت به 4870X2 داشت و گاهی اوقات از یه 3870 تک هم غقب میفتاد.4870X2 واحدهای پردازشش به 320 تا افزایش پیدا کرده در صورتی که 3870X2 واحدهای پردازشش 128 تا بود.
شما تک 3870 رو میتونی با 4870 مقایسه کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس نمیتونی 3870X2 رو با 4870X2 مقایسه کنی چون کلی با هم فرق دارن.
این رو هم اضافه کنم که 4870X2 تو 95% جاها از 4870 تک قویتره.تست هم نمیزارم چون جواب کاملا تابلو هستش.

3-اتفاقا خیلی هم انتخاب خوبیه.منظور شما رو هم در مورد درایور متوجه نمیشم!!!!به هر حال کارت داره قدرتشو نشون میده,حالا نمیدونم اگه به نظر شما درایور خرابه و کلی ایراد داره این کارت چه جوری این کارایی رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟حالا از کجا میدونی درایور ATI ایراد داره؟؟

پس NVIDIA خوبه,که اصلا معلوم نیست داره چیکار میکنه.!!!:cheesygri
سری 9 خودش رو در مدت کمی بطور کلی از رده خارج میکنه و سری جدید GTX رو میزنه.بعد میاد دنده عقب دوباره یدونه 9800GTX دیگه میزنه که کلاک شده همون 9800GTX قبلیست,یدونه + هم میندازه تنگش میشه 9800GTX+ با تکنولوژی PhysX,خوب از اول 9800GTX+ رو میساختی.خیلی از کارتهای NVIDIA کلاک شده کارتهای قبلیشن.تو دو تا سریش(8 و 9) G92 وجود داره و این خانواده تا 9800GX2 ادامه پیدا کرده.تو سری 8 , PCI-E1.0 و PCI-E2.0 وجود داره,8800GTS هم با خانواده G80 داریم و هم با G92.کارت 9800GX2 از دو تا پردازشگر گرافیکی 8800GTS G92 ساخته شده.اینا ایراده.........

شرکت ATI درسته تو سری HD3000 خوب عمل نکرد ولی ترتیب و نظم و طبقه بندی رو تو کارتاش میشه به وضوح دید.HD2000 ها با اعمال DirectX 10 و تکنولوژی 80 و 65 نانومتری وارد بازار شد.HD3000 ها با تکنولوژی 55nm و پشتیبانی از DirectX 10.1 و سازگاری با PCI-E2.0 ساخته شد.سری HD4800 هم که دیگه تعریفی نداره و اعضای سایت اکثرا این سری رو خریداری کردن و نتیجه مطلوب رو گرفتن.

NVIDIA دیگه داره خیلی سریشو عقب جلو میکنه,دوباره کارت جدیدی بنام 9800GT داده بیرون که دقیقا همون 8800GT هستش و با همون مشخصات بدون هیچ کم و کاستی,و فقط با اضافه کردن یه پردازنده PhysX.فردا پس فردا هم نوبت GS که به پسوند های سری 9 افزوده شه(9800GS,واقعا خنده داره):laughing:ما آخر نفهمیدیم NVIDIA داره سری 9 رو جلو میبره یا سری GTX رو.!!!!!!!!!!!

اگه طرفدار NVIDIA هستی بگو من طرفدار انویدیام.خواهشا رو سر شرکتهای دیگه نزن.
اگه یه کم وقت می گذاشتی ، لینک هایی رو که داده بودم می خوندی،اینطوری جوابو نمی دادی.اصلا متوجه شدی که بحث راجع به کارت 4870X2 و CFبود ،نه 4870؟؟ این نظر شخصی من نبود که اینطوری جبهه گیری می کنی.متاسفانه همه ی مشکل ما اینه که تو زمینه ای اکثر مسائل مطالعه ی کامل نمی کنیم.

حتی دقیقا متن نتیجه گیری Anand رو براتون گذشتم که خودتون بخونید، محتواش همینی بود که من هم گفتم.سایت Toms و بقیه هم به این موضوع اشاره کردن.
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3354&p=9

من کجا منکر سرعت بالای 4870X2 شدم که باز بحث سرعت می کنی؟ اصلا کجا بحث مقایسه ی سرعت کردم؟؟!!
من هر چقدر مستند دلیل میارم و به تست ها رجوع میدم، شما همه چی رو تبدیل به 2 جبهه ی Nvidia و ATI میکنی و اینو و اون رو مسخره می کنی و یک موضوع کاملا فنی رو به مسائل دیگه ربط می دی و همه ی مطالب رو با هم دیگه خلط می کنی دوست عزیز.

من هیچ تعصبی نسبت به هیچ کدوم ندارم، دلیلی هم نداره کسی رو گمراه کنم ،بارها گفتم ،اما واقعیت موجود رو تشریح می کنم . با توسل به هر حرفی از یک شرکت خاص دفاع کردن و سعی به سیاه و سفید جلوه دادن مسائل کاملا تخصصی کار حرفه ایها نیست بلکه نشانه ی تعصب بی قید هست.

اگر راجع به RoadMap شرکت Nvidia انتقاد داری این چه ربطی به ایراد درایورهای ATI داره؟ اگر مخالفی، دلیل بیار که تست های انجام شده اشتباهن یا سایت Anand بی ربط حرف زده.
توی همین گفتگو کسانی بودند که راجع به مشکلاتشون با CF پست زده بودن ،مثل فروم های خارجی.
اگر توقع داری که بخاطر ارائه ی کارتهای سری 4000 همه از همه چیز AMD تعریف کنن و منکر مشکلات دیگه بشن، کاملا در اشتباهی! اون میشه بحث تبلیغاتی و نه یک گفتگوی علمی.

ارائه ی کارتهای متناسب با هر سطح بازار و هر بودجه ای جزء اهداف هر شرکتی مثل Nvidia هست، بحث عقب یا جلو رفتن نیست.

در ضمن پردازنده ی PhysX به 9800GT اضافه نشده، بلکه موتور نرم افزار PhysX روی همون Shader های GPU اجرا میشن.
مثل گذشته مثل بقیه ی دوستان به بحث های فنی و مشاوره ی خرید برای دوستانی که کمک می خوان می پردازم ، نظرم رو مستند ارائه می دم و از بحث های انحرافی پرهیز می کنم.
راجع به مسائل مطرح شده جایی کمک خواستی PM بده تا برات تشریح کنم.

آخرین ویرایش:

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
1-من کجا منکر سرعت بالای 4870X2 شدم که باز بحث سرعت می کنی؟ اصلا کجا بحث مقایسه ی سرعت کردم؟؟!!
2-یک موضوع کاملا فنی رو به مسائل دیگه ربط می دی و همه ی مطالب رو با هم دیگه خلط می کنی دوست عزیز.
3-من هیچ تعصبی نسبت به هیچ کدوم ندارم.
4-دلیل بیار که تست های انجام شده اشتباهن یا سایت Anand بی ربط حرف زده.
5-توی همین گفتگو کسانی بودند که راجع به مشکلاتشون با CF پست زده بودن ،مثل فروم های خارجی.
6-اگر توقع داری که بخاطر ارائه ی کارتهای سری 4000 همه از همه چیز AMD تعریف کنن و منکر مشکلات دیگه بشن، کاملا در اشتباهی! اون میشه بحث تبلیغاتی و نه یک گفتگوی علمی.
7-ارائه ی کارتهای متناسب با هر سطح بازار و هر بودجه ای جزء اهداف هر شرکتی مثل Nvidia هست، بحث عقب یا جلو رفتن نیست.
8-من مثل گذشته مثل بقیه ی دوستان به بحث های فنی و مشاوره ی خرید برای دوستانی که کمک می خوان می پردازم ، نظرم رو مستند ارائه می دم و از بحث های انحرافی پرهیز می کنم.

سلام:

1-شما گفتی دو هسته ای هایی مثل 4870X2 نتیجه مطلوب رو نمیدن و در حد یه تک هسته ای کار میکنن.
2-منظورتو از فنی متوجه نمیشم.من واقعیتو میگم,و مطالب رو با هم قاطی نمیکنم.حتما خنک بودن کارت دلیل فنی هستش.:cheesygri
3-فرشید جان شما از اون روزی که اومدی تو سایت هی میگی NVIDIA.این امضایی هم که گذاشتم ربطی به طرفداری از ATI نداره و ماه هاست امضام همینه.
4-کدوم تست ها اشتباهن؟؟؟شما بنچمارکهای Anand رو نگاه کن,قدرت و کارایی و مقدار مصرف 4870X2 رو ببین,این خودش دلیله.
5-بله اکثر دوستان هم در مورد مشکل SLi گفتن.HD4000 ها تو حالت Cross Fire تو بازی Crysis مشکل دارن و منم منکرش نمیشم,که رابطه مستقیم داره با بهینه شدن کارتهای NVIDIA با این بازی.
6-کارتهای ارایه شده توسط AMD جای تعریف هم داره,ولی من هیچ موقع نمیگم CPU های AMD بهتر از Intel هست(در حال حاضر)من بازم متوجه نمیشم منظور شما از مشکل داشتن کارتهای سری HD4000 شرکت ATi چیه!!!!!مثلا 4870X2 و 4870 از نظر شما چه ایرادی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(این سوالو حتما جواب بده چون برام مهمه)
7-بله درسته,ولی نه این جوری که NVIDIA داره جلو میره.
8-این وظیفه هر کدوم از اعضای سایته.خیلی ها تو سایت از این کارا میکنن.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
808
نام
مهدی
کسانی که یکی از کارتهای گرافیک سری 8000 و 9000 و یا GTX 260/280 از Nvidia رو دارن، منتظر باشند که همین چند روزه-احتمالا 5 اوت یعنی 3 روز دیگه-درایورهای WHQL شده ی جدید Nvidia با قابلیت پشتیبانی از PhysX روی همه ی کارتهای فوق عرضه میشه.:cool:

جالب اینکه این درایور قابلیت استفاده از PhysX رو توی همه ی بازیهایی که تا به حال با این امکان ساخته شدن، فراهم می کنه و مراحلی رو که قبلا فقط با کارت PhysX قابل اجرا بودن باز می کنه.

این بازیها عبارتند از:Unreal 3,Ghost Recon 2: Advanced Warfighter,Cell Factor: Revolution و Warmonger

به این ترتیب میلیونها نفر کارتهایی با قابلیت PhysX بصورت رایگان خواهند داشت و سازندگان بازی هم در بازیهای آینده از این قابلیت چشم پوشی نخواهند کرد. لینک خبر
با عرض سلام
میشه یه توضیحی در مورد Physx بدین؟(یه چیز هایی می دونم که در مورد پردازش فیزیک بازی هاست ولی می خوام اطلاعات بیشتری داشته باشم.)
کارت های ATI هم از این(یا تکنولوژی مشابه)پشتیبانی می کنن؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام:
1-شما گفتی دو هسته ای هایی مثل 4870X2 نتیجه مطلوب رو نمیدن و در حد یه تک هسته ای کار میکنن.
همین دیگه!، پست اصلی و لینک هاش رو اصلا نخوندی،وگرنه جواب سوالهات رو می گرفتی.

من گفتم در بدترین حالت،نمونش آزمایشات این سایتها که معتبر هم هستن:
http://www.pcghx.com/aid,653711/PCGH_proves_micro_stuttering_on_the_Radeon_HD_4870_X2/
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Features/catx87http://www.neoseeker.com/Articles/Ha...eatures/catx87
4-کدوم تست ها اشتباهن؟؟؟شما بنچمارکهای Anand رو نگاه کن,قدرت و کارایی و مقدار مصرف 4870X2 رو ببین,این خودش دلیله.

من به همون لینک های بالا اشاره کردم،اگر می خوندی متوجه می شدی که مشکل MicroStuttering در بنچمارک های معمولی قابل روئیت نیست و در کل وقفه یا Lag کوتاهی هست که هر چند فریم یکبار به دلیل عدم توازن بین دو تراشه ی GPU در حالت CF رخ می ده و از نرمی و روانی بازی -حتی در Frame Rate بالا-کم می کنه و با اینکه مثلا فریم روی 70 هست، شما فکر می کنی که داری زیر 30 فریم می گیری. و نداشتن پروفایل CF هم باعث میشه که اصلا توی اون بازی خاص نشه بنچمارک گرفت و یا نتیجه مثل تک تراشه باشه!

6-کارتهای ارایه شده توسط AMD جای تعریف هم داره,ولی من هیچ موقع نمیگم CPU های AMD بهتر از Intel هست(در حال حاضر)من بازم متوجه نمیشم منظور شما از مشکل داشتن کارتهای سری HD4000 شرکت ATi چیه!!!!!مثلا 4870X2 و 4870 از نظر شما چه ایرادی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(این سوالو حتما جواب بده چون برام مهمه)

f4eln6.jpg

مشکل این هست که 4870X2 بر اساس CF کار می کنه، و هر بازی برای اجرا شدن در این مد حتما باید پروفایلش در درایور تعبیه شده باشه،یعنی درایور برای اون بازی خاص بهینه شده باشه و شما هم بگیرین و نصبش کنین،وگرنه با یک کارت 4870 معمولی فرق نمی کنه، در صورتی که در SLI ، حتی اگه بازی پروفایل هم نداشته باشه بصورت اتوماتیک در مد SLI اجرا میشه،فقط ممکنه راندمانش با ارائه ی درایور جدید بهتر بشه.
فکر می کردم که این نتیجهAnand احتیاج به ترجمه نداشته باشه، ولی صحبت سر 4870X2 و سیستم CF بود که همونطور که Anand هم گفته،تا زمان ارائه ی نهایی کارت 4870X2 و بررسی جامع با بازیهای متنوع جدید و قدیم و میزان مقیاس پذیری درایور ها تحت CF، نمیشه از موفقیت یک کارت 2 تراشه ای در مقابل یک کارت تک تراشه ای-یعنی GTX 280-مطمئن بود.(دوباره نگید 4870X2 قویتره-از نظر تجاری اینها در مقابل هم هستند)
Anand هم تاکید کرده که این مسئله ربطی به کیفیت کارت و تراشه نداره، بلکه به کیفیت درایور و شیوه ی نوشتن بازی های مدرن توسط طراحان بازی مربوطه
این صحبت یک یا دو ماه نیست،باید ماهها بگذره و بازیهای جدید بیان تا نسبت به بهبود کیفیت درایورها اطمینان حاصل بشه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با عرض سلام
میشه یه توضیحی در مورد Physx بدین؟(یه چیز هایی می دونم که در مورد پردازش فیزیک بازی هاست ولی می خوام اطلاعات بیشتری داشته باشم.)
کارت های ATI هم از این(یا تکنولوژی مشابه)پشتیبانی می کنن؟
ممنون
سلام،
قبلا توی این پست راجع به PhysX توضیح دادم.

راجع به ATI هم، الان فقط از Havok پشتیبانی می کنه، ظاهرا قراره در آینده از PhysX هم پشتیبانی کنه-فعلا خود شرکت رسما چیزی نگفته.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
کارتهای 4850 رو میشه با 4870 cf کرد؟!؟!؟:confused:
اگه میشه چرا تو هیچ مقایسه ای نیستن؟!؟!
بله، میشه
در این حالت از سیستم Hybrid CrossFire استفاده میشه ،
جدیدترین تست با جدیدترین درایور از این سایت هست که تلاش کرده اینها رو با هم Match کنه، نتیجه رو خودتون بخونید: لینک

iceboy64

کاربر سایت
Jul 2, 2008
57
سلام،
یه راهنمایی می خواستم
من می خوام کارت XFX GeForce 8800 GT 512MB Alpha Dog XXX Edition بگیرم. می خواستم اگر کسی قیمت داره بهم بگه لطفا.
در ضمن من قبلا در مورد کارت گرافیکای برند XFX خیلی بد شنیده بودم. میخوام بدونم واقعا همینطوریه یا نه؟!
دستتون درد نکنه.;)

van_belan

کاربر سایت
Sep 27, 2007
275
من شهرستان خوانسارم.ببینید من یه شماره تلفن از یکی از شرکت های معتبر تهران می خوام که این کارت گرافیک رو داشته باشه.بعد میخوام شماره رو بدم به یکی از کامپیوتر های اینجا برام بگیره؟()xpert vision 9600gso

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
سلام،
یه راهنمایی می خواستم
من می خوام کارت XFX GeForce 8800 GT 512MB Alpha Dog XXX Edition بگیرم. می خواستم اگر کسی قیمت داره بهم بگه لطفا.
در ضمن من قبلا در مورد کارت گرافیکای برند XFX خیلی بد شنیده بودم. میخوام بدونم واقعا همینطوریه یا نه؟!
دستتون درد نکنه.;)

با سلام
از من میپرسی نخر.بجاش برو یدونهHD4850 بگیر که قیمتشم 250 تومنه.بین برندها هم فاصله زیاد نیست و XFX هم یکی از خوبهاست.

موفق باشی.

همین دیگه!، پست اصلی و لینک هاش رو اصلا نخوندی،وگرنه جواب سوالهات رو می گرفتی.

من گفتم در بدترین حالت،نمونش آزمایشات این سایتها که معتبر هم هستن:
http://www.pcghx.com/aid,653711/PCGH_proves_micro_stuttering_on_the_Radeon_HD_4870_X2/
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Features/catx87http://www.neoseeker.com/Articles/Ha...eatures/catx87

من به همون لینک های بالا اشاره کردم،اگر می خوندی متوجه می شدی که مشکل MicroStuttering در بنچمارک های معمولی قابل روئیت نیست و در کل وقفه یا Lag کوتاهی هست که هر چند فریم یکبار به دلیل عدم توازن بین دو تراشه ی GPU در حالت CF رخ می ده و از نرمی و روانی بازی -حتی در Frame Rate بالا-کم می کنه و با اینکه مثلا فریم روی 70 هست، شما فکر می کنی که داری زیر 30 فریم می گیری. و نداشتن پروفایل CF هم باعث میشه که اصلا توی اون بازی خاص نشه بنچمارک گرفت و یا نتیجه مثل تک تراشه باشه!

f4eln6.jpg

مشکل این هست که 4870X2 بر اساس CF کار می کنه، و هر بازی برای اجرا شدن در این مد حتما باید پروفایلش در درایور تعبیه شده باشه،یعنی درایور برای اون بازی خاص بهینه شده باشه و شما هم بگیرین و نصبش کنین،وگرنه با یک کارت 4870 معمولی فرق نمی کنه، در صورتی که در SLI ، حتی اگه بازی پروفایل هم نداشته باشه بصورت اتوماتیک در مد SLI اجرا میشه،فقط ممکنه راندمانش با ارائه ی درایور جدید بهتر بشه.
فکر می کردم که این نتیجهAnand احتیاج به ترجمه نداشته باشه، ولی صحبت سر 4870X2 و سیستم CF بود که همونطور که Anand هم گفته،تا زمان ارائه ی نهایی کارت 4870X2 و بررسی جامع با بازیهای متنوع جدید و قدیم و میزان مقیاس پذیری درایور ها تحت CF، نمیشه از موفقیت یک کارت 2 تراشه ای در مقابل یک کارت تک تراشه ای-یعنی GTX 280-مطمئن بود.(دوباره نگید 4870X2 قویتره-از نظر تجاری اینها در مقابل هم هستند)
Anand هم تاکید کرده که این مسئله ربطی به کیفیت کارت و تراشه نداره، بلکه به کیفیت درایور و شیوه ی نوشتن بازی های مدرن توسط طراحان بازی مربوطه
این صحبت یک یا دو ماه نیست،باید ماهها بگذره و بازیهای جدید بیان تا نسبت به بهبود کیفیت درایورها اطمینان حاصل بشه.

سلام
شما به این سایتها میگی معتبر.
راستی یادت رفت به سوال من پاسخ بدی.
تو دیگه شورشو درآوردی.به این چند تا سوال من جواب بده ببینم:
1-HD4850 بهتره یا 9800GTX plus؟
2-HD4870 بهتره یا GTX260؟
3-HD4870X2 بهتره یا GTX280؟

میخوای یه چند تا تست بزارم ببینی که HD4870X2 از GTX280 SLi در 50% جاها بهتره؟؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر