مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
:)):)):)):)):)):)):))
وجدانا راست می گی؟؟؟ یک رم 8 و یک رم 4 گیگ کنار هم جواب نمی دن؟؟؟؟ :d:d:d:d
خُ پس این رفیق اوشکوله ما که خودش خدمات کامپیوتری داره چرا ارشاد نکرد منو؟؟؟ :d:d:d الآن یعنی چه اتفاقی داره میوفته سَر این 2 تا؟؟؟ :d:d:d
همینجوری دیدم یک رم 4 گیگ اونجاست منم واس اینکه حساب رند بشه یکی گرفتم!!!! :d:d:d
آقا پس 4 گیگ رو بدم یه 8 گیگ بگیرم ردیف می شه دیگه، آره؟؟؟ :d:d:d
داداش قول می دم یواش یواش سیستم رو ارتقا می دم! :d حرکت بعدی، یک عدد سی پی یو core i7، خوبه؟؟؟ :d
بیخیال ینی میخوای بگی رم قبلیت یه تک ماژول ۸گیگ بود؟!!!!! دوستت پیشنهاد داده بود؟به دوستت حتما بگو به فکر تغییر شغل باشه
شما رم ۸ رو بده یه ۴ کپی همین ۴ بگیر و یکی درمیون بزار بشه ۸
الان این گرافیکت تو بیشتر بازیای الان تو فول اچدی با تنظیمات خیلی بالا بیشتر بازیارو میاره و واسه سطح توقعی که قبلا گفتی خیلی بالاتره البته اگه رم و پردازندت اجازه بدن که نمیدن و باعث میشه در حد گرافیک نصف این گرافیکت کار کنه
ci5هم کفایت میکنه

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
بیخیال ینی میخوای بگی رم قبلیت یه تک ماژول ۸گیگ بود؟!!!!! دوستت پیشنهاد داده بود؟به دوستت حتما بگو به فکر تغییر شغل باشه
شما رم ۸ رو بده یه ۴ کپی همین ۴ بگیر و یکی درمیون بزار بشه ۸
الان این گرافیکت تو بیشتر بازیای الان تو فول اچدی با تنظیمات خیلی بالا بیشتر بازیارو میاره و واسه سطح توقعی که قبلا گفتی خیلی بالاتره البته اگه رم و پردازندت اجازه بدن که نمیدن و باعث میشه در حد گرافیک نصف این گرافیکت کار کنه
ci5هم کفایت میکنه

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk
من الآن درست متوجه نشدم! :d
ببینید، رم قبلی من 8 گیگ بود! یک عدد رم 8 گیگ! :d
درباره دوال چنل شنیده بودم، ولی اگر الآن من از دو عدد رم 8 گیگ استفاده کنم کارائی نداره!؟ دلیلش چیه!؟ :-/ چرا دو عدد رم 4 گیگ بهتر از دو عدد رم 8 گیگ کنار همه؟ :-?
چه مشکلی پیش میاد الآن؟ :-?

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
من الآن درست متوجه نشدم! :d
ببینید، رم قبلی من 8 گیگ بود! یک عدد رم 8 گیگ! :d
درباره دوال چنل شنیده بودم، ولی اگر الآن من از دو عدد رم 8 گیگ استفاده کنم کارائی نداره!؟ دلیلش چیه!؟ :-/ چرا دو عدد رم 4 گیگ بهتر از دو عدد رم 8 گیگ کنار همه؟ :-?
چه مشکلی پیش میاد الآن؟ :-?

:|

شما الان از یک ماژول 8 در کنار یک ماژول 4 استفاده می کنید . این اشتباهه . دوستمون گفتن ماژول 8 رو با 4 عوض کنید که 8 گیگ رم دوال چنل داشته باشید . یا می تونید این کار رو کنید یا یک ماژول 8 گیگ دیگه اضافه کنید . که کاراییش از همه گزینه ها بالاتره .

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
دوستان بالاخره سی پی یو 9590 رو گرفتم

چه گرافیکی بندازم رو سیستم که با هم این دوتا مچ بشن ترجیحا amd پیشنهاد بدبن

سلام
مباركه

در كنار cpu هاي AMD ، كارت هاي nVIDIA پرفورمنس بهتري ميدن
چون درايور هاي انويديا بصورت بهينه تري از هسته هاي cpu استفاده ميكنن

همچنين بخاطر مصرف برق وحشتناك بالاي 9590 , بهتره يك كارت كم مصرف تر استفاده بشه

دركل انتخاب gtx970 پيشنهاد ميشه با توجه به cpu تون

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
:|

شما الان از یک ماژول 8 در کنار یک ماژول 4 استفاده می کنید . این اشتباهه . دوستمون گفتن ماژول 8 رو با 4 عوض کنید که 8 گیگ رم دوال چنل داشته باشید . یا می تونید این کار رو کنید یا یک ماژول 8 گیگ دیگه اضافه کنید . که کاراییش از همه گزینه ها بالاتره .

که اینطور.
بنده خیال کردم چون مادربوردم همچی جدید نی، ایشون پیشنهاد دادن دو تا ماژول 4 استفاده کنم! :d باشه، پس ماژول 4 رو می دم یک ماژول 8 می گیرم تا در مجموع بشه دو عدد ماژول 8! :d چون قراره خورد خورد سیستم رو ارتقا بدم، بعدها به درد می خوره.
راستی نفرمودید، اشکال یک ماژول 4 و یک ماژول 8 کنار هم چیه؟ چه چیزی دچار مشکل می شه؟

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
که اینطور.
بنده خیال کردم چون مادربوردم همچی جدید نی، ایشون پیشنهاد دادن دو تا ماژول 4 استفاده کنم! :d باشه، پس ماژول 4 رو می دم یک ماژول 8 می گیرم تا در مجموع بشه دو عدد ماژول 8! :d چون قراره خورد خورد سیستم رو ارتقا بدم، بعدها به درد می خوره.
راستی نفرمودید، اشکال یک ماژول 4 و یک ماژول 8 کنار هم چیه؟ چه چیزی دچار مشکل می شه؟

اشکالش اینه که از دو رم در حالت دوال چنل دقیقا از یک مدل ( حافظه و تایمینگ و ...) نباشند پرفورمنس لازم و کارایی حداکثر رو ندارن

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
سلام اساتید محترم نظرتون رو درباره این سیستم که بنده دارم میخوام بدونم والا تا الان همه بازی رو رو اولترا اجرا کردیم فقط سر این بازی کال و اساسین سندیکا بدجور به مشکل خورده ینی در حد فاجعه ! جوری که اساسین رو رو حالت اولترا به تنظیمات فول و رزولوشن 1080 فقط 2 فریم میده :| هر چند که مطمن هستم مشکل از بهینه سازی بازی ها هست اما خو خواستیم یه ارتقا بدیم که یه نیم نگاهی هم به اینده داشته باشیم با این وضع و اوضاع
مادربرد :
GIGABYTE GA-P61A-D3
گرافیک : gtx 770 msi gaming
رم : 8 گیگ
سی پیو : i5 2500
پاور : 700
فقط عزیزان میخوام سیستمی که جهت ارتقا پیشنهاد داده میشه کاملا اینده نگرانه باشه که نیاز نباشه به طور مداوم ارتقا انجام بدم واینکه من شخصا خودم جوری هستم که اگه نتونم یه بازی رو رو اولترا بازی کنم به طور کلی بخیالش میشم و البته 60 فریم و صد البته 1080
ممنون

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام اساتید محترم نظرتون رو درباره این سیستم که بنده دارم میخوام بدونم والا تا الان همه بازی رو رو اولترا اجرا کردیم فقط سر این بازی کال و اساسین سندیکا بدجور به مشکل خورده ینی در حد فاجعه ! جوری که اساسین رو رو حالت اولترا به تنظیمات فول و رزولوشن 1080 فقط 2 فریم میده :| هر چند که مطمن هستم مشکل از بهینه سازی بازی ها هست اما خو خواستیم یه ارتقا بدیم که یه نیم نگاهی هم به اینده داشته باشیم با این وضع و اوضاع
مادربرد :
GIGABYTE GA-P61A-D3
گرافیک : gtx 770 msi gaming
رم : 8 گیگ
سی پیو : i5 2500
پاور : 700
فقط عزیزان میخوام سیستمی که جهت ارتقا پیشنهاد داده میشه کاملا اینده نگرانه باشه که نیاز نباشه به طور مداوم ارتقا انجام بدم واینکه من شخصا خودم جوری هستم که اگه نتونم یه بازی رو رو اولترا بازی کنم به طور کلی بخیالش میشم و البته 60 فریم و صد البته 1080
ممنون
سیستم شما دیگه الان یک سیستمه رده میانی حساب میشه و نباید انتظار اولترا و 60 فریم برای گیم های روز رو داشته باشید.
برای ارتقا بودجتون رو مشخص کنید تا دوستان راهنمایتون کنند. البته در تاپیک مشاوره قطعات. اما برای انتظار شما حداقل بودجه ی 4 تومنی برای ارتقا نیاز دارید.

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
سیستم شما دیگه الان یک سیستمه رده میانی حساب میشه و نباید انتظار اولترا و 60 فریم برای گیم های روز رو داشته باشید.
برای ارتقا بودجتون رو مشخص کنید تا دوستان راهنمایتون کنند. البته در تاپیک مشاوره قطعات. اما برای انتظار شما حداقل بودجه ی 4 تومنی برای ارتقا نیاز دارید.
با تشکر از شما همون طور که گفتم بازی رو رو تا قبل از از دوتا بازی بالا که ذکر کردم خدا روشکر رو اولترا انجام میدادم به عنوان مثال همین نسخه قبلی کال رو به راحتی بالای 60 فریم میگرفتم اما این نسخه کاملا نشون دهنده بهینه سازی بد بازی هست یا اساسین درضمن بودجه همون طور که گفتم بحث بودجه مطرح نیست فقط میخوام بازی رو رو اولترا 1080 و 60 فریم اجرا کنه
درضمن الان که میبینم سیستم شما هم تقریبا شباهت های به سیستم بنده داره خود شما با این کارت گرافیک و سی پیو که دقیقا مدل سی پیو بنده هست مشکلی ندارید ؟ و بازی ها رو 1080 و 60 اجرا میکنید ؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
با تشکر از شما همون طور که گفتم بازی رو رو تا قبل از از دوتا بازی بالا که ذکر کردم خدا روشکر رو اولترا انجام میدادم به عنوان مثال همین نسخه قبلی کال رو به راحتی بالای 60 فریم میگرفتم اما این نسخه کاملا نشون دهنده بهینه سازی بد بازی هست یا اساسین درضمن بودجه همون طور که گفتم بحث بودجه مطرح نیست فقط میخوام بازی رو رو اولترا 1080 و 60 فریم اجرا کنه
درضمن الان که میبینم سیستم شما هم تقریبا شباهت های به سیستم بنده داره خود شما با این کارت گرافیک و سی پیو که دقیقا مدل سی پیو بنده هست مشکلی ندارید ؟ و بازی ها رو 1080 و 60 اجرا میکنید ؟
خب 970 اختلافش با 770 تو بعضی گیم ها نزدیک به دو برابر میرسه گاهی. و برای گیم های سنگین و عموما open word مثل gta v و unity سی پی یوی i5 2500 برای فریم بالا کمی کم میاره و باید از تنظیمات گرافیکی کم بشه تا به 60 برسه فریم.
سری قبلیه cod هم که جزو گیم های سبک حساب میشه و برای مقایسه مناسب نیست. در کل حداقل نیاز شما GTX 980 ti هست و قطعات هم در تاپیک خودش فرشید عزیز راهنماییتون کردن.

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
سلام دوستان میخاستم ی کیس برای بازی جمع کنم تا 1 ملیون!ی حوری باشه راحت بازیای روزو ساپورت کنه.ی سیستم پیشنهادی موجود تو بازار میگید,ممنون

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,164
نام
سبحان
سلام دوستان میخاستم ی کیس برای بازی جمع کنم تا 1 ملیون!ی حوری باشه راحت بازیای روزو ساپورت کنه.ی سیستم پیشنهادی موجود تو بازار میگید,ممنون

عزیز شما داری خیلی خرج میکنی یخورده صرفه جویی کن:d
شما اگه بخوای بازی های روز رو راحت و بدون افت فریم اجرا کنی 1 میلیون فقط پول Cpu هست

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
عزیز شما داری خیلی خرج میکنی یخورده صرفه جویی کن:d
شما اگه بخوای بازی های روز رو راحت و بدون افت فریم اجرا کنی 1 میلیون فقط پول Cpu هست

دوست عزیز مطمنن میشه با همچین هزینه ای ی چیز نرمال جمع کرد ی بازیارو ساپورت کنه,رفیقم کیسش مال 4 سال پیش الان فالوت4 , فیفا 16 خیلی راحت بازی میکنه,

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
بنظر من سيستم زير رو جمع كنيد و در آينده يك رم اضافه كنيد و cpu هم به i3 ارتقا بديد

البته همينطوريش هم اكثر بازيهارو در حده x1 اجرا ميكنه (بازيهايي كه رم بالايي مصرف نميكنن
90fd58db3a97a8e4dc0f80570f57a7ae.jpg

Sent from my iPod touch using Tapatalk

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
دوستان من یه لپتاپ دارم با کارت گرافیک 820m 2gig و این کارت گرافیک به هیچ وجه بازی های امروزی رو ساپورت نمیکنه به سختی دارم بعضی بازی ها رو رو پایین ترین حالت بازی میکنم.
حالا من اگه بخوام یه لپتاپه دیگه با کارت گرافیک geforce 960m 4 gig بخرم به نظرتون بازی های امروزی رو ساپورت میکنه؟ یا کلا سری m همشون از دم آشغالن؟
مثلا فرق 960m با gtx 960 چقدره. خیلی فرق دارن؟
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر