مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
آقا فرشید با 4500 چی پیشنهاد میدین ؟ فقط هم کیس برای بازی.
بقیه موارد مثل مانیتور و ... هست !

توی تاپیک مجاور که مشاوره برای خرید قطعات هست بپرسید تا پاسخ بدم.

Last edited by a moderator:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام آقافرشید عزیز
من الان یه 770-2gb دارم . بازیهای جدید اکثرا 4gb حافظه گرافیکی نیاز دارند.
کارت خودم الان 1 میلیون مشتری داره.
کارت 290 هم با 4gb در حد کارت خودم به راحتی 950 گیر میاد. یعنی اگر بفروشم و 290 بخرم یه چیزی هم گیرم میاد.
قدرت 290 هم ظاهرا از 770 بیشتر هست.
پاورم هم 635 گرین هست و CPU هم 4670.
به نظر شما کارت رو عوض کنم تا توی بازیهایی مثل evil within و ... کیفیت بهتری داشته باشم ؟
نکته ای هست که من فراموش کرده باشم ؟
با تشکر

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
سلام آقافرشید عزیز
من الان یه 770-2gb دارم . بازیهای جدید اکثرا 4gb حافظه گرافیکی نیاز دارند.
کارت خودم الان 1 میلیون مشتری داره.
کارت 290 هم با 4gb در حد کارت خودم به راحتی 950 گیر میاد. یعنی اگر بفروشم و 290 بخرم یه چیزی هم گیرم میاد.
قدرت 290 هم ظاهرا از 770 بیشتر هست.
پاورم هم 635 گرین هست و CPU هم 4670.
به نظر شما کارت رو عوض کنم تا توی بازیهایی مثل evil within و ... کیفیت بهتری داشته باشم ؟
نکته ای هست که من فراموش کرده باشم ؟
با تشکر

290 نهصد پنجاه تومن؟؟ مگه اینکه تو خواب ببینی ! مگه اینکه دست دوم باشه و یه چیز دیگه هم بهت بگم که باید حواست باشه چون بعضی از مدل های 290 خراب بودن و همش black screen داشتن پشس کارت بدون گارانتی نگیر که بعدا به شکر خوردن میافتی :d
حدود 1700 اینا پولشه و خیلی هم سخت گیر میاد تو بازار رضا تهران هم من 3 روز پیش فقط یه مغازه رو دیدم که داشته باشه
و اینکه 290 خیلی از 770 بهتره و قیمتش هم خیلی بالا تر !!

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
290 نهصد پنجاه تومن؟؟ مگه اینکه تو خواب ببینی ! مگه اینکه دست دوم باشه و یه چیز دیگه هم بهت بگم که باید حواست باشه چون بعضی از مدل های 290 خراب بودن و همش black screen داشتن پشس کارت بدون گارانتی نگیر که بعدا به شکر خوردن میافتی :dحدود 1700 اینا پولشه و خیلی هم سخت گیر میاد تو بازار رضا تهران هم من 3 روز پیش فقط یه مغازه رو دیدم که داشته باشه و اینکه 290 خیلی از 770 بهتره و قیمتش هم خیلی بالا تر !!
خواب نیست ، شما فکر کنم باید یکم بیشتر دور و برت رو نگاه کنی.من هم گفتم در حد کارت خودم.یکی هم نیست زیاد هست.290x رو هم 1300 سراغ دارم با گارانتی.280x رو هم 750 سراغ دارم با گارنتی.اگر خواستی توی پیغام خصوصی بهت لینک بدم.البته منتظر جواب آقا فرشید بودم که شما جواب دادی

آخرین ویرایش:

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
خواب نیست ، شما فکر کنم باید یکم بیشتر دور و برت رو نگاه کنی.من هم گفتم در حد کارت خودم.یکی هم نیست زیاد هست.290x رو هم 1300 سراغ دارم با گارانتی.280x رو هم 750 سراغ دارم با گارنتی.اگر خواستی توی پیغام خصوصی بهت لینک بدم.البته منتظر جواب آقا فرشید بودم که شما جواب دادی
خب من که گفتم این قیمت یه حکمتی داره دوست عزیز !
اولا این که این لینک ها که دادی همه دست دوم هستن که برای AMD (چون خودم زیاد کار کردم ) بهتون میگم که اصلا دست دومش رو نگیرید چون یه سری مدل ها باز نکرده خراب هستن و اونایی که وارد میکنن هم ارزون تر میخرن و یه سری میان میخرن و بدون گارانتی باز میکنن و میبینن که بععله گرافیک black screen داره ودوما اینه که این مدل رفرنسه و به هیچ وجه اصلا اصلا اصلا شما مدل رفرنس 290 یا 290X رو نخر ککه بعدا پشیمون میشی ( صدا فن زیاد و دما تا 93 -94 میره بالا ) و اگه میخوای مدل رفرنس بگیری همون 770 خودتون خییییلی بهتره
اگر هم میخوای واقعا 290 بگیری این مدل رو بگیر (سافایر) که از همه برند های دیگه خنک تره و 3 تا فن داره
اینم لینک سایت سافایر مدل tri-x OC 290
SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC(UEFI)

بعدش هم دوست عزیز شما بشین یه ذره فکر کن که چرا یکی باید بیاد گرافیک 1700 رو 950 بفروشه؟!! :-?

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
خب من که گفتم این قیمت یه حکمتی داره دوست عزیز !
اولا این که این لینک ها که دادی همه دست دوم هستن که برای AMD (چون خودم زیاد کار کردم ) بهتون میگم که اصلا دست دومش رو نگیرید چون یه سری مدل ها باز نکرده خراب هستن و اونایی که وارد میکنن هم ارزون تر میخرن و یه سری میان میخرن و بدون گارانتی باز میکنن و میبینن که بععله گرافیک black screen داره ودوما اینه که این مدل رفرنسه و به هیچ وجه اصلا اصلا اصلا شما مدل رفرنس 290 یا 290X رو نخر ککه بعدا پشیمون میشی ( صدا فن زیاد و دما تا 93 -94 میره بالا ) و اگه میخوای مدل رفرنس بگیری همون 770 خودتون خییییلی بهتره
اگر هم میخوای واقعا 290 بگیری این مدل رو بگیر (سافایر) که از همه برند های دیگه خنک تره و 3 تا فن داره
اینم لینک سایت سافایر مدل tri-x OC 290
SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC(UEFI)

بعدش هم دوست عزیز شما بشین یه ذره فکر کن که چرا یکی باید بیاد گرافیک 1700 رو 950 بفروشه؟!! :-?

دوسا عزیز همه مارک سافایر هستند و یکی دو تا نیست که بگیم خراب باشه اون مدل شما هم هست 100 تومن گرونتر :

اینا نمونه هست وخیلی بیشتر هست و مرتب هم فروش میره.
من بیشتر می خواستم بدونم این 290 عیبی ایرادی چیزی نداره چون از 770 قویتر هست ولی دست دومش ارزونتر.
کارت خودم هم 1050 مشتری داره احتمالا 200 بزارم روش 290x بگیرم که در حد 780ti هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
دوسا عزیز همه مارک سافایر هستند و یکی دو تا نیست که بگیم خراب باشه اون مدل شما هم هست 100 تومن گرونتر :

اینا نمونه هست وخیلی بیشتر هست و مرتب هم فروش میره.
من بیشتر می خواستم بدونم این 290 عیبی ایرادی چیزی نداره چون از 770 قویتر هست ولی دست دومش ارزونتر.
کارت خودم هم 1050 مشتری داره احتمالا 200 بزارم روش 290x بگیرم که در حد 780ti هست.

کارت 290 و 290X رو بخر، فقط از برند سافایر نخر، بیشتر محصولات وارداتی و ارزونش دست دومهای ریپک شده هستن. آمار خرابیشون هم بیش از حد معمول هست.

Zerg

کاربر سایت
Mar 15, 2013
292
کارت 290 و 290X رو بخر، فقط از برند سافایر نخر، بیشتر محصولات وارداتی و ارزونش دست دومهای ریپک شده هستن. آمار خرابیشون هم بیش از حد معمول هست.
من فردا دارم 270x سافایر میخرم دوست عزیز.اون هم این مشکلاتی که گفتید یا مشکل دما رو داره؟

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin

من هم یه ساعته دارم همینو میگم دیگه البته سافایر نو و با گارانتی از همه ی برند های دیگش بهتره ها ! و دماش به خاطر داشتن 1 فن اضافه و تکنولوژی گردش هوای مثلثی خیلی پایین تره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
دوستان کارت GeForce GT 630 asus
خوبه برای بازی نهایتا دوتا 2 و فیلم؟

این کارت فقط برای فیلم دیدن خوبه، نه بازی.

دوستان اطلاعی ندارن؟

از چی باید اطلاع بدن؟! ناگفته ها را گفته ام!

دوستان این مشخات واسه بازی های نسل جدید چطوره؟
Ram 8 Gb
CPU :AMD FX 8350
VGA : GTX 760
POWER : GREEN 650

پردازنده و مادربرد خوب نیست، از اینتل Core i5 اگر انتخاب کنید مشکل حل میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر