مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من کمتر از GTX 750 یا R7 260 رو پیشنهاد نمی دم.
دمت گرم بین این دوتا کدوم ؟ 260 ارزون تره اما انگار بهتره توی dx12 بنظرتون تفاوتشون زیاد نمیشه ؟
بازی تایتان فال و واچ رو میتونم بازی کنم روی چه تنظیماتی ؟
و اخر اینکه cpu براش گلوگاه نیست ؟
فدایی داری

260 ممکنه خیلی کم بهتر باشه در برخی بازیها
صحبت DX12 هم فعلا برای هیچ کدوم مطرح نیست.

اون دوتا بازی رو هم می تونی روی تنظیمات متوسط یا پایین با این کارت اجرا کنی.

پردازنده ی شما کلا ترمز سیستم هست، خودت گفتی می خوای ارتقا بدی که در اینصورت تا زمان ارتقا نباید انتظار راندمان خوب داشته باشی.

سلام دوستان
بنده یه کارت گرافیک XFX ATI 5570 1GB داشتم حالا برای ارتقا یک کارت MSI R6870 رو گرفتم و تست کردم اما در بازی ها مشکل لگ دارم حتی در بازی هایی که با اون گرافیک قبلیم مشکل نداشتم! به نظرتون این بخاطر ماجرای گلوگاه اتفاق افتاده یا نه ؟ این گرافیک فعلا به صورت تست هستش میخوام ببینم برای خرید خوبه یا نه
CPU : core i3 2100
ram : 4gb 1600
ممنون

خیر، پردازنده ی شما متوسط هست و برای اون کارت هم جوری که شما می گی گلوگاه نیست، شاید مشکل جای دیگه هست.

argoni

کاربر سایت
Jan 7, 2010
95
خیر، پردازنده ی شما متوسط هست و برای اون کارت هم جوری که شما می گی گلوگاه نیست، شاید مشکل جای دیگه هست.

با توجه به اینکه هیچ چیز دیگه ای تغییر نکرده جز کارت گرافیک به نظر شما مشکل از کارت گرافیکه ؟ مثلا ضعیف باشه یا مشکل داشته باشه نمیدونم
آیا قدرت پاور تاثیری روی این مسئله نداره؟
Green 485A

با سپاس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با توجه به اینکه هیچ چیز دیگه ای تغییر نکرده جز کارت گرافیک به نظر شما مشکل از کارت گرافیکه ؟ مثلا ضعیف باشه یا مشکل داشته باشه نمیدونم
آیا قدرت پاور تاثیری روی این مسئله نداره؟
Green 485A

با سپاس
می تونه از قطعات دیگه با ویندوز هم باشه
پاور هم لب مرزه، ممکنه مسبب مشکل باشد

argoni

کاربر سایت
Jan 7, 2010
95
می تونه از قطعات دیگه با ویندوز هم باشه
پاور هم لب مرزه، ممکنه مسبب مشکل باشد

درسته ، من با چند تا ویندوز مختلف و ورژن های مختلف درایور کارت گرافیک تست کردم بازم تو بازیایی مثل fifa 14 یا battlefield 4 که قبلا مشکلی نداشتم مشکل دارم یا لگ یا فریز شدن ! گرافیک بعد از چند دقیقه انجام بازی های سنگین داغ میشه من سرعت فنشو که میبرم بالا دیگه مشکل فریز حل میشه اما لگ همچنان پا برجاست . با این حال فقط دو چیز میمونه یا پاور یا کارت گرافیک ، راهی نیست بفهمم مشکل از کدومه؟ الان پاور دیگه دم دستم نیست که تست کنم
ممنون از اینکه حوصله به خرج میدین

xbox t

کاربر سایت
Dec 1, 2013
42
نام
طاها
بله که خوبه، قیمتشم خوبه
فقط توی تاپیک لینک از سایت یا فروشنده نزارید لطفاو

خب داره از نبود این جنس توی بازار نهایت بهره رو می بره! چون قیمتش خیلی باید کمتر از این باشه و نه برای همکار منطقی هست و نه خریدار.
چن روز دیگه که نمایندگیها جنس بدن توی بازار دیگه این قیمتا رو کسی نگاه نخواهد کرد.

نظرم اینه که خیلی قدیمی و کنده و دیگه کارایی خاصی برای بازیها نداره.

ممنون شما چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنید تا 1 تومن

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درسته ، من با چند تا ویندوز مختلف و ورژن های مختلف درایور کارت گرافیک تست کردم بازم تو بازیایی مثل fifa 14 یا battlefield 4 که قبلا مشکلی نداشتم مشکل دارم یا لگ یا فریز شدن ! گرافیک بعد از چند دقیقه انجام بازی های سنگین داغ میشه من سرعت فنشو که میبرم بالا دیگه مشکل فریز حل میشه اما لگ همچنان پا برجاست . با این حال فقط دو چیز میمونه یا پاور یا کارت گرافیک ، راهی نیست بفهمم مشکل از کدومه؟ الان پاور دیگه دم دستم نیست که تست کنم
ممنون از اینکه حوصله به خرج میدین
خب شاید خود گرافیک هم مشکل حرارتی داشته باشه
باید تک تک قطعات تست بشه، اینجور نمی شه مشکل رو پیدا کرد

ممنون شما چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنید تا 1 تومن

کارت GTX 760 بهترین گزینه با یک میلیون هست.

آخرین ویرایش:

-FPS Doug-

کاربر سایت
Sep 28, 2014
61
نام
ممد
کارت GTX 760 بهترین گزینه با یک میلیون هست.
فرشید جان شما مثل اینکه بدجور انویدیا فن هستیا :D
کارت های 280 و 280X و 290 رو میشه تا 1 تومن خرید...
این کارتها خیلی پرفورمنس خوبی نسبت به قیمتشون دارن! الان 280و 280x دسته دو تمیز 700-800 گیر میاد که واقعا عالیه!

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
این کارتها خیلی پرفورمنس خوبی نسبت به قیمتشون دارن! الان 280و 280x دسته دو تمیز 700-800 گیر میاد که واقعا عالیه!
والا نوشون هم زیر 1 تومنه یه سریا مثل سفایر و پاور کالر.از نظر قدرتی هم نزدیکه 770 میشن این کارتا.
760 اوقدری از R9 270X قویتر نیست که بخواد ادم 300-400 بیشتر واسش هزینه کنه...
------------------
بهترین کارت تا 1 تومن بدون شک R9 280 or 280X.

- - -ویرایش - - -

در حال حاضر بهترین کارتها نسبت به قیمت:
تا 550 تومن بهترین کارت گرافیک:Gainward GTX 750 TI 2gb GOLDEN SAMPLE
تا 710 تومن:SAPPHIRE r9 270X
تا 900 تومن:2 تا انتخاب هست که اینجا این یه برد از انویدیا توی ایران قیمتش مناسبه.Gainward Phantom GTX 760 or Saphire R9 280 .
تا 1 تومن هم بدون شک و تردید:Sapphire R9 280X 3gb .
تا 1200-300 هم بدون شک GTX 770... ولی به دلیل 2 گیگی بودن رمش یه ذره توی بازیهایی مثل واچ داگز حالگیری میکنه...ولی فوق العادست این کارت.
به غیر ایا این ها هم توی این بازار کوفتی با قیمت پایین کارت دیگه ای نمیرزه.ولی واسه افرادی که بودجه بازه و اوکیه خوب میتونن هر چی میخوان بگیرن مثل 980-970-R9 290X-770-780 و ....
در مورد این بردهایی که نوشتم از نظر کیفیتی هیچ تفاوتی یعنی هیچ کم و کسری نسبت به برد هایی مثل ایسوز یا MSI ندارن! (Gainward از اونا بالاتره از همه نظر! هم کیفیت هم کولینگ...بنچمارکهاش هست)
تنها تفاوتی که یه مقدار خیلی کم دارن سره گارانتیشونه! که من یه نفر از گارانتی کارت گرافیک خیر ندیدم...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

خب بار اول نیست، هر از چند گاهی به فن بودم متهم میشم!
منتهی چون شما و دوستان دیگه تمام پستهای من ، حتی توی همین تاپیک رو دنبال نمی کنید خیلی راحت من رو به فن بازی متهم می کنید! در صورتی که در پستهای قبلی از کارتهای 260 تا 290 به کررات نام بردم و برخی برندهاشون رو توصیه کردم

در ضمن بابت کارت 280 هم چون به تازگی قیمتش به 1 تومن رسیده ، خودم همین دیشب که پست رو دادم یادم افتاد! هنوز خیلی جاها قیمت قبلی هست و چند بار بهم اعتراض کردن که چرا کارت 1300 رو دارم بجای کارت یک تومنی توصیه می کنم! در هر صورت کسی که به بازار تهران دسترسی داشته باشه 280 از ASUS یا MSI بهترین گزینش هست.

همین 760 هم بعد از معرفی 980/970 درآپ خورده ولی اینجا هنوز پایین نیومده ، وگرنه باید همقیمت 270 می شد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود میخواستم ببینم کارت 970 الان تو بازار ایران هست؟ قیمتش اگه به تعادل برسه حدودا چقدر میشه؟

همین 2 پست بالاتر این سوال رو پرسیده بودن! هنوز هم وضعیت همونه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر