مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش
سلام
گرافيک خوب تا 300 چي پيشنهاد ميکنيد؟ من تو فکر XFX ATI 7730 1GB D5 يا GIGA GT630 2GB DDR3 يا ASUS ATI 6670 2GB D3؟ کدوم بهتره!
راستيتش تو بازار فعلا اينارو تو اين رنج پيدا کردم. در ضمن رم 4 و سي پي يو amd phenom x4 945 هست!

ممنون ميشم راهنمايي کنيد!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
دوستان بهترین کارت گرافیک تا 500 چیه در حال حاظر؟؟؟

کارت ASUS 7770 1GB حدود 460 تومن هست
مدل خیلی سریعتر فقط با 100 تومن بیشتر GTX 650Ti از ASUS هست که شدیدا توصیه میشه اینو بگیرید!

سلام
گرافيک خوب تا 300 چي پيشنهاد ميکنيد؟ من تو فکر XFX ATI 7730 1GB D5 يا GIGA GT630 2GB DDR3 يا ASUS ATI 6670 2GB D3؟ کدوم بهتره!
راستيتش تو بازار فعلا اينارو تو اين رنج پيدا کردم. در ضمن رم 4 و سي پي يو amd phenom x4 945 هست!

ممنون ميشم راهنمايي کنيد!

با 300 تومن هیچ کارت بدرد بخوری نمیشه خرید، اگه بودجه رو به 400 تومن افزایش ندی و با همین پول خرید کنی قطعا پولت رو دور ریختی!!
با 400 تومن کارت GTX 650 توصیه میشه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
میگن همین 6870 توی همین رنج قدرت هست! الان یعنی گیر نمیاد تو بازار؟ آخه بودجه کمه :(

داداش به نظر من صبر کن، الکی خرج کنی پولت رو به جایی نمیرسی. بذار کمی بودجه بر بالا اینجوری پولت حروم میشه.

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش
کارت ASUS 7770 1GB حدود 460 تومن هست
مدل خیلی سریعتر فقط با 100 تومن بیشتر GTX 650Ti از ASUS هست که شدیدا توصیه میشه اینو بگیرید!

با 300 تومن هیچ کارت بدرد بخوری نمیشه خرید، اگه بودجه رو به 400 تومن افزایش ندی و با همین پول خرید کنی قطعا پولت رو دور ریختی!!

سلام

ممنون فرشيد خان که زود جواب دادي! دمت گرم

در مورد پيشنهادت صبحي يکي از بچه‌ها(کاسب) از تهران قيمت گرفت asus 650 رو با يک گيگ رم 460 گفت و 2 گيگشو 630 تومن. اين‌ مدل‌ها خيلي گرون هستند تو اون سه مدلي که خودم گفتم هيچکدوم خوب نيستند(اگه توضيح بدي چرا خوب نيستند متشکر ميشم)؟ عايا؟

در ضمن بگم من مانيتور 21 f hd دارم و معمولا تو همين رنج رزولوشن ها بازي ميکنم.

در ضمن ميتوني در مورد رفرنس و غير رفرنس توضيح بدي؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام

در مورد پيشنهادت صبحي يکي از بچه‌ها(کاسب) از تهران قيمت گرفت asus 650 رو با يک گيگ رم 460 گفت و 2 گيگشو 630 تومن. اين‌ مدل‌ها خيلي گرون هستند تو اون سه مدلي که خودم گفتم هيچکدوم خوب نيستند(اگه توضيح بدي چرا خوب نيستند متشکر ميشم)؟ عايا؟

در ضمن ميتوني در مورد رفرنس و غير رفرنس توضيح بدي؟
reference مدل خود شرکت هست، غیر رفرنس رو هم هر سازنده توش تغییر میده معمولا خنک کنندگی. دلیل اون حرف ایشون هم واضحه دیگه: ضعیفن!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,379
نام
Majid
داداش به نظر من صبر کن، الکی خرج کنی پولت رو به جایی نمیرسی. بذار کمی بودجه بر بالا اینجوری پولت حروم میشه.
بودجه که ندارم :( کارتمم یکی میخواد ببره تا چند وقت دیگه میره هیچی ندارم :(
اگه میشه یکی همین قیمت 6870 ـو بگه اگه هست! ممنون!
دنبال اجرای بازی رو فول اچ دی و الترا + فیزیک و ... اینا نیستم :D یک چیزی میخوام تا یک چند سال رو همون مدیوم تا الترا رو حالت عادی و رزولوشن عادی صفحه مانیتورم درست فریم بده! اصلا گرافیک و ... واسم مهم نیست!
با 6850 کار کردم بنظرم همین واسم مناسب هست و میخواستم یک مدل بالاتر بردارم یعنی همون 6870!
اگه میشه قیمت بگید!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام

اگه FHD بازی می کنی که همین 650 هم برات کمه!! وقتی می گم هر چی بالاتر بهتر باور نمی کنی دیگه، اگه فکرت اینه که فقط FIFA 2014 رو بشه بازی کرد و سال بعد بازیای جدید ه میاد نصب کنی و ضدحال بخوری گوش نکن!

شما همون 650 یا بالاتر رو بگیر، گرونه و این حرفا رو هم بزار کنار، مدلای پایینتر تعداد واحدهای پردازشی کمتری دارن و اصلا و ابدا برای هیچ بازیی با هیچ تنظیماتی-حتی پایین- هم تولید نشدن، اگر چند تا بازی ضعیف و سبک رو هم بتونن اجرا کنن دلیل قدرت اون مدلا نیست.

مدلی 1 گیگی 650 یا 650Ti رو بخر.

R9280 چنده برادرا؟

فعلا موجود نیست، اما وقتی بود حدود 1400 تا 1500 بود، الان 270X حدود 1100 هست که در مقابل GTX 760 گرونتره.

آخرین ویرایش:

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
دنبال اجرای بازی رو فول اچ دی و الترا + فیزیک و ... اینا نیستم :D یک چیزی میخوام تا یک چند سال رو همون مدیوم تا الترا رو حالت عادی و رزولوشن عادی صفحه مانیتورم درست فریم بده! اصلا گرافیک و ... واسم مهم نیست!
با 6850 کار کردم بنظرم همین واسم مناسب هست و میخواستم یک مدل بالاتر بردارم یعنی همون 6870!
اگه میشه قیمت بگید!

صرفا جهت راهنمایی : من هم با خرید این کارت موافق نیستم اگر سیستمت آنبرد داره از اون یه مدت استفاده کن تا بودجه تکمیل بشه !!!! خرید حداقل 7790 بهتر هست !!! 7850 هم اگر بتونی تهیه کنی بازم خوبه !!!! خرید 6850 سودی نداره !!!! 8-| ولی نظر نهایی رو از فرشید بگیر .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
اگه میشه قیمت بگید!

صرفا جهت راهنمایی : من هم با خرید این کارت موافق نیستم اگر سیستمت آنبرد داره از اون یه مدت استفاده کن تا بودجه تکمیل بشه !!!! خرید حداقل 7790 بهتر هست !!! 7850 هم اگر بتونی تهیه کنی بازم خوبه !!!! خرید 6850 سودی نداره !!!! 8-| ولی نظر نهایی رو از فرشید بگیر .

تایید میشه

آقا مجید اصن 6870 کجا بود که می خوای خرید کنی؟ اگر دست دوم هم بخوای بخری مدلهای جدیدتر سری 7000 با راندمان بالاتر مخصوصا در DX11 انتخابای بهتری هستن، اگه دست دوم هم باشن با قیمت سرس 6000 اختلاف زیادی ندارن.

توی مدلای روز بازار الان توی این رده از AMD که قیمتش مناسب باشه در بازار داخلی نمیشه توصیه کرد، مثل 270X که همین 7870 هست بالای 1 تومن هست که در مقابل GTX 760 با قیمت 900 تومن قابل توصیه نیست. حتی 650Ti Boost رو هم با قیمت حدود 600 تومن میشه خرید که در رده ی خودش مناسبه.

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش

سلام فرشيد خان
حالا چرا ميزني :((
داداش اگه بودجه رو تا 500 افزايش بدم چي پيشنهاد ميکني؟ البته اگه برندش هم بگي ممنون ميشم؟

anonymousalex

کاربر سایت
Jan 11, 2014
9
با سلام خدمت اساتید
میخواستم ببینم قیمت gtx 760 و r9270x الان چنده و شما کدوم رو برای بازی پیشنهاد میدید
راستی کیسم green hunter
هستش و جای پاورش پایینه کیسه
cpu:core I 7 @ 950 3.040ghz
ram xms3 3*2 gb ddr3
mother board Asus p6tse
power 785watt green
vga 5750 hd
البته یه چیزی که هستش اینه که جدیدا گرافیکم بازی هارو بدون هیچ انتی انالیزینگ انجام میداد حتا تو بازی های کم گرافیک مثل dead pool
و خیلی اوقات الکی هنگ میکرد(مثلا اگر با وین رر یه فایلی رو کمپرس و رمز گذاری میکردم وسطش هنگ میکرد) و بعدش ویندپز بالا نمیاومد مگر این که خاموش میکردم و یه ربع بعد دوباره روشن میکردم دادم جایی گفتن گ گرافیکت مشکل داره اما به نظر من این فقط گرافیک نیست یادم میاد یه بار کامپیوتر رو گذاشتم دفراگ کنه و فن سی پی یو رو حداقل گذاشتم ممکنه سی پیو خراب شده باشه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر