مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

mojtaba m

کاربر سایت
Aug 31, 2010
57
قطعا نیاز به تغییر بقیه هم هست، بدون ارتقای اونا خرید کارت گرافیک به تنهایی دردی دوا نمی کنه
با 500 تومن میشه کارت GTX 650 یا کارت AMD 7770 رو خرید.
دقیقا کدوم قسمت باید تغییر کنه ؟؟
بهترین گزینه چیه زیاد هم خرج نشه ؟؟
تغییر cpu ضروریه ؟؟ بهترین گزینه با قیمت مناسب چیه ؟؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با توجه به صحبت شما یه سیستم جدید باید جمع کنم ، آقا فرشید که پیشنهاد دادن GTX 760 بخرم منتها باز هم مثل شما تاکید داشتن که اون کرایی که باید رو نخواهد داشت.
الان با توجه به همین مدل کارتی که شما و فرشید عزیز پیشنهاد دادین تو بازی مثل CRYSIS 3 چقدر فریم میتونم بگیرم ؟ با آخرین تنظیمات با رزولیشن 1050*1680 ؟

دیگه چند فریم میشه گرفت رو نمیشه حدس زد، بنچمارکها همیشه روی قویترین سخت افزار هست، سیستم شما رو نمیشه پیش بینی کرد.

دقیقا کدوم قسمت باید تغییر کنه ؟؟
بهترین گزینه چیه زیاد هم خرج نشه ؟؟
تغییر cpu ضروریه ؟؟ بهترین گزینه با قیمت مناسب چیه ؟؟؟

تعویض تمام قطعات (بجز کیس،هارد و احتمالا رایتر، اگر هر دو مدل SATA باشن) ضروری هست.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
دیگه چند فریم میشه گرفت رو نمیشه حدس زد، بنچمارکها همیشه روی قویترین سخت افزار هست، سیستم شما رو نمیشه پیش بینی کرد

من تو یوتیوب سرچ زدم طرف با کارت ۵۷۰ تو بازی Crysis 3 داشت ۳۰ فریم میگرفت که تنظیمات روی اخرین بود و رزولیشن هم ۱۹۵۰ بود ( مشخصات سیتمش عین مالمن بود )
آقا فرشید عزیز اگه میتونستی یه مقاله در مورد اینکه چرا Cpu q6600 از یه Cpu جدید که مشخصاتش مثل همین هست داره ضعیفتر عمل میکنه مینوشتی خیلی عالی میشد.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من تو یوتیوب سرچ زدم طرف با کارت ۵۷۰ تو بازی Crysis 3 داشت ۳۰ فریم میگرفت که تنظیمات روی اخرین بود و رزولیشن هم ۱۹۵۰ بود ( مشخصات سیتمش عین مالمن بود )
آقا فرشید عزیز اگه میتونستی یه مقاله در مورد اینکه چرا Cpu q6600 از یه Cpu جدید که مشخصاتش مثل همین هست داره ضعیفتر عمل میکنه مینوشتی خیلی عالی میشد.

بازیهایی که گرافیک خیلی سنگینی داشته باشن هنگام اجرا روی سیستم، کارت گرافیک براشون گلوگاه میشه و دیگه راندمان پردازنده در فریم بازی خیلی تاثیر نداره
اینکه پردازنده ی قدیمی شما از نسل جدید ضعیفتر عمل کنه دیگه احتیاج به اثبات نداره، اگر اطمینان نداری خودت سرچ کنی زودتر به نتیجه میرسی.

سلام
دوستان بین کارت ati 7950 boost و gtx 760 کدوم بخرم؟ میشه قیمت هر کدومشونو بگید؟ پاورمم 580 هست

مدل GTX 760 سریعتر هست، پاورتون هم مشکلی نداره
مدل 7950 که دیگه نیست، مدل 760 هم از 1050 تا 1200 بسته به برند و مدل متغیر هست.

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
سلام، ببخشید که اینهمه سوال میکنم! برند msi واسه gtx 760 چطوره؟ من میخوام این برندو بخرم، اگه خوبه که فردا برم بخرمش یا برند دیگه ای بخرم؟
ممنون

Reza_RS

کاربر سایت
Jun 18, 2012
11
سلام ، من واقعا بین gtx 760 و 7870 به شک افتادم ، با توجه به قیمت که 7870 حدودا 300 تومان کمتر هست ، ولی تو بنچمارک ها با اختلاف 1 فریم از 760 پایینتره ، به نظرتون کدوم بهتره ؟

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
سلام، ببخشید که اینهمه سوال میکنم! برند msi واسه gtx 760 چطوره؟ من میخوام این برندو بخرم، اگه خوبه که فردا برم بخرمش یا برند دیگه ای بخرم؟
ممنون
برند MSI هم خیلی خوبه و کیفیت بالایی داره .
اکثر برند هایی که تو بازار ما هست جرو خوب های حهانی هستن
فقط از MSI اگه میخواید بگیرید مدل Reference رو نگیرید چون از MSI مدل رفرنس هم هست تو بازار

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
سلام ، من واقعا بین gtx 760 و 7870 به شک افتادم ، با توجه به قیمت که 7870 حدودا 300 تومان کمتر هست ، ولی تو بنچمارک ها با اختلاف 1 فریم از 760 پایینتره ، به نظرتون کدوم بهتره ؟
این لینکو ببین همه چی دستت میاد، 760 در اکثر موارد قویتر از 7870 هست و اختلافشم کم نیست
AnandTech | Bench - GPU13

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
سلام.برادر زادم میخواد کارت گرافیک SAPPHIRE HD 7970 بگیره.حالا نظر شما دوستان راجع به این کارت چیه؟میشه بهش تویه بازی های با رزولوشن 1920*1080 اعتماد کرد؟میشه بازی ها رو روان اجرا کرد.بودجه خریدش هم 1400 هست.چه پاوری مناسب این کارت گرافیک هست؟این برند مناسب هست؟.فقط بیزحمت با دلیل بفرمائین.ممنون سیستم حال حاضرش هم i3 3220 ram 4 gig 1600 mainboard msi g43 gaming

SaeidKiller

کاربر سایت
Jul 31, 2013
2
نام
Saeid
با سلام
من میخوام یه کارت گرافیک بگیرم حدود 500
میخواستم منو راهنمایی کنید چی خوبه
در ضمن یه amd 5850 دسته دو هست تمیز میگه 480 ت
حالا اینو بگیرم یا گزینه مناسب تری هم هست ؟
لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید
ممنون
سیستم من الآن اینه :
asus p8h61 series Mother board
core i3 2120 3.30 ghz
ram 8
gts 250 1 gb ddr3 vga card

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,914
نام
U-N-3-S
سلام دوستان.

من یک اشنا دارم میخواد سیستم بخره پول هم داره تا دلتون بخواد .

بهترین سیستم (بالاترین ) کلا با همچی رم گرافیک و ... چند در میاد براش ؟

بعد میشه مشخصاتشو بنویسد .

پیشاپیش ممنون

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام دوستان.

من یک اشنا دارم میخواد سیستم بخره پول هم داره تا دلتون بخواد .

بهترین سیستم (بالاترین ) کلا با همچی رم گرافیک و ... چند در میاد براش ؟

بعد میشه مشخصاتشو بنویسد .

پیشاپیش ممنون

برادر باید یه سقف پول مشخص کنی، اگه کاملا نامحدوده برو 4 تا Titan بنداز مثلا که فقط اونا میشه 4 ملیون!

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
یک سوال
اگر cpu 6600 رو اور کنم باز روش 770 یا 780 جواب نمیده .الان روش 280 نصبه و مشکی نداره

چون اگر هزینه کنم برای مین و سی پی یو جدید تقریبا جیبم خالی میشه و چیزی برای گرافی نمیمونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• reza8
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر