مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
-
سلام.من دیرویز یه سیستم سفارش دادم با این مشخصات
cpu: cori 7
ram :8 gig
gpu: gtx 650
میخواستم از دوستان کمک بگیرم که کارت گرافیکم خوبه یا تو همین رنج میتونم یکی بهتر بگیرم .فردا قراره تحویل بگیرم اگه خوب نیست فورا عوضش کنم.در ضمن 550000 تومان واسم آب خوردهgpu.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.خودم نظرم بیشتر hd 7770 هستش.

اگه با این بودجه Core i7 برداشتی که انتخاب اشتباهی بوده، باید کارت گرافیک رو خیلی قویتر می گرفتی، نه پردازنده رو.

ممنونم از راهنماییت دوست من
قیمتشو میدونی چنده الان؟

کارتای 650 Boost Edition از 700 تومن به بالا هست. از برند MSIش حدود 750 تومن هست. پایینتر از این نگیر، تازه اگر تونستی سراغ 660 و 660Ti برو!

acdc

کاربر سایت
Jan 1, 2009
85
نام
کوروش
سلام به دوستان!
یک عدد راهنمایی لازم دارم :d میخوام گرافیک رو ارتقا بدم،یک گرافیک که زیاد هم گرون نباشه،بازی های روز هم اجرا بشه به راحتی،
مادربردم asus p6t deluxe v2 هست،cpu core i7 920 و رم هم که 3گیگ
یک سوال فرعی دیگه هم داشتم،الان گرافیک من 260gtx هست،میتونم یک کارت گرافیک دیگه که قراره بگیرم بزارم کنار دست این،ایا اینجوری میشه؟بخوام بفروشمش چند میخرن!!
سوال ها اماتوری هست،تشکر به خاطر راهنماییتون !!!!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام به دوستان!
یک عدد راهنمایی لازم دارم :d میخوام گرافیک رو ارتقا بدم،یک گرافیک که زیاد هم گرون نباشه،بازی های روز هم اجرا بشه به راحتی،
مادربردم asus p6t deluxe v2 هست،cpu core i7 920 و رم هم که 3گیگ
یک سوال فرعی دیگه هم داشتم،الان گرافیک من 260gtx هست،میتونم یک کارت گرافیک دیگه که قراره بگیرم بزارم کنار دست این،ایا اینجوری میشه؟بخوام بفروشمش چند میخرن!!
سوال ها اماتوری هست،تشکر به خاطر راهنماییتون !!!!
سلام
سی پی یوت برای کارت های گرافیک امروزی تقریبا مناسب هستش.
شما فقط می تونید یک 260 دیگه کنار کارت گرافیک خودتون بگذارید و SLI کنید. کارت گرافیک مدل دیگه اصلا نمی تونید کنار 260 بگذارید. البته SLI کردن دوتا 260 توصیه نمیشه و راندمان قابل توجه ای در بازی های امروزی نداره و از DX11 هم پشتیبانی نمی کنه.
کارت 260 شما هم حدودا 150-200 هزار تومن ارزش داره.
بودجه خودتون رو برای خرید کارت گرافیک مشخص کنید تا ما هم مدل مناسب رو معرفی کنیم.

metalgear2

کاربر سایت
Apr 20, 2010
142
سلام دوستان.
من قصد خرید یه گرافیک خیلی خوب دارم اینم سیستم خودم:
cpu i7 3820
motherboard sabertooth x79
ram 8g
case x3
گرافیک خودم gt 440 به نظرتون چند بر میدارن؟ اصلا ارزشی داره؟
تا 2-2/5 میلیون هم می تونم هزینه کنم. چه گرافیکی پیشنهاد میدین؟ یه چیزی میخوام که بازی های نسل بعد رو هم بتونم با فریم بالا اجرا کنم.ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام دوستان.
من قصد خرید یه گرافیک خیلی خوب دارم اینم سیستم خودم:
cpu i7 3820
motherboard sabertooth x79
ram 8g
case x3
گرافیک خودم gt 440 به نظرتون چند بر میدارن؟ اصلا ارزشی داره؟
تا 2-2/5 میلیون هم می تونم هزینه کنم. چه گرافیکی پیشنهاد میدین؟ یه چیزی میخوام که بازی های نسل بعد رو هم بتونم با فریم بالا اجرا کنم.ممنون
سلام
سیستم بسیار مناسبی داری.
گرافیک خودت هم حدودا 200 هزار تومن ارزش داره.
تا 2.5 میلیون تومن می تونی GTX 780 مدل رفرنس تهیه کنی که کارت بسیار قوی ای هستش و بازی های امروزی و اینده رو جوابگو هست.

ممنون امیر جان واسه راهنمایی،خب پس SLI که کنسل شد،من قکر کنم بتونم تا 500 که اینم بفروشم یک 200 تومن بشه به زور 700
حالا میتونی چند تا پیشنهاد بدی تازیر یک میلیون
شرمنده،خیلی ممنون !!!
زیر 1 میلیون تومن می تونید Sapphire 7870ghz رو تهیه کنید که کارایی اش تقریبا به 7950 و 660ti نزدیک هستش.
پاورت چیه؟
برای 7870 باید توان پاور حداقل 600 وات باشه.

Last edited by a moderator:

acdc

کاربر سایت
Jan 1, 2009
85
نام
کوروش
سلام
سی پی یوت برای کارت های گرافیک امروزی تقریبا مناسب هستش.
شما فقط می تونید یک 260 دیگه کنار کارت گرافیک خودتون بگذارید و SLI کنید. کارت گرافیک مدل دیگه اصلا نمی تونید کنار 260 بگذارید. البته SLI کردن دوتا 260 توصیه نمیشه و راندمان قابل توجه ای در بازی های امروزی نداره و از DX11 هم پشتیبانی نمی کنه.
کارت 260 شما هم حدودا 150-200 هزار تومن ارزش داره.
بودجه خودتون رو برای خرید کارت گرافیک مشخص کنید تا ما هم مدل مناسب رو معرفی کنیم.

ممنون امیر جان واسه راهنمایی،خب پس SLI که کنسل شد،من قکر کنم بتونم تا 500 که اینم بفروشم یک 200 تومن بشه به زور 700
حالا میتونی چند تا پیشنهاد بدی تازیر یک میلیون
شرمنده،خیلی ممنون !!!

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال : این سیستم من چه قد می ارزه :

mother : asus p5kpl
ram : 2 Gb DDR 2
cpu : 2.3 Dual Core
VGA : 8600 GT 1Gb

اگرم ممکنه : بهترین کارت گرافیک بازار
بهترین کارت از نظر امکانات و قیمت
رو بهم معرفی کنید !!

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال : این سیستم من چه قد می ارزه :

mother : asus p5kpl
ram : 2 Gb DDR 2
cpu : 2.3 Dual Core
VGA : 8600 GT 1Gb

اگرم ممکنه : بهترین کارت گرافیک بازار
بهترین کارت از نظر امکانات و قیمت
رو بهم معرفی کنید !!
سلام
اولا سیستم شما قدیمی و ضعیف هستش و طبیعتا پزدازنده شما برای کارت های گرافیک قوی و جدید مناسب و کافی نیست.
باید کلا سیستم رو ارتقاء بدین.
شما بودجه خودتون مشخص کنید تا قطعات مناسب رو معرفی کنیم.

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
من خودم این موارد رو انتخاب کردم :
mother :z87-plus
cpu : core i7 4770 3.4
vga : منتظر راهنمایی
ram : 4 Gb 1333 x 2]

خودمم میدونم خواستم ببینم چه فد می ارزه ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
من خودم این موارد رو انتخاب کردم :
mother :z87-plus
cpu : core i7 4770 3.4
vga : منتظر راهنمایی
ram : 4 Gb 1333 x 2]

خودمم میدونم خواستم ببینم چه فد می ارزه ؟
سی پی یو هم 4770K بگیر.
چقدر بودجه برای کارت گرافیک دارین، در صورت محدودیت بودجه ، توصیه میشه که سی پی یو و مادربورد ارزان تر تهیه کنید و بخش زیادی از بودجه رو صرف کارت گرافیک کنید.
برای سیستم GAME اولویت اول کارت گرافیک هستش و اولویت دوم هم پردازنده.
بودجه خودتون را برای کارت گرافیک مشخص کنید.

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
داداش اخه اختلافشون ۱ دهم گیگا هرتز و نزدیک ۳۰۰ تومن اختلاف به نظر شما ارزش داره ؟ بودجه هم اگه الان نگیرم بزارم واسه یک یا ۲ ماه بعد شاید بتونم تا ۱.۵ بدم ؟

- - -ویرایش - - -

امروز رفتم مغازه گفتم مادربورد این یارو یه لبخند زد گفتم cpu این یارو دوباره حال کرد گفتم کارت gt640 2g یارو همچین نگام کرد و اخم کرد !! کارت بدیه این gt640 ?

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
داداش اخه اختلافشون ۱ دهم گیگا هرتز و نزدیک ۳۰۰ تومن اختلاف به نظر شما ارزش داره ؟ بودجه هم اگه الان نگیرم بزارم واسه یک یا ۲ ماه بعد شاید بتونم تا ۱.۵ بدم ؟

- - -ویرایش - - -

امروز رفتم مغازه گفتم مادربورد این یارو یه لبخند زد گفتم cpu این یارو دوباره حال کرد گفتم کارت gt640 2g یارو همچین نگام کرد و اخم کرد !! کارت بدیه این gt640 ?

سی پی یو های Core i5 4670 و Core i5 4570 برای Gaming کاملا مناسب هستش و تفاوتی با 4770 در gaming نداره.
تا 1.5 میلیون تومن ، توصیه می کنم 200 هزار تومن هم بیشتر بگذاری و یک GTX770 غیر رفرنس از برند ASUS یا GIGABYTE تهیه کنی.
کارت گرافیک GT640 اصلا مناسب بازی نیستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر