مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

power-6-sense

عضو جدید
May 30, 2011
35
نام
ali reza
سلام ببخشید دوستان میخوام 6950 بخرم به نظرتون کارته خوبیه ؟
پاورم 460ه real جواب میده ؟

والا 500بیشتر ندارم

اختلاف قدرتشون زیاده

خوب من یدونه دس 2 گیر اوردم :(

میگه 560 میخوام جورش کنم مشکلم پاوره باید انم عوض کنم :(

Last edited by a moderator:

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
میگه 560 میخوام جورش کنم مشکلم پاوره باید انم عوض کنم
قیمت خوب گفته بهت
جور کن ازش بگیر برای پاورم جور کن بخر
فعلا کارتو ازش بگیر ببند به سیستمت ولی در اولین فرصت باید پاور رو عوض کنی پشت گوش بندازی مشکل ساز میشه(از اون پیشنهادا بود که گفتنش جرات میخواد)
خوب من یدونه دس 2 گیر اوردم
عزیز دل پس چرا از اون موقع تاحالا نمیگی
خب چند گفته؟به بودجت میخوره؟
اختلاف قدرتشون زیاده
خب معلومه زیادی 6950 کارت قویتره و اگه بود خیلی گرونتر شما بودجت 500 هست
والا 500بیشتر ندارم
خب عزیز من پس چرا میگی 6950 میخوای
hd6850 قیمت 500
سلام ببخشید دوستان میخوام 6950 بخرم به نظرتون کارته خوبیه ؟
پاورم 460ه real جواب میده ؟
سلام
راستش دیگه اصلا گیر نمیاد نسلش ریشه کن شد گمونم
در ضمن پاورتم برای این کارت کمه
ولی انتخابات بهتر و جدیدتری هست بودجت بگو تا راهنماییت کنم

baggio10

کاربر سایت
Jan 14, 2013
2
[h=2]کمک به خرید کارت گرافیک 300 تا 400 +یه سوال فنی[/h]
با سلام به همگی
مشخصات سیستم
cpu amd fx-4100 3.6
main asus m5a97
ram 2*2 1600
power zerone 1000 (که مطمئنم غیر واقعی هستش)

1- اگه لطف کنید یک کارت گرافیک با قیمت بین 300 تا 400 برای انجام بازی بهم معرفی کنید؟

2- نیاز به تعویض پاور هستش؟

3-اگه بخوام سیستمو به یک تلویزیون lcd 32 متصل کنم باید چه کارهایی انجام بدم؟

4-ایا تلویزیون کار یک مانیتور رو انجام میده.کیفیت نمایش سرعت پخش و .....در حد قبول هستش یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدین

اینم مشخصات و پورت های تلویزیون

Model: KDL-32CX520

وضوح تصویر (Full HD 1080 (1920 x 1080

ترمینالها

HDMI™ / Audio In
USB 2.0
Ethernet Connection
Composite Video Input(s)
Component Video (Y/Pb/Pr) Input(s)
RF Connection Input(s)
HD15 PC Input / Audio
Digital Audio Output(s)
Audio Out
Headphone Out

saeedx

کاربر سایت
Dec 29, 2007
205
نام
سعید
با سلام خدمت اساتید محترم

من دو عدد کارت گرافیک 470 را بصورت SLI روی سیستمم دارم (سال 1389 این سیستم را بستم)

مشخصات سایر قطعات سیستم هم به شرح زیر هست:

CPU: Core I7 960 – 3.2 Ghz - socket 1366
Ram: 6 Gb

Power: Acbell 1100 W – silver

مدتی است به فکر افتاده ام که این دو کارت گرافیک را با یک عدد کارت گرافیک 680 تعویض کنم.....

ضمنأ یک عدد کارت گرافیک مدل Inno3D ICHILL 680 GTX - 2GB هم پیدا کرده ام که مدل اورکلاک شده (Base coreclock = 1100) همراه با سه عدد فن میباشد.

اطلاعات بیشتر کارت فوق در وبسایت: Inno3D

با توجه به تحقیقی که در فروم های خارجی کرده ام به نظر می آید که قدرت یک عدد 680 از دو عدد 470 بیشتر است ضمن آنکه با دمای پایینتر و همچنین مصرف برق بسیار کمتری هم کار می کند.
البته اعتقاد زیادی هم به سیستم SLI دارم و یک احساسی دارم که با یک عدد کارت گرافیک ، کارایی سیستم خیلی پایین می آید ولی فعلأ با این قیمتها ، بودجه لازم را برای خرید دو عدد گرافیک ندارم.

حال نظر اساتید محترم را دراینخصوص می خواستم بدانم که:

اولأ از لحاظ قدرت و کارایی ، این ارتقاء چقدر تفاوت دارد ؟

ثانیأ با توجه به شرایط فعلی بازار و اختلاف کارایی موجود ، ارزش دارد که این کارتها را تعویض کنم؟

ثالثأ نظرتان راجع به کارت گرافیک Inno3D فوق الذکر با قیمت 1700 چیست ؟

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
سلام
یه بنده خدایی gtx 670 evga داره میده 1600.البته آکبند نیست اما میگه پاور بهش نخورده و در حد نو. رفرنسم هست انگار؟ نوش چنده؟
i5 2500k -4 gb ram , pwr 685 جواب این کارتو میده؟
ضمنا الان مانیتور 22" hd چنده؟
ممنون

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
کمک به خرید کارت گرافیک 300 تا 400 +یه سوال فنی
با سلام به همگی
مشخصات سیستم
cpu amd fx-4100 3.6
main asus m5a97
ram 2*2 1600
power zerone 1000 (که مطمئنم غیر واقعی هستش)

1- اگه لطف کنید یک کارت گرافیک با قیمت بین 300 تا 400 برای انجام بازی بهم معرفی کنید؟

2- نیاز به تعویض پاور هستش؟

3-اگه بخوام سیستمو به یک تلویزیون lcd 32 متصل کنم باید چه کارهایی انجام بدم؟

4-ایا تلویزیون کار یک مانیتور رو انجام میده.کیفیت نمایش سرعت پخش و .....در حد قبول هستش یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدین

اینم مشخصات و پورت های تلویزیون

Model: KDL-32CX520

وضوح تصویر (Full HD 1080 (1920 x 1080

ترمینالها

HDMI™ / Audio In
USB 2.0
Ethernet Connection
Composite Video Input(s)
Component Video (Y/Pb/Pr) Input(s)
RF Connection Input(s)
HD15 PC Input / Audio
Digital Audio Output(s)
Audio Out
Headphone Out
سلام
گرافیک تو اون رنج قیمت
hd7770 قیمت 430
بله این تلویزیون شما فول اچ دی هم هست و از طریق کابل hdmi میتونی جای مانیتور ازش استفاده بکنی
در مورد پاورش این کارت که بهت گفتم مصرف برقش کمه نیازی نیست پاور بگیری(البته بهتره پاور بگیری چون این پاورا اصلا حساب کتاب نداره از کجا مهعلوم 200 وات نباشه!!:d)

من دو عدد کارت گرافیک 470 را بصورت SLI روی سیستمم دارم (سال 1389 این سیستم را بستم)

مدتی است به فکر افتاده ام که این دو کارت گرافیک را با یک عدد کارت گرافیک 680 تعویض کنم.....

ضمنأ یک عدد کارت گرافیک مدل Inno3D ICHILL 680 GTX - 2GB هم پیدا کرده ام که مدل اورکلاک شده (Base coreclock = 1100) همراه با سه عدد فن میباشد.

با توجه به تحقیقی که در فروم های خارجی کرده ام به نظر می آید که قدرت یک عدد 680 از دو عدد 470 بیشتر است ضمن آنکه با دمای پایینتر و همچنین مصرف برق بسیار کمتری هم کار می کند.
البته اعتقاد زیادی هم به سیستم SLI دارم و یک احساسی دارم که با یک عدد کارت گرافیک ، کارایی سیستم خیلی پایین می آید ولی فعلأ با این قیمتها ، بودجه لازم را برای خرید دو عدد گرافیک ندارم.

ثانیأ با توجه به شرایط فعلی بازار و اختلاف کارایی موجود ، ارزش دارد که این کارتها را تعویض کنم؟

سلام
در مورد sli اشتباه میکنی اتفاقا نسب به یک تک کارت قدرتمند اصلا قدرتی نداره
تعویضش با یه 680 باعث افزایش پرفرمنس به شکل خیلی محسوس و زیادی میشه خریدشم توصیه میشه
در مورد این مدل inno3d که پیدا کردید برند معتبریه قیمت 1700 هم برای این مدل خیلی خوبه
در ضمن شما با 680 مشکل رم و سی پی یو هم دارید رمتون با به 8 گیگ برسه سی پی یو هم باید ععوض بشه

سلام
یه بنده خدایی gtx 670 evga داره میده 1600.البته آکبند نیست اما میگه پاور بهش نخورده و در حد نو. رفرنسم هست انگار؟ نوش چنده؟
i5 2500k -4 gb ram , pwr 685 جواب این کارتو میده؟
ضمنا الان مانیتور 22" hd چنده؟
ممنون
سلام
قیمت خیلی بالاس!!!
مدل غیر رفرنس msi power edition نوش الان 1450 هست حالا حسابشو بکن که چقدر گرون بهت گفته
برای سیستمتم فقط باید رمتو 4 گیگ دیگه اضافه کنی

آخرین ویرایش:

baggio10

کاربر سایت
Jan 14, 2013
2
سلام
گرافیک تو اون رنج قیمت
hd7770 قیمت 430
بله این تلویزیون شما فول اچ دی هم هست و از طریق کابل hdmi میتونی جای مانیتور ازش استفاده بکنی
در مورد پاورش این کارت که بهت گفتم مصرف برقش کمه نیازی نیست پاور بگیری(البته بهتره پاور بگیری چون این پاورا اصلا حساب کتاب نداره از کجا مهعلوم 200 وات نباشه!!:d)

همه 7770 خروجی D-Sub ندارن.
مادربرد من PCI Express 2.0 هستش اما 7770 که PCI Express 3.0 از نظر ساپورت مشکلی نداره.
اگه فعلا بخوام فقط از تلویزیون به جای مانیتور استفاده کنم حتی برای بازی هیچ مشکلی واسم پیش نمیاد.
به جز این کارت گرافیک(البته خودمم نظرم همین مدله)کارت گرافیکی تو این قیمت چی میتونم بگیرم

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
همه 7770 خروجی D-Sub ندارن.
مادربرد من PCI Express 2.0 هستش اما 7770 که PCI Express 3.0 از نظر ساپورت مشکلی نداره.
اگه فعلا بخوام فقط از تلویزیون به جای مانیتور استفاده کنم حتی برای بازی هیچ مشکلی واسم پیش نمیاد.
به جز این کارت گرافیک(البته خودمم نظرم همین مدله)کارت گرافیکی تو این قیمت چی میتونم بگیرم
جمله سوالی چرا همرو نقطه گذاشتی:d
اگه منظورت از خروجی d-sub همون vga 15 pin ابی رنگه که شما میخوای با تلویزیون اچ دی ام بزنی احتیاجی نداره ولی اگه میخوای به مانیتوری وصل کنی که اینجوری هست مشکلی نیست شما یه تبدیل میگری براش وصل میکنی به مانیتورت
در مورد اینکه مادربردت pci2 هست ولی این pci 3 هیچ مشکلی پیش نمیاد چون این کارت در حد pcie 3 نیست توی بالاترین مدل های کارتم اختلاف به یک فریم نمیرسه
به جز این تو همین قیمت nvidia gtx 550ti هست اما از این کارت ضعیفتره

saeedx

کاربر سایت
Dec 29, 2007
205
نام
سعید

با تشکر از saeid72 عزیز

در رابطه با اینکه می فرمایید CPU ضعیف است ... به نظر من مشکلی ندارد زیرا :
اولأ این CPU دارای 4 هسته فیزیکی I7 با سرعت 3.2 ghz می باشد که تا 3.33 هم بصورت boost بالا می رود و در ثانی من هنوز اورکلاکش هم نکرده ام و با توجه به اینکه خنک کننده water هم روی سیستم نصب است ، در صورت نیاز می توانم اورکلاک انجام دهم.
ثانیأ همین الان هم روی همه بازیهای گرافیک بالایی که تاکنون نصب و بازی کرده ام ، هیچگاه ندیده ام که در task manager میزان درصد استفاده از cpu از 20 الی 25 درصد بیشتر شود......
ثالثأ این نوع cpu دارای سوکت 1366 میباشد که می توان گفت درحال حاضر نه خود این نوع cpu ها و نه مادربوردهایی که این نوع سوکت را پشتیبانی کنند ، در بازار ما موجود نیست و اگر بخواهم cpu را هم تغییر دهم ، می بایست مین بورد را هم عوض کنم که با توجه به شرایط فعلی بازار ، هزینه ای بیش از 2 میلیون تومان را لازم دارد......
در مورد Ram هم با توجه به بررسیهایی که انجام داده ام تاکنون در هیچ بازی ، میزان رم استفاده شده توسط سیستم من به نصف این میزان یعنی 3 گیگ هم نرسیده است ..... البته ارتقاء رم به 8 گیگ زیاد مشکلی ندارد و با هزینه اندکی قابل انجام است.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
با تشکر از saeid72 عزیز

در رابطه با اینکه می فرمایید CPU ضعیف است ... به نظر من مشکلی ندارد زیرا :
اولأ این CPU دارای 4 هسته فیزیکی I7 با سرعت 3.2 ghz می باشد که تا 3.33 هم بصورت boost بالا می رود و در ثانی من هنوز اورکلاکش هم نکرده ام و با توجه به اینکه خنک کننده water هم روی سیستم نصب است ، در صورت نیاز می توانم اورکلاک انجام دهم.
ثانیأ همین الان هم روی همه بازیهای گرافیک بالایی که تاکنون نصب و بازی کرده ام ، هیچگاه ندیده ام که در task manager میزان درصد استفاده از cpu از 20 الی 25 درصد بیشتر شود......
ثالثأ این نوع cpu دارای سوکت 1366 میباشد که می توان گفت درحال حاضر نه خود این نوع cpu ها و نه مادربوردهایی که این نوع سوکت را پشتیبانی کنند ، در بازار ما موجود نیست و اگر بخواهم cpu را هم تغییر دهم ، می بایست مین بورد را هم عوض کنم که با توجه به شرایط فعلی بازار ، هزینه ای بیش از 2 میلیون تومان را لازم دارد......
در مورد Ram هم با توجه به بررسیهایی که انجام داده ام تاکنون در هیچ بازی ، میزان رم استفاده شده توسط سیستم من به نصف این میزان یعنی 3 گیگ هم نرسیده است ..... البته ارتقاء رم به 8 گیگ زیاد مشکلی ندارد و با هزینه اندکی قابل انجام است.
خواهش میکنم
در مورد سی پی یو اینکه میفرمایید 4 هسته فیزیکی داره کلاکشم 3.3 هستش دلیل نمیشه میدونی چرا گفتم عزیز
چون سی پی یو من دارای 6 هسته فیزیکی و کلاک 2.8 هست که تا 3300 در حالت turbo بالا میره(البته من تا 3.5 اورش کردم)
و در بازی ها هم خیلی کم استفاده میشه در بازی های خیلی سنگینم به 40 درصد نمیرسه
ولی این دلیل نمیشه که cpu من خوب هست و مشکل و گلوگاهی ایجاد نمیکنه چون قدرت محاسباتی سی پی یو شرط هست نه میزان کلاک و هسته و مقدار استفاده از سی پی یو در بازی ها
در مورد سوکت سی پی یو شما بله شما باید هم سی پی یو و هم مادربرد رو عوض بکنید
در مورد اینکه گفتید کولینگ دارید و اور میکنید من قبل اینکه پست بدم رو این موضوع فکر کردم ولی متاستفانه با اور هم نمیتونید گلوگاه این سی پی یو برای 680 برطرف کنید
و اما در مورد رم باز هم اون مقایسه که شما کردید درست نیستش و این کارت به 8 گیگ رم نیاز داره تازه من بهتون دست پایینش گفتم بدون اینکه مجبور باشید کلا رماتونم بندازید دور و 8 گیگ رم dual channel بگیرید وگرنه اگر بودجه دارید میتونید رماتون رو رد کنید بره و 8 گیگ رم بگیرید
(باور کن اینایی که بهت گفتم دست پایین ترین حالتشه)
بازم میل خودته میتونی 680 بگیری در اینده سیستمتم اوکی کنی

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان برای کارت گرافیک اکیدا MSI 660TI POWER EDITION پیشنهاد میشه.
با gtx 670 فقط 3 تا 5 فریم فرق داره ولی حدود 250 350 تومن ارزونتر هست!
با این اختلاف قیمت میتونید بهترین موس و کیبورد برای گیمینگ رو تهیه کنید.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
آقا 5970 عجب کارتیه از 580 سر تره درست می گم؟ دست دوم 750 می ارزه؟ فکر نمی کردم اینقدر غول باشه
این یه کارت دو هسته دونسل پیش amd هست
کارتی بسیار داغ با مشکلات dx11
از 580 بهتره ولی همیشه اینطور نیست یکدفه تو یه بازی میبینی ضعیفتره!
دلیلش داشتن دو هسته هست(عین sli cross)میمونه پس در بعضی بازی ها نتیجه خوبی میده در بعضی ها ضعیف عمل میکنه
برای هر بازی باید منتظر درایور amd باشید تا پرفورمنس افزایش پیدا بکنه
در کل قیمت دست دوم با توجه به معایب و مزایا تا 700 تومن ارزش خرید داره(اما اگه من بودم نمیخریدم:d)

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
درود

من 2 هفته میشه که کارت 7950msi رو گرفتم .واقعا توی این دو هفته شده باعث عذاب و دق کارت قبلیم رو مفت دادم رفت مثلا سیستم ارتقا داده باشم این اشغالو گرفتم . اولین نکته در مورد این کارت مصرف بیشتر از اونی هست که روی مشخصات کارت ذکر کرده و نکته عجیب تر در این کارت ریست شدن توی
کال اف بلک 2 هست .سیستم به کلی ریست میشه مین هم از همین msi کوفتی هست 990 fx ویندوز شک کردم دو 3 تا ویندوز 7 دستکاری نشده ریختم درایور رو اپدیت کردم بایوس رو اپدیت کردم .حتی پاور 660 ایسبل بود به توصیه یکی از دوستان 1000 گرین تهیه کردم نشد که نشد ...حالا هم که رفتم نمایندگی فروش کارت این اشغالو پس بدم پس نمیگیره پس این گارانتی وارانتی کارت کشکه .این همه تبلیغ گارانتی ماتریکس رو میکنن همش چرته
و فقط برای فروش بیشتر هست در ضمن cpu هم 4170انداخته بودم روش که شکر خدا مین و سی پی یو رو امروز ردش کردم رفت از شرش راحت شدم
حالا یک کارت مونده رو دستم که نه نمایندگی فروش پس میگیره نه خودم رغبتی به استفاده ازش دارم

توصیه برادرانه من به دوستان عزیز .از برند amd کارت تهیه نکنید و اگر هم amd شد از این msi مزخرف چیزی نخرید گارانتیش 2 زار نمی ارزه توی ایران

****************************************************************************************************

حالا هم نمی تونم صبر کنم تا این به فروش بره میخوام یک 680 بگیرم فقط ایسوس هرچی گشتم توی شهر خودم پیدا نکردم و سفارشی بود .اگر دوستان میدونند نمایندگی اصلی فروش ایسوس تو تهران کجاست راهنمایی بفرمایند و گارانتی کارت از چه شرکتی هست و ایا وارانتی تعویض هم داره

سپاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر