مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
دوستان ممنون از راهنماييهاتون كارت gainward ddr5 560 gtx golden sample 1g دست دوم خريداري شد به قيمت 285 تومان ( كه 45 تومانش رو از كارت قبلي خودم برداشت يعني كلا شد 240 ) .من نصبش كردم و بازي كردم براي بتمن آرخام روي بالاترين كيفيت و به قول گفتني همه چي روي آخرش . با اون سيستمي كه من دارم كه قبلا توضيح دادم 20 فريم داد. و روي witcher2 در حالتي كه uber setting روشن كردم حداكثر 20 فريم داد به نظرم بد نبود (البته رزولوشن من پايينه 1280*1024 هست )
اولش اين كارت رو خريدم تا كم كم بقيه رو ارتقا ميدم .
دوستان در مورد cpu كه به اين كارت بخوره و قيمتش مناسب باشه راهنمايي بفرماييد. ممنون ميشم .
راستي در مورد دوستمون farhad23 كه گفت بايد يك ميليون هزينه كني براي ارتقا فكر كنم با اين عدد بشه يه ps3 يه xbox خريد ديگه هم نياز به ارتقا نداري ؟؟؟ معمولا pc بازها ترجيح ميدن با حداقل هزينه ارتقا انجام بشه .
ممنون در مورد ارتقا ساير قطعات هم كمك كنين.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب به سلامتی مبارکه.
در مورد CPU هم اون سیستم دیگه ارزش ارتقاء نداره باید هر سه قطعه اصلی یعنی CPU ,RAM و MAIN عوض شه که حداقل 450 بودجه میخواد !
در مورد پاور هم قبلا توضیح دادم نمیدونم مدل و خروجیه دقیق پاورت چیه ولی اگه کافی نباشه خیلی زود باید با کارت جدید خداحافظی کنی !
در مورد ارتقاء و توضیحات بیشتر ، تاپیک مشاوره قطعات هست میتونی اونجا مطرح و پیگیری کنی.

drak

کاربر سایت
Aug 13, 2010
330
نام
Amir
سلام دوستان کسی میدونه این کارت گرافیک در چه حده:
Intel 4500 up to 1712
منظورم اینه که زیر دیپلم بگید بفهمیم:128،256،512،1،2و...
:d

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان کسی میدونه این کارت گرافیک در چه حده:
Intel 4500 up to 1712
منظورم اینه که زیر دیپلم بگید بفهمیم:128،256،512،1،2و...
:d
کارت که نیست گرافیک مجتمع با مینبرد هستش ، در حد Geforce 8400 (کارت گرافیک) خدا بیامرز هستش بهتر بخوایم بگیم فقط واسه خروجی تصویر نه بیشتر.

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
خوب به سلامتی مبارکه.
در مورد CPU هم اون سیستم دیگه ارزش ارتقاء نداره باید هر سه قطعه اصلی یعنی CPU ,RAM و MAIN عوض شه که حداقل 450 بودجه میخواد !
در مورد پاور هم قبلا توضیح دادم نمیدونم مدل و خروجیه دقیق پاورت چیه ولی اگه کافی نباشه خیلی زود باید با کارت جدید خداحافظی کنی !
در مورد ارتقاء و توضیحات بیشتر ، تاپیک مشاوره قطعات هست میتونی اونجا مطرح و پیگیری کنی.

ممنون راجع به اطلاعاتت بدردم خورد راستي در مورد پاور مطلبي كه گفتي نگران شدم مشخصات پاورم green power GP530ab هست به شرح زير :

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP530AB

اين پاور خوبه ؟ يا بايد عوضش كنم ؟ :(

آخرین ویرایش:

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
دوستان ممنون از راهنماييهاتون كارت gainward ddr5 560 gtx golden sample 1g دست دوم خريداري شد به قيمت 285 تومان ( كه 45 تومانش رو از كارت قبلي خودم برداشت يعني كلا شد 240 ) .من نصبش كردم و بازي كردم براي بتمن آرخام روي بالاترين كيفيت و به قول گفتني همه چي روي آخرش . با اون سيستمي كه من دارم كه قبلا توضيح دادم 20 فريم داد. و روي witcher2 در حالتي كه uber setting روشن كردم حداكثر 20 فريم داد به نظرم بد نبود (البته رزولوشن من پايينه 1280*1024 هست )
اولش اين كارت رو خريدم تا كم كم بقيه رو ارتقا ميدم .
دوستان در مورد cpu كه به اين كارت بخوره و قيمتش مناسب باشه راهنمايي بفرماييد. ممنون ميشم .
راستي در مورد دوستمون farhad23 كه گفت بايد يك ميليون هزينه كني براي ارتقا فكر كنم با اين عدد بشه يه ps3 يه xbox خريد ديگه هم نياز به ارتقا نداري ؟؟؟ معمولا pc بازها ترجيح ميدن با حداقل هزينه ارتقا انجام بشه .
ممنون در مورد ارتقا ساير قطعات هم كمك كنين.

دوست عزیز همیشه و همه جای دنیا هزینه ی جمع کردن سیستم برای game به مراتب بیشتر از console هست .اون مبلقی هم که من گفتم تازه min هست. الان برای جمع کردن یه سیستم واقعا" خوب برای گیم باید حدود 1.800 هزینه کرد. الان شما یه cpu و mb برای همون vga بخوای بگیری 600 700 تومن پیاده می شی . یه نگاه به تاپیک سخت افزار بنداز قیمتا دستت میاد.
اون پاور رو هم دیر یا زود باید عوض کنی . عوضم نکنی کم کم خودش می میره ;;). حداقل یه 585 B باید بگیری. در ضمن آخه 20 فریم ؟ !!!! حتی کنسول ها هم بیشتر از این می دن بهت . هدف گرفتن 60 فریم هست . شما می تونی یه نرم افزار به نام msi afterburner رو بری دانلود کنی تا میزان استفاده از کارت گرافیکتو توی بازی بهت بگه . بعد متوجه پست بالایی من می شی . البته با اون تنظیماتی که شما روی witcher گذاشتی فکر کنم gtx680 هم کم میاره . uber sampling رو قطع کن . بعد اون نرم افزار رو اجرا کن

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
دوست عزیز همیشه و همه جای دنیا هزینه ی جمع کردن سیستم برای game به مراتب بیشتر از console هست .اون مبلقی هم که من گفتم تازه min هست. الان برای جمع کردن یه سیستم واقعا" خوب برای گیم باید حدود 1.800 هزینه کرد. الان شما یه cpu و mb برای همون vga بخوای بگیری 600 700 تومن پیاده می شی . یه نگاه به تاپیک سخت افزار بنداز قیمتا دستت میاد.
اون پاور رو هم دیر یا زود باید عوض کنی . عوضم نکنی کم کم خودش می میره ;;). حداقل یه 585 B باید بگیری. در ضمن آخه 20 فریم ؟ !!!! حتی کنسول ها هم بیشتر از این می دن بهت . هدف گرفتن 60 فریم هست . شما می تونی یه نرم افزار به نام msi afterburner رو بری دانلود کنی تا میزان استفاده از کارت گرافیکتو توی بازی بهت بگه . بعد متوجه پست بالایی من می شی . البته با اون تنظیماتی که شما روی witcher گذاشتی فکر کنم gtx680 هم کم میاره . uber sampling رو قطع کن . بعد اون نرم افزار رو اجرا کن

ممنون براي اطلاعات ، يه سوال دارم شماها كه سيستم جمع مي كنين پولش از منبع و جيب پدر و مادر تامين ميشه ؟؟ كه راحت مي فرماييد 1800 واسه سيستم ؟ #:-s من چون خودم پولش رو ميدم يه كم سختمه ( همين الان سر خريد همين كارت گرافيك با خانومم دعوا دارم :)) من 33 سالمه ولي عشق گيم دارم كاريش نميشه كردb-) ) ، راستي شما كه فرموديد پاورم خود به خود ميميره اين موضوع به ميزان بازي كردن ربط داره يا نه ؟ چون راستش من روزي يك يا دو ساعت حداكثر" اجازه دارم:-s " بازي ميكنم ؟ من سركار ميرم زياد وقت ندارم خونه هم كه زنه گير ميده !! اگه بخوام با همين پاور ادامه بدم ميخوام بدونم آيا به كارت گرافيكم آسيب ميرسه يا نه يا فقط خود پاور تحت فشاره ؟( البته با اين ميزان بازي كردن ) ضمنا ما به همون 30 فريم هم راضي هستيم برادر البته با اين سيستم و بودجه!! 60 فريم واسه شما حرفه اي هاست ;) همين كه فعلا زنه رو راضيش كرديم 250 تومان بديم واسه كارت تا يه سال حق ارتقا ساير قطعات رو نداريم :((

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
اقا قیمت gtx 590 و gtx 680 الان چنده؟ و هر کدوم از اینا جداگانه با مین z68 gd55 و i5 2500k و پاور 685 سازگاری داره؟ اگه نداره چرا؟ رم هم 1X4GB CORSAIR 1600

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
این همون intel hd graphicــــه؟
بله به همین اسم هستش.
دیروز یه گرافیک geforce 210 ddr3 خریدم 50 تومن (دست دوم)
طرف حدود 2 ماه استفاده کرده و عوضش کرد

خوب گرفتم ؟
قیمت بالاس برای یه همچین کارتی ، نهایت 30 35 تومن !
ممنون راجع به اطلاعاتت بدردم خورد راستي در مورد پاور مطلبي كه گفتي نگران شدم مشخصات پاورم green power GP530ab هست به شرح زير :

Green GP530AB Power

اين پاور خوبه ؟ يا بايد عوضش كنم ؟ :(
خواهش
خوب پاور که کافیه و فعلا کارتو راه میندازه ، ولی بخوایم به فکر آینده باشیم بهتره که با یه مدل قویتر تعویض بشه.
ممنون براي اطلاعات ، يه سوال دارم شماها كه سيستم جمع مي كنين پولش از منبع و جيب پدر و مادر تامين ميشه ؟؟ كه راحت مي فرماييد 1800 واسه سيستم ؟ #:-s من چون خودم پولش رو ميدم يه كم سختمه ( همين الان سر خريد همين كارت گرافيك با خانومم دعوا دارم :)) من 33 سالمه ولي عشق گيم دارم كاريش نميشه كردb-) ) ، راستي شما كه فرموديد پاورم خود به خود ميميره اين موضوع به ميزان بازي كردن ربط داره يا نه ؟ چون راستش من روزي يك يا دو ساعت حداكثر" اجازه دارم:-s " بازي ميكنم ؟ من سركار ميرم زياد وقت ندارم خونه هم كه زنه گير ميده !! اگه بخوام با همين پاور ادامه بدم ميخوام بدونم آيا به كارت گرافيكم آسيب ميرسه يا نه يا فقط خود پاور تحت فشاره ؟( البته با اين ميزان بازي كردن ) ضمنا ما به همون 30 فريم هم راضي هستيم برادر البته با اين سيستم و بودجه!! 60 فريم واسه شما حرفه اي هاست ;) همين كه فعلا زنه رو راضيش كرديم 250 تومان بديم واسه كارت تا يه سال حق ارتقا ساير قطعات رو نداريم :((
در مورد پاور که گفتم فعلا کارتو راه میندازه ولی چون راندمان پاور 100 درصد نیست و کمتر از این مقدار هستش به مرور زمان کاراییش کمتر هم خواهد شد ، ضعف پاور هم معمولا تاثیرش رو قطعات هستش تا خود پاور حالا ممکنه (البته بصورت کلی میگم ممکنه یه همچین مشکلاتی واسه شما پیش نیاد) کارایی کارت پایین بیاد ، سیستم هنگ کنه ، تاثیر تو کارایی کلی سیستم بذاره و...
قبلا هم گفتم CPU شما برای این کارت محدودیت ایجاد میکنه و شاید تا 20 25 درصد از کاراییش دیده نشه.
در ضمن بخش اول توضیحاتتون هم ربطی به این تاپیک نداشت !
اقا قیمت gtx 590 و gtx 680 الان چنده؟ و هر کدوم از اینا جداگانه با مین z68 gd55 و i5 2500k و پاور 685 سازگاری داره؟ اگه نداره چرا؟ رم هم 1X4GB CORSAIR 1600
590 موجود نیست 680 هم محدود به 2 یا 3 برند هستش که تو رنج قیمت 1.5 تا 1.8 بسته به مدل قرار میگیره ، بله سازگاری داره البته اگه قطعات در حد بررسی هستش (خریداری نشده) بهتره CPU با یه مدل بروزتر مثل 3450 یا بالاتر 3570K تعویض شه !

آخرین ویرایش:

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد

نه رفیق من 27 سالمه دیگه نمی تونم رو جیب پدر مادرم حساب کنم . قیمت های بازار رو هم من تعیین نمی کنم . خودمم خوشم نمیاد انقدر پول برای سیستم بدم.
اصلا" به من چه که بیام این جا پست بدم که این طوری برخورد می کنی !

Axis

کاربر سایت
Mar 13, 2011
881
نام
Ali
سلام
به نظرتون بین این دو تا کارت کدوم یکی قویتر و بهتره و بنجمارک بهتری رو تویه بازی ها میده (کدوم کی فریم بهتری میده؟)

MSI HD 6970 Lighting
MSI HD 7870 Twin Frozer/OC

فکرکنم 7870 بهتر باشه

یه مادربورد خوب سازگار با 7870 معرفی کنید × هم قیمت خوب باشه هم سازگار باشه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
به نظرتون بین این دو تا کارت کدوم یکی قویتر و بهتره و بنجمارک بهتری رو تویه بازی ها میده (کدوم کی فریم بهتری میده؟)

MSI HD 6970 Lighting
MSI HD 7870 Twin Frozer/OC

فکرکنم 7870 بهتر باشه

یه مادربورد خوب سازگار با 7870 معرفی کنید × هم قیمت خوب باشه هم سازگار باشه
مشخصه 7870 سریعتره ، یجورایی قابل مقایسه نیستن !
نوع و مدل مین هیچ ارتباطی به نوع و مدل کارت نداره میتونه هر چی باشه ، در مورد قطعات دیگه هم تاپیک جداگانه هست !
درود.
قیمت دو کارت 680 و 670 رو میخواستم در بازار تهران بدونم؟
چند هست الان؟ گیر میاد؟
تو پست قبلی در مورد 680 گفتم بین 1.5 تا 1.8 متغیره ، 670 هم موجود نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر