مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

HAMED AS

کاربر سایت
Oct 19, 2011
6
کارت خوبی بود تو زمان خودش ، 1080p که خیلی رویایی میشه ولی میتونه اکثر بازیها رو تو resیی مثل 1200*1600 خوب و روون با تنظیمات و جزئیات بالا اجرا کنه !
با اون قیمت هم عمرا ارزش خرید نداره ، با 40 50 تومن بالاتر میشه یه کارت بروز مثل GTX560 رو در نظر گرفت که به مراتب سریعتر از این مدل هستش.
سلام بابت جوابتون خیلی ممنونم
پس چجوری میتونم با مانیتور 1080p با کیفیت بازی کنم؟ آخه اگه res پایینتر از 1080 باشه تصویر کشیده و کدر میشه.
میتونید بیشتر توضیح بدید؟
ممنون

Last edited by a moderator:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,294
نام
Afshin
سلام بابت جوابتون خیلی ممنونم
پس چجوری میتونم با مانیتور 1080p با کیفیت بازی کنم؟ آخه اگه res پایینتر از 1080 باشه تصویر کشیده و کدر میشه.
میتونید بیشتر توضیح بدید؟
ممنون

با رزولوشن 1080 به پایین تصویر موقعی کش میاد که از رزولوشن هایی استفاده کنید که دارای نسبت 16 به 9 نیستن.
البته 5850 همین الان هم 80 درصد بازیها رو روی 1080p با تنظیمات بالا به راحتی اجرا میکنه و کارت قوی ای هم هست (تقریبا هم قدرت ِ 460 هست) ولی همون طور که رامین جان گفتن با این هزینه ای که میخواید بکنید خریدش به صرفه نیست و بهتره که کمی بیشتر هزینه کنید و کارت 560 یا 560Ti (البته این کارت نزدیک به 120 تومن گرون تره) رو تهیه کنید که تقریبا از پس همه ی بازیها بر میان.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
سلام دوســتان عزیــزم.
من یــک کارت GTX285 دارم! هنـــوز هم اذیتــم نکرده.در حال حاضـــر قصـــد خریـــده یک 560 رو دارم.به نظرتـــون با توجه به رزولیشـــنی که بازی میکنــم (1360x768)
می صرفــه که این کارت رو بگیــرم!؟ یعنــی تفاوت فاحشی با خریــــد این کارت در بازی ها می بینــم؟ یا همیـن 285 رو داشتــه باشـــم و در آینــده و در فرصت مناسب یک
580 یا 590 خریـــداری کنم؟ مــمنون اگر راهنمایی کنیــد!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,294
نام
Afshin
سلام دوســتان عزیــزم.
من یــک کارت GTX285 دارم! هنـــوز هم اذیتــم نکرده.در حال حاضـــر قصـــد خریـــده یک 560 رو دارم.به نظرتـــون با توجه به رزولیشـــنی که بازی میکنــم (1360x768)
می صرفــه که این کارت رو بگیــرم!؟ یعنــی تفاوت فاحشی با خریــــد این کارت در بازی ها می بینــم؟ یا همیـن 285 رو داشتــه باشـــم و در آینــده و در فرصت مناسب یک
580 یا 590 خریـــداری کنم؟ مــمنون اگر راهنمایی کنیــد!

اصلا با این رزولوشنی که شما بازی میکنی خرید کارت دیگه ای در حال حاضر پیشنهاد نمیشه.
چون همین کارت از پس همه ی بازیها توی این رزولوشن بر میاد.
اگر هم قصد داشته باشید که کلا رزولوشن رو بالاتر ببرید (مانیتور بزرگ تر یا TV بخرید) زیر 570 خریدن تفاوت ِ فاحشی به وجود نمیاره.
البته اینم در نظر بگیر که کارتت DX11 رو ساپورت نمیکنه که شاید تا حالا به جز بازی C2 عملا از D11 استفاده نشده باشه اگر هم قرار باشه بازیهای آینده به طور سنگین از تسلیشن استفاده کنن دیگه 580 هم زیرش میزائه !
کمی صبر کن و منتظر کارتهای نسل بعد بمون ، اون موقع تغییر کارت منطقی تر خواهد بود.مگر اینکه مانیتور بزرگ تر بخری و DX11 روی همون عنواین محدود برات ارزش ِ تهیه ی کارت ِ جدید رو داشته باشه.

• Like
Reactions: POOYA1989

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,294
نام
Afshin
نظر دوستان درباره GTX460 768MB چیست؟ البته به قیمت 190K . حافظه اختصاصیش مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟

با توجه به قیمت کارت خوبی هست ، و به نوعی مناسب ترین انتخاب با اون پول ، ولی اگه میخواید با رزولوشن 1080 بازی کنید مدل 1GB ش پیشنهاد میشه که کمی گرون تر هست.
کلا پیشنهاد میکنم کمی بیشتر هزینه کنید و GTX 560 بخرید ولی اگر بودجه محدود هست همون GTX 460 1 GB خوبه و از پس 80 درصد بازیا به خوبی بر میاد باقی رو هم در حد کاملا معقول اجرا میکنه.

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
قيمت GTX 560 چنده؟
كارت HD 6870 از اين 560 قويتره درسته؟ قيمتش الان چنده؟

بله 6870 کمی قوی تر هست و از برند sapphire می تونید 250 تومن بخرید

دوستان کسی از نسل جدید خبری نداره ؟ از این نسل قوی ترن یا نه ؟ هیچ چیزی مشخص نشده که کی میان ؟ من یه جا خوندم اواخر 2011 . ولی خبری نیست
من می خوام یه 6870 دیگه بخرم موندم صبر کنم نسل بعد بیاد یا برم بخرم

Armor Piercing

کاربر سایت
Oct 24, 2011
13
نام
Ali
آقا مسئلتون
5770 قیمت اش چنده ؟! و آیا کاراییش انقدر بهتر هست از gts 450 ( البته PhysX نداره ) که سراغش نرم.
البته قدیمی هم هست نسبت به 450 که کلا با قدیمی زیاد حال نمیکنم ! ( با اینکه 450 هم یه ساله است )
پاور 430 کافی نسیت ؟! یه 530 بگیرم !
ارزون ترین OC gts450 چنده ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
بله 6870 کمی قوی تر هست و از برند sapphire می تونید 250 تومن بخرید

دوستان کسی از نسل جدید خبری نداره ؟ از این نسل قوی ترن یا نه ؟ هیچ چیزی مشخص نشده که کی میان ؟ من یه جا خوندم اواخر 2011 . ولی خبری نیست
من می خوام یه 6870 دیگه بخرم موندم صبر کنم نسل بعد بیاد یا برم بخرم

سری 7000 که قراره به تدریج از آغاز سال 2012 به بازار عرضه بشه، نسل بعدی NVIDIA هم که اسم رمز Kepler رو داره تازه قراره از ماه مارس 2012 معرفی بشه، هنوز تا نسل جدید فاصله زیاده.

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
سلام
من قصد خرید یک کارت حتما ای تی ای رو دارم تا سقف 200 تومان دیگه بالاتر نره البته برای بازی های که اومدن و دارن میان میخوام مثل skyrim یا mw3 یا **** که دوست دارم اینا رو با کیفیت خوب اجرا کنه البته من مادر بوردم دوتا اسلات گرافیک داره و خیلی دوست دارم در اینده sli کنمشون حالشو ببرم پس یک کارتی معرفی کنید که قابلیت خیلی خوبی برای این کار داشته باشه.
اینکه میگم ati باشه باسه اینه که سی پی یوم amd phenom 6x و با این نوع کارتا سازگار تره البته میدونم خیلی ربطی نداره ولی معمولا یا intel geforce میبندن یا amd ati که خوب در بیاد قشنگ در بیاد
فقط اگر میشه با کمتر از این قیمت هم دوتا کارت رو شیر کرد بازم بگین من هیچ اطلاعاتی ندارم از مدل های بالای 140 تومان

اقا یکی از بچه های همین سایت یک کارت رو به من پیشنهاد کرد باسه خودشه و داره میفروشه اسمشم
inno 9600 gt هست خوب کار کردس
الان خودتون بخواین بخرید چند میخرید و نوش چنده الان؟

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شما تا 200 میتونی HD6770 یا بالاتر در حد 220 تومن HD6790 رو در نظر بگیری کاراییشون هم تو بنچا مشخصه ولی پیشنهاد من اینه که عجله نکنی اگه امکان افزایش بودجه رو تا 1 ماه داری بری سراغ gtx560 که تو مایه های 260 تومن در میاد و به شدت توصیه میشه در غیر اینصورت GTX460 768MB انتخاب خوبی میتونه باشه.
اون داستان ATI با AMD یا intel با nVidia مچتره هم یه توصیه کاملا بی ربط و دست پخت بازاریای عزیز هستش و هیچ پایه و اساسی نداره شما خودت داری میگی خیلی ربط نداره ولی قبولش داری !
اقا یکی از بچه های همین سایت یک کارت رو به من پیشنهاد کرد باسه خودشه و داره میفروشه اسمشم
inno 9600 gt هست خوب کار کردس
الان خودتون بخواین بخرید چند میخرید و نوش چنده الان؟
بستگی به قیمتش داره ولی برای اطلاع 9600GT از کارتی مثل GTS250 که نوش الان 135 140 تومنه ضعیفتره.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر