مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,629
نام
حسین
خیرات بوده یکی هم برای من می گرفتی:d

خوب پس دو تا 460 اک بخر sli کن قیمتش 480 می شه اگه جفتشونم اور کنی که 5970 می خوره تازه توی physx هم عالی عمل می کنه

با توجه به صحبت اقا فرشید یعنی منم 2تا 460sli نکنم ؟؟؟
بابا پاور رو رفیقم گفت واسه هدیه تولد چی میخوای منم این. گفتم :d

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347

من حرفام با مدرکه رو هوا که حرف نمی زنم کی گفته اخه قدرتش در حد gtx570 می شه؟ در حد 580 درسته من می خوام به طرف کمک کنم نه اینکه چیزی که دلم می خواد به طرف بندازم

فقط درایورهای اولیه پرفورمنس کمی براشون داشت که کسایی که اپدیت نیستن فکر می کنن هنوزم همون طوریه بنچمارک های نسبتا جدید اینو می گن(عکس های پایین) الان که بهترم شده پاورت که می کشه مادربردتم sli دیگه چی می خوای؟

اینا تازه سطحی اور شدن بیشتر از این ها هم توان داره در ضمن جفت کارت هایی که می خوای بگیری پر سر و صدا هستن پس از بابتم فرقی برات نمی کنه باز تصمیم با خودتونه

اینم از یه سایت کاملا معتبر که با بنچمارک خودتونم اگه بگیرید کاملا هم خونی داره:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: CriRo7

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید

این فقط صحبت من نیست عزیز، ادیتور Tomshardware هم همین رو توی پیشنهاد این ماهش گفته:

Best PCIe Card For ~$325: None

Honorable Mention:
GeForce GTX 570 (Check Prices)

Excellent 1920x1200 performance, Good 2560x1600 performance in most games
The GeForce GTX 570 offers unmatched performance for $325, competing with the $350 Radeon HD 6970. In many cases, both cards perform similarly to GeForce GTX 460 cards in SLI and Radeon HD 6850 cards in CrossFire, but they do so without the hassles associated with a multi-card rig.

من قبلا هم گفتم بحثامونم کردیم که راندمان خطی 460*2 یکم بیشتره، بحث اورکلاک هم مطرح نیست وگرنه بعضی مدلای ورکلاک شده ی GTX 570 هم سرعتشون بیشتره، بحث سر ارزیابی و ارزشگذاریه:

یه مقدار راندمان بیشتر در ازای صدای فن دو برابر(نویز بیشتر) و مصرف بالاتر، پاور قویتر، قبض برق بدون یارانه ی بیشتر، سوای اینکه به احتمال 10 15 درصد اگر اولی که بازی خفنی عرضه بشه و درایورش اونموقع از SLI پشتیبانی نکنه شما می مونید و یه کارت معمولی که ممکنه از بازی دلزدتون بکنه، این مشکل روی SLI کردن کارتای قدرتمند 570/580 دیگه پیش نمیاد.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,142
نام
حسین
با تشکر از همه دوستان با اجازتون منم وارد بحثتون بشم
راستش منم با پیشنهاد آقا فرشید یه 570gtx گرفتم که واقعا ازش راضیم.مخصوصا از کم صداییش.واقعا کارت مناسبیه.البته نمیدونم دوتا 460 قدرتش بیشتر میشه یا نه ولی از چندنفر شنیدم که کلا sli باعث مصرف برق زیادی میشه و همچنین صدای کیس خیلی بالاتر میره و طبیعتا برای sli کردن مادربرد قوی میخوای.به نظر من یه کارت قوی بهتر از دوتا کارت متوسطه

• Like
Reactions: CriRo7

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
راستش منم با پیشنهاد آقا فرشید یه 570gtx گرفتم که واقعا ازش راضیم.مخصوصا از کم صداییش.واقعا کارت مناسبیه.البته نمیدونم دوتا 460 قدرتش بیشتر میشه یا نه ولی از چندنفر شنیدم که کلا sli باعث مصرف برق زیادی میشه و همچنین صدای کیس خیلی بالاتر میره و طبیعتا برای sli کردن مادربرد قوی میخوای.به نظر من یه کارت قوی بهتر از دوتا کارت متوسطه

خواهش می کنم مسئله سر اینه که کی چه چیزی براش مهم تره ما همه چیز رو می گیم نظر با کسی هست که می خواد خرج کنه شما ممکنه کارایی بالا خیلی براتون اهمیتی نداشته باشه اما برای شخص دیگه چرا داره در ضمن صدای فن ها فقط داخل بازی ازار دهنده می شن که کسی که با صدای بلند بازی می کنه براش اهمیتی نداره

بحثم سر این بوده 5970 یا 460sli با 570 کاری ندارم اونم مسئلش مشخصه بنچمارک ها هم مشخص تصمیم با خریداره نه کسی پولی به من می ده نه چیزیش بهم می رسه

_soda_

کاربر سایت
May 11, 2008
9
سلام
بچه ها از این مدل ها کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
9600gt 65t
9800gt 95t
Radeon HD 4850 512MB 90t
GTS 250 1GB 96t

جز مورد آخری بقیه کارت ها دست دو هستن.
4850 یه بار ریبال شده و الان اوکی هست.
به نظرتون کدوم مدل رو با توجه به قیمتی که براشون زدن، بخرم؟
برای گیم میخوام. پاور منم 330a گرین هست.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین

دوست من sli کردن کارت ها شاید در عدد و بنچمارک ها نتایج درخشانی رو نشون بده اما در frame stability و اغلب fps drop ها کارت های تک gpu بسیار سربلندتر هستن.هیچ وقت یک تک gpu رو با sli معادل اونها به صورت خطی مقایسه نکن.

این رو از روی تجربه دوستانی میگم که حتی با 6950 cross هم به اندازه یک gtx580 ارضائ نشده بودن(6950 cross قدرتی معادل 6990 داره)

کلا پیشنهاد برتر single gpu ها هستن و دردسر cross یا sli رو در اکثر شرایط به جون خودشون میخرن.(پشتیبانی نکردن بعضی بازی ها به صورت کامل از این نوع کانفیگ ها یا در مواقعی استفاده از توان فقط یکی از gpu ها که یک مثال عینی اون در مشکلاتی بود که برای یکی از دوستان در یک فروم دیگر در بازی gta iv افتاده بود )

موفق باشی

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
دوست گلم 4850 اگر ریبال شده دیگه فرجی بهش نیست ! داغ شه تمومه.
250 دارم من راضیم ، چیپ فیزیکس هم داره ، قدیمی هستا! ولی خوبه با قیمنش و این که نو هست.
من برام RADEON یا NVIDIA فرق نداره ولی این بهتر هستش ،با این همه دوست من اگه 250 رو میدن آکبند با این قیمت اصلا شک نکن !!!:d

rouzbeh_ziafati

کاربر سایت
Nov 2, 2007
175
آيا براي يك cpu اينتل بهتر نيست از كارت گرافيك geforce استفاده بشه تا يك كارت AMD ؟
من مي خوام 460 gtx بخرم ، دوستان گفتن يه مقدار روي پولم بزارم 6870 amd بگيرم
براي اين دو كارت گرافيك آيا cpu i3 450 مناسب هست؟ گلوگاه نميشه؟
در ضمن اين موضوع كارت گرافيك رفرنس و غير رفرنس هم اگر خلاصه و مفيد توضيح بديد ممنون ميشم
و اينكه من قصد اوركلاك كردن گرافيك رو ندارم ، هرجي بخرم از همون استفاده مي كنم
با تشكر

آخرین ویرایش:

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
دوست گلم هیچ فرقی ندارن ، هیچی، 6870 خیلی سریعه و به روز هم هست ، 450 خوبه و 460 ولی 6870 بهتره ، تست کنی میفهمی ، در ضمن برای اینتل دیگه هیچ فرقی نمیکنه چون زده به بیرگی!!! و از هر شرکنی بالانس میکنه با چیپ:d
اورکلاک و ریفرنس و ........... برای شما فرق نمیکنه، برا منم هم همینطوره، ما میخریم حالشو میبریم ، یکم بالا پایین سره قیمت هست که نره ناکجاآباد!!!>:d<
اگه انویدیا گرفتی سری 5 بگیر که مصرف معقولی دارن و رادون هم 5 یا 6 هر دو خوبن.
مبارکت باشه ، فیلمه عروسیتو باهاش ببینی:x

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام
بچه ها از این مدل ها کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
9600gt 65t
9800gt 95t
Radeon HD 4850 512MB 90t
GTS 250 1GB 96t

جز مورد آخری بقیه کارت ها دست دو هستن.
4850 یه بار ریبال شده و الان اوکی هست.
به نظرتون کدوم مدل رو با توجه به قیمتی که براشون زدن، بخرم؟
برای گیم میخوام. پاور منم 330a گرین هست.
توی اینا آخری که250 باشه از بقیه سریعتره . انتخاب اول هست،هر چند که خودش هم باز قدیمیه
پاورت هم برای کارت کفایت نمی کنه، باید یه 450 وات به بالا داشته باشی.

دوست من sli کردن کارت ها شاید در عدد و بنچمارک ها نتایج درخشانی رو نشون بده اما در frame stability و اغلب fps drop ها کارت های تک gpu بسیار سربلندتر هستن.هیچ وقت یک تک gpu رو با sli معادل اونها به صورت خطی مقایسه نکن.

این رو از روی تجربه دوستانی میگم که حتی با 6950 cross هم به اندازه یک gtx580 ارضائ نشده بودن(6950 cross قدرتی معادل 6990 داره)

کلا پیشنهاد برتر single gpu ها هستن و دردسر cross یا sli رو در اکثر شرایط به جون خودشون میخرن.(پشتیبانی نکردن بعضی بازی ها به صورت کامل از این نوع کانفیگ ها یا در مواقعی استفاده از توان فقط یکی از gpu ها که یک مثال عینی اون در مشکلاتی بود که برای یکی از دوستان در یک فروم دیگر در بازی gta iv افتاده بود )

موفق باشی

آقا رامین ما که هر دفه می گیم گوش شنوایی نیست، برای همین هم زیاد اصرار نمی کنیم که بقیه شاکی نشن، فریم مینی مم مشکل سیستمای چند کارتی هست، مخصوصا توی کارتای متوسط، متاسفانه دوستان فقط به بنچمارکا و نمودارها توجه دارن که اونما هم معمولا فریم مینیم مم رو لحاظ نمی کنن.

آيا براي يك cpu اينتل بهتر نيست از كارت گرافيك geforce استفاده بشه تا يك كارت AMD ؟
من مي خوام 460 gtx بخرم ، دوستان گفتن يه مقدار روي پولم بزارم 6870 amd بگيرم
براي اين دو كارت گرافيك آيا cpu i3 450 مناسب هست؟ گلوگاه نميشه؟
در ضمن اين موضوع كارت گرافيك رفرنس و غير رفرنس هم اگر خلاصه و مفيد توضيح بديد ممنون ميشم
و اينكه من قصد اوركلاك كردن گرافيك رو ندارم ، هرجي بخرم از همون استفاده مي كنم
با تشكر
کارت گرافیک ربطی به CPU نداره که از کدوم برند باشه،
پردازنده هم منظورتون Core i3 540 هست فک کنم، بد نیست ولی بهترین هم نیست، هر چی باشه از همرده های AMD بهتره

کارت رفرنس طراحی برد و تعیین قطعاتش با خود NVIDIA یا AMD هست، کارتای غیر رفرنس رو ولی سازنده های دیگه خودشون از اول طراحی می کنن یا تغییر می دن، برای مصرف کمتر یا هزینه ی قطعات کمتر یا حرارت کمتر، بستگی داره دیگه.

rouzbeh_ziafati

کاربر سایت
Nov 2, 2007
175
ممنون از راهنمايي
من توي سايت ها نگاه كردم مثلا براي 6870 ها با مدل هاي مختلف بازه قيمتي خيلي متفاوته همينطور براي 460 ها ، من مي خواستم تا 260 هزينه كنم ، حالا بودجه رو بالاتر بردم و نهايت تا 280 مي تونم هزينه كنم ، لطفا يكي دو مدل با عنوان دقيق كارت گرافيك برام بنويسيد تو اين رنج قيمت كه كيفيتش هم خوب باشه.
اگر لينكش هم باشه كه detail كارت رو نوشته باشه ممنون ميشم

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
دوستان از پیشنهادها شما متشکرم اما دیگر من 2 عدد کارت 460 را خریدم و کاریشم نمیشه کرد باید اس ال ای کنم. تصمیم دارم به صورت 16 در 16 کانفیگ کنم که اگر خواستم در اینده از گرافیکی بهتری استفاده کنم حد اقل یک مادربرد عالی داشته باشم.

من بیشتر سعی دارم این مادربرد را تهیه کنم
P67 Extreme6

اما هر وقت تصمیم به این کار گرفتم بسیاری از دوستان من را منصرف کردند و برند دیگری را پیشنهاد دادند.

پس 3 گزینه برای انتخاب وجود داره در رنج قیمت 250 تا 300 هزار تومن که در زیر نوشتم. به نظر شما کدام یک را تهیه کنم و یا اینکه بهتر نیست تا فراوان شدن سری Z در بازار منتظر بمانم؟

ASRock P67 Extreme6

ASUS - P8P67 PRO
MSI P67A-GD55

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر