مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
دوستان سلام.ببخشید گرافیکهایی که پورت mini HDMI دارن تفاوتی در کیفیت ایجاد میکنه؟مثلا GT440؟

به هیچ وجه، اصلا تفاوتی ندارن ، فقط اندازشون فرق داره

بچه ها GTX 480 الان قیمتش تو بازار چنده ؟

دیگه مدلای 480 تولید نمی شن، بهتره دنبال 570 باشی که هم سرعتش هست و کم مصرفتر و کم حرارتتر، از 490 تا 550 بسته به برند هست

• Like
Reactions: ™MASOUD 3

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
سلام دوستان عزیز
من قصد خرید کارت گارافیک GTX 580 رو دارم و برندی که مدنظرمه ASUS هست و سوالم این هست که ایا بهتر از این برند هم میتونم پیدا کنم ؟
از نظر بودجه هم مشکلی ندارم فقط میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم

ممنون از راهنماییتون :x@};-

shah.ram

کاربر سایت
Mar 4, 2010
169
نام
شهرام
بهتر می بینم که یک gainward GTX570 1280MB Phantom بگیری که اکنون در سایت lioncomputer.ir به بهای 435 هزار تومان فروخته می شود که با این اوصاف در بازار می توانی همین محصول را حدوداً 420 هزار تومان بیابی و یا EVGA GTX560 Ti FPB که محصول خوبی است و در سایت مذکور 319 هزار تومان به فروش می رسد و مشابه محصول بالا، در بازار کمی کمتر پول برای آن می پردازی.

• Like
Reactions: iMahmoud

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
سلام دوستان عزیز
من قصد خرید کارت گارافیک GTX 580 رو دارم و برندی که مدنظرمه ASUS هست و سوالم این هست که ایا بهتر از این برند هم میتونم پیدا کنم ؟
از نظر بودجه هم مشکلی ندارم فقط میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم

ممنون از راهنماییتون :x@};-

در مورد 560/570/580 برند به تنهایی ملاک نیست و اگر مدل مرجع NVIDIA رو بگیری توی تمام برندها یکی هست،اما توصیه میشه از برندهای بی اسم و رسم و یا در حال نزول پرهیز بشه، از برندهایی هم که مدلهای اختصاصی با فن های بی کیفیت و قطعات معمولی روی بردای این مدلهای فوق حرفه ای استفاده می کنن چیزی انتخاب نکن!

بردهای ASUS و ZOTAC و مانند اینا که حرفی در کیفیتشون نیست اما مدلهای ارزون قیمتی مثل مدلهای Gainward هم توصیه نمیشن،مگر اینکه مدل مرجع باشن ،مدلهای اختصاصی MSI اما کیفیتی حتی بالاتر از مدلهای مرجع دارند و برای OC بهینه شدن.

بزودی سری جدید بردهای 580 ASUS با قیمتهای مناسب در حد بقیه ی برندها به بازار ما عرضه میشه.

• Like

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
در مورد 560/570/580 برند به تنهایی ملاک نیست و اگر مدل مرجع NVIDIA رو بگیری توی تمام برندها یکی هست،اما توصیه میشه از برندهای بی اسم و رسم و یا در حال نزول پرهیز بشه، از برندهایی هم که مدلهای اختصاصی با فن های بی کیفیت و قطعات معمولی روی بردای این مدلهای فوق حرفه ای استفاده می کنن چیزی انتخاب نکن!

بردهای ASUS و ZOTAC و مانند اینا که حرفی در کیفیتشون نیست اما مدلهای ارزون قیمتی مثل مدلهای Gainward هم توصیه نمیشن،مگر اینکه مدل مرجع باشن ،مدلهای اختصاصی MSI اما کیفیتی حتی بالاتر از مدلهای مرجع دارند و برای OC بهینه شدن.

بزودی سری جدید بردهای 580 ASUS با قیمتهای مناسب در حد بقیه ی برندها به بازار ما عرضه میشه.

سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
در مدلهای غیر فرنرس چه برندی رو پیشنهاد میدین :rose:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
در مدلهای غیر فرنرس چه برندی رو پیشنهاد میدین :rose:

asus برند واقعا با کیفیتی هست و عالی اما از قیمتش خبر ندارم با مدل evga یه چک بکن اگه تفاوت قیمتیشون زیاد بود evga بگیر

مدل غیر رفرنس سری ftw evga بی نظیر هست البته پیدا کردنش کمی سخته

• Like

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
دوستان با گرافیکEVGA460GTX G1 DDR5 میشه بازی نسل جدید را با بهترین کیفیت اجرا کرد یا نه منظورم بازهای دایرکس 11 هستند و بازهای خیلی سنگین اما فکر نمی کنم بازی کرایسس جز بازهای خیلی سنگین باشه.*

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
دوستان با گرافیکEVGA460GTX G1 DDR5 میشه بازی نسل جدید را با بهترین کیفیت اجرا کرد یا نه منظورم بازهای دایرکس 11 هستند و بازهای خیلی سنگین اما فکر نمی کنم بازی کرایسس جز بازهای خیلی سنگین باشه.*

نه
واسه دایرکس 11 با بهترین جزئیات به یه GTX 570 احتیاج داری

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید

نخیر، 460 دیگه همه جا بالاترین تنظیمات رو نمی تونه فریم خوب بده، اتفاقا Crysis 2 با وجود برخی نقاط ضعف در گرافیکش هنوز هم یکی از سنگین ترین گرافیک های PCهست، اگر آپدیت DX 11 رو هم بگیره از این هم سنگین تر میشه.

پس باید به فکر خرید 2 عدد EVGA460GTX G1 DDR5 باشم

بتازگی مرسوم شده بعضی دوستان فکر می کنن خرید 2 تا کارت ضعیف بهتر از یک کارت قویتر معادلشون هست که اشتباهه. ممکنه سرعت خطی شما بعضی جاها بیشتر از 1 دونه کارت تکی باشه اما هر کدوم از این 460 ها عرض باندشون بتنهایی خیلی ضعیفتر از مثلا یه کارت 570 هست که باعث میشه بعضی جاها -مخصوصا هنگام استفاده از AA- فریم خیلی کمتری نسبت به یه 570 بگیرید، حداقل فریمتون هم پایینتر خواهد بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر