مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام
دوستان در حال حاضر چه کارت گرافیک هایی تو بازار از dx12 پشتیبانی می کنند ؟
کارت های تولیدیه این چند ساله اخیر پشتیبانی میکنند از dx12 ولی نه به طور کامل، بعضی قابلیتهاش فقط رو کارت های نسل جدید که فعلا از انویدیا سری 900 هست قابله استفادست، شایدم بعضی فیچرهای دیگش باز با نسل بعد قابله استفاده باشه، ولی فعلا سری 900

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
بنظرتون کسی که 760 داره میارزه به 960 ارتقا بده؟ خودم که یجورایی خوشم نمیاد از 960.
کارت 960 کارته خوبیه تو رنج قیمت 800-900. مصرف کم و پشتیبانیه dx12 و حدود 20 درصد قدرت بیشتر مزیتش نصبت به کارته شماس. حالا باس ببینی براتون میصرفه اختلاف هزینش یا خیر. اگر خودم بودم که تعویض نمیکردم و منتظر ورود کارت های جدیدتر و افزایش بودجه و خرید کارت رده بالاتری میشدم چون 960 با 760 اونقدری اختلاف نداره که آدم بگه به به عجب ارتقایی دادم!

nahib

کاربر سایت
Aug 6, 2014
5
سلام . آیا برند zotac برند معتبری هست ؟ من مقایسه میکردم از لحاظ قیمت اختلاف مناسب و به صرفه ای با برند های دیگه داره می خواستم بدونم این اختلاف بخاطر کیفیت پایین تر هست یا ورود تازش تو بازار ایران؟
سوال دومم هم اینه که از همین برند زوتک مدل Gtx 790 با قیمت حدود یک ملیون و سیصد ارزش خرید بهتری داره یا مدل های دیگه تو همین حدود قیمت مثل gtx960 یا gtx 770 غیر رفرنس؟
آخرین مطلب اینکه راستش من بین این دو مدل کارت gtx 960 و gtx 770 موندم. با یکی از فروشنده ها که صحبت میکردم میگفت کارت 770 تولیدش متوقف شده و ارزش خرید نداره و از طرفی فکر نمیکنم راندمان کاریشون اختلاف چندانی داشته باشه گفتم نظر شما رو هم بدونم کدوم و پیشنهاد می کنید؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام . آیا برند zotac برند معتبری هست ؟ من مقایسه میکردم از لحاظ قیمت اختلاف مناسب و به صرفه ای با برند های دیگه داره می خواستم بدونم این اختلاف بخاطر کیفیت پایین تر هست یا ورود تازش تو بازار ایران؟
سوال دومم هم اینه که از همین برند زوتک مدل Gtx 790 با قیمت حدود یک ملیون و سیصد ارزش خرید بهتری داره یا مدل های دیگه تو همین حدود قیمت مثل gtx960 یا gtx 770 غیر رفرنس؟
آخرین مطلب اینکه راستش من بین این دو مدل کارت gtx 960 و gtx 770 موندم. با یکی از فروشنده ها که صحبت میکردم میگفت کارت 770 تولیدش متوقف شده و ارزش خرید نداره و از طرفی فکر نمیکنم راندمان کاریشون اختلاف چندانی داشته باشه گفتم نظر شما رو هم بدونم کدوم و پیشنهاد می کنید؟
زوتک کیفیت خوبی داره و سال هاست با انویدیا همکاری داره و چندین ساله محصولاتش تو ایران وارد میشه. قیمتشم بسته به مدلش اونوره آب با برندایی مثل ایسوز تفاوتی خیلی نداره. اندک تفاوتشم به دلیل کولینگ و برد هاشونه. اینجاست که به دلایلی مثل اسم برندو وارد کننده ها و چیزای دیگه اختلافش بیشتره.
با 1300 هم 970 بشدت توصیه میشه نه چیزه دیگه.
770 کمی قویتر از 960 ( البته تو مواردیم 960 بهتر بوده) هست اما قیمت 960 که الان زیره 900 هست بعضی مدلاش و پشتیبانیه dx12 ارزشه خرید بالاتری داره
farcry4_1920_1080.gif

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
zotac در حقیقت از برندهای دیگه گرون تره اما تو ایران خیلی محبوب نیست باسه همین ارزون تره inno3d هم هست که سری 9 قابلیت اورکلاک خیلی خوبی داره خیلیم خنکه اما ایراد جفتشون صدای خیلی زیادشون هست حتی در حالت بی استفاده همچنین بزرگ بودنشون
msi به نظرم با کیفیت ترینشون هست با کوچیک ترین اندازه که کارایی خیلی خوبیم داره اما بهترین اورکلاک رو نداره قیمت ایرانشم فعلا غیر منطقیه
گیکا هم با سری g1 عالی عمل کرده هر چند نسخه جدیدش محدود شده قیمتشم نسبتا بالاست
asus اورکلاک جالبی نداره اما قیمتش افت خیلی خوبی داشته گارانتیشم حرف نداره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
این گرافیک ( PowerColor RADEON - R7-240 4GB) با قیمت 330 تومن ارزش خرید داره؟
و اینکه تو این رنج قیمت بهتر از این هم هست؟

اگر بازی کردن مدنظرتون باشه که خیر، هرگز ارزش خریدن نداره، حتی مدلهای 250 و 260 معمولی هم ارزش خرید ندارن و R7 260X کمترین توصیه هست برای بازی با کیفیت متوسط و پایین.

زیر 400 یا 500 تومن نمیشه مدل مناسبی خرید.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر