مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
سلام . من تصمیم به خرید phenom ii 940 دارم. می خوام بدونم اختلاف کارایی رم ddr2 و drr3 در این سی پی یو خیلی زیاده و اگه هست چه میزان؟ حداکثر باس رم ddr3 ساپورت شده برای این پردازنده چقدره؟ اگه بتچمارکی ، رویویی چیزی دارید لطفا لینک بذارید. ممنون
دوست عزیز برای بار صدم،سرعت پردازنده های Phenom II مدلهای DDR2 و DDR3 اصلاتفاوت قابل توجهی ندارن که بخوایم راجع بهشون صحبت کنیم،برای صرفه جویی در هزینه فقط مادربرد DDR2 بگیر.

دوستان یک مادربرد تو رنج 70 تومن که بشه باهاش E7400 و GTS250 رو سوار کرد میشه نام ببرید..

خواستم P5Q بگیرم که اینجا 140 تومن هست که بودجه من نمیرسه..

بعد گرافیک GTS250 برند های مختلفی داره.. کدومشه به صرفه تره..؟
سلام،شما ASUS P5PKL/1600 بگیر که هم ارزونه هم تمام سری Core 2 رو ساپورت داره،ولی بهتره بردی بالاتر مثل P5Q-SE که چیپ ست P45 رو بگیری.

سلام

من میخواستم یه مانیتور aoc مدل 2230Fm + SPEAKER بگیرم !
می خواستم نظر شما رو در بارش بدونم:biggrin1:
به نظر من با توجه به قیمتش وکارایی های مختلفش از سامسونگ بهتره.
اینم مشخصاتش:http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2922
اگه چیز بهتری تو این قیمت هست خوش حال می شم؟
ببین صرفا بر اساس قیمت نمیشه قضاوت کرد و هیچ پیشینه ای از کیفیت یا بررسی مدلهای این برند در سایتها وجود نداره ،پس چجوری میشه گفت که از مدل SAMSUNG بهتره؟
با اون هزینه میشه مدل SAMSUNG T200 یا LG 2261v رو انتخاب کنی.

ممکنه توضیح بدین چگونه میتوان فهمید سرعت رو چند مگاهرتز هست البطه از روش نرم افزاری
با استفاده از نرم افزار CPU-Z .

top_night

کاربر سایت
Mar 12, 2009
49
سلام. یه توضیح کوتاه می خوام راجع به :
5000/2000 MT/S مین های ای ام دی و رابطش با مثلا رم 1066MhZ دوال چنل (فکر می کنم میشه 1066+1066) و باس سی پی یو ها AM3 که 4000 و باز رابطش با HT 2000
بی نهایت ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
این بحث فنی هست و خیلی هم نمیشه خلاصه گفت،خب منظور از MT/s واحد سرعت انتقال بین CPU های AMD که از فنآوری HT برای ارتباط با بقیه ی بخشهای سیستم استفاده می کنن و میتونه یکطرفه و دو طرفه باشه، هست و سرعتی که بر حسب MT/s بیان میشه معمولا برای بدست آوردن فرکانس باید نصف بشه (مثلا 2000MT/s/2=1000MHz) ،بصورت مستقیم ربطی به عرض باند رم نداره ،در ضمن سرعت CPU های AMD هم مضربی از همین HT هست(مشابه FSB در INTEL)

اون 1066+1066 هم درست نیست،چون واحد سرعت بر حسب مگاهرتز رو نمیشه اینطوری با هم جمع زد اما اینطوری محاسبه میشه:
1066*8*2=17056MB/s
یعنی عرض باند تئوریکی که این ماجولها در حالت Dual میتونن فراهم کنن.

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
ببین صرفا بر اساس قیمت نمیشه قضاوت کرد و هیچ پیشینه ای از کیفیت یا بررسی مدلهای این برند در سایتها وجود نداره ،پس چجوری میشه گفت که از مدل SAMSUNG بهتره؟
با اون هزینه میشه مدل SAMSUNG T200 یا LG 2261v رو انتخاب کنی.

میشه بگید تفاوت T200 با AOC 2230FM چیه؟(چون من مشخصاتشون رو که نگاه میکردم تقریبا همه یکی بود.البته به جز همون MEMORY CARD.USB.SPEAKER

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
میشه بگید تفاوت T200 با AOC 2230FM چیه؟(چون من مشخصاتشون رو که نگاه میکردم تقریبا همه یکی بود.البته به جز همون MEMORY CARD.USB.SPEAKER
دقت نکردی چی گفتم
گفتم مدلای AOC جایی بررسی نشده که بشه رو کیفیتش نظر داد،قرار نیست هر دو تا مدلی که مشخصاتشون یکی باشه کیفیتشون هم یکی باشه،(میزان شفافیت،همگونی تصاویر و نور در قسمتهای مختلف صفحه،بازسازی رنگ ها،سرعت پاسخگویی،خطای RTA ...اینا چیزایین که فقط با آزمایش صحت عملکردشون اثبات میشه)

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
دقت نکردی چی گفتم
گفتم مدلای AOC جایی بررسی نشده که بشه رو کیفیتش نظر داد،قرار نیست هر دو تا مدلی که مشخصاتشون یکی باشه کیفیتشون هم یکی باشه،(میزان شفافیت،همگونی تصاویر و نور در قسمتهای مختلف صفحه،بازسازی رنگ ها،سرعت پاسخگویی،خطای RTA ...اینا چیزایین که فقط با آزمایش صحت عملکردشون اثبات میشه)

درست.:smile:از راهنماییتون ممنون.خودتون هم مانیتور می فروشین؟;)

top_night

کاربر سایت
Mar 12, 2009
49
این بحث فنی هست و خیلی هم نمیشه خلاصه گفت،خب منظور از MT/s واحد سرعت انتقال بین CPU های AMD که از فنآوری HT برای ارتباط با بقیه ی بخشهای سیستم استفاده می کنن و میتونه یکطرفه و دو طرفه باشه، هست و سرعتی که بر حسب MT/s بیان میشه معمولا برای بدست آوردن فرکانس باید نصف بشه (مثلا 2000MT/s/2=1000MHz) ،بصورت مستقیم ربطی به عرض باند رم نداره ،در ضمن سرعت CPU های AMD هم مضربی از همین HT هست(مشابه FSB در INTEL)

اون 1066+1066 هم درست نیست،چون واحد سرعت بر حسب مگاهرتز رو نمیشه اینطوری با هم جمع زد اما اینطوری محاسبه میشه:
1066*8*2=17056MB/s
یعنی عرض باند تئوریکی که این ماجولها در حالت Dual میتونن فراهم کنن.

خوب دوست من ممنون از توضیحات خوبت. طبق توضیحات شما نرخ تبادل داده مثلا در PH II 720 چیزی حول و حوش 16G/s میشه . درسته ؟ و نرخ داده مثلا رم دوال چنل 800 می شه 12.5 . این یعنی رم پا به پای پردازنده نمی تونه تغذیش کنه و از همه قابلیت های پردازنده استفاده نمی شه . اما رم 1066 دوال حدودا 16.5 و کاملا پردازنده ساپورت می شه. درسته محاسباتم؟
حالا اینجا می خوام بدونم رم 800 با کلاک و تاخیر پایین بهتر عمل می کنه یا یه رم 1066 با تایمینگ بالاتر ؟
اگر مقاله آموزشی چیزی در این موارد (ht. ram clock &...) سراغ دارید ممنون می شم لینک بذارید

درست.:smile:از راهنماییتون ممنون.خودتون هم مانیتور می فروشین؟;)
دوست عزیز ، پیشنهاد من 2261 ال جی هستش. به نسبت قیمتش مانیتور خوبیه. usb اینجور چیزا نداره اما full hd با پورت hd . نور backlight این مانیتور خیلی خیلی ایزوله تر و یکنواخت تر از AOC هاست. کیفیتش تصویرش همه عالیه تنها عیب که شاید عیب هم به حساب نیاد فقط 60hz بودنشه که اونم مساله مهمی نیست چون اکثر ال سی دی ها 60 هستند. من خودم 5-6 ماه پیش بین samsung t220p و چند مدل aoc این مانیتور رو انتخاب کردم و واقعا ازش راضی هستم. کنتراست دینامیکش کمتر از دو مانیتوریه که گقتم اما اونقدر هست که راضیت کنه. حتی من نور این مانیتور رو همیشه نصف می کنم چون اینقد زیاده که چشمو می زنه.

آخرین ویرایش:

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
دوست عزیز ، پیشنهاد من 2261 ال جی هستش. به نسبت قیمتش مانیتور خوبیه. usb اینجور چیزا نداره اما full hd با پورت hd . نور backlight این مانیتور خیلی خیلی ایزوله تر و یکنواخت تر از AOC هاست. کیفیتش تصویرش همه عالیه تنها عیب که شاید عیب هم به حساب نیاد فقط 60hz بودنشه که اونم مساله مهمی نیست چون اکثر ال سی دی ها 60 هستند. من خودم 5-6 ماه پیش بین samsung t220p و چند مدل aoc این مانیتور رو انتخاب کردم و واقعا ازش راضی هستم. کنتراست دینامیکش کمتر از دو مانیتوریه که گقتم اما اونقدر هست که راضیت کنه. حتی من نور این مانیتور رو همیشه نصف می کنم چون اینقد زیاده که چشمو می زنه.

ممنون از راهنماییت. من العان بین این 3تا گیر کردم؟:confused:
SAMSUNG T200 --- 230 T
AOC 2230FM---235 T
LG 2261V--- 245 T یکم گرونه:(
اینم یه نگاهی بنداز:http://lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=623&&you=577&&you1=866&&you2=

آخرین ویرایش:

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
سلام. باز سر و كله من پيدا شد! :biggrin1: قبل هر چيز به supra مقام ناظم انجمن رو تبريك ميگم (تازه ديدم :biggrin1:)

خب يكي ديگه از بچه ها تابستوني كارت گرافيك ميخواد ميشه اينا رو به ترتيب رده بندي كنين؟

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3

يه سؤال ديگه: اگه كارت گرافيك ati برداره محدوديتي براي cpu و مادربورد نداره كه اينتل برداره؟ :biggrin1:

مرسي :love:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
سلام دوستان
این اسلات pci-e 1.0 با pci-e 2.0 چه تفاوتی با هم داره؟هر دوشون که تمام کارت های pci-e رو ساپورت میکنن.تفاوت سرعتی دارن؟
فکر کنم قضیه مثل sata1 و sata2 هست؟نه؟:)
اصلا تا حالا به اون 2 بقل pci-e دقت نکرده بودم:)
ممنون

خب يكي ديگه از بچه ها تابستوني كارت گرافيك ميخواد ميشه اينا رو به ترتيب رده بندي كنين؟

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3

خوب به ترتیب:
اول:gtx275
دوم:gtx260
سوم:4870
خوب gtx260 و 4870 تقریبا در یه حدی هستن ولی خب gtx260 توصیه میشه
و اینکه تفاوت برندها هم تو قدرت کارت ها چندان تاثیری نداره
اگه كارت گرافيك ati برداره محدوديتي براي cpu و مادربورد نداره كه اينتل برداره؟

خیر!
فقط کافیه مادربود یک اسلات pci-e داشته باشه و مادربورد cpu اینتل ساپورت باشه

آخرین ویرایش:

top_night

کاربر سایت
Mar 12, 2009
49
ممنون از راهنماییت. من العان بین این 3تا گیر کردم؟:confused:
SAMSUNG T200 --- 230 T
AOC 2230FM---235 T
LG 2261V--- 245 T یکم گرونه:(
اینم یه نگاهی بنداز:http://lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=623&&you=577&&you1=866&&you2=

لینکت مشکل داره دوست من.
اگر اشتباه نکنم t200 رزولوشین 1680در1050 داره و 2230fm باید 1920x1200 باشه . هر دو 16:10 w . اما ال جی نسبت 16:9 داره و فول HD ساپورت با حفظ سایز واقعی تصویر HD یعنی با رزولوشین 1920x1080 اگر برای پحش مولتی مدیا یا کنسول های باری هم بخوای استفاده کنی مناسبت تر از اون دو مدل هستند. در هر حال گول امکانات جانبی رو نخور. اگه کارت گرافیکی قوی نداری و بیشتر می خوای بازی کنی همون t200 رو انتخاب کن اما جتما قبل از خرید چکش کن ببین پیکسل سوخته نداشته باشه چون شنیدم این مدل های سامسونگ آمار پیکسل سوختشون بالاست. فقط شنیدم مطمئن نیستم. موفق باشی

سلام دوستان
این اسلات pci-e 1.0 با pci-e 2.0 چه تفاوتی با هم داره؟هر دوشون که تمام کارت های pci-e رو ساپورت میکنن.تفاوت سرعتی دارن؟
فکر کنم قضیه مثل sata1 و sata2 هست؟نه؟:)
ممنون

تا اونجایی که من می دونم پهنای باند pci-e2 بیشتر از pci-e و دلیلشم هم استفاده از مزایای dx10 و dx10.1 . که در در اون در صورت نیاز از حافظه سیستم هم کمک گرفته می شه برای حافظه گرافیکی. به نوعی امکان share حافظه سیستم رو با حافظه گرافیک ایجاد می کنه.

آخرین ویرایش:

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
لینکت مشکل داره دوست من.
اگر اشتباه نکنم t200 رزولوشین 1680در1050 داره و 2230fm باید 1920x1200 باشه . هر دو 16:10 w . اما ال جی نسبت 16:9 داره و فول HD ساپورت با حفظ سایز واقعی تصویر HD یعنی با رزولوشین 1920x1080 اگر برای پحش مولتی مدیا یا کنسول های باری هم بخوای استفاده کنی مناسبت تر از اون دو مدل هستند. در هر حال گول امکانات جانبی رو نخور. اگه کارت گرافیکی قوی نداری و بیشتر می خوای بازی کنی همون t200 رو انتخاب کن اما جتما قبل از خرید چکش کن ببین پیکسل سوخته نداشته باشه چون شنیدم این مدل های سامسونگ آمار پیکسل سوختشون بالاست. فقط شنیدم مطمئن نیستم. موفق باشی

فکر نکنم مشکل داشته باشه.من راحت بازش میکنم:confused:
http://lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=623&&you=577&&you1=866&&you2=
نه هر دو تا رزولوشینوش یکی هستش.ان شاالله سالم هستش. بعد منظرتون از پیکسل سوخته چیه ؟؟چطوری تشخیص بدیم؟(روشن که بشه معلوم میشه،مثلا جایی از صفحه سیاه باشه یا نه)کارت گرافیکم رو میخوام gtx 260 بندازم.جواب میده دیگه؟

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
اينا رو به ترتيب رده بندي كنين؟

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

ENGTX275/HTDI/896MD3
ENGTX275/HTDI/896MD3

ENGTX260 TOP/HTDP/896M

EAH4870 DK/HTDI/1GD5

یه سؤال ديگه: اگه كارت گرافيك ati برداره محدوديتي براي cpu و مادربورد نداره كه اينتل برداره؟ :biggrin1:
خیر

ه هر دو تا رزولوشینوش یکی هستش.ان شاالله سالم هستش. بعد منظرتون از پیکسل سوخته چیه ؟؟چطوری تشخیص بدیم؟(روشن که بشه معلوم میشه،مثلا جایی از صفحه سیاه باشه یا نه)کارت گرافیکم رو میخوام gtx 260 بندازم.جواب میده دیگه؟
پیکسل سوخته بصورت یه نقطه تاریک یا یه نقطه سفید رنگ در صفحه مانیتور هستش که من تاحالا ندیدم مانتیور نو پیکسل سوخته داشته باشه پیکسل سوخته بر اثر ضربه یا در مرور زمان ممکن ایجاد بشه
کارت GTX 260 هم رزولوشن 1680x1050 بخوبی جواب میده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر