مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
با این بودجه کلا مانیتور خوب نمیشه گرفت. ولی مدل انتخابی خودتون هم در این رده قیمت قابل بررسی هست و مناسب بنظر میرسه. البته پنلش 6 بیتی هست.
متشکرم
حداقل مونیتور پیشنهادی تو این رده چیه؟

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بین
ROG LOKI SFX-L 1000W
و

RM1000x SHIFT​

کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ برای کارت سری 40 مثل 4080 یا 4090 میخوام
پیشنهاد بهتری هم دارید بفرمایید ممون میشوم
جفتشون عالین کورسیر از لحاظ پرفورمنس کمی بهتر عمل می کنه. نویز صدایی هم جفتشون عالین

پیشنهاد بهتر دیگه می 1200 تور 2 ایسوس که خوب از لحاظ زیبایی هم با اختلاف بالای همه هست

اگر پردازنده ای مشابه 13900 با 4090 مد نظره 1200 پیشنهاد بهتریه چون اینا مصرف لحظه ای خیلی بالایی دارن اینده نگری بهتریم هست

پاور برای قطعات گرون خیلی حساس هست ارزش هر چقدر هزینه ای که می کنید رو داره پس اصلا سمت گرین اونم برای همچین قطعات گرونی اصلا نرید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

متشکرم
حداقل مونیتور پیشنهادی تو این رده چیه؟

هر مدلی که داخلی نباشه و پنل خوبی داشته باشه. یکی از مدلهای IPS پیشنهادی که در بالا نام برده شد یا مدلی مثل ایسوز VY249HE که گیمینگ نیست، اما کیفیت رنگش خوبه.

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
سلام
یکی از رفقام می خواد یه مونیتور بگیره
حدود بودجه 6م
کاربری اول فیلم و انیمه هست و بعد کارهای اداری و وبگردی و در انتها گاهی گیم
i5-6600k
GTX970
دارای نور ‌پس‌زمینه و روشنایی خیلی خوب (ترجیحاً IPS) باشه ولی از مدل‌های مونتاژ داخل نباشه.
خودش این مدل رو تو نت دیده ولی کیفیت تصویرش رو خیر.

acer Nitro VG240Y Pbiip​

پیشنهاد شما چیه؟
سلام دوست عزیز اگر این مدل ایسر میخواین از دیجی کالا بخرید و فروشنده تامین مهام هست اصلا نگیرید. من گرفتم بعد 9 روز الافی مدل ارزونتر BMIIX فرستادن! و موضوع جالب مصرف برقش F بود. دوباره مرجوع کردم.
من ضرر کردم شما هم متضرر نشید.

• Like
Reactions: msbazicenter

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوست عزیز اگر این مدل ایسر میخواین از دیجی کالا بخرید و فروشنده تامین مهام هست اصلا نگیرید. من گرفتم بعد 9 روز الافی مدل ارزونتر BMIIX فرستادن! و موضوع جالب مصرف برقش F بود. دوباره مرجوع کردم.
من ضرر کردم شما هم متضرر نشید.

اگر به فروشنده یا موجودی محصولی شک دارید بهتره آنلاین نخرید. بجاش به یه فروشنده یا شرکت آشنا و مورد اعتماد بسپارید که براتون از بازار تهیه کنن.

• Like
Reactions: msbazicenter

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
سلام فرق این دو مادربرد تو چی هستش که نزدیک به 4 میلیون اختلاف قیمتش هستش ؟
asus rog strix z790-h wifi ddr5
asus rog strix z790-f wifi ddr5
بهترین کار به نظرم این هست تو خود سایت Asus ریز Tech Specs هر دو رو مقایسه کنید ولی در کل من همین جوری نگاه کردم به نظر سریه F پورت های بیشتری در پشت مادربورد به شما میده کانکتر USB 3.2 Gen 2x2 connector (supports USB Type-C® with up to 30W PD Fast-charge) داره که این رو سریه H نداره.
پیشنهاد من اگر تو این رنج در نظر دارید هزینه کنید برای خرید مادربورد MSI MPG Z790 Carbon رو هم نگاه کنید. ساپورت PCIe Gen 5 برای NVMe SSD ها. اگر تغییراتی تو BIOS میخواهید بدید و مشکل پست نشدن به وجود اومد حداقل یک صفحه روی مادربورد وجود داره که به شما کد error مورد نظرش رو بده. از نظر قیمتی البته بیشتر نزدیک به Z790-F از asus هست که اشاره کردید ولی نسبت به اون مادبورد بهتریه.

punished-snake

کاربر سایت
Jan 29, 2006
697
بهترین کار به نظرم این هست تو خود سایت Asus ریز Tech Specs هر دو رو مقایسه کنید ولی در کل من همین جوری نگاه کردم به نظر سریه F پورت های بیشتری در پشت مادربورد به شما میده کانکتر USB 3.2 Gen 2x2 connector (supports USB Type-C® with up to 30W PD Fast-charge) داره که این رو سریه H نداره.
پیشنهاد من اگر تو این رنج در نظر دارید هزینه کنید برای خرید مادربورد MSI MPG Z790 Carbon رو هم نگاه کنید. ساپورت PCIe Gen 5 برای NVMe SSD ها. اگر تغییراتی تو BIOS میخواهید بدید و مشکل پست نشدن به وجود اومد حداقل یک صفحه روی مادربورد وجود داره که به شما کد error مورد نظرش رو بده. از نظر قیمتی البته بیشتر نزدیک به Z790-F از asus هست که اشاره کردید ولی نسبت به اون مادبورد بهتریه.
خیلی ممنون از راهنمایتون

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
ببخشید میگم کارت پیدا کردم با حدودا نصف قیمت با جعبه و ۶ ماه گارانتی برگشت البته ۴۰ روزه و ۳ روزه ،میخوام ۶ ماه بگیرم یه میلیون بیشتر حدودا ... یعنی بگیرم ، چطوری میشه از سلامت کارت مطمئن شد ؟ کلا چه قطعاتی ارزش ریسک دست دوم داره اگه گارانتی کنن ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید میگم کارت پیدا کردم با حدودا نصف قیمت با جعبه و ۶ ماه گارانتی برگشت البته ۴۰ روزه و ۳ روزه ،میخوام ۶ ماه بگیرم یه میلیون بیشتر حدودا ... یعنی بگیرم ، چطوری میشه از سلامت کارت مطمئن شد ؟ کلا چه قطعاتی ارزش ریسک دست دوم داره اگه گارانتی کنن ؟

اسم و مدل نداره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
XFX RX6800 16G 319 SWIFT این زده ؟

بازم قیمت مشخص نیست که بشه نظر داد، اما این کارت حتی از RTX 4060Ti هم راندمان بالاتری داره در حالت پردازش خام و بدون در نظر گرفتن RT.
تست کردن کارت رو به یه تکنسین بسپارید، چون مشخصا تجربه قبلی نداشتید. اگر خودتون بخواید تست کنید باید طیفی از بنچمارکها مثل 3DMark و FURMark و تعدادی از بازیهای جدید و سنگین 2023 روی کارت اجرا کنید و مشکلی پدیدار نشه.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
بازم قیمت مشخص نیست که بشه نظر داد، اما این کارت حتی از RTX 4060Ti هم راندمان بالاتری داره در حالت پردازش خام و بدون در نظر گرفتن RT.
تست کردن کارت رو به یه تکنسین بسپارید، چون مشخصا تجربه قبلی نداشتید. اگر خودتون بخواید تست کنید باید طیفی از بنچمارکها مثل 3DMark و FURMark و تعدادی از بازیهای جدید و سنگین 2023 روی کارت اجرا کنید و مشکلی پدیدار نشه.
ممنون ۶ ماه زمان داره پس یکی پیدا میکنم واسم تست کنه ... راستی پاور ۵۰۰ واسش کافیه ؟ سی پی یو قصد خرید ۵۶۰۰x دارم .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من موس و کیبوردم بی سیمه
و همیشه با برق شهری شارژمیکنم داستان میشه؟

مدلش رو بفرمائید.
با برق شهری که AC هست هیچ دستگاهی شارژ نمیشه، مگر این که آداپتور مبدل به DC داشته باشه.

ممنون ۶ ماه زمان داره پس یکی پیدا میکنم واسم تست کنه ... راستی پاور ۵۰۰ واسش کافیه ؟ سی پی یو قصد خرید ۵۶۰۰x دارم .

6ماه زیاد نیست و برای تمام کارتهای استوک این زمان رو اعلام میکنن.
کارت RX 6800 یه پاور 650 وات یا بالاتر نیاز داره.
پردازنده هم مناسبه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر