مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
پاورم فکر کنم آسیب دیده سیستم روزی یکی دوباری خاموش میشه و حدود ۳۰ ثانیه ای زمان نیاز داره تا دوباره بتونه روشن بشه. برای کارت گرافیک 3080 Ti چه پاوری پیشنهاد میدید؟

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
پاورم فکر کنم آسیب دیده سیستم روزی یکی دوباری خاموش میشه و حدود ۳۰ ثانیه ای زمان نیاز داره تا دوباره بتونه روشن بشه. برای کارت گرافیک 3080 Ti چه پاوری پیشنهاد میدید؟
عزیز تا نزنه زندگیت نسوزونه بیخیالش نمی شی؟
دیگه باهاش سیستم روشن نکن
این داره یک جایی محافظ هاش کار می کنه که خاموش می کنه به سیستمت داری فشار میاری یک دفعه دیدی گرافیک اینا هم به باد دادیا
شما CORSAIR RM750X یا حتی بدون X بخری عالیه سری گلد استریکس هم خوبه
البته من نمی دونم CPU چی هست اگه I7 یا I9 سری K هست بهتره 850 به بالا برداری
یا برای اینده نگری می خواید 1000 یا 1200 گلد یا پلتینیوم بخرید که تا 7 8 10 سال بی نیاز بشید احتمالا
پاور گرین هم نخرید هر چی می خرید
برند ANTEC COOLER MASTER هم توی ایران هستن بعد ایسوس با کورسیر پیشنهاد می شه
EVGA با گارانتی شرکتیم هست در حد همون کورسیر ایسوس هست پاورهاش عالیه
حتی از خود برندهای مادر مشابه SEASONIC هم من توی ایران تک و توک دیدم

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
درود
از دوستان کسی اینجا از گارانتی آواژنگ تجربه ای داشته ؟ یه کارت گرافیک 3060 گیگابایت مال برادرم هست که بعد از 7 ماه مشکل پیدا کرد، بردم برای گارانتی دفتر اصفهان بعد 2 روز که بررسی شد،قبول کردن مشکل داره و درخواست میدن به تهران که تعویض بشه . الان دو هفته هست هر چی پیگیری میکنم میگن تو پروسه تعویض هست و هنوز موجود نیست . حتی بهشون گفتم اگه مدل بالاتر هم باشه مشکلی نیست اختلاف قیمتش هم پرداخت میکنم ولی میگن اگه نیاز باشه تماس میگیرن . الان به نظرتون بازم صبر کنم ؟ کاری یا اقدام دیگه ای هست انجام بدم ؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
درود
از دوستان کسی اینجا از گارانتی آواژنگ تجربه ای داشته ؟ یه کارت گرافیک 3060 گیگابایت مال برادرم هست که بعد از 7 ماه مشکل پیدا کرد، بردم برای گارانتی دفتر اصفهان بعد 2 روز که بررسی شد،قبول کردن مشکل داره و درخواست میدن به تهران که تعویض بشه . الان دو هفته هست هر چی پیگیری میکنم میگن تو پروسه تعویض هست و هنوز موجود نیست . حتی بهشون گفتم اگه مدل بالاتر هم باشه مشکلی نیست اختلاف قیمتش هم پرداخت میکنم ولی میگن اگه نیاز باشه تماس میگیرن . الان به نظرتون بازم صبر کنم ؟ کاری یا اقدام دیگه ای هست انجام بدم ؟
برای منم پیش اومد و در مورد گرافیک خیلی لفتش میدن و منو که 3 ماه طول کشید جایگزین بدن اونم با دعوا و ...

• Wow
Reactions: MaTrix PouYa

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
سلام وقت بخیر،
میشه لطفاً برای این سیستم بفرمایید پاور ASUS ROG STRIX 850G خوبه یا باید 1000 بگیرم؟
i9-13900K
NZXT Kraken Z73 RGB 360
ASUS Prime Z790-P WIFI D5
Corsair VENGEANCE RGB 2*16GB DDR5
WD_BLACK SN850X With Heatsink
Asus RTX 4070 Ti
HDD x4
Fan 12mm x4

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

پاور ASUS TUF Gaming 850W یا سری ROG که البته گرونتره.

درود

بهترین کار همون صبر کردنه.
گرافیک برای گارانتی بیشتر از هر قطعه دیگری زمانبر هست و برای شرکت هم هزینه بر، مخصوصا که فقط مجبور به تعویض هستن و عمدتا نمیتونن بفرستن کارخونه سازنده برای تعمیر.

سلام وقت بخیر،
میشه لطفاً برای این سیستم بفرمایید پاور ASUS ROG STRIX 850G خوبه یا باید 1000 بگیرم؟
i9-13900K
NZXT Kraken Z73 RGB 360
ASUS Prime Z790-P WIFI D5
Corsair VENGEANCE RGB 2*16GB DDR5
WD_BLACK SN850X With Heatsink
Asus RTX 4070 Ti
HDD x4
Fan 12mm x4

همون 850 وات گلد گرین یا ROG Strix 850 بیشتر از نیاز سیستم هست و مناسبه.

فرشید جان ی کیس برای برنامه نویسی با خروجی دو مانیتور فول اچ دی ۶۰ هرتز معرفی میکنی لطفا (تو رنج ۲۰ تا ۲۵ تومن بدون hdd و sdd )
@Farshidstar2012

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
۵۳۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 200 V2Cooler
چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H510M-A
(ASUS PRIME B550-PLUS)
MotherBoard
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
نه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS DUAL GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
۵۳۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 200 V2Cooler
چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H510M-A
(ASUS PRIME B550-PLUS)
MotherBoard
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
نه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS DUAL GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
فرشید جان این مادربورد مثل اینکه چندتا خروجی تصویر داره، امکانش هست گرافیک رو حذف کرد و به جاش به cpu و ram اضافه کرد؟

• Like
Reactions: Squidward

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان این مادربورد مثل اینکه چندتا خروجی تصویر داره، امکانش هست گرافیک رو حذف کرد و به جاش به cpu و ram اضافه کرد؟

مادربردتون خروجی تصویر داره، ولی پردازندتون خیر. برای همین اون خروجی ها به کار شما نمیان.
در ضمن برای داشتن بی دردسر دوتا خروجی مانیتور لازم بود که از کارت گرافیک مجزای غیراینتلی استفاده بشه، برای همین هم حذف کارت گرافیکی توصیه نمیشه.
برای این پلتفرم نسل دهی فقط میشه پردازنده رو مدلی بالاتر مثل Core i5 10400 برداشت.

pedram_2009

کاربر سایت
Dec 2, 2009
55
دوستان
در مورد کارهای رندر که مربوط به کارت گرافیک هست اگر cpu نسل قدیم مثلا 10 اینتل باشه و گرافیک نسل 30 یا 40 انویدیا باشه مشکلی ایجاد نمیشه ؟
برای بازی میدونم باتل نک ایجاد میشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان
در مورد کارهای رندر که مربوط به کارت گرافیک هست اگر cpu نسل قدیم مثلا 10 اینتل باشه و گرافیک نسل 30 یا 40 انویدیا باشه مشکلی ایجاد نمیشه ؟
حالا نمیدونم با چه نرم افزاری کار میکنی و زمینه کاریت چیه اما طبق تجربه من، تو GPU Rendering اول قدرت خود گرافیک مهمه، بعدش اگه صحنه سنگین باشه Vram مهم میشه واسه تکسچرا هم میزان رم کامیپوتر بشدت مهمه.
یعنی اگه با تکسچرای رزولوشن بالا کار میکنی رمِ کم یه جورایی میشه مثل همون باتل نک بازیا، پروسه آماده سازی رندر رو به تاخیر میندازه.

پردازنده بعد از اینا قرار میگیره بنظرم، یعنی من از سری اول رایزن اومدم رو سری 5000 اونقدرا فرق توی سرعت نرم افزار حس نکردم اما وقتی از 16 گیگ رم اومدم 64 زمین تا آسمون تفاوت بود بماند که خیلی از کرش و فریزا از بین رفت.
نسل 10 اینتل هم هنوز اونقد قدیمی محسوب نمیشه، i5 به بالا فک نمیکنم مشکلی پیدا کنه.

pedram_2009

کاربر سایت
Dec 2, 2009
55
حالا نمیدونم با چه نرم افزاری کار میکنی و زمینه کاریت چیه اما طبق تجربه من، تو GPU Rendering اول قدرت خود گرافیک مهمه، بعدش اگه صحنه سنگین باشه Vram مهم میشه واسه تکسچرا هم میزان رم کامیپوتر بشدت مهمه.
یعنی اگه با تکسچرای رزولوشن بالا کار میکنی رمِ کم یه جورایی میشه مثل همون باتل نک بازیا، پروسه آماده سازی رندر رو به تاخیر میندازه.

پردازنده بعد از اینا قرار میگیره بنظرم، یعنی من از سری اول رایزن اومدم رو سری 5000 اونقدرا فرق توی سرعت نرم افزار حس نکردم اما وقتی از 16 گیگ رم اومدم 64 زمین تا آسمون تفاوت بود بماند که خیلی از کرش و فریزا از بین رفت.
نسل 10 اینتل هم هنوز اونقد قدیمی محسوب نمیشه، i5 به بالا فک نمیکنم مشکلی پیدا کنه.
رم 24 گیگ هست
خواستم 4070 که 12 گیگ هست بزارم

• Like
Reactions: majidred2011

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان

بستگی داره که رندر واقعا روی کدومشون انجام بشه، پردازنده یا کارت گرافیک.
اگر رندر فقط GPU Base باشه مثل Vray به پردازنده فشاری وارد نمیکنه در اون پردازش خاص، اما در کارهای جنبی دیگه حتما از CPU هم استفاده میکنه.

رم 24 گیگ هست
خواستم 4070 که 12 گیگ هست بزارم

برای رندر گرافیکی بهتره کارت بافر بالا داشته باشید، مثل RTX 3090.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
در مرود دمای سیف گرافیک خیلی ها سوال پرسیده بودن گفتم اینجا هم بذارمش

دمای سیف هسته گرافیک زیر 80 درجه
دمای سیف مموریش زیر 100 درجه
هات اسپات زیر 100 درجه

دمای بالاترین هسته ی پردازنده اصلی زیر 90 درجه

البته دمای سیف هسته گرافیک هم همینه اما چون معمولا هات اسپات یا مموری توی این شرایط مخصوصا برای مدل های ارزان می ره بالای 100 درجه برای همین به 83 لیمیت شده و البته تا 91 هم با فرکانس پایه کار می کنه
بعد از اون بلو اسکرین می گیرید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر