مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
سیستم با حدود 50 تومن:

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان(DeepCool GAMMAXX 400 XT)COOLING
شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H670-Plus D4
(MSI PRO Z690-P DDR4)
MotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
بیست و چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومانASUS DUAL GeForce RTX 3060 O12G GDDR6VGA
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومانWD Blue SN570 500GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGREEN GP700B-HP EVOPower
دو میلیون و ۱۱۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
پنجاه و دو میلیون و ۶۸۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سیستم متناسب با کارت گرافیک RTX 4080:
قیمتمدلنام قطعه
بیست و هفت میلیون تومان
(هجده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 13700K
(AMD Ryzen 7 7700X)
CPU
هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومانCorsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX RGB 360COOLING
دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(سیزده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z790-P WIFI DDR4
(ASUS PRIME X670-P Wi-Fi AM5)
MotherBoard
چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(GSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3600Mhz - 32GB)
Corsair VENGEANCE RGB 2*16GB DDR5 6000Mhz CL36 - 32GB
RAM
هشتاد و یک میلیون تومان
(پنجاه و هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF RTX 4080 O16G GAMING 16GB GDDR6X
( ASUS RX 7900 XTX 24GB GDDR6)
VGA
نه میلیون تومانSAMSUNG 970 EVO PLUS 2TBSSD-2
چهار میلیون و ۵۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO 500GBSSD
--ODD
هفت میلیون تومانASUS ROG STRIX 850G 80Plus GoldPower
پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومانCooler Master MASTERBOX TD500Case
صد و پنجاه و نه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

ممنون، فقط این سیستم 50 تومنی که گفتین بدون مانیتور و کبیورد و موس و اینا هستش، اگه بخواد اون طرف یه پولی هم برای اون بذاره و از 50 تومن استفاده کنه احتمالا بخواد 45 40 تومن برای کیس بده، اونطوری چه تغییراتی توی این کانفیگی که گفتین میکنه ؟

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
عه این تاپیک هنوز زنده س؟ :D
خدا حفظتون کنه که با دلار ۴٨ تومنی میتونین سیستم جمع کنین :D

من اگه ماشینمو بفروشم به حول و قوه الهی اون سیستم rtx 4080 رو میتونم بخرم :D :lol:

• Smile
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون، فقط این سیستم 50 تومنی که گفتین بدون مانیتور و کبیورد و موس و اینا هستش، اگه بخواد اون طرف یه پولی هم برای اون بذاره و از 50 تومن استفاده کنه احتمالا بخواد 45 40 تومن برای کیس بده، اونطوری چه تغییراتی توی این کانفیگی که گفتین میکنه ؟

با زیر 40 تومن تغییراتش زیاده و راندمانش در بازیها هم از اینی که هست خیلی کمتره و ارزشش رو نداره:

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
(شش میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
Intel Core i3 12100F ‌BOX
(Intel Core i5 11400F)
CPU
شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME B660M-A D4
(ASUS PRIME H510M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
دوازده میلیون و ۶۵۰ هزار تومان
(هفده میلیون تومان)
(نوزده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF GTX 1660S O6G 6GB GDDR6
(ASUS DUAL RTX 3050 8GB GDDR6)
(ASUS DUAL Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6)
VGA
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN GP600A-GEDPower
دو میلیون و ۱۱۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
سی و سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

عه این تاپیک هنوز زنده س؟ :D
خدا حفظتون کنه که با دلار ۴٨ تومنی میتونین سیستم جمع کنین :D

من اگه ماشینمو بفروشم به حول و قوه الهی اون سیستم rtx 4080 رو میتونم بخرم :D :lol:

کسب اطلاعات لزوما به معنی اقدام برای خرید نیست. خیلی از دوستان ممکنه یکی دو ماه بعد خرید انجام بدن که البته قیمتهای فعلی براشون غیر قابل استفاده خواهد شد.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام وقت بخیر

نظرتون در مورد رم های ocpc چیه؟
اول قرار بود دوتا ۱۶ گیگ vengeance pro corsair cl16 بزارم دیدم یکی از سایتای معتبر مدل OCPC X3 RGB Black DDR4 3600MHz 64GB (32GBx2) و 3200Mhz CL16 رو موجود کرده با قیمت خیلی خوب، گارانتی اواژنگ مادام العمر هم داره.
از دیزاینشم خوشم اومد :D

چون واسه کارای سه بعدی میخوام ظرفیت ۶۴ گیگش بدردم میخوره حالا این برند مشکل خاصی نداره؟
نقدای amazon ش که راضی بودن همه تقریبا.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام مطمئن نیستم تاپیک مناسب برای سوالم همین باشه ولی چون فعال هست میپرسم.
من چند وقت پیش بعد از سالیان سال یه سیستم جمع کردم کارت گرافیک دست دوم خریدم
MSI 3070 Suprim X
هست. الان ۵ ماهه استفاده میکنم جدیدا متوجه شدم که بعد از نیم ساعت گیم زدن دما به ۸۰ میرسه و فن ها می‌رن رو دور زیاد که صداش میاد واقعا بعد سریع کم میشه دما رو ۷۵-۷۶ باز این چرخه تکرار میشه.
گیمی که امتحان کردم Overwatch2 هست همه تنظیمات بالاترین حد ممکن، فریم هم ۱۲۰، رزولیشن 2K
دیشب با همون تنظیمات رزولیشن رو گذاشتم رو ۱۰۸۰ بالاترین دما شد ۷۴.
لازم به ذکره که تو پروفورمنس گیم هیچ مشکلی وجود نداره یعنی تو همون دمای ۸۰ هم ۱۲۰ فریم قفل رو داره به من میده لگ و چیز خاصی هم نیست.داخل افتربرنر هم وقتی پاور ۱۰۰ هست دما رو ۸۳ هست یعنی من الان دما رو اونجا بیارم پایین دیگه از ۱۰۰ درصد کارت نمی‌تونم استفاده کنم، داخل گوگل سرچ کردم این دما ها طبیعی به نظر میرسید ولی گفتم اینجا هم سوال کنم.

دماها طبیعیه دوست عزیز، نیاز نیست نگران باشید. میزان فشار روی کارت گرافیکی بسته به موتور هر بازی، محدود بودن یا نبودن نرخ فریم، فعال بودن گزینه های مختلف از جمله RT، رزولوشنی که دارید و امثال این متفاوته و باعث مصرف توان متفاوت میشه و دما هم کمتر یا بیشتر میشه.
در کل از برنامه MSI Afterburner گاهیی اوقات استفاده کنید که بتونید به صورت همزمان دما و مشخصه های دیگه ی کارت گرافیک رو زیر نظر داشته باشید.

سلام وقت بخیر

نظرتون در مورد رم های ocpc چیه؟
اول قرار بود دوتا ۱۶ گیگ vengeance pro corsair cl16 بزارم دیدم یکی از سایتای معتبر مدل OCPC X3 RGB Black DDR4 3600MHz 64GB (32GBx2) و 3200Mhz CL16 رو موجود کرده با قیمت خیلی خوب، گارانتی اواژنگ مادام العمر هم داره.
از دیزاینشم خوشم اومد :D

چون واسه کارای سه بعدی میخوام ظرفیت ۶۴ گیگش بدردم میخوره حالا این برند مشکل خاصی نداره؟
نقدای amazon ش که راضی بودن همه تقریبا.

خوب یا بد بودن ماجول رم یا مدلش بستگی مستقیم به سازگاری کامل با مادربرد شما داره، بصورت مستقل نمیشه تایید یا رد کرد.
اگر در لیست QVL سازنده مادربرد باشه یا خودتون تست کنید ببینید با مادربرد سازگاری 100درصد داره یعنی خوبه. کامنت آمازون برای خود خریدار خوب یا بد بوده، چون مادربردش با مدلی که شما دارید احتمالا فرق میکنه و قابل استناد نیست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
خوب یا بد بودن ماجول رم یا مدلش بستگی مستقیم به سازگاری کامل با مادربرد شما داره، بصورت مستقل نمیشه تایید یا رد کرد.
اگر در لیست QVL سازنده مادربرد باشه یا خودتون تست کنید ببینید با مادربرد سازگاری 100درصد داره یعنی خوبه. کامنت آمازون برای خود خریدار خوب یا بد بوده، چون مادربردش با مدلی که شما دارید احتمالا فرق میکنه و قابل استناد نیست.
ممنون
لیست QVL رو چک کردم کد مدلی رو که آورد گوگل کردم (MMX3A2K16GD432C16) همین مدلی که مد نظر بود (3200Mhz ـش) اومد اما 16 گیگیش، که خوندم گویا اینا فقط رمایی رو میزنن که تست کردن و قطعا قرار نیست تمام ظرفیتا از تمام رمای دنیا رو تست کنن و بزارن تو QVL.
همین کافیه یا باز منی که دوتا 32 میخوام بزارم ممکنه فرق کنه قضیه؟ تو سایت سازنده رم که مشخصات و کد SKU مدل 16 و 64 با هم یکی بود به غیر از همین شماره ظرفیتش. و اینکه مدل VENGEANCE® RGB PRO 64GB CL16 (8 x 8GB) داخل QVL ساپورت شده بود که چیپستش با این مدل OCPC یکیه (Samsung 5WB) یک ولتاژ دارن و جفتشونم 3200 CL16 ـه، غیر تعداد ماجول و ظرفیتش بقیش یکیه، میشه گفت عملکردشون نزدیک به همه؟

حالا این سازگار نبودن تا چه حد میتونه باشه؟ یعنی ممکنه کلا سیستم پست نکنه؟ یا در بدترین حالت با پایین آوردن سرعت جواب میده؟
مادربردم B350m Gaming Pro هست با رایزن 5600.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
لیست QVL رو چک کردم کد مدلی رو که آورد گوگل کردم (MMX3A2K16GD432C16) همین مدلی که مد نظر بود (3200Mhz ـش) اومد اما 16 گیگیش، که خوندم گویا اینا فقط رمایی رو میزنن که تست کردن و قطعا قرار نیست تمام ظرفیتا از تمام رمای دنیا رو تست کنن و بزارن تو QVL.
همین کافیه یا باز منی که دوتا 32 میخوام بزارم ممکنه فرق کنه قضیه؟ تو سایت سازنده رم که مشخصات و کد SKU مدل 16 و 64 با هم یکی بود به غیر از همین شماره ظرفیتش. و اینکه مدل VENGEANCE® RGB PRO 64GB CL16 (8 x 8GB) داخل QVL ساپورت شده بود که چیپستش با این مدل OCPC یکیه (Samsung 5WB) یک ولتاژ دارن و جفتشونم 3200 CL16 ـه، غیر تعداد ماجول و ظرفیتش بقیش یکیه، میشه گفت عملکردشون نزدیک به همه؟

حالا این سازگار نبودن تا چه حد میتونه باشه؟ یعنی ممکنه کلا سیستم پست نکنه؟ یا در بدترین حالت با پایین آوردن سرعت جواب میده؟
مادربردم B350m Gaming Pro هست با رایزن 5600.

سازگار نبودن میتونه به چند حالت باشه:
-ماجول رم بدون مشکل بالا بیاد، ولی توی فرکانسی اسمی خودش پایدار نباشه و صفحه آبی تولید کنه. مجبور بشید بجای 3200 مثلا روی 2933 مگاهرتز تنظیم دستی انجام بدید.
-ماجول تکی بالا بیاد، ولی دوتایی بوت نشه یا صفحه آبی بده.
-کلا با ماجول 32 گیگی بالا نیاد و فقط با 16 گیگی سازگار باشه.

بنابراین چندین سناریو ممکنه رخ بده که به کیفیت کنترلر حافظه ی خود پردازنده هم بستگی داره. اما پردازنده های Ryzen 5 5600 معمولا با مدلهای 3200 سازگارن، بشرطی که فقط دو تا اسلات استفاده بشه، نه 4 تا اسلات.

• Like
Reactions: majidred2011

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
دوستان راهی سایتی چیزی نیست لپ‌تاپ با قیمت نزدیک به قیمت دلاریش بگیریم؟
لپ‌تاپ های دو هزار دلاری قیمت دو پونصد میدن
MSI stealth 16 هرچقدر گشتم تو ایران نیست

تا دوروبر ۱۱۰ اگه لپ‌تاپ پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
10 سال پیش یه سیستم بستم که با اینکه لازم نداشت ولی براش پاور 1030 گرین گذاشتم
از اون موقع هروقت قطعات رو ارتقا میدم پاور رو نگه میداشتم
الان دارم یه مادربرد b660 یه پردازنده i3 12100f و یه گرافیک 3070 رو جمع میکنم واسه سیستم
سوالم اینه که میدونم وات پاور کافیه ولی پاور من قدیمی نیست؟ میتونه ساپورت کنه؟ یا باید عوضش کنم با توجه به مدلای جدید
مدل پاور gp1030b هستش یه عکس ازش گرفتم
اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید ممنونم
16799466590703110263317561462004.jpg

بین MSI PRO Z690-P و asus prime b660 plus d4 کدوم رو انتخاب کنم؟؟

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
مشکلی با بازه زمان تحویلش ندارم
این قضیه پیش فروش لپتاپ تاحالا ندیده بودم
والا ترسم اینه بری پول بدی بعد طرف مدل دیگه بیاره بگه همینی که هست میخوای بردار نمیخوای مرجوع کن طبیعیه یکماه دیگه ارزش پول پرداختی من کمتر از موقع سفارش میشه یا طرف بیاد عوضی بازی در بیاره بیوفتی دنبال شکایت و دو سال بعد پولت از طرف بگیری در صورتیکه ارزش پولت بیست درصد الان هم نمیشه اعصابت هم خورد شده

اونی که شما سفارش دادی از سایت های واسطه بود که چندین ساله جا افتادن و معتبر هم هستن
من از اون واسط‌های معروف آمازون نخریدم.
از یکی از همین واسط‌های کمتر شناخته شده بود.
قبلا از واسط‌ها مانیتور و لپ‌تاپ هم سفارش دادم. در مورد یکی از لپ‌تاپ‌ها مشکلی پیش اومد که مدلی که سفارش داده بودم رم DDR5 داشت و اون‌ها نسخه DDR4 رو آوردن. در نهایت خودشون پیشنهاد دادن مابه‌تفاوت رو به قیمت روز پرداخت کنن.

به هر صورت این مدل خرید ریسک داره و هرچیزی ممکنه پیش بیاد.

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
439
چیپست z690 از b660 در رده بالاتری قرار میگیره
یک سری امکانات داره که شاید به درد شما نخوره اما به هر حال مادبرد های کلاس تری از B660 ـه
و نظر من PRO Z690 هست

کلا ترتیب سری 600 اینطوریه :

Z690
H670
B660
H610

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان راهی سایتی چیزی نیست لپ‌تاپ با قیمت نزدیک به قیمت دلاریش بگیریم؟
لپ‌تاپ های دو هزار دلاری قیمت دو پونصد میدن
MSI stealth 16 هرچقدر گشتم تو ایران نیست

تا دوروبر ۱۱۰ اگه لپ‌تاپ پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

هزینه‌های جنبی واردات مثل حمل و نقل و گمرک و سود وارد کننده حساب نیست در قیمت؟
Lenovo Legion 7 - DA حدود 115 تومن هست با پردازنده Ryzen 9 5900HX و گرافیک RTX 3080.

الان دارم یه مادربرد b660 یه پردازنده i3 12100f و یه گرافیک 3070 رو جمع میکنم واسه سیستم
سوالم اینه که میدونم وات پاور کافیه ولی پاور من قدیمی نیست؟ میتونه ساپورت کنه؟ یا باید عوضش کنم با توجه به مدلای جدید
View attachment 288278
قدیمی که هست، ولی اگر کاملا سالمه هنوز هم برای قطعاتی که گفتید کفایت خواهد کرد و ساپورت میکنه.

مشخصا Z690 مادربرد بهتری هست در قابلیت و امکانات.

سلام
کیبردهای redragon ارزش خرید دارن؟
مثلا این مدل ها:
لینک یک
لینک دو
مدل logi g413 چطوره؟ فقط 500 تومن گرونتره!

بعضی مدلهای Redragon ارزش خرید دارن، بله. اون دو مدل هم به نسبت قیمت ارزش خرید دارند.

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
View attachment 288278
توپولوژی و قطعات استفاده شده در این پاور شدیداً قدیمیه و برای هیچ پلتفرم جدیدی منطقی نخواهد بود. حتی پاور اقتصادی از هر برندی تهیه کنید هزاربرابر بهتر از این مدل خواهد بود.
قطعات طی استفاده کیفیت اولیه رو حفظ نمی‌کنن!

• Like
Reactions: beshush

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام
کیبردهای redragon ارزش خرید دارن؟
مثلا این مدل ها:
لینک یک
لینک دو
مدل logi g413 چطوره؟ فقط 500 تومن گرونتره!
من مدل K580 ـشو دارم نمیدونم از نظر کیفیت با این یکی باشه یا نه اما تقریبا دو ساله دارم راضیم، هم کیفیت ساخت بدنش خیلی خوبه هم سویچاش هنوز مثل روز اوله و مشکلی پیدا نکرده، نرم افزار تنظیم رنگشم خوبه، داخل باکسشم سویچ اضافه داشت با رنگای مختلف که اگه مشکلی پیدا کرد جایگزین کنی.
----

یکی از دوستان میخواد کیسشو عوض کنه کولرش Cooler Master MasterAir MA610P هست میخواد Green G3 یا G4 بزاره آیا کولره از نظر جا شدن مشکلی پیدا نمیکنه؟؟ و اگه میکنه چه کیسی از گرین پیشنهاد میدید؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر