مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mohpooria

کاربر سایت
Aug 2, 2017
11
سلام دوستان
یه پیشنهاد می خواستم برای یک سیستم کامپیوتر با بودجه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون
بیشتر کارم مهندسی (برق) هست و آخر هفته های بازی می کنم، الان دارم با لپتاپ FX504 با گرافیک 1050ti کار می کنم و CPU i7 8750
دنبال آخرین تکنولوژی و پول زیادی دادم نیستم و مقرون به صرفه بودن و ارزش قیمتی مهمه (چندین سال بازی نمی‌کردم و آخرین کنسول PS3 بود)

مانیتور 34 ultrawide شیائومی دارم و بسیار راضیم (خیلی از مانیتور خود لپتاپ بهتره) با رزولوشن 3440x1440 است که خروجی HDMI لپتاپ نمی تونه بیشتر 50Hz اون رو درایور کنه
بازی GOW 2018 رو همین سیستم با تنظیمات متوسط با پایین حدود 30 35 فریم جواب میگرفتم که تا 25 هم افت می کرد که بد نبود و راضی بودم .

ممنون می‌شوم یک سیستم با این بودجه پیشنهاد بدید

آخرین ویرایش:

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
دوستان سلام
من میخوام یه سیستمی جمع کنم تو رنج ۴۰-۴۵ میلیون
ولی چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که لپتاپ ارزونتر در میاد
میدونم لپتاپ رو نمیشه ارتقاع داد ولی به جز این چه فرق دیگه ای دارن ؟
مثلا لپتاپ مورد نظرم‌ این هستش

TUF Dash F15 FX517ZR-AA​

قیمت لپ تاپ Asus TUF Dash F15 2022 | خرید لپ تاپ ایسوس FX517ZR | آداک
بنظرم اگه نمیخوای حملش کنی نگیر، دمای لپتاپای گیمینگ خیلی بالاست اسیرت میکنه، تا جایی که از دوست و آشنا ها دیدم خرابیش هم بیشتر از سیستم معمولیه

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
خیر، اون نسل حتی اگه Core i7 هم باشه دیگه برای بازیهای امروزی شدیدا گلوگاهه. بهترین کار اینه که حداقل به نسل 9 یا 10 پردازنده های اینتل ارتقا بدید. یعنی پردازنده مادربرد و رم رو همزمان عوض کنید.
پس یه سی پی یوi7 و مادربورد وای فا دار و رم ddr5تا 25میلیون معرفی کنید.
4عدد رم جی اسکیل تردینت ایکس2400چند فی میخورن؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان یه سوالی درمورد ماوس داشتم من ماوس فعلیم یچیزی مثل این مدله, دقیقا همین نیست ولی ارگونومیش تقریبا مثل همینه درکل بد نیس ولی انگشت چهار و پنجم که سمت راستشه روهم میوفته و یکم تو استفاده طولانی اذیت میکنه کلا رو مخه
الان دنبال یه مدلم که قیمتش مناسب باشه و برای بازی شوتر خوب باشه فقط واسه شوتر میخوام استفادش کنم من چهار پنج ساله از همین ماوس استفاده کردم اصلا نمیدونم کدوم مدل تو دست راحتتره و واسه شوتر چه مدلی بهتره
این مدلو دیدم حس میکنم واسه شوتر مناسبتر باشه و تو دست راحتتر باشه بنظرتون خوبه یا دنبال مدل دیگه ای بگردم؟
یه سوال دیگه هم داشتم ماوس پد استفاده میکنید شما یا نه؟ من کلا استفاده نمیکردم راحت نبودم بیشتر بخاطر اینکه کوچیک بودن سال هاست بدون ماوس پد بازی میکنم الان یه مدل rgb دار بزرگ دیدم قشنگ بود دو دلم که خوبه یا نه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
یه پیشنهاد می خواستم برای یک سیستم کامپیوتر با بودجه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون
بیشتر کارم مهندسی (برق) هست و آخر هفته های بازی می کنم، الان دارم با لپتاپ FX504 با گرافیک 1050ti کار می کنم و CPU i7 8750
دنبال آخرین تکنولوژی و پول زیادی دادم نیستم و مقرون به صرفه بودن و ارزش قیمتی مهمه (چندین سال بازی نمی‌کردم و آخرین کنسول PS3 بود)

مانیتور 34 ultrawide شیائومی دارم و بسیار راضیم (خیلی از مانیتور خود لپتاپ بهتره) با رزولوشن 3440x1440 است که خروجی HDMI لپتاپ نمی تونه بیشتر 50Hz اون رو درایور کنه
بازی GOW 2018 رو همین سیستم با تنظیمات متوسط با پایین حدود 30 35 فریم جواب میگرفتم که تا 25 هم افت می کرد که بد نبود و راضی بودم .

ممنون می‌شوم یک سیستم با این بودجه پیشنهاد بدید

این سیستم توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۲۵۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
۹۵۰ هزار تومان(DeepCool GAMMAXX 400 XT)COOLING
پنج میلیون و ۴۹۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H670-Plus D4
(MSI PRO Z690-A DDR4)
MotherBoard
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
چهارده میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS DUAL GeForce RTX 3060 O12G GDDR6VGA
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومانWD Blue SN570 500GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGREEN GP600B-HP EVOPower
یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
سی و شش میلیون و ۴۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

گرافیک این سیستم برای رزولوشن مانیتور شما هنوز هم ضعیف هست، اما چند برابر از اونی که دارید قویتر عمل میکنه.
اگر تونستید گرافیک RTX 3070 به بالا انتخاب کنید.

پس یه سی پی یوi7 و مادربورد وای فا دار و رم ddr5تا 25میلیون معرفی کنید.
4عدد رم جی اسکیل تردینت ایکس2400چند فی میخورن؟

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 12600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
CPU
دو میلیون و ۵۰ هزار تومانGREEN GLACIER GLC120-ARGBCOOLING
هفت میلیون تومان
(سه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z690-P D4
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)

MotherBoard
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3600MHz -16GBRAM

در این رده و با این قیمتها خرید DDR5 مقرون به صرفه نیست و افزایش راندمانش هم مشهود نیست
رمهای فعلی رو هر ماجول 400 قیمت اعلام کنید.

دوستان یه سوالی درمورد ماوس داشتم من ماوس فعلیم یچیزی مثل این مدله, دقیقا همین نیست ولی ارگونومیش تقریبا مثل همینه درکل بد نیس ولی انگشت چهار و پنجم که سمت راستشه روهم میوفته و یکم تو استفاده طولانی اذیت میکنه کلا رو مخه
الان دنبال یه مدلم که قیمتش مناسب باشه و برای بازی شوتر خوب باشه فقط واسه شوتر میخوام استفادش کنم من چهار پنج ساله از همین ماوس استفاده کردم اصلا نمیدونم کدوم مدل تو دست راحتتره و واسه شوتر چه مدلی بهتره
این مدلو دیدم حس میکنم واسه شوتر مناسبتر باشه و تو دست راحتتر باشه بنظرتون خوبه یا دنبال مدل دیگه ای بگردم؟
یه سوال دیگه هم داشتم ماوس پد استفاده میکنید شما یا نه؟ من کلا استفاده نمیکردم راحت نبودم بیشتر بخاطر اینکه کوچیک بودن سال هاست بدون ماوس پد بازی میکنم الان یه مدل rgb دار بزرگ دیدم قشنگ بود دو دلم که خوبه یا نه

هیچ اطلاعی از مدلهای متفرقه در دسترس نیست و توصیه هم نمیشه دنبال این مدلهای تقلبی باشید.
راحت بودن توی دست فقط یه معیار انتخاب هست، کیفیت ساخت، سرعت و دقت سنسور، تاخیر و سوییچ های کلیک، وزن و نرم افزار و امکانات جنبی همگی مهم هستن.
بودجه برای یه مدل معتبر و با کیفیت حدود یک میلیون و بالاتر هست.
استفاده از ماوس پد هم برای کار اداری و بازی مرسوم هست و توصیه هم میشه.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
اگه خیلی نمیخوای هزینه کنی برند A4tech موس های گیمینگش رو نگاه کن.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 12600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
CPU
هفت میلیون تومان
ASUS PRIME Z690-P D4

MotherBoard

در این رده و با این قیمتها خرید DDR5 مقرون به صرفه نیست و افزایش راندمانش هم مشهود نیست
Intel Core i5 12600K
GSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3600MHz -16GB
GREEN GLACIER GLC120-ARGB
اینا عالی هست.هم قیمت هم کارایی
فقط مین این بهتر نیست؟

ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 LGA1700 12th Gen ATX Motherboard

mohpooria

کاربر سایت
Aug 2, 2017
11
این سیستم توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
ASUS PRIME H670-Plus D4
(MSI PRO Z690-A DDR4)
MotherBoard

گرافیک این سیستم برای رزولوشن مانیتور شما هنوز هم ضعیف هست، اما چند برابر از اونی که دارید قویتر عمل میکنه.

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 12600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
CPU
هفت میلیون تومان
ASUS PRIME Z690-P D4

MotherBoard

هیچ اطلاعی از مدلهای متفرقه در دسترس نیست و توصیه هم نمیشه دنبال این مدلهای تقلبی باشید.
راحت بودن توی دست فقط یه معیار انتخاب هست، کیفیت ساخت، سرعت و دقت سنسور، تاخیر و سوییچ های کلیک، وزن و نرم افزار و امکانات جنبی همگی مهم هستن.
ممنون از پیشنهاد شما چند تا سوال
ODD دیگه به درد ما نمی خوره چون External رو خریدیم
1- هارد 4TB می خواهیم و احتمالا دو تا بخریم به صورت RAID ببیندیم نظرتون چیه ؟
2- این SSD بهتر است یا سامسونگ به صورت M2 ؟ و سرعت اون نسبت به درگاه SATA چقدر فرق می کنه ؟
3- مادربرد ترجیج اینه که WiFi داشته باشه یا مارت WiFI بخرم چون دانگل به درد من نمی خوره
4- پاور توانش خوبه ؟ یا برند دیگه هزینه کنم ؟
5- سوال یکم نامربوط به نظر شما با یکم بیشتر لپتاپ ASUS TUF FX517ZR بگیرم یا از HP OMEN بخرم ؟
6- اگر ممکنه یک کیبورد هم معرفی کنید (موس چینی KINGSTAR دارم و راضی ام نسبتا)

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
سلام
فرشید جان قصد خرید این ssd را دارم

Lexar NM620 1TB M.2 2280 NVMe PCIe Gen3x4 SSD​

میخواستم ببینم روی مادربورد h170 pro gaming جواب میدهد یا خیر ? منظور اینکه میتوانم از نهایت سرعتش استفاده کنم ؟
طبق سرچ خودم جواب بله است خواستم نظر شما رو هم بدونم
Does ASUS H170 Pro Gaming Support NVMe
Yes. M. 2 is the socket for NVMe SSDs, 2280 indicates the physical size of the SSD (your board must support it so screws align). Your board has this matching storage option: 1 x M

آخرین ویرایش:

theboss

کاربر سایت
Apr 14, 2009
76
نام
محسن
باسلام
این سیستم رو دارم:
core i5 9400f
TUF H370 pro gaming
RTX 2060 super
8g*2 gskill 3000 mhz

امکانش هست که گرافیک رو به RTX 3060ti ارتقا بدم؟

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
این سیستم توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
ASUS PRIME H670-Plus D4
(MSI PRO Z690-A DDR4)
MotherBoard

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 12600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
CPU
هفت میلیون تومان
ASUS PRIME Z690-P D4

MotherBoard

الان چک کردم ماوسی که خودم دارم نزدیک یه تومن قیمتش شده ظاهرا خیلی وقته درجریان قیمتا نبودم :D
اگه خیلی نمیخوای هزینه کنی برند A4tech موس های گیمینگش رو نگاه کن.
یه سری مدلاش دقیقا شبیه چیزی که میخوام هست ولی مشکلش اینه بیشترش rgb نداره یه مدل rgb دار میخوام
مارک اونیکوما هم ظاهرا مدلای نسبتا خوبی داره
این مدل طراحی قشنگی داره امکانات کیبوردش هم به کارم میاد ولی تنها مشکلی که داره اینه که ماوسش توی سایتای خارجی چک کردم 250hz هست ماوس فعلیم 1000hz ساپورت میکنه حالا نمیدونم چقدر توی بازی تاثیر داره وگرنه غیر این مورد از نظر طراحی و وزن و دقت خوبه همه چیزش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
Intel Core i5 12600K
GSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3600MHz -16GB
GREEN GLACIER GLC120-ARGB
اینا عالی هست.هم قیمت هم کارایی
فقط مین این بهتر نیست؟

ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 LGA1700 12th Gen ATX Motherboard

خب Z690 از نظر امکانات بهتر هست و اینکه میشه پردازنده رو باهاش اورکلاک کرد. انتخاب مادربرد بستگی به توقعات و امکانات جنبی مورد نیازتون هم داره. اما در راندمان تاثیری نداره.

ممنون از پیشنهاد شما چند تا سوال
ODD دیگه به درد ما نمی خوره چون External رو خریدیم
1- هارد 4TB می خواهیم و احتمالا دو تا بخریم به صورت RAID ببیندیم نظرتون چیه ؟
2- این SSD بهتر است یا سامسونگ به صورت M2 ؟ و سرعت اون نسبت به درگاه SATA چقدر فرق می کنه ؟
3- مادربرد ترجیج اینه که WiFi داشته باشه یا مارت WiFI بخرم چون دانگل به درد من نمی خوره
4- پاور توانش خوبه ؟ یا برند دیگه هزینه کنم ؟
5- سوال یکم نامربوط به نظر شما با یکم بیشتر لپتاپ ASUS TUF FX517ZR بگیرم یا از HP OMEN بخرم ؟
6- اگر ممکنه یک کیبورد هم معرفی کنید (موس چینی KINGSTAR دارم و راضی ام نسبتا)

ODD رو خط بزنید، مشکلی نیست.
1- تکنیک RAID دیگه برای پی سی کارایی نداره. مگر این که Raid1/5 برای امنیت اطلاعات مدنظر باشه که انتخاب خودتونه و مشکلی نیست.
2- قطعا M.2 نسبت به SATA مزیت راندمان چند برابری داره و با کاهش مداوم قیمتها دیگه خیلی انتخاب بین M.2 و SATA سخت نیست.
3- مدل وای فای دار حدود 1 تومن گرونتره از همون مدل MSI که نوشته شده. اتفاقا راندمان ماجول آنبرد وای فای خیلی بالاتر از دانگل هست.
4- پاور عالیه، مشکلی نیست. اگر شکی در کیفیتش بود توصیه نمیشد هرگز.
5- برای لپ تاپ بستگی به مشخصات و کانفیگ هر سری داره، باید با جزئیاتش مقایسه کرد.
6- اگر برای بازی نیست Logitech MK270

سلام
فرشید جان قصد خرید این ssd را دارم

Lexar NM620 1TB M.2 2280 NVMe PCIe Gen3x4 SSD​

میخواستم ببینم روی مادربورد h170 pro gaming جواب میدهد یا خیر ? منظور اینکه میتوانم از نهایت سرعتش استفاده کنم ؟
طبق سرچ خودم جواب بله است خواستم نظر شما رو هم بدونم
Does ASUS H170 Pro Gaming Support NVMe
Yes. M. 2 is the socket for NVMe SSDs, 2280 indicates the physical size of the SSD (your board must support it so screws align). Your board has this matching storage option: 1 x M

مطمئن نیستم مشکل سازگاری با مادربردتون نداشته باشه، اما اگه کار کنه نهایت سرعت رو میده.

باسلام
این سیستم رو دارم:
core i5 9400f
TUF H370 pro gaming
RTX 2060 super
8g*2 gskill 2666 mhz

امکانش هست که گرافیک رو به RTX 3060ti ارتقا بدم؟

بله امکانش هست و مشکلی نیست، اما مدل پاورتون رو نگفتید که اونم باید توانش برای کارت جدید کفایت کنه.

mohpooria

کاربر سایت
Aug 2, 2017
11
خب Z690 از نظر امکانات بهتر هست و اینکه میشه پردازنده رو باهاش اورکلاک کرد. انتخاب مادربرد بستگی به توقعات و امکانات جنبی مورد نیازتون هم داره. اما در راندمان تاثیری نداره.

ODD رو خط بزنید، مشکلی نیست.
1- تکنیک RAID دیگه برای پی سی کارایی نداره. مگر این که Raid1/5 برای امنیت اطلاعات مدنظر باشه که انتخاب خودتونه و مشکلی نیست.
2- قطعا M.2 نسبت به SATA مزیت راندمان چند برابری داره و با کاهش مداوم قیمتها دیگه خیلی انتخاب بین M.2 و SATA سخت نیست.
3- مدل وای فای دار حدود 1 تومن گرونتره از همون مدل MSI که نوشته شده. اتفاقا راندمان ماجول آنبرد وای فای خیلی بالاتر از دانگل هست.
4- پاور عالیه، مشکلی نیست. اگر شکی در کیفیتش بود توصیه نمیشد هرگز.
5- برای لپ تاپ بستگی به مشخصات و کانفیگ هر سری داره، باید با جزئیاتش مقایسه کرد.
6- اگر برای بازی نیست Logitech MK270

مطمئن نیستم مشکل سازگاری با مادربردتون نداشته باشه، اما اگه کار کنه نهایت سرعت رو میده.

بله امکانش هست و مشکلی نیست، اما مدل پاورتون رو نگفتید که اونم باید توانش برای کارت جدید کفایت کنه.
سپاس از پاسخ شما
1- تکنیک دیگری استفاده می شود ؟ شما توصیه برای قابلیت و اطمینان نگه داری اطلاعات دارید ؟
2- بسیار خوب همان M2 خریداری می گردد ، در مورد برند توصیه ای ندارید ؟ (سامسونگ ها مدل های معروفی دارند) و اینکه چون روی مادربرد نصب می گردد نسبت به SATA گرم تر نمی شود و عمر کمتری داشته باشد
3- بله منظورم همین بود ، من سیستم رو اورکلاک نمی کنم، می خواهم بیصدا باشه و با تمیزکاری کم عمر خوبی داشته باشه، در مورد سری مادر برد B نظرتون چیه ؟ می خواهم پورت های زیادی داشته باشد حتی پورت های قدیمی مثل PCI و SerialPort (در صورت امکان) و اگر دو تا شبکه Ethernet داشته باشد خیلی بهتر ، حتما thunderbolt جدید داشته باشه برای آینده
4- بسیار خوب ، نظرتون در مورد Cooler Master G800 ماژولار کارکرده کم با قیمت 2200 نظرتون چیه ؟
5- بیشتر به خاطر باتری و احتمال برق رفتن از دست نرفتن داده مد نظر هست، قابلیت حمل خیلی مهم نیست اما مزیت هست، چون SSD مثل اینکه نمیشه ریکاوری کرد و کار ما هم خیلی برنامه نویسی دارد، نسل 12 اینتل باشه و NVIDIA و عمر و بدنه و تهویه و پورت خوب داشته باشه، یکم سنگین هم بود مشکلی نیست ، شما مدلی مد نظرتون هست در این رنج قیمت تا 40 45 میلیون ؟ (الویت اول پردازنده بعد بدنه و کیفیت بعد GPU ، رزولوشن FHD و IPS , vtva vdj mhddk بهتر چون مانیتور اصلی نیست )
6- مدل با سیم هم پیشنهاد میدهید تا بودجه 1200 1300 ؟
7- در مورد کیس با یکم بودجه بیشتر گزینه بهتری هست ؟
8- در مورد گرافیک ZOTAC 3070Ti کم کارکرد گارانتی دار تا 9 ماه با قیمت 14 تومن نظرتون چیه ؟

theboss

کاربر سایت
Apr 14, 2009
76
نام
محسن
پاور 550 وات دارم.
3060ti چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
کارت asus rog strix RTX 2060 super 8G رو چند ازم برمیدارن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سپاس از پاسخ شما
1- تکنیک دیگری استفاده می شود ؟ شما توصیه برای قابلیت و اطمینان نگه داری اطلاعات دارید ؟
2- بسیار خوب همان M2 خریداری می گردد ، در مورد برند توصیه ای ندارید ؟ (سامسونگ ها مدل های معروفی دارند) و اینکه چون روی مادربرد نصب می گردد نسبت به SATA گرم تر نمی شود و عمر کمتری داشته باشد
3- بله منظورم همین بود ، من سیستم رو اورکلاک نمی کنم، می خواهم بیصدا باشه و با تمیزکاری کم عمر خوبی داشته باشه، در مورد سری مادر برد B نظرتون چیه ؟ می خواهم پورت های زیادی داشته باشد حتی پورت های قدیمی مثل PCI و SerialPort (در صورت امکان) و اگر دو تا شبکه Ethernet داشته باشد خیلی بهتر ، حتما thunderbolt جدید داشته باشه برای آینده
4- بسیار خوب ، نظرتون در مورد Cooler Master G800 ماژولار کارکرده کم با قیمت 2200 نظرتون چیه ؟
5- بیشتر به خاطر باتری و احتمال برق رفتن از دست نرفتن داده مد نظر هست، قابلیت حمل خیلی مهم نیست اما مزیت هست، چون SSD مثل اینکه نمیشه ریکاوری کرد و کار ما هم خیلی برنامه نویسی دارد، نسل 12 اینتل باشه و NVIDIA و عمر و بدنه و تهویه و پورت خوب داشته باشه، یکم سنگین هم بود مشکلی نیست ، شما مدلی مد نظرتون هست در این رنج قیمت تا 40 45 میلیون ؟ (الویت اول پردازنده بعد بدنه و کیفیت بعد GPU ، رزولوشن FHD و IPS , vtva vdj mhddk بهتر چون مانیتور اصلی نیست )
6- مدل با سیم هم پیشنهاد میدهید تا بودجه 1200 1300 ؟
7- در مورد کیس با یکم بودجه بیشتر گزینه بهتری هست ؟
8- در مورد گرافیک ZOTAC 3070Ti کم کارکرد گارانتی دار تا 9 ماه با قیمت 14 تومن نظرتون چیه ؟

1- در پی سی استفاده از Raid بیشتر برای سرعت بالاتر بود تا امنیت داده. برای همین بعد از مرسوم شدن SSD ها با سرعت بسیار بالاتر تقریبا منقرض شد. اما برای سرورها برعکس پی سی و NAS هنوز هم پرکاربرد هست.
اگر سرعت بالاتر مدنظر هست از SSD سری M.2 استفاده کنید.
2- بر اساس مدل توصیه میشه و بودجه، نه برند. مشخصا سرعت بالاتری دارن و حرارت بیشتری تولید میکنن، اما هیچ کجا گفته نشده که عمرشون کاسته میشه به خاطر حرارت. تراشه های NAND و کنترلرهاشون کلا رفتار متفاوتی نسبت به گذشته در برابر حرارت دارند و البته سنسور داخلی برای دفع حرارت.
3- من ندیدم بوردهای جدید PCI داشته باشن، اما برخی مدلها روی برد امکان اتصال Serial Port دارن، تاندربولت هم بیشتر مدلهای گرون قیمت دارن.
4- خوبه مشکلی نیست.
5- در این صورت باید UPS متناسب با توان سیستم و لوازم جانبی اون بخرید که اطلاعاتش بخاطر برق از دست نره.
6- MSI VIGOR GK30
7-با هر بودجه ای سیستم متناظر هست، دو برابر این هم میشه معرفی کرد ولی باید مشخص بشه یکم یعنی چقدر.
8- بله گزینه خوبیه، با 15 تومن میشه 3080 هم خرید کارکرده که خیلی بهتر از 3070Ti هست.

پاور 550 وات دارم.
3060ti چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
کارت asus rog strix RTX 2060 super 8G رو چند ازم برمیدارن؟

از برندهای باکیفیت مثل ایسوز، گیگا و MSI هر مدلی که مدنظر باشه.
کارت فعلی رو شاید بشه تا 8 تومن قیمت گذاشت، توی فروم های سخت افزاری بهتر میشه قیمتش رو درآورد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر