مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshad1992

کاربر سایت
Feb 3, 2022
70
منم راهنمایی کنید ممنون میشم

فکر نمیکنم برند خاص و معتبری تو بازار وجود داشته باشه. من خودم یه مک بوک پرو 2011 دارم. دو سال پیش خواستم کول پد بگیرم هر چی تو نت و بازار جستجو کردم به چیزی که مد نظرم بود نرسیدم. (چیزی که من میخواستم پایین آوردن دما cpu مثلا 10 درجه و اینا بود) که با تحقیقاتم فهمیدم هیچ کول پدی حتی 4~5 درجه هم پایین نمیاره :ی
از پارسال هم تقریبا روزی میانگین 14~15 ساعت روشنه و دما هم بین 80~90 متغیره.

• Like
Reactions: emaad.mir

--DARK-MAN--

کاربر سایت
Aug 20, 2012
63
اقا فرشید الان ک ماینر ها دارن کارت هاشون رو میفروشن بنظرتون خرید کارت های دست دووم 3070 ک گاهی تو دیوار و سایت های دیگه ک با قیمت های 14 تومن پیدا میشن منطقی هست یا کلا سمت کارت های دست دووم نباید رفت ؟

و سوال دووم اینه ک بین خرید rtx 3060 و 3060 TI کدوم رو پیشنهاد میدید اولویت اصلی هم ادیت و تدوین ویدو استفاده از برنامه های adobe premiere, davinci resolve هست
و اولویت دووم هم گیمینگ در حد 1080 60 فریم حداقل تا اخر نسل یا تا امدن سری 5000 میدونم 3060 TI قوی تر هست اما بخاطر رم کمترش نمیخوام توی برنامه های ادیت مشکل ساز بشه و اینکه
کارت RX 6700 XT با ی قیمت مناسب دست دووم پیدا کردم بین این سه تا کارت کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

بقیه مشخصات هم اینه
CPU 12400
RAM 32
1TB SSD
POWER: 500W ک اگه نیاز باشه میتونم پاور رو هم عوض کنم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان
با توجه به معرفی سری 400 ، خرید 3080 ti پیشنهاد میشه ؟
یا صبر کنیم برای امدن 4080 (البته اون مدل ارزونتر کات دان شدش نه، که این چند روز همه منتفدا دارن میکوبنش :D)
من هدفم 4k 60FPS هست البته فکر کنم 3080 تی ای الان جوابگو باشه اما خوب باید آینده نگری هم کرد تا یکی دو سال دیگه به خصوص این dlss 3 که بدجوری سر و صدا کرده

سری TI کارت های 400 فکر میکنم برای خرداد سال بعد معرفی میشن معمولا درسته ؟

سیاست خود انویدیا اینه که فروش سری 3000 و 4000 حداقل تا اوایل سال 2023 ادامه داشته باشه. مهم اینه که قیمت مدلی که شما میخرید چقدر باشه و قیمت همردش در سری 4000 چقدر باشه در بازار. با این شرایطه که باید تصمیم بگیرید ارزش خرید داره یا نه، نه به خودی خود.

ممنون میشم یه کول پد خوب و استاندارد برای مک بوک مدل 2012 معرفی کنید
ببخشید جا افتاده بود.
اجناس بیشتر متفرقه هستن در این رده، اما کول پدهای Deep Cool کیفیت قابل قبولی دارن و در بازار داخلی موجودن.

اقا فرشید الان ک ماینر ها دارن کارت هاشون رو میفروشن بنظرتون خرید کارت های دست دووم 3070 ک گاهی تو دیوار و سایت های دیگه ک با قیمت های 14 تومن پیدا میشن منطقی هست یا کلا سمت کارت های دست دووم نباید رفت ؟

و سوال دووم اینه ک بین خرید rtx 3060 و 3060 TI کدوم رو پیشنهاد میدید اولویت اصلی هم ادیت و تدوین ویدو استفاده از برنامه های adobe premiere, davinci resolve هست
و اولویت دووم هم گیمینگ در حد 1080 60 فریم حداقل تا اخر نسل یا تا امدن سری 5000 میدونم 3060 TI قوی تر هست اما بخاطر رم کمترش نمیخوام توی برنامه های ادیت مشکل ساز بشه و اینکه
کارت RX 6700 XT با ی قیمت مناسب دست دووم پیدا کردم بین این سه تا کارت کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

بقیه مشخصات هم اینه
CPU 12400
RAM 32
1TB SSD
POWER: 500W ک اگه نیاز باشه میتونم پاور رو هم عوض کنم

میشه سمت کارتهای دست دوم هم رفت، به شرط اینکه ریسک فرسودگی کارت ماین شده رو لحاظ کنید و ترجیحا از مشتری گیمر خرید کنید به صورت مستقیم، نه واسطه.
چون شما از کارت گرافیک برای تدوین هم استفاده میکنید قطعا سری RTX توصیه میشه و نه سری رادئون RX
بین RTX 3060 و RTX 3060Ti هم برای شما هر دو مناسبه، اما اگر ظرفیت حافظه در کار شما تاثیرگذاره همون 12 گیگی 3060 رو انتخاب کنید.

برای پاور هم یه مدل 650 وات با کیفیت سری Gold خریداری کنید.

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
برای RTX 3080 قطعا 12600K و بهتر 12700 توصیه میشه. مدل 12400 برای همچین کارتی کافی نیست.

پردازنده و پاور مناسبه، نیازی به عوض کردن نیست.
انتخاب گرافیک هم خوبه، الان با قیمت پایینتر هم میشه کارت RTX 3080 یا 3080Ti از برندهای برتر خرید. همون ایسوس یا گیگا رو انتخاب اول در نظر بگیرید، مگر این که Inno3D خیلی ارزونتر باشه.

قطعا خیر، پردازنده شما زمان خودش حرفه ای بوده، اما الان گلوگاه هست. ولی اگر پاور کافی باشه، این کارت های گرافیک روی سیستم شما هم کار خواهند کرد.
البته توصیه میشه اول گرافیک رو ارتقا بدید و استفاده کنید و در فرصت بعدی قطعات اصلی شامل مادربرد، پردازنده و رم رو ارتقا بدید.
ممنون از راهنمایی شما اقا فرشید فقط یک نکته من فردا میخوام سفارشم رو نهایی کنم فقط یه نکته خیلی ذهنم رو درگیر کرده چرا همین مدلی که گفتم با اختلاف زیادی ارزون تر از ایسوس هست و حتی مدل راگ استریکس ۳۰۸۰ معمولی نه تی ای از برند ایسوس بازم گرون تره ؟ اگه ریسک داره با قیمت که گفتم بهتر نیست مدل ۳۰۸۰ معمولی ۱۲ گیگ ایسوس بردارم ؟ هرچند اونم یکم قیمت بالا تری از تی ای گیگا داره ؟ هر دو کارت که گفتم گارانتی معتبر دارن ایسوس با گارنتی هماهنگ ۴ تا شرکت و گیگا گارانتی آواژنگ ببخشید خیلی استرس دارم سر خرید این قطعه 😬 به صورت کلی گیگا تو لول ایسوس و ام اس آی و ای وی جی ای هست یا خیر بازم ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنمایی شما اقا فرشید فقط یک نکته من فردا میخوام سفارشم رو نهایی کنم فقط یه نکته خیلی ذهنم رو درگیر کرده چرا همین مدلی که گفتم با اختلاف زیادی ارزون تر از ایسوس هست و حتی مدل راگ استریکس ۳۰۸۰ معمولی نه تی ای از برند ایسوس بازم گرون تره ؟ اگه ریسک داره با قیمت که گفتم بهتر نیست مدل ۳۰۸۰ معمولی ۱۲ گیگ ایسوس بردارم ؟ هرچند اونم یکم قیمت بالا تری از تی ای گیگا داره ؟ هر دو کارت که گفتم گارانتی معتبر دارن ایسوس با گارنتی هماهنگ ۴ تا شرکت و گیگا گارانتی آواژنگ ببخشید خیلی استرس دارم سر خرید این قطعه 😬 به صورت کلی گیگا تو لول ایسوس و ام اس آی و ای وی جی ای هست یا خیر بازم ممنون

شاید به گارانتی اصلی بودن محصول هر برند و قیمتی که به مبلغ کارت گرافیک اضافه میکنه توجه نکردید. کارت های بدون گارانتی و یا گارانتی کم اعتبارِ شرکتی خیلی سریعتر و با قیمت کمتر وارد بازار میشن، اما کارات های با گارانتی اصلی از مبادی رسمی وارد میشن، دیرتر به بازار میرسن، خیلی گرونتر هستن ولی گارانتی و خدمات بهتری دارن.
سری استریکس هم همیشه گرونتر هست.
لطفا به تفکیک نام هر مدل، گارانتی و قیمت دقیقش رو بنویسید، شاید بهتر بشه فهمید قیمت درسته یا خیر.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
شاید به گارانتی اصلی بودن محصول هر برند و قیمتی که به مبلغ کارت گرافیک اضافه میکنه توجه نکردید. کارت های بدون گارانتی و یا گارانتی کم اعتبارِ شرکتی خیلی سریعتر و با قیمت کمتر وارد بازار میشن، اما کارات های با گارانتی اصلی از مبادی رسمی وارد میشن، دیرتر به بازار میرسن، خیلی گرونتر هستن ولی گارانتی و خدمات بهتری دارن.
سری استریکس هم همیشه گرونتر هست.
لطفا به تفکیک نام هر مدل، گارانتی و قیمت دقیقش رو بنویسید، شاید بهتر بشه فهمید قیمت درسته یا خیر.
ASUS TUF GAMING RTX 3080 10G V2 ۳۵/۵۰۰
GIGABYTE RTX 3080 TI GAMING OC 12G
۳۵/۶۰۰
GIGABYTE AORUS RTX 3080 MASTER 10G
۳۷/۴۵۰
ASUS ROG STRIX RTX 3080 O12G
۴۰/۸۰۰
ASUS ROG STRIX RTX 3080 TI O12G
۴۴/۸۰۰
GIGABYTE AORUS RTX 3080 TI MASTER 12G
۴۶/۸۰۰
قیمت ها این طور هست البته من یه مدل ایسوس خواستم ازشون که نداشتن و جایگزین این مدل ها هست
گارانتی ایسوس هماهنگ المالس و سازگار و .. هست که ۴ الی ۵ تا شرکته رسمی و گارنتی گیگا آواژنگ هست برای قیمت های بالا که گفتم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ASUS TUF GAMING RTX 3080 10G V2 ۳۵/۵۰۰
GIGABYTE RTX 3080 TI GAMING OC 12G
۳۵/۶۰۰
GIGABYTE AORUS RTX 3080 MASTER 10G
۳۷/۴۵۰
ASUS ROG STRIX RTX 3080 O12G
۴۰/۸۰۰
ASUS ROG STRIX RTX 3080 TI O12G
۴۴/۸۰۰
GIGABYTE AORUS RTX 3080 TI MASTER 12G
۴۶/۸۰۰
قیمت ها این طور هست البته من یه مدل ایسوس خواستم ازشون که نداشتن و جایگزین این مدل ها هست
گارانتی ایسوس هماهنگ المالس و سازگار و .. هست که ۴ الی ۵ تا شرکته رسمی و گارنتی گیگا آواژنگ هست برای قیمت های بالا که گفتم

قیمتا همگی درسته و مشکلی نمیبینم. کارتهای ایسوس همیشه کمی گرونتر هست، بعدش سری Aorus Master و آخر هم ارزونتر از همه کارتهای سری Gaming گیگابایت.
مشخصا RTX 3080Ti سریعتر هست، حالا این که مدل Gaming گیگابایت رو بخواید بگیرید که کولینگ و برد معمولی داره یا سری گرونتر استریکس ایسوس یا Master که کولینگ و برد قویتر و امکانات جنبی بیشتر دارن، بستگی به خودتون داره.

توی این لیست فقط یه مدل گیگابایت هست که از بقیه خیلی ارزونتره و اونم Gaming گیگابایت هست و دلیلش رو هم توضیح دادم. مورد غیر معمولی در این لیست و قیمتها نیست.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
قیمتا همگی درسته و مشکلی نمیبینم. کارتهای ایسوس همیشه کمی گرونتر هست، بعدش سری Aorus Master و آخر هم ارزونتر از همه کارتهای سری Gaming گیگابایت.
مشخصا RTX 3080Ti سریعتر هست، حالا این که مدل Gaming گیگابایت رو بخواید بگیرید که کولینگ و برد معمولی داره یا سری گرونتر استریکس ایسوس یا Master که کولینگ و برد قویتر و امکانات جنبی بیشتر دارن، بستگی به خودتون داره.

توی این لیست فقط یه مدل گیگابایت هست که از بقیه خیلی ارزونتره و اونم Gaming گیگابایت هست و دلیلش رو هم توضیح دادم. مورد غیر معمولی در این لیست و قیمتها نیست.
ممنون از راهنمایی امروز گرفتم کارت رو مدل روگ ۳۰۸۰ ti عجب هیولای هست از نزدیک و اون خط کش کنار کارت هم جذاب بود حالا هنوز نصب نکردم ببینم فریم چطور میده

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
محسن
سلام به آقا فرشید و بقیه دوستان. یه مدم Adsl برای استفاده خونگی میخوام که چندتا دستگاه رو با وایرلس بهش وصل کنم و این خصوصیات رو هم داشته باشه:

-در بازار ایران موجود باشه و قیمتش مناسب باشه،
-از یک برند معتبر باشه،
-جدید باشه و حداقل تا یکی دو سال آینده آپدیت براش بیاد.

اگه به جای یک مدل، چند مدل به من معرفی کنید خیلی بهتره، اینجوری دستم بازتره برای انتخاب و خرید.

ممنون از راهنماییتون.

آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
درود
بهترین پاور برای نسل جدید در حال حاضر چیه 1000 وات کافیه؟ (برای 4090)
نظر خودم رو این 3 مورد

Corsair HX120i​

ASUS ROG Thor 1000W Platinum II
1200 ASUS Rog Thor Platinum

• Love
Reactions: Arcases

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به آقا فرشید و بقیه دوستان. یه مدم Adsl برای استفاده خونگی میخوام که چندتا دستگاه رو با وایرلس بهش وصل کنم و این خصوصیات رو هم داشته باشه:

-در بازار ایران موجود باشه و قیمتش مناسب باشه،
-از یک برند معتبر باشه،
-جدید باشه و حداقل تا یکی دو سال آینده آپدیت براش بیاد.

اگه به جای یک مدل، چند مدل به من معرفی کنید خیلی بهتره، اینجوری دستم بازتره برای انتخاب و خرید.

ممنون از راهنماییتون.

اگه برند معتبر بخواید باید از Dlink مدلهای غیر روسی و TPlink خریداری کنید. البته اینا هیچ کدوم آپدیت نمیشن دیگه، مگر این که مدل چند میلیون تومنی جدید باوایرلس AC/AX باشه. TP-Link Archer VR600 مثلا یه نمونست.
اگر محصولات جدید ایسوس رو بخرید هم معمولا آپدیت دارن هنوز.

بعد از ممنوعیت واردات مودم و تولید داخلی وضعیت موجودی بازار خیلی بد شده و انتخابهای ارزون قیمت زیاد نیست.

دوستان سلام!

بهترین هارد اکسترنال ۴ ترا تا سقف ۴ تومن چیه الان؟

بهترین از نظر سرعت یا دوام؟ اگر سرعت مهمه که هاردای 3.5 اینچی آداپتوری از WD یا سی گیت رو بخرید. اگر دوام مهمه که هاردهای 2.5 اینچی از ADATA خوبن.

درود
بهترین پاور برای نسل جدید در حال حاضر چیه 1000 وات کافیه؟ (برای 4090)
نظر خودم رو این 3 مورد

Corsair HX120i​

ASUS ROG Thor 1000W Platinum II
1200 ASUS Rog Thor Platinum

من نظرم روی ROG THOR 1200W هست.
برای مدلهای 600 وات یا همون اورکلاک RTX 4090 پاور 1000 وات توصیه میشه، وگرنه برای مدلهای معمولیش همون 850 وات گلد هم کافیه.

Arcases

کاربر سایت
May 10, 2022
57
اگه برند معتبر بخواید باید از Dlink مدلهای غیر روسی و TPlink خریداری کنید. البته اینا هیچ کدوم آپدیت نمیشن دیگه، مگر این که مدل چند میلیون تومنی جدید باوایرلس AC/AX باشه. TP-Link Archer VR600 مثلا یه نمونست.
اگر محصولات جدید ایسوس رو بخرید هم معمولا آپدیت دارن هنوز.

بعد از ممنوعیت واردات مودم و تولید داخلی وضعیت موجودی بازار خیلی بد شده و انتخابهای ارزون قیمت زیاد نیست.

بهترین از نظر سرعت یا دوام؟ اگر سرعت مهمه که هاردای 3.5 اینچی آداپتوری از WD یا سی گیت رو بخرید. اگر دوام مهمه که هاردهای 2.5 اینچی از ADATA خوبن.

من نظرم روی ROG THOR 1200W هست.
برای مدلهای 600 وات یا همون اورکلاک RTX 4090 پاور 1000 وات توصیه میشه، وگرنه برای مدلهای معمولیش همون 850 وات گلد هم کافیه.

سلام آقا فرشید

من رزولوشن ام 3840در 1080 هست .
یکی از دوستان میگه دما ی کارت بالای 100 تو مادرن وارفر غیر عادی هست .
کارتم 5700xt هست
الان چیکار کنم ؟

• Poker Face
Reactions: GameMasterr

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید

من رزولوشن ام 3840در 1080 هست .
یکی از دوستان میگه دما ی کارت بالای 100 تو مادرن وارفر غیر عادی هست .
کارتم 5700xt هست
الان چیکار کنم ؟

دمای بالای 100؟ این دما هیچ کجا و برای هیچ کارتی عادی نیست!
اگر از این دما مطمئن هستید کارت رو از نظر کار کردن فن ها بررسی کنید و اگر با سرویس خنک کننده مشکل حل نشد باید ابتدا کارت رو خودتون یا تکنسین باز و خمیرسیلیکون GPU رو عوض کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر