مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
آمدم بگم چقدر از برند کولر مستر این چندوقته من اذیت کرد و بهتون بگم که اصلا سمت پاوراشون نرین ! پاور V750 Gold خریدم سه سال پیش ، سال پیش (یعنی بعد دو سال) خراب شد ، تو همون بین که بردم گارانتی ، یکدونه پاور MWE 750 Bronze V2 هم خریدم چون نمیتونستم بدون سیستم بمونم ، بعد گارانتی بهم یکدونه MWE 750 Gold داد ، اونم بعد از نزدیک به دو ماه تازه اونم تعمیری ، خلاصه اون MWE 750 Bronze V2 عه پریشب فنش خراب شد (توی 10-11 ماه) و داغ میکرد سره همین و خاموش میشد به خاطر امنیت سیستم ، بعد اون پاور تعمیری که خوده گارانتی داد رو گذاشتم ، اون هم همش سیستم کرش می کرد چون برق کافی نمیداد به گرافیک ! جالبیش این بود موقع تحویل به گارانتی آواژنگ گفتم این تعمیریه اوکیه ؟! میگفت آره شما ببرین 5 سالم گارانتی مجدد زدیم روش خیالت تخت !!! بله دیدیم چطوری خیالمون تخت ! دیروز یکدونه گرین گرفتم ، از دیروز بدون مشکل سیستم داره کار میکنه.حالا این کولرمسترهایی که میارن توی ایران رفرش هست یا چی ... به هر حال تجربه من که خیلی بد و اعصاب خورد کن بود با این برند و پاورهایی که دارن.
این پاور کولر مستر منم دهنمو سرویس کرد و رفت تعمیر دوباره نترکه معلوم نیست.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
این پاور کولر مستر منم دهنمو سرویس کرد و رفت تعمیر دوباره نترکه معلوم نیست.

1800-1900 بدین همین مدل Green GED رو بگیرین 700 وات هستش ، گولدشم هست سمی ماژولار میشه Evo HP که من خریدم 3000 تومن چند روز پیش ، چون پاور خطری ممکنه بزنه به مادربورد یا سی پی یو کلا سیستم بره.حتما تعویض کنید.البته نظره منه.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام بر دوستان
نظرتون در مورد سری کارت های گرافیک برند پالیت(Palit) چی هست؟
برند معتبری هست؟ کیفیت کارت هاش چطوریه؟
کسی از دوستان از این برند کارت گرافیک داره؟

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بر دوستان
نظرتون در مورد سری کارت های گرافیک برند پالیت(Palit) چی هست؟
برند معتبری هست؟ کیفیت کارت هاش چطوریه؟
کسی از دوستان از این برند کارت گرافیک داره؟

برند رده پایینی هست و از هر جای محصول میزنن برای قیمت کمتر و رقابت در قیمت با برندهای دیگه
تنها کارتهای رده پایین و رده متوسط از این برند بسته به مدل توصیه میشه.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
برند رده پایینی هست و از هر جای محصول میزنن برای قیمت کمتر و رقابت در قیمت با برندهای دیگه
تنها کارتهای رده پایین و رده متوسط از این برند بسته به مدل توصیه میشه.
یک مدل کارت گرافیک داره از سری 3070 و 3070TI انویدیا که قیمتش خیلی خوبه
نظر شما چیه این مدل را تهیه کنم؟
مدل گرافیک GeForce RTX 3070 GamingPro OC

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یک مدل کارت گرافیک داره از سری 3070 و 3070TI انویدیا که قیمتش خیلی خوبه
نظر شما چیه این مدل را تهیه کنم؟
مدل گرافیک GeForce RTX 3070 GamingPro OC

کیفیت ساختش بد نیست، اما نویز فن‌هاش به نسبت مدلهای مشابه از برندهای گرونتر کمی بیشتره. اگر به صدا حساسیت ندارید میشه برای خرید در نظر گرفت، اگر قیمتش کمتر از مدلهای مشابه هست.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
فرشید جان سلام
قیمت قطعات زیر لطف میکنی بگی؟ سیستم قدیمم هست میخوام بفروشم
Asus X370-pro
Ryzen 2600x
Ripjaws V 2800 8gb x 4
Power: Green 650 gold semi-modular
Case: Green Magnum evo
Ssd: Samsung pm981 512gb
ODD: lg 24x

Monitor
Lg 22mp58
Lg 22 mp400

یه گرافیک فسیل هم هست واسه اولین سیستمی که بهم پیشنهاد دادی 😅 zotac 275gtx

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
تاپیک مربوطه پیدا نکردم، با اجازه اینجا میپرسم:
برای PC کنترلر چی خوبه؟ 🤔
دسته های Xbox 360 برای ویندوز که فکر کنم دیگه از دم فیک باشن، میمونه دسته Xbox One! اونا از لحاظ سازگاری با ویندوز 10 و بازیا چطورن؟ 🤔 مثل 360 مدل for windows ندارن؟🤔
یه سرچ زدم logitech هم کنترلرهای خوش قیمتی داشت، حالا اینکه با بازیهای جدید هنوز سازگار باشن رو شک دارم. کنترلرهاشو داشتم از لحاظ دوام به نظرم بهتر از کنترلر Xbox و PS بود. خصوصا آنالوگهاش. البته تمام مدلای لاجیتک هم تو ایران نیست گمان کنم.

ادیت: یه سوال مهم! کنترلر (xbox, logitech) هر کدوم بزنیم تو بازیهای استیم و کلا بازیهای رسمی pc تو خود بازی منو باهاش منطبق میشه؟ 🤔 (مثلا وقتی تو بازی میگه A رو بزن همون A رو کنترلر هست؟)
داداش گیم پد ایکس باکس وان و ایکس باکس سری اس به صورت کاملا ذاتی از بازی های ویندوز پشتیبانی میکنه هم به صورتی بی سیم هم به صورت دانگلی و بلوتوثی
نیاز به چیز خاصی نداره با خیال راحت میتونید استفاده کنید
بنده به شخصه یک دونه گیم پد dual sense دیروز خریدم و با برنامه DS4Windows مثل یک گیم پد ۳۶۰ به ویندوز معرفیش کردم تا الان که با بازیا راحت و بدون مشکل کار کرده و دشواری نداشتم
ضمن اینکه خود استیم هم از گیم پد ds پشتیبانی میکنه و مشکل خاصی نداره
بنظرم با وجود این دو تا گیم پد خوب دنبال گیم پد دیگه ای نرید
هم گرون ترن هم کمیاب تر هم موقع تعمیر لوازم اش کمتر گیر میاد

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد
سلام من 10 روز دیگه میخوام سیستم گیمینگ با بودجه 35 میلیون بخرم مانیتور full hd 60 مگاهرتز بیشتر نمیکشه لطفا یک سیستم معرفی کنید با این بودجه میتونم 3060 ببندم یا نه و اگه از لیون کامپیوتر بخرم خوبه یا نه لطفا راهنمایی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان سلام
قیمت قطعات زیر لطف میکنی بگی؟ سیستم قدیمم هست میخوام بفروشم
Asus X370-pro
Ryzen 2600x
Ripjaws V 2800 8gb x 4
Power: Green 650 gold semi-modular
Case: Green Magnum evo
Ssd: Samsung pm981 512gb
ODD: lg 24x

Monitor
Lg 22mp58
Lg 22 mp400

یه گرافیک فسیل هم هست واسه اولین سیستمی که بهم پیشنهاد دادی 😅 zotac 275gtx

3200
3900
4600
2000
700
1500
200

4200
3000

گرافیک هم حدود 1500 اگه سالمه هنوز.
اگه گرافیک شما فسیل شده پس من هم پیر شدم :)

سلام من 10 روز دیگه میخوام سیستم گیمینگ با بودجه 35 میلیون بخرم مانیتور full hd 60 مگاهرتز بیشتر نمیکشه لطفا یک سیستم معرفی کنید با این بودجه میتونم 3060 ببندم یا نه و اگه از لیون کامپیوتر بخرم خوبه یا نه لطفا راهنمایی کنید

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان)
(پنج میلیون تومان)
Intel Core i3 12100F
(Intel Core i5 10400F)
(Intel Core i5 11400)
CPU
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۲۹۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H610M-A D4
(ASUS PRIME H510M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200 MHz -16GBRAM
پانزده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون تومان)
ASUS TUF 1660S O6G 6GB GDDR6
(PALIT RTX 3050 Dual 8GB GDDR6)
VGA
۹۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۹۹۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
یک میلیون و ۷۰ هزار تومانGREEN Z1Case
سی میلیون و ۵۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

باید صبر کرد و دید که افت قیمت گرافیک چه اندازه روی قیمت بازار داخلی منعکس میشه، بعد بهترین گزینه با توجه به بودجه رو انتخاب کرد. اما بعید میدونم بودجه به کارت گرافیک 3060 برسه.
اگه تونستید بودجه رو برای گرافیک تا 20 تومن هم افزایش بدید که ارزشش رو داره، اما از قطعات دیگه نزنید.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
870
سلام .آقا فرشید سه تا سوال دارم که سوال اخر به شدت منو اذیت کرده ممنون میشم راهنمایی کنی.

دمای مناسب ( دمایی که اصلا نباید نگرانش بود ) زمان اجرا گیم های سنگین برای پردازنده های ryzen 5600x و i7 12700k چند درجه هست؟

دوم اینکه برای تمیز کردن داخل کیس که کمی گرد گرفته بهترین راه چیه ایا دمنده رو پیشنهاد میکنید؟

سوم مشکلی هست که علیرغم مطالعه ی کلی مطلب و انجام دادنشون هیچ نتیجه ای نگرفتم . داخل بازی ها من با حرکت موس مشکل دارم به قدری که اوایل سردرد میگیرم .یعنی وقتی موس رو به ارومی از نقطه ای به نقطه دیگه میبرم چنان بد (اصلا حرکتش نرم نیست) حرکت میکنه که تکانه های بسیار ریز رو حس میکنم به قدری که چشمام اذیت میشه یعنی پیوسته و به قول خارجی ها smooth نیست به هیچ عنوان.برای امتحان همین جریان حرکت دوربین رو با کنترلر انجام دادم و به قدری نرم تر حرکت میکنه که ادم اون فرم بالا رو احساس میکنه. البته میدونم حرکت انالوگ با حرکت موس فرق داره منتها بعید میدونم هر کسی بتونه این لرزش های ریز رو تحمل کنه چون سرگیجه میده. هر کاری هم کردم هیچ اثری نداشت.

موس رو عوض کردم (لاجیتک و بلادی )
موس پد رو عوض کردم
دی پی ای رو تغییر دادم
ریپورت ریت رو تغییر دادم
تیک گزینه enhance pointer precision برداشتم .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .آقا فرشید سه تا سوال دارم که سوال اخر به شدت منو اذیت کرده ممنون میشم راهنمایی کنی.

دمای مناسب ( دمایی که اصلا نباید نگرانش بود ) زمان اجرا گیم های سنگین برای پردازنده های ryzen 5600x و i7 12700k چند درجه هست؟

دوم اینکه برای تمیز کردن داخل کیس که کمی گرد گرفته بهترین راه چیه ایا دمنده رو پیشنهاد میکنید؟

سوم مشکلی هست که علیرغم مطالعه ی کلی مطلب و انجام دادنشون هیچ نتیجه ای نگرفتم . داخل بازی ها من با حرکت موس مشکل دارم به قدری که اوایل سردرد میگیرم .یعنی وقتی موس رو به ارومی از نقطه ای به نقطه دیگه میبرم چنان بد (اصلا حرکتش نرم نیست) حرکت میکنه که تکانه های بسیار ریز رو حس میکنم به قدری که چشمام اذیت میشه یعنی پیوسته و به قول خارجی ها smooth نیست به هیچ عنوان.برای امتحان همین جریان حرکت دوربین رو با کنترلر انجام دادم و به قدری نرم تر حرکت میکنه که ادم اون فرم بالا رو احساس میکنه. البته میدونم حرکت انالوگ با حرکت موس فرق داره منتها بعید میدونم هر کسی بتونه این لرزش های ریز رو تحمل کنه چون سرگیجه میده. هر کاری هم کردم هیچ اثری نداشت.

موس رو عوض کردم (لاجیتک و بلادی )
موس پد رو عوض کردم
دی پی ای رو تغییر دادم
ریپورت ریت رو تغییر دادم
تیک گزینه enhance pointer precision برداشتم .

1- دمای مناسب بستگی به مدل پردازنده متغیر هست. برای مدلهای ذکر شده در بازیها معمولا بین 60 تا 70 درجه و در تست های پایداری و سنگین مثل AIDA64 در حالت فول لود بین 70 تا 80 درجه هم قابل قبول هست. در حالت تست AVX هم که غیرطبیعی هست میتونه تا 90 درجه هم بالا بره موقتا، حتی با کولینگ حرفه ای، اما باز شبیه سازی و طبیعی هست و در کارکرد عادی رخ نخواهد داد.

2- دمنده توصیه میشه، به شرط این که همزمان از چرخش هر گونه فن در داخل کیس جلوگیری بشه.

3- میتونه از سرعت پایین سنسور موس باشه یا pooling rate یا همون report rate، اما میتونه تاثیر ثانویه ناشی از تاخیر نمایشگر در بخش Input lag و حتی تاخیر بالای پنل در نمایش صحنه ها و ghosting هم باشه. بهترین آزمایش اینه که ماوس گیمینگ با کیفیت مثل Logitech G503 رو با سیستم عامل تازه نصب شده امتحان کنید.
بعد اگر جواب نگرفتید همون ماوس رو روی سیستمی با مانیتور 144 هرتزی و مخصوص بازی تست کنید ببینید باز هم مشکل پابرجاست یا خیر.

sina sbn

عضو جدید
Mar 26, 2022
1
من یه سوال داشتم. به نظرتون منطقی هست الان برای نسل ۱۲ صبر کنیم؟ یا با توجه به قیمت بالایی که خواهند داشت همین نسل ۱۱ میتونه خوب باشه؟
مخصوصا در زمینه لپتاپ، میخوام یه لپتاپ بخرم اما نمیدونم نسل ۱۱ بخرم الان یا صبر کنم ۴-۵ ماه تا نسل ۱۲ بیاد

• Like
Reactions: Sega_genesis

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
870
1- دمای مناسب بستگی به مدل پردازنده متغیر هست. برای مدلهای ذکر شده در بازیها معمولا بین 60 تا 70 درجه و در تست های پایداری و سنگین مثل AIDA64 در حالت فول لود بین 70 تا 80 درجه هم قابل قبول هست. در حالت تست AVX هم که غیرطبیعی هست میتونه تا 90 درجه هم بالا بره موقتا، حتی با کولینگ حرفه ای، اما باز شبیه سازی و طبیعی هست و در کارکرد عادی رخ نخواهد داد.

2- دمنده توصیه میشه، به شرط این که همزمان از چرخش هر گونه فن در داخل کیس جلوگیری بشه.

3- میتونه از سرعت پایین سنسور موس باشه یا pooling rate یا همون report rate، اما میتونه تاثیر ثانویه ناشی از تاخیر نمایشگر در بخش Input lag و حتی تاخیر بالای پنل در نمایش صحنه ها و ghosting هم باشه. بهترین آزمایش اینه که ماوس گیمینگ با کیفیت مثل Logitech G503 رو با سیستم عامل تازه نصب شده امتحان کنید.
بعد اگر جواب نگرفتید همون ماوس رو روی سیستمی با مانیتور 144 هرتزی و مخصوص بازی تست کنید ببینید باز هم مشکل پابرجاست یا خیر.

والا دمای cpu من (r5 5600x) تو بازی مثل بتلفیلد 4 با تنظیمات اولترا و 167 فرم چیزی حدود 68 تا 72 هم میره بعضا که با همون گزینه cpu temperature افتر برنر نگاه میکنم.کارت گرافیکم هم 6800xt هست.و کولینگ سی پی یو هم nzxt kraken x53. تنظیمات رو, رو حالت مدیوم هم که میزارم باز هم دما همین هست شاید کمی هم بیشتر! کمی نگرانم کرده این موضوع. در دراز مدت مشکلی ایجاد میکنه؟

هر از گاهی هم یه صدای چرچر مانندی از داخل کیس میاد که احساس میکنم مال کولینگ باشه .طبیعیه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
والا دمای cpu من (r5 5600x) تو بازی مثل بتلفیلد 4 با تنظیمات اولترا و 167 فرم چیزی حدود 68 تا 72 هم میره بعضا که با همون گزینه cpu temperature افتر برنر نگاه میکنم.کارت گرافیکم هم 6800xt هست.و کولینگ سی پی یو هم nzxt kraken x53. تنظیمات رو, رو حالت مدیوم هم که میزارم باز هم دما همین هست شاید کمی هم بیشتر! کمی نگرانم کرده این موضوع. در دراز مدت مشکلی ایجاد میکنه؟

هر از گاهی هم یه صدای چرچر مانندی از داخل کیس میاد که احساس میکنم مال کولینگ باشه .طبیعیه؟

دما خوبه و هیچ مشکلی هم ایجاد نمیکنه. اگر کولینگ معمولی داشتید دما بالاتر از این هم میرفت.
صدایی که می‌شنوید هم بله، میتونه از پمپ باشه. بستگی داره که مواقع خاصی رخ میده یا خیر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر