مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
ممنون پس اینا رو هم باید مد نظرم باشه.
من که میخوام براش کولینگ بخرم باز نیاره سی پی یو فن داشته باشه کلا؟
بهرحال ما که داریم نزدیک 20 تومن خرج میکنیم حالا بخاطر یکی دو تومن مشکل پیش نیاد

پ.ن :چقدر خرید قطعه سخت شده. قدیم میرفتیم میگفتیم قطعه 2 میلیونی بده :D
نه اگه کولینگ خودتون جدا میگیرید که نیازی نیست مدل باکس بگیرید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بر فرشید عزیز و سایر دوستان
دوتا سوال داشتم. ببخشید اگه سوالاتم ابتدایی هست چون واقعا خیلی وقته قطعات نخریدم و دنبالشون نبودم

این tray که اخر cpu زده یعنی چی؟ گفت سی پی یو ها tray هست؟
بعد رم گفت 16 گیگ کورسیر سینگل. منظور از سینگل اینکه یه رم 16 گیگ هس؟
کلا یدونه 16 بهتره یا دوتا 8؟ مثلا یکیش خراب شد با دومی باز کار کنه :D

همونطور که دوستمون گفتن Tray بدون باکس و تلق هست. فن باکس برای برخی مدلها صرفه جویی در هزینه هست که این پردازنده ها ندارن.
سینگل هم یعنی تک ماجول. که قطعا رد میشه و مدنظر ما نیست. حتما دو تا 8 گیگی در یک پک خریداری کنید.

این که سینگل پیشنهاد میدن دلیلش اینه که کمی ارزونتر از دو تا ماجول درمیاد، اما قبول نکنید. حتما دوتایی باشه.

سلام دوستان نظرتون در مورد هارد توشیبا p300 2TB چیه؟
اگر توی اون رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارید بفرمایید

آمار خرابی بالاتری نسبت به WD و Seagate داره. از این دو برند انتخاب کنید.

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
سلام آقا فرشید عزیز. می خواستم بدونم این پاور گرین برای یه سیستم با cpu 10400f و گرافیک rog 3070 ti کافی هست؟
اگه کافی هست برای اتصال پاور به گرافیک باید تبدیل گرفت؟ چون سه تا 8 پین به این کارت گرافیک می خوره ولی این پاور یه دونه 8 پین داره. ولی خب نیمه ماجولار هست. نمیدونم میشه از اون قسمت های ماجولارش استفاده کرد برای این کار یا نه. اگه میشه استفاده کرد، ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه از کجا کابلش رو تهیه کنم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید عزیز. می خواستم بدونم این پاور گرین برای یه سیستم با cpu 10400f و گرافیک rog 3070 ti کافی هست؟
اگه کافی هست برای اتصال پاور به گرافیک باید تبدیل گرفت؟ چون سه تا 8 پین به این کارت گرافیک می خوره ولی این پاور یه دونه 8 پین داره. ولی خب نیمه ماجولار هست. نمیدونم میشه از اون قسمت های ماجولارش استفاده کرد برای این کار یا نه. اگه میشه استفاده کرد، ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه از کجا کابلش رو تهیه کنم.

برای کارت گرافیکی که مدنظر دارید یه مدل 700 وات از همون سری رو خریداری کنید که 4 تا کانکتور PCI-E داره. (هر کابل دو تا کانکتور داره، نه یکی)
برای گرافیک های جدید مطلقا به فکر استفاده از تبدیل نباشید، نه منطقی هست و نه بی خطر.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان سلام
من یک خنک کننده ml120 کولر مستر دارم
پردازنده رایزن 5800 دارم و بنظرم کفایت نمیکنه
بنظتون خنک کننده چی بگیرم
خنک باشه و ترجیحا خیلی کم صدا . این کولر مستری که دارم خیلی قر قر داره ~X(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
احیانا amd تو سری 7000 رایزن یه apu اقتصادی برای دسکتاپ نمیده؟ 🤔

APU های سری 5000 هم بسیار بهتر از گرافیم های یکپارچه‌ی اینتل هستن. نسل بعدی هنوز مشخص نیست با مدلی عرضه بشه.

دوستان سلام
من یک خنک کننده ml120 کولر مستر دارم
پردازنده رایزن 5800 دارم و بنظرم کفایت نمیکنه
بنظتون خنک کننده چی بگیرم
خنک باشه و ترجیحا خیلی کم صدا . این کولر مستری که دارم خیلی قر قر داره ~X(

مدل 240 از همون سری رو بهتر بود از اول میگرفتید. ما اینجا هیچ وقت مدل 120 توصیه نمیکنیم. ایرکولرهای رده متوسط گاهی اوقات از این کولرهای 120 راندمان بهتری دارند.
قرقر به قول شما اگه از فن باشه باید یه مدل دیگه ای انتخاب کنید، اگر از پمپ باشه که مدلهای سری باکیفیت تر از پمپ های نسل جدید استفاده میکنن که کم صداتر هستن.
یه ایرکولر خوب هم اگر بخرید دیگه نیاز نیست نگران صدای پمپ باشید.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
APU های سری 5000 هم بسیار بهتر از گرافیم های یکپارچه‌ی اینتل هستن. نسل بعدی هنوز مشخص نیست با مدلی عرضه بشه.

مدل 240 از همون سری رو بهتر بود از اول میگرفتید. ما اینجا هیچ وقت مدل 120 توصیه نمیکنیم. ایرکولرهای رده متوسط گاهی اوقات از این کولرهای 120 راندمان بهتری دارند.
قرقر به قول شما اگه از فن باشه باید یه مدل دیگه ای انتخاب کنید، اگر از پمپ باشه که مدلهای سری باکیفیت تر از پمپ های نسل جدید استفاده میکنن که کم صداتر هستن.
فرشید جان ایر کولر خوب چی میشه میشه خرید که واقعا خنک کنه
الان وحشتناک پردازنده داغه کولر استوک rgb خود amd رو داشتم مناسب نبود و داخل کیس خیلی داغ میشه دارم کیس رو هم عوض میکنم
بی زحمت یک کیس مناسب مخصوص قطعات زیر معرفی کنید که گرافیک هم به صورت ورتیکال بخوره بوجه تا 5 الی 6
ruzen 5800x
ram 16ddr4
vga 3080 palit
b550f gamimg wifi
راستی یک سوال ؟
من میخوام گرافیک کامپیوتر رو به صورت ورتیکال استفاده کنم و نیاز به رایزر هست
رایزر های بازار رو دیدم که pci ex 3 هستن ولی خود مین من pci ex 4 هست
میدونم این دو به هم میخورن و مشکلی ندارن اما آیا برای گرافیک محدودیتی ایجاد نمیکنه چون توی یوتوب دیدم بعضی بازی ها افت فریم پیدا میکنند
ممنون میشم راهنمایی کنید

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
آقا فرشید سلام
قطعات قدیمی خودم رو میخوام بفروشم، میخواستم قیمت دست دومش رو داشته باشم.
در صورت امکان به تفکیک هر قطعه باشه.
VGA :GTX 970 ZOTAC Extreme Core Edition
M/B: Asus H97 Pro Gamer
HDD : Western Digital Blue 1TB
PSU : Green 650W
CPU: Intel Core i7 4790
RAM :Kingstone 2*4GB DDR3 CL11 1600
Case: Perfect Noble
سپاس

Walt.t

کاربر سایت
Sep 11, 2014
45

سلام فرشید جان خداقوت عزیزدل. یک کانفیگ بدون محدودیت مالی اما معقول برای یک شرکت کارهای گرافیکی و ادوبی تدوین و رندر۳دی چی پیشنهاد میدید عزیز؟ ممنونتونم

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,935
سلام
اگه میشه یه کیس با پردازنده Ryzen 5 5600G پیشنهاد بدید. مادربرد، کیس و کولینگ از لحاظ قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه باشن. رم بهتره 16 بندازم یا 32؟🤔 اکثرا دیدم با این cpu رم 16 انداختن
گرافیکم نمیخواد

• Like
Reactions: Arash-S212

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,717
نام
امیر
درود دوستان

۲ تا سوال:
این کولر های استوک amd Wraith Spire با هیت‌سینک آلومینیومی دمای Ryzen7 1700X رو زیر بار رندر 3ds Max کنترل می‌کنه و جواب می‌ده یا باید کولر خرید براش؟
دوم اینکه یک ایرکولر قیمت مناسب براش اگه بخوام بگیرم، چی پیشنهاد می‌دین؟

سپاس

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
برای کارت گرافیکی که مدنظر دارید یه مدل 700 وات از همون سری رو خریداری کنید که 4 تا کانکتور PCI-E داره. (هر کابل دو تا کانکتور داره، نه یکی)
برای گرافیک های جدید مطلقا به فکر استفاده از تبدیل نباشید، نه منطقی هست و نه بی خطر.
سلام آقا فرشید ،میخواستم یه کیس گیمینگ جمع کنم با راهنمایی شما
خب با توجه به بودجه ای که دارم کارت 3080 gaming pro 12 gb رو انتخاب کردم ،برای CPU از بین 12100,12400و12600 با توجه به اینکه بیشتر 4k و نهایت 2k بازی میکنم پیشنهادتون کدومه؟
مادربورد چی پیشنهاد میدین؟،همچنین رم رو؟۱۶ یا ۳۲؟(لطفاً مشخصاتو دقیق بگین بنده سر در نمیارم) و اینکه بنده یه پاور 700 green از سیستم قبلیم هست آیا کفایت می‌کنه یا نه ؟و اینکه به غیر کارت برای باقی قطعات ۱۵ نهایت ۲۰ تومن بودجه دارم ،ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
AMD Radeon Pro WX 3200 تو ایران چنده؟🤔 (اصلا هست؟ 🤔)

خیر، من ندیدم اینجا.
کارتهای سری حرفه ای AMD توی بازار ما بسیار کمتر از سری حرفه ای انویدیا فروش میره.

فرشید جان ایر کولر خوب چی میشه میشه خرید که واقعا خنک کنه
الان وحشتناک پردازنده داغه کولر استوک rgb خود amd رو داشتم مناسب نبود و داخل کیس خیلی داغ میشه دارم کیس رو هم عوض میکنم
بی زحمت یک کیس مناسب مخصوص قطعات زیر معرفی کنید که گرافیک هم به صورت ورتیکال بخوره بوجه تا 5 الی 6
ruzen 5800x
ram 16ddr4
vga 3080 palit
b550f gamimg wifi
راستی یک سوال ؟
من میخوام گرافیک کامپیوتر رو به صورت ورتیکال استفاده کنم و نیاز به رایزر هست
رایزر های بازار رو دیدم که pci ex 3 هستن ولی خود مین من pci ex 4 هست
میدونم این دو به هم میخورن و مشکلی ندارن اما آیا برای گرافیک محدودیتی ایجاد نمیکنه چون توی یوتوب دیدم بعضی بازی ها افت فریم پیدا میکنند
ممنون میشم راهنمایی کنید

کولر خوب باید توان دفع حرارت پردازنده ی مشخصی رو داشته باشه، به تنهایی نمیشه مدلی رو برچسب خوب زد یا بد.
برای پردازنده شما حداقل Hyper 212 ARGB Turbo توصیه میشه.

ترجیحا یا از کارت رایزر استفاده نکنید یا اگر میکنید حتما برند اصلی مثل کولرمستر باشه. کیفیت رایزر در پایداری و راندمان گرافیک رده بالایی مثل 3080 خیلی مهمه.
برای کارت شما PCIe 3.0 مشکلی در راندمان ایجاد نخواهد کرد و افت راندمانی نخواهید دید. اگر باشه نامحسوس هست.

آقا فرشید سلام
قطعات قدیمی خودم رو میخوام بفروشم، میخواستم قیمت دست دومش رو داشته باشم.
در صورت امکان به تفکیک هر قطعه باشه.
VGA :GTX 970 ZOTAC Extreme Core Edition
M/B: Asus H97 Pro Gamer
HDD : Western Digital Blue 1TB
PSU : Green 650W
CPU: Intel Core i7 4790
RAM :Kingstone 2*4GB DDR3 CL11 1600
Case: Perfect Noble
سپاس

7500
1200
600
1700
4000
800
-

سلام
اگه میشه یه کیس با پردازنده Ryzen 5 5600G پیشنهاد بدید. مادربرد، کیس و کولینگ از لحاظ قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه باشن. رم بهتره 16 بندازم یا 32؟🤔 اکثرا دیدم با این cpu رم 16 انداختن
گرافیکم نمیخواد

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۵۹۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H410M-K
(ASUS PRIME B450M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3200Mhz - 16GBRAM
چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS PH GT1030 OC 2GB GDDR5VGA
۹۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۹۹۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
۶۹۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
پانزده میلیون و ۷۴۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

درود دوستان

۲ تا سوال:
این کولر های استوک amd Wraith Spire با هیت‌سینک آلومینیومی دمای Ryzen7 1700X رو زیر بار رندر 3ds Max کنترل می‌کنه و جواب می‌ده یا باید کولر خرید براش؟
دوم اینکه یک ایرکولر قیمت مناسب براش اگه بخوام بگیرم، چی پیشنهاد می‌دین؟

سپاس

برای رندر فقط توصیه میشه کولر افترمارکت بخرید. کولر باکس AMD خوب هست، اما نه تا حدی که برای رندر گرفتن عالی باشه. حتما کولر خوب بخرید.
Hyper 212 EVO حداقل گزینه هست.

سلام آقا فرشید ،میخواستم یه کیس گیمینگ جمع کنم با راهنمایی شما
خب با توجه به بودجه ای که دارم کارت 3080 gaming pro 12 gb رو انتخاب کردم ،برای CPU از بین 12100,12400و12600 با توجه به اینکه بیشتر 4k و نهایت 2k بازی میکنم پیشنهادتون کدومه؟
مادربورد چی پیشنهاد میدین؟،همچنین رم رو؟۱۶ یا ۳۲؟(لطفاً مشخصاتو دقیق بگین بنده سر در نمیارم) و اینکه بنده یه پاور 700 green از سیستم قبلیم هست آیا کفایت می‌کنه یا نه ؟و اینکه به غیر کارت برای باقی قطعات ۱۵ نهایت ۲۰ تومن بودجه دارم ،ممنون

برای کارت RTX 3080 حداقل گزینه همون 12600K هست و اگر آخرین قطره فریم رو بخواید از کارتتون استخراج کنید بهتره یه پردازنده 12700K داشته باشید.

هفت میلیون و ۴۱۰ هزار تومانASUS PRIME Z690-P D4
MotherBoard
شش میلیون و ۱۹۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM

پاور بهتره حداقل یه 750 وات یا بهتر 850 وات داشته باشید.

سلام فرشید جان خداقوت عزیزدل. یک کانفیگ بدون محدودیت مالی اما معقول برای یک شرکت کارهای گرافیکی و ادوبی تدوین و رندر۳دی چی پیشنهاد میدید عزیز؟ ممنونتونم

قیمتمدلنام قطعه
بیست و دو میلیون و ۶۱۵ هزار تومانAMD Ryzen 9 5950X BOXCPU
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان(GREEN GLACIER 360 ARGB(AM4 Socket CompatibleCOOLING
پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME X570-P AM4MotherBoard
هفت میلیون تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3600MhzRAM
هفده میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS TUF GTX 1660S O6G 6GB GDDR6VGA
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Black 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO 500GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK PlusPower
چهار میلیون و ۴۹۰ هزار تومانGREEN Z4Case
شصت و هشت میلیون و ۸۴۵ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---