مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

PrayStation

کاربر سایت
Aug 15, 2020
35
خوب نهایت میشه کارت گرافیک را عوض کرد. چون پی سی است میشه قطعات را عوض کرد ولی الان چون لپ‌تاپ‌ دارم متاسفانه نمیتونم قطعه ای عوض کنم.
آهان لبتاب منظورتونه فک کردم کلا پی سی میخواید جمع کنید

الان روش هایی هست که کارتهای گرافیکی رو به صورت اکسترنال متصل میکنن به لبتاب حالا نمیدونم روشش چطوریه ولی این یک نمونه ش هست

با شما مخالفم!
اگه قرار باشه همه های اند ببندن تولید کننده مریضه میانرده میزنه؟ با روزی 8 ای 10 ساعت گیم هیچ بلایی سر گرافیک نمیاد
کارت گرافیک زیر 98% لود باشه باید انداختش دور:> همین 1080 چند سالی جوابه
میانرده تو ایران یعنی هرچند سال یکبار پول خرج کردن با دلار و هزینه های گرونتر! اینجا یکبار باید های اند ببندی 10سال راحت باشی . پارسال سیستم بستم 3برابر قیمت کنسول الان تو فریم ثابت گرفتن تو بعضی گیم های مثل کالاف و ردد درجا میزنم باید از تیک های گرافیکی بکاهم وگرنه فریم میاد رو 30الی40

سیستم که فقط گرافیک نیست الان بعضی از مدل های رایزن شده 50 میلیون پارسال که 29 تومن بود میگفتم میخوام چیکار همین کارمو راه میندازه ولی ننداخت و الان پشیمونم!

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
آهان لبتاب منظورتونه فک کردم کلا پی سی میخواید جمع کنید

الان روش هایی هست که کارتهای گرافیکی رو به صورت اکسترنال متصل میکنن به لبتاب حالا نمیدونم روشش چطوریه ولی این یک نمونه ش هست

نه من در حال حاضر به لپ‌تاپ لنوو سری لژیون Y520 دارم. می‌خوام لپتاپ‌را بفروشم حالا نمی‌دونم چقدر فروش بره و با پولش شروع کنم قطعه بخرم. مانیتور از قبل دارم Full HD شصت هرتز است.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
میشه با این بودجه رفت سمتش ولی 1سال بعد عقب میفتی و از پس خیلی بازیها بر نمیاد

فکر نمیکنم با این بودجه بشه فریم رو راحت گرفت مگر کارتی که میخری نهایت توانایی ش رو گذاشته باشه برای این فریم و رزولوشن که اینجوری کارت میره تو فشار

. من پارسال تا 40 تومن هزینه کردم برای 1080 الان هم کارت تو فشاره هم فریم خوبی تو بازیهای سنگین الان در نمیاد به درد گیم هایی که پردازش سنگین گرافیکی ندارن مثل فیفا و این مسائل میخورن

کلا مخالف اینم که قطعات تو فشار حداکثری باشن شما باید جوری در نظر بگیری که از 60% توانایی کارت برای این رزولوشن جواب بگیری اینجوری عمر کارتت هم بیشر میشه سیستم هم تو فشار نیست . آره میشه با 30جمع کرد برای این اعداد ولی کلا توفشارن
این تصور شما کاملا اشتباهه. تا زمانی که کارت گرافیک دمای معمول و منطقی خودش باشه تا ۹۹ درصد هم زیر بار باشه اشکالی نداره. برای اینکار طراحی شده.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
با اومدن سری جدید انودیا احتمالش هست بخوره تو سر قیمت 2080؟ کی وارد بازار ایران میشن میارزه براش منتظر موند با وجود افزایش روز ب روز نرخ ارز؟

یه مین و سی پی یو مناسب برای 3070 در آینده چی باید گرفت میخواستم از الان مین و سی پی یو ش رو بگیرم چون فردا روزی گرونتر میشه
مگه با اومدن سری 2000 خورد تو سر سری 1000؟
:))

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
میانرده تو ایران یعنی هرچند سال یکبار پول خرج کردن با دلار و هزینه های گرونتر! اینجا یکبار باید های اند ببندی 10سال راحت باشی . پارسال سیستم بستم 3برابر قیمت کنسول الان تو فریم ثابت گرفتن تو بعضی گیم های مثل کالاف و ردد درجا میزنم باید از تیک های گرافیکی بکاهم وگرنه فریم میاد رو 30الی40

سیستم که فقط گرافیک نیست الان بعضی از مدل های رایزن شده 50 میلیون پارسال که 29 تومن بود میگفتم میخوام چیکار همین کارمو راه میندازه ولی ننداخت و الان پشیمونم!
من تو وارزون زیر 60 نداشتم اونم با 1060 البته تنظیمات دستکاری کردم..سی پی یو هم فعلا 9100 دارم که جوابه ..شمایی که میگی سیستم باید بالا باشه تا 10 سال اخ نگه چرا 1 سال نشده حرف از سیستم جدید میزنید...موقع خرید و ارتقا عجله نکنید 2080 یا 2070 2سالی میشه تو بازار هستن

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
من دنبال فروش لپتاپ ام هستم تا بتونم به بودجه جور کنم و یه پی سی در حد ۳۰ تومن اگر بتونم ببندم. تمرکزم روی رزولوشن 1080p و ۶۰ فریم است.
شدن میشه براحتی بست. ولی اگه یکم صبر کنی در حد 5 ماه.سیستم بهتری میشه بست. چون 3070 اگه بیاد باگ قیمتی بالایی داره تو ایران و باید از طریق یا فامیل یا سایتهای امازون خر بیاری و یکم زمان میبره ولی اونموقع 1440p رو هم برات جوابه.
اگه میترسی هم ارزش پولت کم بشه.دلارش کن تا روز خرید و قیمت دلاری اونا ثابته.

• Like
Reactions: saeed_sg

PrayStation

کاربر سایت
Aug 15, 2020
35
تو اوضاع و شرایط ایران یک بار باید غول ببندی . مید ببندی هرسال باید با دلار گرونتر خرج کنی تهش میبینی هزینه یه های اند شد .

الان 1سالی خیز برداشتم برای های بستن خداشاهده روزی نیست که قیمت هارو چک کنم گرون نشده باشه

• Like
Reactions: jetalpha

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
شدن میشه براحتی بست. ولی اگه یکم صبر کنی در حد 5 ماه.سیستم بهتری میشه بست. چون 3070 اگه بیاد باگ قیمتی بالایی داره تو ایران و باید از طریق یا فامیل یا سایتهای امازون خر بیاری و یکم زمان میبره ولی اونموقع 1440p رو هم برات جوابه.
اگه میترسی هم ارزش پولت کم بشه.دلارش کن تا روز خرید و قیمت دلاری اونا ثابته.
خوب صبر که نمیشه کرد بدون کامپیوتر هم نمیشه موند در نتیجه لپتاپ را میفروشم و یه کیس می‌بندم و لذت میبرم . بابا ما یه زمانی با گرافیک انبرد. ۳۲ مگابایت مافیا یک بازی می‌کردیم.

• Like
Reactions: saeed_sg

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
خوب صبر که نمیشه کرد بدون کامپیوتر هم نمیشه موند در نتیجه لپتاپ را میفروشم و یه کیس می‌بندم و لذت میبرم . بابا ما یه زمانی با گرافیک انبرد. ۳۲ مگابایت مافیا یک بازی می‌کردیم.
لپ تاپتم بمونه گرون میشه و موقع فروش اونموقع اگه دلار رفته باشه بالا اونم بالا میره.
صبره ارزش داره. امپر واقعا ارزش صبر رو داره و بسیار وسوسه برانگیزه.دقیقا نسل جدیده کارت گرافیکه.مثل کنسول که نسل قبل و بعد داره
الانم سری 20 ماله نسل قبله و سری 30 ماله نسل بعد.میتونی نسل قبل بگیری یا 3-4 ماه بصبری و تو همون رنج نسل بعد رو بگیری.
من نسل بعد رو میگیرم.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,264
نام
Мojtaba
این مشخصات و مشخصات دوم به فرض خرید واتر کولر هست. به من 440 و 457 وات رو معرفی کرده و پاور 500 رو میگه مناسبه. تو سایت گرین هم همین حدود هست . این رقم درست هست و کافیه؟ من الان می خوام 580 رو بگیرم از گرین ولی چند مدل مختلف داره هر چی من خوندم متوجه فرقشون نشدم. این مدل Green GP580A-ESD از بقیه اشون بهتره ؟ برای اورکلاک به خاطر 80Plus Bronze کم نمیاره و کمتر 580 تا نمیده؟ کابل هاش هم دیدم مثل اینکه قابل انعطاف و خوب هست که تو جمع کردن کیس مشکل پیش نیاد.

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
@Farshidstar2012
سلام لپتاپی دارم به مشخصات زیر
برند لنوو سری لژیون
مدل Y520

i7 7700Hq
Ram 16 GB
Nvidia GTX 1060 6GB Max-Q
250 SSD
HDD 2TB
سالم و صحیح به همراه شارژر و کارتن چند قیمت بگذارم که نه سیخ بسوزه نه کباب ؟

لپ تاپتم بمونه گرون میشه و موقع فروش اونموقع اگه دلار رفته باشه بالا اونم بالا میره.
صبره ارزش داره. امپر واقعا ارزش صبر رو داره و بسیار وسوسه برانگیزه.دقیقا نسل جدیده کارت گرافیکه.مثل کنسول که نسل قبل و بعد داره
الانم سری 20 ماله نسل قبله و سری 30 ماله نسل بعد.میتونی نسل قبل بگیری یا 3-4 ماه بصبری و تو همون رنج نسل بعد رو بگیری.
من نسل بعد رو میگیرم.
من اگر بخوام صبر کنم برای نسل بعد باید مانیتور را هم عوض کنم. گرفتن گرافیک خفن بدون گرفتن مانیتور خفن پول دور ریختن است. من نظرم یه 1660 سوپر است برای فعلا تا بعداً ببینیم چی میشه. پول ندارم برای تعویض مانیتور .

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
من اگر بخوام صبر کنم برای نسل بعد باید مانیتور را هم عوض کنم. گرفتن گرافیک خفن بدون گرفتن مانیتور خفن پول دور ریختن است. من نظرم یه 1660 سوپر است برای فعلا تا بعداً ببینیم چی میشه. پول ندارم برای تعویض مانیتور .
وقتی با پول 1660 میشه یه 3060 گرفت مثلا تو بازه 4 ماهه دیگه. پول دور ریختن نیست و 1660 برا تنظیمات high و اولترای 1080 گاهی اذیت میکنه و برا rt ضعیفه این کارت.
صلاح کار خویش خسروان دانند ولی خرید سری 20 و 10 تو این بازه که 30 معرفی شده و ریلیز بالارده ها تو همین دو ماهه هست و ریلیز میان رده ها تو بازه همین شش ماهه هست وقتی لپ تاپ بدردبخور برا گیمینگ داره.خیلی منطقی نیست.

• Like
Reactions: jetalpha

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
وقتی با پول 1660 میشه یه 3060 گرفت مثلا تو بازه 4 ماهه دیگه. پول دور ریختن نیست و 1660 برا تنظیمات high و اولترای 1080 گاهی اذیت میکنه و برا rt ضعیفه این کارت.
صلاح کار خویش خسروان دانند ولی خرید سری 20 و 10 تو این بازه که 30 معرفی شده و ریلیز بالارده ها تو همین دو ماهه هست و ریلیز میان رده ها تو بازه همین شش ماهه هست وقتی لپ تاپ بدردبخور برا گیمینگ داره.خیلی منطقی نیست.

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
مطمئنی داداش؟
فکر کنم شما توو ایران زندگی نمیکنی!
اونو حدودی گفتم .3060 میشه 350 تا. اون هست 230 دلار.
ولی این کجا و اون کجا. البته اطلاعات 3060 نیومده ولی با توجه به اطلاعات سایرین قطعا یکی از محبوبترین کارتها میشه.
ربطی به ایران بودن نداره من تو قیمت جهانیش 120 تا دست بردم و اینکه 1660 کارت خوبی برا کسایی که الان میخواد رو 30 تومن سیستم ببنده نیست و کلیت بحث یه چیز دیگه و در مورد بی ارزش بودن اون 1660 هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر