مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
نام
Majid
این ترکیب مشکل جدی نداره، ولی SSD در این فهرست فراموش شده که بودنش ضروری هست.
اگر این سیستم برای بازی هست که بهتره پردازنده رو 3700X بگیره و مادربرد رو هم X570p از ایسوس
کیس هم برای این قطعات بیش از حد کوچیکه، فرقی نداره از فن‌های زیاد استفاده کنه یا خیر، متناسب با قطعات نیست.
ممنون
حاضر نیست پا کیس پول بده :D ارزون ترین کیسی که مناسب این قطعات باشه مدلی مد نظر دارید؟

YORDA

کاربر سایت
نام
میثم
سلام دوستان
یه رم 8 گیگ مدل G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15 رو سیستم دارم و می خوام به 16 ارتقا بدهم ولی رم مدل G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15 تو بازار نیست در نظر دارم بجای اون رم مدل G.SKILL AEGIS 8GB 3000MHz CL16 DDR4 رو بگیرم ولی ظاهرا مادربرد PRIME B360M-K باس 3000 ساپورت نمی کنه می تونم دو رم با باس 2400 و 3000 رو کنار هم بزارم؟

r0ss0neri

کاربر سایت
نام
MaHDi
سلام دوستان
یه رم 8 گیگ مدل G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15 رو سیستم دارم و می خوام به 16 ارتقا بدهم ولی رم مدل G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15 تو بازار نیست در نظر دارم بجای اون رم مدل G.SKILL AEGIS 8GB 3000MHz CL16 DDR4 رو بگیرم ولی ظاهرا مادربرد PRIME B360M-K باس 3000 ساپورت نمی کنه می تونم دو رم با باس 2400 و 3000 رو کنار هم بزارم؟
سلام .
واسه این منظور یه سر به سایت asus بزن و مدل مین رو سرچ کن و تو qvl لیست ببین چه رمی میتونی استفاده کنی .
ممکنه با آپدیت بایوس رم با فرکانس بالاتر هم بتونی استفاده کنی .
و اینک دو تا رم با مشخصات مختلف کنار هم پیشنهاد نمیشه ، حتی اگر بدون مشکل کار هم کنه .
اگر بتونی رمت رو رد کنی بره و دوتا 8 گیگ از یک برند و مشخصات بگیری بهتره .

M1sChief

کاربر سایت
نام
آريا
اگر قصد تهیه چیپست b450 باشه یک جا b450 tuf gaming رو 2200 میده که قیمت خیلی مناسبی هست بنظرم .
حتی مدل های تاپ تیر asus هم مین های خوبی نبوده ( b450 ) برعکس تو x570 بهترین مین ها برای asus و بدترین ها برای msi
مشکل مین های b450 ایسوس پاوردلیوری و کرش کردن بوده و بدترین چیزی که ایسوس داره نبوده bios flashback هم هست .
الان مین msi gaming plus max به مراتب بهتر از rog strix b450f ه .
بهترین انتخاب برای این چیپست Tomahawk max ه که قیمت خوبی داره و کارایی عالیه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
نام
فرشید
آقا فرشید تا 800 تومن یه موس پیشنهاد میدین ..

مدل ASUS ROG Strix Impact رو میشه با کمی بالاتر تهیه کرد. مدلهای رده معمولی گیمینگ هم الان از این رده گرونتر قیمت دارن بیشتر.
Logitech G602 هم حدود یک میلیونه.

ممنون
حاضر نیست پا کیس پول بده :D ارزون ترین کیسی که مناسب این قطعات باشه مدلی مد نظر دارید؟

اگه بخواد راندمان مناسب و در حد سیستم‌های همرده بگیره باید به تمامِ موارد اهمیت بده. ارزونترین کیس همونیه که انتخاب کرده.

سلام دوستان

مشکلی با ساپورت 3000 نیست، چون اگه پردازنده 8100/9100 باشه همون 2400 مگاهرتز کار خواهد کرد و اگه 9400 یا بالاتر باشه 2666 کار خواهد کرد.
اما بهتره ماجول فعلی رو هم بفروشید و دو تا ماجول از همون مدل 3000 بخرید.

YORDA

کاربر سایت
نام
میثم
مدل ASUS ROG Strix Impact رو میشه با کمی بالاتر تهیه کرد. مدلهای رده معمولی گیمینگ هم الان از این رده گرونتر قیمت دارن بیشتر.
Logitech G602 هم حدود یک میلیونه.

اگه بخواد راندمان مناسب و در حد سیستم‌های همرده بگیره باید به تمامِ موارد اهمیت بده. ارزونترین کیس همونیه که انتخاب کرده.

مشکلی با ساپورت 3000 نیست، چون اگه پردازنده 8100/9100 باشه همون 2400 مگاهرتز کار خواهد کرد و اگه 9400 یا بالاتر باشه 2666 کار خواهد کرد.
اما بهتره ماجول فعلی رو هم بفروشید و دو تا ماجول از همون مدل 3000 بخرید.
ممنون آقا فرشید
پردازنده مدل i3 8100 هست، رم مدل G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15 رو چقدر می تونم بفروشم؟

r0ss0neri

کاربر سایت
نام
MaHDi
حتی مدل های تاپ تیر asus هم مین های خوبی نبوده ( b450 ) برعکس تو x570 بهترین مین ها برای asus و بدترین ها برای msi
مشکل مین های b450 ایسوس پاوردلیوری و کرش کردن بوده و بدترین چیزی که ایسوس داره نبوده bios flashback هم هست .
الان مین msi gaming plus max به مراتب بهتر از rog strix b450f ه .
بهترین انتخاب برای این چیپست Tomahawk max ه که قیمت خوبی داره و کارایی عالیه
tomahawk که مین خیلی خوبیه ! بحث بایوس هم اشاره کریدن راحت بدون ستاپ میشه بایوسشو آپدیت کرد . کمترین قیمتی که براش دیدم تو نت حدود 3300 بود .
در مورد اون مشکلاتی هم که گفتید یه سرچی کردم بعضا مشکلات بایوس و اینک اصلا کار نکنن داشتن که خب اونجا برمیگردونن و یکی دیگه میگیرن ، اینجا گارانتی معنی نداره !
ولی خب این در مورد همه موارد نیست و خیلی ها هم بدون مشکل یا با آپدیت بایوس مشکلاتشون حل شده ولی خب باعث میشه اعتماد نسبت بهش کم بشه .

• Like
Reactions: IMANOKA

M1sChief

کاربر سایت
نام
آريا
tomahawk که مین خیلی خوبیه ! بحث بایوس هم اشاره کریدن راحت بدون ستاپ میشه بایوسشو آپدیت کرد . کمترین قیمتی که براش دیدم تو نت حدود 3300 بود .
در مورد اون مشکلاتی هم که گفتید یه سرچی کردم بعضا مشکلات بایوس و اینک اصلا کار نکنن داشتن که خب اونجا برمیگردونن و یکی دیگه میگیرن ، اینجا گارانتی معنی نداره !
ولی خب این در مورد همه موارد نیست و خیلی ها هم بدون مشکل یا با آپدیت بایوس مشکلاتشون حل شده ولی خب باعث میشه اعتماد نسبت بهش کم بشه .

کلا تو هرچی review میبینم راجبه این b450 توی تاپ 5 سه تای اول msi بودن 1 دونه asrock یدونه هم gigabyte هیچ کدوم از مین های asus پیشنهاد نشدن , میگم که بعضی وقتا این oem ها تو یکسرشون گندمیزنن , الان مدل godlike ه msi برای x570 مین تاپ تیره که گرون قیمته و همرده Crosshair VIII Hero ه ولی تو کارایی و vram یکم از x570 tuf بهتره بوده ( قیمت این مدل 1/3 ه godlike ه )
ایسوز تو b450 خوب عمل نکرد تو x570 جبران کرد .

من خودم الان tomahawk دارم خیلی هم راضیم cpu رو pbo تا 4.25 میره با فن استاک (3700x)

• Like
Reactions: r0ss0neri

Devilclad

کاربر سایت
  • Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
نام
milad
سلام
نظرتون در مورد کیس کولر مستر Master Box MB511 Red Trim چیه ؟؟؟انتخابش بجای گرین z5 sorena
بین کارت های ASUS ROG-STRIX-GTX 1660TI-A6G-GAMING و GIGABYTE GTX 1660 Ti GAMING OC 6G VGA کدوم برند انتخابش بهتره ؟؟
اس اس دی لکسار NM610 M.2 2280 NVMe 500GB SSD رو پیشنهاد می کنین برای مادر بردASUS PRIME H310M-C ؟؟البته بیشتر میخوام ببینم خرید لکسار ارزش داره یا نه
مبدل hdmi به vga از Orico DHTV-C20 HDMI to VGA Adapter رو میتونم برای کارت 1660 ti و مانیتور W2053S استفاده کنم ؟؟

r0ss0neri

کاربر سایت
نام
MaHDi
سلام
نظرتون در مورد کیس کولر مستر Master Box MB511 Red Trim چیه ؟؟؟انتخابش بجای گرین z5 sorena
بین کارت های ASUS ROG-STRIX-GTX 1660TI-A6G-GAMING و GIGABYTE GTX 1660 Ti GAMING OC 6G VGA کدوم برند انتخابش بهتره ؟؟
اس اس دی لکسار NM610 M.2 2280 NVMe 500GB SSD رو پیشنهاد می کنین برای مادر بردASUS PRIME H310M-C ؟؟البته بیشتر میخوام ببینم خرید لکسار ارزش داره یا نه
مبدل hdmi به vga از Orico DHTV-C20 HDMI to VGA Adapter رو میتونم برای کارت 1660 ti و مانیتور W2053S استفاده کنم ؟؟
سلام
بنظر من کیس های گرین تا 5 سال پیش انتخاب خوبی بودن هم قیمت مناسب هم کیفیت . الان تو پایین رده ها بد نیستن ولی برندایی مثل مسترتک بنظر انتخابای جذابتری باشن حتی تو کیسای 200 تا 400 تومنی .
الان به لحاظ ظاهری از رده خارجن و اون کیس کولر مستر هم زیباست . دو هارد و دو اس اس دی ساتا میتونی توش نصب کنی .
در بقیه موارد هم که ظاهر قضیس که سلیقه ایه .
من ASUS رو ترجیح میدم شخصا .

در مورد اون ssd من خیلی تحقیق کردم . اگر حتما میخوای 512 باشه گزینه خوبیه ولی adata sx6200 pro هم میتونی در نظر بگیری .
هر کدوم یک سری برتری های خاصی دارن ، ولی بیخودی گیج میشی .
اگرم بتونی 500 بیشتر بدی با حدود 1500 بهترین انتخاب بدون درصدی شک adata sx8200pro هست .
و ارزونتر هم مدل 256 گیگش .

از فکر مبدل بیا بیرون . یا حداقل hdmi to dvi !
در غیر اینصورت مانیتورت رو عوض کن .

• Like

milad.ps4

کاربر سایت
نام
milad
سلام
بنظر من کیس های گرین تا 5 سال پیش انتخاب خوبی بودن هم قیمت مناسب هم کیفیت .
الان به لحاظ ظاهری از رده خارجن و اون کیس کولر مستر هم زیباست . فقط یه هارد و یه اس اس دی ساتا بیشتر نمیتونی توش نصب کنی . مجموعا دو تا .
در بقیه موارد هم که ظاهر قضیس که سلیقه ایه .
من ASUS رو ترجیح میدم شخصا .

در مورد اون ssd من خیلی تحقیق کردم . اگر حتما میخوای 512 باشه گزینه خوبیه ولی adata sx6200 pro هم میتونی در نظر بگیری .
هر کدوم یک سری برتری های خاصی دارن ، ولی بیخودی گیج میشی .
اگرم بتونی 500 بیشتر بدی با حدود 1500 بهترین انتخاب بدون درصدی شک adata sx8200pro هست .
و ارزونتر هم مدل 256 گیگش .

از فکر مبدل بیا بیرون . یا حداقل hdmi to dvi !
در غیر اینصورت مانیتورت رو عوض کن .
سلام
ممنون بابت راهنمایی
خیلی تحقیق کردم در مورد کیس های گرین اولا اینکه مواد اولیه ای که توش به کار میگیرن واقعا بی کیفیت هست فن هاش کیفیت خوبی ندارن و قیمتش هم بیخودی گرونه
اما اون کیسی که گفتم نهایت یه هارد و ssd nvme استفاده کنم فکر کنم هم کیفیتش عالیه با مواد اولیه کاملا مرغوب ساخته شده هم امکاناتش یدونه فن با کیفیت عالی داره داخل کیس بعدا میتونم 4 5 تا دیگه خودم بخرم وصل کنم از همین کولر مستر
منم میخوام asus بخرم اما 10 ماه گارانتیش نسبت به گیگابایت کمتره
در مورد ssd هم اگه اونی که گفتم خوب باشه بخرم چون میگن یا میسوزه یا سرعتش کم میشه ssd های غیره سامسونگ اون مدل هایی هم که گفتی گرونن و واقعا بودجم نمیرسه همین الان هم بزور میرسه
متاسفانه مانیتور رو نمیتونم عوضی کنم دیگه بودجه اجازه نمیده باید با همین یه مدت سر کنم یا کارت گرافیک ارزون تر بردارن مثل 1650 یا مدل سوپرش
مبدل dvi رو هم نمیتونم استفاده کنم چون فقط vga هست مانیتورم
اگه مشکلی نداشته باشه یه مدت تو همین رزولیشن 1600 در 900 میتونم استفاده کنم تا اینکه 6 7 ماهه دیگه یه مانیتور بگیرم

r0ss0neri

کاربر سایت
نام
MaHDi
سلام
ممنون بابت راهنمایی
خیلی تحقیق کردم در مورد کیس های گرین اولا اینکه مواد اولیه ای که توش به کار میگیرن واقعا بی کیفیت هست فن هاش کیفیت خوبی ندارن و قیمتش هم بیخودی گرونه
اما اون کیسی که گفتم نهایت یه هارد و ssd nvme استفاده کنم فکر کنم هم کیفیتش عالیه با مواد اولیه کاملا مرغوب ساخته شده هم امکاناتش یدونه فن با کیفیت عالی داره داخل کیس بعدا میتونم 4 5 تا دیگه خودم بخرم وصل کنم از همین کولر مستر
منم میخوام asus بخرم اما 10 ماه گارانتیش نسبت به گیگابایت کمتره
در مورد ssd هم اگه اونی که گفتم خوب باشه بخرم چون میگن یا میسوزه یا سرعتش کم میشه ssd های غیره سامسونگ اون مدل هایی هم که گفتی گرونن و واقعا بودجم نمیرسه همین الان هم بزور میرسه
متاسفانه مانیتور رو نمیتونم عوضی کنم دیگه بودجه اجازه نمیده باید با همین یه مدت سر کنم یا کارت گرافیک ارزون تر بردارن مثل 1650 یا مدل سوپرش
مبدل dvi رو هم نمیتونم استفاده کنم چون فقط vga هست مانیتورم
اگه مشکلی نداشته باشه یه مدت تو همین رزولیشن 1600 در 900 میتونم استفاده کنم تا اینکه 6 7 ماهه دیگه یه مانیتور بگیرم
خواهش .
کیفیتشون بد نیست ولی برا امروز روز خوب نیستن و بله تو مدل های بالا بنظر منم قیمتشون خیلی بیشتر از ارزششون هست .
تو مشخصاتی که تو سایت لیون زده ، نوشته بود یک درایو 3.5 و یک درایو 2.5 ولی تو تصاویر کیس دوتا 3.5 و دوتا 2.5 میشه نصب کرد . حتی فکر کنم روی جعبه پاور هم بشه نصب کرد . دقیقش رو باید از تو سایت خود کولر مستر ببینی این سایتای ایرانی بهشون اعتباری نیست.
گارانتی ؟! فقط امیدوار باش همون اول که میخری بدون مشکل باشه . بجز رم که معمولا تعویض بی دردسر داره بقیه خیر . اینا از رو شنیده هام نمیگم . خودم تجربه بردن گرافیک خراب و گارانتی دار رو به آواژنگ داشتم .

سوختن رو نشنیدم ولی کلا مدل های بدون رم ، وقتی رو به پرشدن میرن سرعتشون کم میشه . اون adata6200pro تا 70 درصد حجمش پر بشه کارایی استیبل و خوبی داره .
ولی خب گرما روی کاراییشون اثر داره و همشون دمای کارکردشون ماکسیمم 70 درجس (برای بهترین بازدهی) . اینم میتونه رو سرعت تاثیر داشته باشه .
داشتن هیت سینک کمی کمک میکنه به این قضیه .
در کل من خودم ترجیح دادم 256 بگیرم و مدل رم دار رو انتخاب کنم . هرچند انتخاب ایده آل همونی هست که گفتم .

سامسونگ عالیه ولی sx8200 pro 512 چیزی ازش کم نداره به جز قیمت . پول 256 سامسونگ رو میدی دوبرابر حجم بیشتر و با کارایی نزدیک میگیری .
تو همه ریویو ها بهش اشاره شده بهترین ارزش نسبت به قیمت رو داره .

کم کارت گرافیکت نزار .
ولی خب این تبدیل ها خیلی خوب کار نمیکنن ، خوبشون قیمتشون بالاست . بعضا شاید عمر کوتاهی هم داشته باشن .
اکثر اینا که تو بازارن یکین . فرق خاصی ندارن . ولی چون مدت زیادی نمیخوای استفاده کنی از یکی از همین 70تومنی های تو بازار بگیر فقط شرط کن ببری تست کنی و کار بده و سالم باشه .

• Like

milad.ps4

کاربر سایت
نام
milad
خواهش .
کیفیتشون بد نیست ولی برا امروز روز خوب نیستن و بله تو مدل های بالا بنظر منم قیمتشون خیلی بیشتر از ارزششون هست .
تو مشخصاتی که تو سایت لیون زده ، نوشته بود یک درایو 3.5 و یک درایو 2.5 ولی تو تصاویر کیس دوتا 3.5 و دوتا 2.5 میشه نصب کرد . حتی فکر کنم روی جعبه پاور هم بشه نصب کرد . دقیقش رو باید از تو سایت خود کولر مستر ببینی این سایتای ایرانی بهشون اعتباری نیست.
گارانتی ؟! فقط امیدوار باش همون اول که میخری بدون مشکل باشه . بجز رم که معمولا تعویض بی دردسر داره بقیه خیر . اینا از رو شنیده هام نمیگم . خودم تجربه بردن گرافیک خراب و گارانتی دار رو به آواژنگ داشتم .

سوختن رو نشنیدم ولی کلا مدل های بدون رم ، وقتی رو به پرشدن میرن سرعتشون کم میشه . اون adata6200pro تا 70 درصد حجمش پر بشه کارایی استیبل و خوبی داره .
ولی خب گرما روی کاراییشون اثر داره و همشون دمای کارکردشون ماکسیمم 70 درجس (برای بهترین بازدهی) . اینم میتونه رو سرعت تاثیر داشته باشه .
داشتن هیت سینک کمی کمک میکنه به این قضیه .
در کل من خودم ترجیح دادم 256 بگیرم و مدل رم دار رو انتخاب کنم . هرچند انتخاب ایده آل همونی هست که گفتم .

سامسونگ عالیه ولی sx8200 pro 512 چیزی ازش کم نداره به جز قیمت . پول 256 سامسونگ رو میدی دوبرابر حجم بیشتر و با کارایی نزدیک میگیری .
تو همه ریویو ها بهش اشاره شده بهترین ارزش نسبت به قیمت رو داره .

کم کارت گرافیکت نزار .
ولی خب این تبدیل ها خیلی خوب کار نمیکنن ، خوبشون قیمتشون بالاست . بعضا شاید عمر کوتاهی هم داشته باشن .
اکثر اینا که تو بازارن یکین . فرق خاصی ندارن . ولی چون مدت زیادی نمیخوای استفاده کنی از یکی از همین 70تومنی های تو بازار بگیر فقط شرط کن ببری تست کنی و کار بده و سالم باشه .
ممنون در مورد کیس کیفیت برام خیلی مهمه واسه همین کولر مستر بر میدارم درسته 200 تومن از z5 سورنا گرون تره و 1 فن داره در حالی که سورنا 4 فن داره ولی در عوض با کیفت تره
سعی می کنم تا یه مدت که 4 تا فن دیگرو میخرم دمای کیس رو زیاد بالا نبرم
ssd رو چون دیگه بخاطر محدودیت بودجه hdd بر نمیدارم مجبورم 500 گیگ بردارم منم دلم میخواد 256 با کیفیت بردارم اما تو پارتیشن بندی حداقل باید 150 گیگ واسه سیستم جدا کنم 100 گیگ دیگه هم فکر نکنم به کارم بیاد مگه اینکه مجبور بشم 2 تا 2تا بازی نصب کنم ( سیستم فقط برای گیمینگه )
کارت کرافیک رو سعی می کنم قوی بردارم مثل 1660 ti
تبدیل رو هم مجبورم اینترنتی سفارش بدم مثل بقیه قطعات شهرمون زیاد بروز نیست یه مدل هست اوریکو تو لیون هم هست 280 تومن خودشون میگن کیفیتش عالیه اما در نهایت اگه اونم کار نده مجبورم کیس رو کنار tv بزارم و یه مدت با یه دسته بیسیم سر کنم و بیخیال بازی های شوتر . استراتژیک بشم
کاش قیمت ها یکم پایین بود خیلی کمک میکرد بهم حتی حاضر نیستن تخفیف هم بدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر