مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
قصد خرید یه مودم داشتم با بودجه ۲۰۰ ۲۵۰
چه مودمی پیشنهاد میدین؟شبکه 802.11ac هم پشتیبانی کنه
و اینکه این شبکه برای انتقال سریع داده بین کامپیوتر و گوشی و یا هارد موثر هست درسته؟

با این بودجه نهایتش بشه یه مودم روتر با استاندارد N 300 مگابیت خرید کرد، مثل TP LINK 8970/8980
استاندارد AC رو فقط با بودجه 400 به بالا دنبالش باشید

اینکه این استاندارد برای انتقال داده ها خوبه یا نه بستگی به سرعت تراشه ی وایرلس داره و اینکه تمام موبایلهای شما از این استاندارد پشتیبانی کنن و گیرنده ی وایرلسی که روی PC دارید هم با همین استاندارد 802.11ac باشه، وگرنه سرعتشون به سرعت های کندتر سری N نزول می کنه.

سلام خسته نباشید
آقا فرشید لپ تاپ واسه کار با نرم افزار 3dmax پیشنهادتون چیه؟ کلا با لپ تاپ میشه از این نرم افزار خروجی گرفت؟ اگه کلا کسی بخواد با 3dmax کار کنه و نخواد رندرینگ انجام بده چجوریه لپ تاپ سبک تر و ارزونتر میتونه استفاده کنه؟ چه مدلی و چه قیمت؟..ممنون و مچکر

برای رندرینگ که لپ تاپ اصلا و ابدا مناسب نیست، برای ویرایش های جزئی و خروجی گرفتن هم فقط مدلهای قدرتمندی با پردازنده های Core i7 7700HQ یا 7820HK توصیه میشه، وگرنه پردازنده های سری U و لپ تاپهای زیر 4 تومن برای این کار مناسب نیستن.

مثلا Lenovo Ideapad Y700 - D با پردازنده ی 6700HQ یه انتخاب خوبه که حدود 4200 هست. گرافیکش هم در حدی هست که طراحی ها رو برای View port گرفتن بتونه Real time پردازش کنه.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز.>:D<
بنده چند سال پیش از اینجا راهنمایی گرفتم برای خرید سیستم برای بازی dota 2 & wow & lol که الان دارم راحت با همین سیستمی که دارم بازیشون میکنم ، ولی الان چندین ساله بازی های روز رو انجام ندادم و فقط تریلرهاشون رو نگاه میکنم.:D
دفاعم اول مهر هستش و دیگه آزادم، الان تصمیم دارم که برم تو کار بازی های روز با گرافیک بالا، میخواستم بدونم که اگر یه سیستم بخوام ببندم که بازی های روز را با کیفیت 1080 و 60 فریم اجرا بکنه برای 3-4 سال ، خود سیستم خالی چه قدر هزینه اش میشه؟
با 3-4 میل جمع میشه یا نه؟ لپ تاپ با گرافیک 1050 یا 1050ti جوابگو هستش؟ چونکه فقط تو همین بودجه همین گرافیک ها گیر میاد.
کنسول به هیچ عنوان نمیخوام، فقط pc & steam !!
خیلی خیلی دوست داشتم که برم یه سیستم واسه بازی 4k جمع بکنم ولی فکر کنم 7-8 به بالا پام در میاد درسته؟
اگر فرضا بخوام منتظر بشم تا چند ماه دیگه و فعلا با همین سیستم و بازی های dota2... سر بکنم ممکنه سیستم قوی تری با این بودجه 3-4 تا یا 5 تا گیرم بیاد یا الکی صبر نکنم؟ اگر آره که این چند سال رو صبر کردم و نهایتش یه سال دیگه هم روش اگر نه هم که لطفا به بنده یه سیستم معرفی بکنید.
با تشکر فراوان.:x

tashbad

کاربر سایت
May 8, 2016
11
با این بودجه نهایتش بشه یه مودم روتر با استاندارد N 300 مگابیت خرید کرد، مثل TP LINK 8970/8980
استاندارد AC رو فقط با بودجه 400 به بالا دنبالش باشید

اینکه این استاندارد برای انتقال داده ها خوبه یا نه بستگی به سرعت تراشه ی وایرلس داره و اینکه تمام موبایلهای شما از این استاندارد پشتیبانی کنن و گیرنده ی وایرلسی که روی PC دارید هم با همین استاندارد 802.11ac باشه، وگرنه سرعتشون به سرعت های کندتر سری N نزول می کنه.

برای رندرینگ که لپ تاپ اصلا و ابدا مناسب نیست، برای ویرایش های جزئی و خروجی گرفتن هم فقط مدلهای قدرتمندی با پردازنده های Core i7 7700HQ یا 7820HK توصیه میشه، وگرنه پردازنده های سری U و لپ تاپهای زیر 4 تومن برای این کار مناسب نیستن.

مثلا Lenovo Ideapad Y700 - D با پردازنده ی 6700HQ یه انتخاب خوبه که حدود 4200 هست. گرافیکش هم در حدی هست که طراحی ها رو برای View port گرفتن بتونه Real time پردازش کنه.

این مودم با قیمت ۲۳۰ تومن پیدا کردم
D-Link DSL-2877AL Dual Band Wireless AC750 VDSL2+/ADSL2+ Modem Router فروشندگان و قیمت مودم ADSL
با سرعت ac750 خوب هست چطوره؟
و اینکه دستگاهایی ک استفاده میکنم همگی از ac پشتیبانی میکنن ولی کامپیوتر با یه کارت شبکه اتصال ب مودم داره
اگه کامپیوتر با کابل شبکه به مودم وصل بشه امکان انتقال فایل بین کامپیوتر و موبایل با استاندارد ac هست؟

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
سلام دوستان
اگه زحمتی نیست چند تا مدل هارد اکسترنال خوب با ظرفیت 1 ترا معرفی کنید. نظر خودم سمت برند Adata هست دو تا فلش از این مارک دارم چند ساله استفاده می کنم خیلی خوب جواب دادن. اگر تو هارد اکسترنال هم کارشون درسته ترجیحا پیشنهادتون از همین برند باشه.
ممنون.

• Like
Reactions: Vonarian

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز.>:D<
بنده چند سال پیش از اینجا راهنمایی گرفتم برای خرید سیستم برای بازی dota 2 & wow & lol که الان دارم راحت با همین سیستمی که دارم بازیشون میکنم ، ولی الان چندین ساله بازی های روز رو انجام ندادم و فقط تریلرهاشون رو نگاه میکنم.:D
دفاعم اول مهر هستش و دیگه آزادم، الان تصمیم دارم که برم تو کار بازی های روز با گرافیک بالا، میخواستم بدونم که اگر یه سیستم بخوام ببندم که بازی های روز را با کیفیت 1080 و 60 فریم اجرا بکنه برای 3-4 سال ، خود سیستم خالی چه قدر هزینه اش میشه؟
با 3-4 میل جمع میشه یا نه؟ لپ تاپ با گرافیک 1050 یا 1050ti جوابگو هستش؟ چونکه فقط تو همین بودجه همین گرافیک ها گیر میاد.
کنسول به هیچ عنوان نمیخوام، فقط pc & steam !!
خیلی خیلی دوست داشتم که برم یه سیستم واسه بازی 4k جمع بکنم ولی فکر کنم 7-8 به بالا پام در میاد درسته؟
اگر فرضا بخوام منتظر بشم تا چند ماه دیگه و فعلا با همین سیستم و بازی های dota2... سر بکنم ممکنه سیستم قوی تری با این بودجه 3-4 تا یا 5 تا گیرم بیاد یا الکی صبر نکنم؟ اگر آره که این چند سال رو صبر کردم و نهایتش یه سال دیگه هم روش اگر نه هم که لطفا به بنده یه سیستم معرفی بکنید.
با تشکر فراوان.:x

"اگر یه سیستم بخوام ببندم که بازی های روز را با کیفیت 1080 و 60 فریم اجرا بکنه برای 3-4 سال ، خود سیستم خالی چه قدر هزینه اش میشه؟"
حدود 4500 تا 5 تومن اگر هزینه کنید یه سیستم خوب برای این تنظیمات مییشه بست.

با 3 یا 4 تومن هم نمیشه لپ تاپ رده بالای گیمینگ خرید، اونی که با گرافیک 1050 یا 1050Ti فروش میره همین الانش هم ممکنه بعضی بازیها کم بیاره، 4 سال دیگه بماند!
برا 4K هم میشه حدود 8 تا 9 تومن هزینه کرد.

با توجه به این که تا بهار آینده دیگه از نسل جدید کارتهای گرافیک خبری نیست، صبر کردن برای 3 یا 4 ماه تفاوتی رو ایجاد نخواهد کرد، به جز احتمال افزایش قیمت یا کمبود قطعات!

این مودم با قیمت ۲۳۰ تومن پیدا کردم
D-Link DSL-2877AL Dual Band Wireless AC750 VDSL2+/ADSL2+ Modem Router فروشندگان و قیمت مودم ADSL
با سرعت ac750 خوب هست چطوره؟
و اینکه دستگاهایی ک استفاده میکنم همگی از ac پشتیبانی میکنن ولی کامپیوتر با یه کارت شبکه اتصال ب مودم داره
اگه کامپیوتر با کابل شبکه به مودم وصل بشه امکان انتقال فایل بین کامپیوتر و موبایل با استاندارد ac هست؟

مدل خوبیه ولی سرعتش در استاندارد AC تفاوت زیادی با استاندارد 300N نمی کنه و فقط جدیدتره. اما باز از سری N بهتره
کامپیوتر شما که با کابل LAN وصل هست مشکلی نداره، احتمالا سرعت انتقالش بیشتره و امکان انتقال بین کابلی و وایرلس هم همیشه بوده و هست.

سلام دوستان
اگه زحمتی نیست چند تا مدل هارد اکسترنال خوب با ظرفیت 1 ترا معرفی کنید. نظر خودم سمت برند Adata هست دو تا فلش از این مارک دارم چند ساله استفاده می کنم خیلی خوب جواب دادن. اگر تو هارد اکسترنال هم کارشون درسته ترجیحا پیشنهادتون از همین برند باشه.
ممنون.

بله، ADATA HD710/720 گزینه های خوبی هستن.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
"اگر یه سیستم بخوام ببندم که بازی های روز را با کیفیت 1080 و 60 فریم اجرا بکنه برای 3-4 سال ، خود سیستم خالی چه قدر هزینه اش میشه؟"
حدود 4500 تا 5 تومن اگر هزینه کنید یه سیستم خوب برای این تنظیمات مییشه بست.
با 3 یا 4 تومن هم نمیشه لپ تاپ رده بالای گیمینگ خرید، اونی که با گرافیک 1050 یا 1050Ti فروش میره همین الانش هم ممکنه بعضی بازیها کم بیاره، 4 سال دیگه بماند!
برا 4K هم میشه حدود 8 تا 9 تومن هزینه کرد.
با توجه به این که تا بهار آینده دیگه از نسل جدید کارتهای گرافیک خبری نیست، صبر کردن برای 3 یا 4 ماه تفاوتی رو ایجاد نخواهد کرد، به جز احتمال افزایش قیمت یا کمبود قطعات!

خیلی ممنون از راهنمایی ، پس لطفا یه سیستم با همین حدود هزینه که گفتید به بنده معرفی بکنید.
با تشکر.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
اختلاف یه مدل cpu با مشخصات یکسان بین لپ تاپ و نسخه دسکتاپ چقدر هستش و چرا ؟؟توکارت گرافیک چطور ؟؟
تو بقیه قطعات چط مثل رم و...
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی ممنون از راهنمایی ، پس لطفا یه سیستم با همین حدود هزینه که گفتید به بنده معرفی بکنید.
با تشکر.

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
ASUS ROG STRIX GTX1070 OC 8GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5650

اختلاف یه مدل cpu با مشخصات یکسان بین لپ تاپ و نسخه دسکتاپ چقدر هستش و چرا ؟؟توکارت گرافیک چطور ؟؟
تو بقیه قطعات چط مثل رم و...
ممنون

بستگی به مدل داره، ولی CPU در مدلهای مشابه ی لپ تاپی حدود 20 تا 30 درصد حداقل کندتر هستن.
در مورد گرافیک قاعده ی مشخصی نداره، ولی اونها هم بین 10 تا 50 درصد ضعیفتر از مدلهای دسکتاپی هستن.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
ASUS ROG STRIX GTX1070 OC 8GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5650
خیلی گرون شد عزیز جان. حداقل 1 تومن از این ارزون تر حدود 4.5 این طرفا خوبه.
من dvd و هارد رو هم دارم از همین کیس قبلی.
این ها کم بشن قیمتش چه قدر میاد پایین؟
البته این گرافیک 1070 رو دستش نزن اگر میشه! :D

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
بستگی به مدل داره، ولی CPU در مدلهای مشابه ی لپ تاپی حدود 20 تا 30 درصد حداقل کندتر هستن.
در مورد گرافیک قاعده ی مشخصی نداره، ولی اونها هم بین 10 تا 50 درصد ضعیفتر از مدلهای دسکتاپی هستن.
قاعدش چیه ؟؟
و دلیل این ضعیفتر بودن چیه؟؟

THE SCAR

کاربر سایت
Aug 5, 2011
106
نام
ali mohades
با سلام سیستم اینه
giga h97-gaming 3
i7 4790
میخواستم رمشو به 16 ارتقا بدم
adata xpg v3 1866 dual
خوبه؟مشکلی با محدودیت فرکانس cpu نداره؟
اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگید با سپاس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی گرون شد عزیز جان. حداقل 1 تومن از این ارزون تر حدود 4.5 این طرفا خوبه.
من dvd و هارد رو هم دارم از همین کیس قبلی.
این ها کم بشن قیمتش چه قدر میاد پایین؟
البته این گرافیک 1070 رو دستش نزن اگر میشه! :D

حداکثر 300 تومن کم میشه، در حالی که تفاوت کارت گرافیک پایینتر از 1070 که میشه 1060 حدود 700 تومن هست.
بنابراین دلیل داشت که 500 تومن بالا رفتم، چون چیزی بین اینا نمیشه خرید و نمی خواستم راندمان در بازیها کمتر بشه.

قاعدش چیه ؟؟
و دلیل این ضعیفتر بودن چیه؟؟

قاعدش اینه که پردازنده های لپ تاپی باید مصرف خیلی کمتر داشته باشن و حرارت کمتر تولید کنن تا بشه ازشون در دستگاه قابل استفاده کرد، بنابراین طبیعیه که راندمانشون محدود میشه.

با سلام سیستم اینه
giga h97-gaming 3
i7 4790
میخواستم رمشو به 16 ارتقا بدم
adata xpg v3 1866 dual
خوبه؟مشکلی با محدودیت فرکانس cpu نداره؟
اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگید با سپاس

خوبه، مشکلی نیست، ولی ممکنه با فرکانس 1600 کار کنه فقط.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
من اگه بخوام توسط ویندوز مجازی از یه سیستم اندازه 7-8 تا سیستم کار بکشم چه قطعاتی واسه اینکار نیازه؟
میخوام به جای خرید 7 تا کامپیوتر یه کامپیوتر قوی بگیرم و 7 تا ویندوز مجازی روش بسازم.

اینکار عاقلانه است؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر