مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
Intel Core i3 7100 CPU
GIGABYTE B250-HD3P MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
GIGABYTE RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5 VGA
(GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5)
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2950

سلام
ممنون بابت پاسخ...مشکلی نیست مادربرد رو یک مدل ارزون تر بگیره بعد یکم بیشتر هم پول بزاره و گرافیک بهتری بخره؟ (rx 480 مثلا)
من واسه خرید سیستم خودم پارسال همچین کاری کردم و پول مادربرد رو گذاشتم و پردازنده بهتر خریدم و خوشبختانه تا الان مشکلی نداشتم...الان مادربرد های h110 مثلا با قطعاتی که معرفی کردین( به علاوه گرافیک، 480 یا 1060 ) مشکلی ندارن؟

ویرایش: الان که یه چکی کردم، مثل اینکه یه سری از این مادربرد ها برای استفاده از پردازنده های کیبی لیک به اپدیت بایوس نیاز دارن...این مدل هایی که به اپدیت نیاز دارن مشخص هستن؟ و کلا این مسئله مشکلی ممکنه پیش بیاره؟

ویرایش 2: همون مادربرد پیشنهادی رو میگیره...ممنون بابت پاسختون.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
سلام
کدوم هارد پیشنهاد میدی؟
Seagate Backup Plus Ultra Slim 2TB
Western Digital My Passport Ultra Metal Edition 2TB
Western Digital My Passport Ultra Premium 2TB
ADATA HD700 2TB
ADATA HD710M 2TB
ADATA HD720 2TB
بجز Seagate همگی تو یه رنج قیمت هستن.
HD710 با HD710M تفاوت سخت افزاری هم داره؟

از نظر استحکام مدلهای 710 و 720 از ADATA

سلام
ممنون بابت پاسخ...مشکلی نیست مادربرد رو یک مدل ارزون تر بگیره بعد یکم بیشتر هم پول بزاره و گرافیک بهتری بخره؟ (rx 480 مثلا)
من واسه خرید سیستم خودم پارسال همچین کاری کردم و پول مادربرد رو گذاشتم و پردازنده بهتر خریدم و خوشبختانه تا الان مشکلی نداشتم...الان مادربرد های h110 مثلا با قطعاتی که معرفی کردین( به علاوه گرافیک، 480 یا 1060 ) مشکلی ندارن؟

ویرایش: الان که یه چکی کردم، مثل اینکه یه سری از این مادربرد ها برای استفاده از پردازنده های کیبی لیک به اپدیت بایوس نیاز دارن...این مدل هایی که به اپدیت نیاز دارن مشخص هستن؟ و کلا این مسئله مشکلی ممکنه پیش بیاره؟

ویرایش 2: همون مادربرد پیشنهادی رو میگیره...ممنون بابت پاسختون.

دیگه از این سری ارزونتر نداریم
بعدم سری B250 اصلا برای کبی لیک ساخته شدن، نیازی به آپدیت بایوس ندارن. اما H110 باید آپدیت بشن، اگر البته آپدیت بایوس براشون بیاد.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
سلام.
برای این 3 قطعه چه قیمتی بزارم برای فروش خوبه؟
cpu:intel core i7 2600
mb:asus p8p67 rev 3
ram:2xCrucial Ballistix Sport XT 8GB 1866MHz
برای پردازنده 7700k تا 1 تومن مادربرد چه مدلی پیشنهاد میکنید؟ خودم نظر روی ROG STRIX Z270F هست. چون تا اونجا که من دیدم قیمتای بالاتر تا 1 تومن فقط وایرلس اضافه دارن.

آخرین ویرایش:

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
آقا فرشید، دنبال کیسی هستم که این خصوصیات رو داشته باشه:

- مادربرد فرم ATX رو ساپورت کنه
- سیستم گردش هوای خوب داشته باشه (هوا از قسمت جلو و پایین وارد بشه و از قسمت پشت و بالا خارج بشه)
- محل نصب پاور در قسمت پایین باشه
- پورتهای USB در دسترس
- قیمتش هم خیلی بالا نباشه

اگه کیس یا کیس‌هایی با این مشخصات سراغ داری ممنون میشم بهم معرفی کنی. خودم سرچ کردم یکی دو مدل از coolermaster پیدا کردم ولی قیمتش وحشتناک بود (حدود هشتصد - نهصد تومن!).

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,660
نام
iMAN

- سیستم گردش هوای خوب داشته باشه (هوا از قسمت جلو و پایین وارد بشه و از قسمت پشت و بالا خارج بشه)
- پورتهای USB در دسترس

اگه کیس یا کیس‌هایی با این مشخصات سراغ داری ممنون میشم بهم معرفی کنی. خودم سرچ کردم یکی دو مدل از coolermaster پیدا کردم ولی قیمتش وحشتناک بود (حدود هشتصد - نهصد تومن!).
من جسارت می کنم جلوی اساتید جواب میدم ببخشید ... من خودم دنبال یه کیس مناسب بودم گرین مدل های خیلی خوبی داره . مدلاشو ببین حتی با 150 هم میتونی خواسته توبراورده کنی . چنتا مدلاش تا 300 تومنه که خیلی عابین اگه بودجه ات میرسه بگیر. من خودم Green Z2 Honor گرفتم ولی وجدانن اگه پولم میرسید cooler Master CM690 II میگرفتم...تو کولر مسترا که همشون گنده و هیکلین این خیلی جمع و جورو شیکه تا دلتم بخواد میتونی فن نصب کنی:)

• Like
Reactions: pizza

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
اینو میدونم میخواستم بدون تفاوتی توی شکل ظاهریشون هم هست

از نظر فیزیکی و پورت هیچ تفاوتی ندارن و کاملا با هم سازگار هستند.

- پورتهای USB در دسترس

این خصوصیاتی که گفتید باید شامل تمام کیسهای استاندارد بشه

همین گرین هم مدلهای با کیفیت و شرایط بالا از سری Z2 و سری مخصوص بازی مثل مدلهای X2/X3 Viper/X7 داره که قیمتاشون هم 200 تومن به بالاست.
اینا تازه ابتدایی ترین خصوصیات هست، کیس های حرفه ای باید قابلیت های خیلی بیشتری داشته باشن.

• Like
Reactions: misagh72 and pizza

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
ممنون از آقا فرشید و silent storm گرامی. صحبت از کیس گرین شد، از کیس‌های گرین اصلاً خاطره خوبی ندارم، کیس فعلیم گرینه، جزو کیسهای رده بالای زمان خودش بود، اون موقع که دلار ۹۰۰ تومن بود، ۲۰۰ تومن خریده بودمش، ظاهرش و استحکامش عالی بود ولی ایرادات بسیار بدی هم داشت که به چندتاش اشاره میکنم؛
- سیمهایی که برای اتصال به پنل اصلی مادربرد در نظر گرفته شده اشتباه علامتگذاری شده بودن و بعد از کلی آزمون و خطا این رو فهمیدم.
- درب جلویی کیس، چراغ LED داره، لولایی هست و قابل باز و بسته شدن، اما سیم کشیش انقد بی کیفیت بود که همون اوائل با اندکی باز و بسته کردن دچار قطعی و پارگی شد و چراغش دیگه روشن نمیشه.
- وقتی مادربرد رو داخل کیس میزارم و پیچهاش رو میبندم، پورتهای عقبِ مادربرد بصورت دقیق داخل پنل قرار نمیگیرن، یعنی آدم احساس میکنه پیچهایی که زیر مادربرد نصب شده یه ذره کوتاه هستن در حالی که پیچها استانداردن و این مادربرده که اتصالات و اندازه‌هاش دقیق نیست.
اینها مشکلاتی بود که من با یک کیس گرین داشتم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Silent Storm

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
سلام آقا فرشيد عزيز خسته نباشيد ميخاستم بدونم كه تا قيمت 700 يا نهايتا 800 چه مانيتوري رو پيشنهاد ميكنيد كه كيفيت تصويرش عالي باشه توي اين رنج قيمتي و براي گيم و فيلم ميخوام اين مانيتور رو براي اتصال ps4 كه كيفيت خوبي رو نشون بده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
ممنون بابت جوابتون این هارد های sshd دیگه تولید نمیشن یا تو ایران گیر نمیاد؟

تولید که میشن، اما مثل سابق رواج ندارن و به جاشون از ترکیب SSD برای ویندوز و HDD دوم استفاده میشه که واقعا راندمانش بهتره.

ممنون از آقا فرشید و silent storm گرامی. صحبت از کیس گرین شد، از کیس‌های گرین اصلاً خاطره خوبی ندارم، کیس فعلیم گرینه، جزو کیسهای رده بالای زمان خودش بود، اون موقع که دلار ۹۰۰ تومن بود، ۲۰۰ تومن خریده بودمش، ظاهرش و استحکامش عالی بود ولی ایرادات بسیار بدی هم داشت که به چندتاش اشاره میکنم؛
- سیمهایی که برای اتصال به پنل اصلی مادربرد در نظر گرفته شده اشتباه علامتگذاری شده بودن و بعد از کلی آزمون و خطا این رو فهمیدم.
- درب جلویی کیس، چراغ LED داره، لولایی هست و قابل باز و بسته شدن، اما سیم کشیش انقد بی کیفیت بود که همون اوائل با اندکی باز و بسته کردن دچار قطعی و پارگی شد و چراغش دیگه روشن نمیشه.
- وقتی مادربرد رو داخل کیس میزارم و پیچهاش رو میبندم، پورتهای عقبِ مادربرد بصورت دقیق داخل پنل قرار نمیگیرن، یعنی آدم احساس میکنه پیچهایی که زیر مادربرد نصب شده یه ذره کوتاه هستن در حالی که پیچها استانداردن و این مادربرده که اتصالات و اندازه‌هاش دقیق نیست.
اینها مشکلاتی بود که من با یک کیس گرین داشتم.

نگفتید تجربه ی شما با چه کیسی بوده، ولی کیسهای منتخب و پیشنهادی ما کیفیت بالایی دارن و تنها مونتاژش داخل کشور انجام میشه، بعیده الان از این مشکلات داشته باشن.

سلام آقا فرشيد عزيز خسته نباشيد ميخاستم بدونم كه تا قيمت 700 يا نهايتا 800 چه مانيتوري رو پيشنهاد ميكنيد كه كيفيت تصويرش عالي باشه توي اين رنج قيمتي و براي گيم و فيلم ميخوام اين مانيتور رو براي اتصال ps4 كه كيفيت خوبي رو نشون بده

برای کنسول SAMSUNG S24D595H Plus گزینه ی خیلی خوبیه و دو تا ورودی برای پی سی و کنسول هم داره.

• Like
Reactions: misagh72 and pizza

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
نگفتید تجربه ی شما با چه کیسی بوده، ولی کیسهای منتخب و پیشنهادی ما کیفیت بالایی دارن و تنها مونتاژش داخل کشور انجام میشه، بعیده الان از این مشکلات داشته
کیس من اینه. زیبا، محکم، با دوام، با سیستم گردش هوای عالی، ولی سیمهاش مثبت و منفیش دقیقاً برعکس علامت‌گذاری شده... و یه سری مشکلات دیگه.

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
سلام
اقا فرشید نظرتون راجع به این سیستم چیه؟
Cpu: core i7 920
Main: asus p6T
4gb GTX 980 MSI
ddr3 bus 1600 2× 8gb
power: 700 w کولر مستر
این سی پی یو با توجه به قدیمی بودنش محدودیت ایجاد نمیکنه؟
پاور جوابگوش هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر