مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
من مادربوردم ایسوس هست مدل p5kpl-se
میخواستم یه سوال بپرسم من میتونم مادربورد MotherBoard ASUS H81-Plus رو بخرم و دو تا رم هشت بندازم روش با قطعاتی که قبلا داشتم مثل گرافیک 1 گیگ nvidia 9400 و سی پی یو اینتل e5300 باهاشون بسازم؟
خیر. سوکت cpu شما با این مادربورد یکی نیست و روش نصب نمیشه. cpu شما سوکت LGA775 هست و باید مادربوردی با این سوکت بردارید که البته چون قدیمی شده بهتره CPU و مادربورد باهم عوض شود

• Like
Reactions: Young Tiger

perseus

کاربر سایت
Aug 29, 2009
76
نام
مجيد
سلام خدمت دوستان .
بنده یک مادربورد asus b85-plus دارم که یک عدد رم 4 gb kingston hyperx روش نصبه .میخواستم که دوتا رم 4 gb
Apacer Black Panther DDR3 1600MHz CL11 Single Channel بگیرم . میخواستم ببینم ایا انتخاب خوبیه و مشکلی نداره یا گزینه بهتری هست پیشنهاد بدید.؟

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
فرشید جان شما سایتی سراغ دارید که بشه آنلاین سخت افزار برای pc خرید ؟! و معتبر باشه
.
.
از همه دوستان اگه کسی میدونه سایتی معرفی کنه ممنون از همه .

البته اگر اینجا نمیشه آدرس داد برام خصوصی پیام بدید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان .
بنده یک مادربورد asus b85-plus دارم که یک عدد رم 4 gb kingston hyperx روش نصبه .میخواستم که دوتا رم 4 gb
Apacer Black Panther DDR3 1600MHz CL11 Single Channel بگیرم . میخواستم ببینم ایا انتخاب خوبیه و مشکلی نداره یا گزینه بهتری هست پیشنهاد بدید.؟

بله، برای مادربرد شما انتخاب مناسبیه، اما رم بهترین مدل نیست و سریعترین هم نیست، نیازی هم نیست بیشتر هزینه کنید. مگر اینکه مدلهای CL10 از GSkill رو پیدا کنید.

سلام با ۳،۵۰۰ میشه ی کیس جمع کرد که بازیارو در حد خوب اجرا کرد؟؟
اگه مبشه مشخصاتو بگید ممنون میشم.

بله که میشه

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6500 CPU
ASUS B150 Pro MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X Twin Frozr VI OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) ---

فرشید جان شما سایتی سراغ دارید که بشه آنلاین سخت افزار برای pc خرید ؟! و معتبر باشه
.
.
از همه دوستان اگه کسی میدونه سایتی معرفی کنه ممنون از همه .

البته اگر اینجا نمیشه آدرس داد برام خصوصی پیام بدید

ارسال شد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید دوستان سیستم من که بالا قبد شد چند فروش میره لطفا تو خصوصی بگین

کدوم سیستم دوست عزیز؟!

سلام اقا فرشید این gtx 1060 اگه بخایم مقایسش کنیم با سری ۹۰۰ یا ۸۰۰ در حد کدومشون قدرتش؟از gtx 960 چقدر قویتره یا هم سطحن مثلا؟

دوست عزیز، مدل 6 گیگی کارت GTX 1060 بیشتر همرده ی GTX 980 و در دایرکت ایکس 12 هم بسیار بالاتر از 970 عمل می کنه.

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام . یک هدست خوب می خواستم برای گوش دادن به موزیک و دیالوگ.کیفیت ساختم خوب باشه (سر سخت باشه! ) حدود یا زیر 200 هزارتو
چی بگیرم خوبه؟

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام
هاردWD Purple 6TB 64MB Buffer HDD مدل WD60PURX برای بازی مناسبه؟
هارد قبلیم سوخت وشرکت به جای مدل قبلی این مدل رو فرستاد البته با هماهنگی خودم(فقط این مدل موجود بود)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان پرینتر برای مصارف خانگی چی خوبه؟ لیزری یا جوهرافشان؟ از این چند کاره ها بگیرم بهتره؟

بستگی به نیازتون داره، اگر کار گرافیکی یا طراحی می کنید پرینتر رنگی جوهر افشان
اگر کار اداری و نامه نگاری و غیره هست پرینتر لیزری تک رنگ

چند کاره های ارزون قیمت مشکلات متفرقه و دوام بالایی ندارن،مگر محصولات اداری چندکاره مثل مدلهای Canon که قیمتی بالای 800 تومن دارن.

سلام . یک هدست خوب می خواستم برای گوش دادن به موزیک و دیالوگ.کیفیت ساختم خوب باشه (سر سخت باشه! ) حدود یا زیر 200 هزارتو
چی بگیرم خوبه؟

هدست موزیک مشخصه های متفاوتی با هدست های گیمینگ داره، ولی هم کریتیو ، هم Razer و هم AKG و سنایزر مدلهای خوبی در بازار ایران دارن، مدلهای کریتیو ارزونتر از بقیه هستن.
دوستان حرفه ای صدا بیشتر می تونن مدل معرفی کنن

سلام
هاردWD Purple 6TB 64MB Buffer HDD مدل WD60PURX برای بازی مناسبه؟
هارد قبلیم سوخت وشرکت به جای مدل قبلی این مدل رو فرستاد البته با هماهنگی خودم(فقط این مدل موجود بود)

این هاردا مخصوص سیستم دسکتاپ نیست، اما فروشنده ها به اشتباه فکر می کنن برای استفاده ی پی سی مناسبتر هست، هر چند که تفاوت زیاد نیست
حالا که گرفتید استفاده کنید، تعویضش ضروری نیست. اما بهترین سرعت رو در بازیها ندارن و دور متغیر هستن، یعنی 7200 دور فیکس نیستن.

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
بستگی به نیازتون داره، اگر کار گرافیکی یا طراحی می کنید پرینتر رنگی جوهر افشان
اگر کار اداری و نامه نگاری و غیره هست پرینتر لیزری تک رنگ

چند کاره های ارزون قیمت مشکلات متفرقه و دوام بالایی ندارن،مگر محصولات اداری چندکاره مثل مدلهای Canon که قیمتی بالای 800 تومن دارن.

هدست موزیک مشخصه های متفاوتی با هدست های گیمینگ داره، ولی هم کریتیو ، هم Razer و هم AKG و سنایزر مدلهای خوبی در بازار ایران دارن، مدلهای کریتیو ارزونتر از بقیه هستن.
دوستان حرفه ای صدا بیشتر می تونن مدل معرفی کنن

این هاردا مخصوص سیستم دسکتاپ نیست، اما فروشنده ها به اشتباه فکر می کنن برای استفاده ی پی سی مناسبتر هست، هر چند که تفاوت زیاد نیست
حالا که گرفتید استفاده کنید، تعویضش ضروری نیست. اما بهترین سرعت رو در بازیها ندارن و دور متغیر هستن، یعنی 7200 دور فیکس نیستن.
ممنون. حالا تو رنج 400 تومن برا پرینترهای لیزری تک رنگ چه مدلی از چه شرکتی خوبه؟

Notronify10

کاربر سایت
Oct 8, 2006
351
نام
فرشید
سلام دوستان
من یک سیستم دارم الان با این مشخصات:
I5 6600
8gb G.skill
Psu Cooler Master 600W
Monitor Lg 29 Ultra Wide
این سیستم رو بیشتر برای طراحی گرافیکی خریدم و اصلا قصد بازی نداشتم. ولی از اونجایی که الان قصد بازی هم دارم:D میخوام یه سیستم جدید بخرم که هم بتونم بازی کنم هم کارهای سه بعدی با مکس انجام بدم! کارای سنگینم آنچنان انجام نمیدم حالا:D
بودجه هم تا ۶.۵ میتونم تهیه کنم.اگر ارزشش داشت یکم بیشتر میتونه بشه
نکته دیگه ای هم که هست این سیستم فعلی رو هم همسرم باهاش کار میکنه و از اونجایی که ایشونم به بازی و مخصوصا اکشن اول شخص! علاقه داره یک کارت گرافیک هم باید برای این سیستم بگیرم با همون بودجه!
حالا چند تا سوال دارم از استادید:
از اونجایی که مانیتور فعلی الترا وایده مشکلی برای بازی پیش نمیاد؟
خودم بخاطر قیمت خوب نظرم رو Rx480 بود..با این مانیتور و رزولوشن میتونه جوابگوی یک سال باشه؟
خودم هم بالاتر از فول اچ دی احتیاج ندارم و اگر مانیتوری با این رزولوشن مناسب بازی و طراحی باشه خیلی خوبه
حالا به مرور میتونم قطعاتی مثل رم رو اضافه کنم ولی بزای خرید بودجه م همیندره!
یک SSD 850 EVO هم دارم و این مورد رو لازم ندارم فعلا
با این شرایط ممنون میشم راهنمایی کنید:)

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
فرشید جان به ترتیب از نظر فریم دهی توی بازی ها کدوم cpu ها فریم بیشتری میدن؟ اگه میشه زیر هم بنویس که بدونم اونی که بالاتر از همست سریعتره .
amd 7860k - i3 6100 - amd fx 8320

و یه سوال دیگه :
این مادربرد ام اس آی H110M PRO-VD گرافیک rx 470 یا gtx 960 رو ساپورت میکنه ؟!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر