مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
با سلام و عرض خسته نباشید
آقا فرشید ما باز 2 تا سیستم می خواستیم، اگه میشه بازم یک کمکی به ما بکنین، اولی یک سیستم برای کاری محاسباتی مربوط به نرم افزا های برق و پزشکی هسته ای که مثلا یک طول موج رو شبیه سازی کنیم و ... بیشتر cpu قوی و سریع، بودجه 8 تومن، فقط جون دار باشه، والا ما رو یک لپ تاپ گزاشتیم، بعد یک روز روشن بودن کلا سوخت دستگاه (البته دستگاه کمی قدیمی هم بود ولی کار میکرد)
دومی برای کاری تدوین عکس، میکس و مونتاژ بودجه هم 4-5 تومن، فقط اینا ماکس بودجه هستن تقریبا. با تشکر فراوان.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
پاورم فک نکنم تقلبی باشه چون استاندارد 80 plus داره واز sli م پشتیبانی میکند
و شما چه مدل از کارت gtx 950 پیشنهاد میدید که از بقیه نسبت به قیمت بهتر باشه؟

پاور 380 وات چیه که از SLI هم پشتیبانی کنه؟! به صرف این که برچسبش چیزی نوشته نمیشه مطمئن بود.

کارت 950 رو میشه از بیشتر برندا خرید، چون کولینگ قدرتمندی احتیاج ندارن، اما از گیگابایت و ایسوس و ام‌اس‌آی موجودن. قیمتاشون هم تفاوت زیادی نداره، ارزونتر بخوای باید از Inno3D و Galax بخری.

با سلام و عرض خسته نباشید
آقا فرشید ما باز 2 تا سیستم می خواستیم، اگه میشه بازم یک کمکی به ما بکنین، اولی یک سیستم برای کاری محاسباتی مربوط به نرم افزا های برق و پزشکی هسته ای که مثلا یک طول موج رو شبیه سازی کنیم و ... بیشتر cpu قوی و سریع، بودجه 8 تومن، فقط جون دار باشه، والا ما رو یک لپ تاپ گزاشتیم، بعد یک روز روشن بودن کلا سوخت دستگاه (البته دستگاه کمی قدیمی هم بود ولی کار میکرد)
دومی برای کاری تدوین عکس، میکس و مونتاژ بودجه هم 4-5 تومن، فقط اینا ماکس بودجه هستن تقریبا. با تشکر فراوان.

این برای پردازش و محاسبات:

Intel Core i7 6850K CPU
Corsair H80i GT v2 COOLING
ASUS X99 PRO MotherBoard
GSkill Trident 4*8GB DDR4 2400 RAM
GTX 950 OC VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP750-OC+ Gold Power
GREEN X8 RAPTOR
جمع کل‌ (تومان) --- 7000

این برای میکس و مونتاژ:

Intel Core i7 6700K CPU
Corsair H80i GT v2 COOLING
ASUS Z170 A MotherBoard
GSkill Trident 2*8GB DDR4 3000 RAM
GTX 950 VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP750B-OC+ Platinum Power
(GREEN X8 RAPTOR/ (Cooler Master MasterCase Maker 5 Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5100

امیدی هست که وارد بشه ؟ چرا وارد نمیشه بعد از این همه وقت
پنل TN مدل PG278 دل چرکینم کرده واقعا حیفه این هم خرج کنی و پنلش قدیمی باشه

بله، گاهی اوقات چن تایی میرسه و سریع تموم میشهو
مدل TN ش هم خوبه، اما خب کیفیت و رنگ و لعاب IPS رو نداره، مهم سرعته که مدل TN هم در بازیها داره.

mu3fand

کاربر سایت
Oct 17, 2016
39
پاور 380 وات چیه که از SLI هم پشتیبانی کنه؟! به صرف این که برچسبش چیزی نوشته نمیشه مطمئن بود.

کارت 950 رو میشه از بیشتر برندا خرید، چون کولینگ قدرتمندی احتیاج ندارن، اما از گیگابایت و ایسوس و ام‌اس‌آی موجودن. قیمتاشون هم تفاوت زیادی نداره، ارزونتر بخوای باید از Inno3D و Galax بخری.

.
سلام آقا فرشید. ببخشید سوالام زیاد شد
به نظر شما اگه با اینکپاور از مبدل مولکس استفاده کنم مشکلی ایجاد میشه؟
اگه مشکلی داره یک پاور مناسب و ارزون معرفی کنید؟

آخرین ویرایش:

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام.یک لب تاپ گیمینگ اسوس دارم زدم به یک توی 4k سونی.با اینکه خردک 4kهستند ولی بارم تی وی میزنه 1080.مکه برای 4kفقط hdmi 1.4کافی نیست یا باید کابل هم 1.4 باشه.اصلا کابل hdmi. 4 داریم؟

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
سلام دوستان

ارزون ترین هدستی که برای بازی میتونم بگیرم چی هست؟ هدفون مناسب برای فیلم و موسیقی دارم و الان فقط یک چیزی میخوام که بتونم توی بازی از میکروفنش استفاده کنم، همین...در حدی که صدای پلیر های دیگه رو واضح بشنوم و اونا هم صدای من رو واضح بشنون.

این مدل ها مناسبن برای اینکار؟

Logitech H151 Headset

Logitech H111 Headset

Logitech H150 Stereo Headset

ممنون.

پ.ن: تفاوتشون با این چقدره؟!

SteelSeries Siberia 100 Headset

اگه ادم تونست یه چیز ارزونی رو که همون اول انتخاب کرده بخره و درگیر اغوای این پیشنهادات نشه. :D

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید. ببخشید سوالام زیاد شد
به نظر شما اگه با اینکپاور از مبدل مولکس استفاده کنم مشکلی ایجاد میشه؟
اگه مشکلی داره یک پاور مناسب و ارزون معرفی کنید؟

احتمالا مشکلی نخواهید داشت، ولی من به کیفیت پاوری که نمیشناسم اطمینان ندارم.

سلام دوستان

بین X99-Deluxe II و ASUS ROG STRIX X99 کدومش بهتره ؟ واقعا موندم !!! ~X( خواهشا با دلیل و منطق بگید :-B

شما خودت که خریداری صحبتی نمی کنی از این که اصلا برای چی مادربرد می خری که حالا ما نظر بدیم کدوم بهتره!
اگه برای بازی هست که Strix مناسبتره، اگه سیستم قوی با کلی امکانات مدنظر هست که Deluxe بهتره.

سلام.یک لب تاپ گیمینگ اسوس دارم زدم به یک توی 4k سونی.با اینکه خردک 4kهستند ولی بارم تی وی میزنه 1080.مکه برای 4k فقط hdmi 1.4 کافی نیست یا باید کابل هم 1.4 باشه.اصلا کابل hdmi. 4 داریم؟

وقتی میزنه 1080 یعنی تصویر قطعا 1080 داره پخش میشه

به جز کابل باید رزولوشن خروجی رو هم از کنترل پنل درایور گرافیکی توی لپ تاپ تنظیم کنید. برای 4K و 60 هرتز هم باید خروجی و کابل هر دو پهنای باند لازم رو داشته باشن.

سلام دوستان

ارزون ترین هدستی که برای بازی میتونم بگیرم چی هست؟ هدفون مناسب برای فیلم و موسیقی دارم و الان فقط یک چیزی میخوام که بتونم توی بازی از میکروفنش استفاده کنم، همین...در حدی که صدای پلیر های دیگه رو واضح بشنوم و اونا هم صدای من رو واضح بشنون.

این مدل ها مناسبن برای اینکار؟

Logitech H151 Headset

Logitech H111 Headset

Logitech H150 Stereo Headset

ممنون.

پ.ن: تفاوتشون با این چقدره؟!

SteelSeries Siberia 100 Headset

اگه ادم تونست یه چیز ارزونی رو که همون اول انتخاب کرده بخره و درگیر اغوای این پیشنهادات نشه. :D

اگه در حد تماس با کیفیت صوتی مدنظر دارید که همشون خوبن و هر کدوم ارزونتر باشه مناسبتره، جزییات خاصی از تفاوت ها و مزیت هاشون نمی دونم.

ASUS ROG Maximus VIII Ranger LGA1151 Z170 Mainboard

دوستان این ssd سامسونگ 850 پرو رو ساپورت میکنه ؟

بله عزیز، اگر این مدل ساپورت نکنه پس کی بکنه؟!
روی این مادربرد 950 PRO هم میشه نصب کرد، چه برسه به 850 که به همه ی مدلا می خوره.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
آقا فرشید اگر لطف کنید جواب منو هم بدید ممنون میشم:blush:
فرق مادربورد های B150 و Z170 تو چیه؟ جفتشون که سوکت 1151 رو دارن.دیگه تو چیا فرق دارن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید اگر لطف کنید جواب منو هم بدید ممنون میشم:blush:
فرق مادربورد های B150 و Z170 تو چیه؟ جفتشون که سوکت 1151 رو دارن.دیگه تو چیا فرق دارن؟

مادربردهای Z170 بیشتررین امکانات رو دارن و مادربردهای B150 کمترین امکانات رو، به نقل از نوشته ی خودم در زومجی:

سری تراشه‌های مادربرد و مشخصات آنها
Z170: قابلیت اورکلاک یا افزایش فرکانس کاری پردازنده‌های قدرتمند سری K از سوکت ۱۱۵۱ و نسل اسکای لیک ، پشتیبانی از دو یا چند کارت گرافیکی در حالت SLI یا CF، پشتیبانی از استاندارد PCI Express 3.0 برای کارت‌های گرافیکی و غیره، پشتیبانی از حافظه‌های SSD با استاندارد M.2، قابلیت استفاده از ترکیب Raid 0/1/5 برای دیسک‌های سخت یا HDD های مکانیکی مرسوم، دارای حداکثر ١۴ پورت یواس‌بی (۱۰ پورت USB 3.0). پشتیبانی از DDR4 و همین‌طور ۲۰ مسیر اضافه‌ی PCI Express 3.0 در تراشه‌ی پل جنوبی، ازبرتری‌های بارز این تراشه نسبت به Z97 است. به علاوه، M2 در Z97 بر اساس استادارد PCI Express 2.0 کارمی‌کرد که این قابلیت در Z170 به PCI Express 3.0 و پهنای باند بسیار بالاتری ارتقا یافته است.

H170: پشتیبانی از استاندارد PCI Express 3.0 برای کارت‌های گرافیکی و غیره، پشتیبانی از حافظه‌های SSD با استاندارد M.2، قابلیت استفاده از ترکیب Raid 0/1/5 برای دیسک‌های سخت یا HDD های مکانیکی مرسوم، دارای حداکثر ١۴ پورت یواس‌بی (٨ پورت USB 3.0). پشتیبانی از DDR4 و همین‌طور ۲۰ مسیر اضافه‌ی PCI Express 3.0 در تراشه‌ی پل جنوبی.

B150: پشتیبانی از استاندارد PCI Express 3.0 برای کارت‌های گرافیکی (با سرعت 8X) و غیره، دارای حداکثر ۱۲ پورت یواس‌بی (۶ پورت USB 3.0). پشتیبانی از DDR4.

H110: کمترین امکانات جانبی، پشتیبانی از استاندارد PCI Express 3.0 برای کارت‌ گرافیکی در اسلات 16X اصلی(PCI Express 2.0 در سایر اسلات‌ها و کارت‌های اضافه شوند‌ه‌ی دیگر که به پل جنوبی یا همان تراشه‌ی H110 متصل هستند)، دارای حداکثر ١٠ پورت یواس‌بی (۴ پورت USB 3.0). پشتیبانی از DDR4.

این قطعات باهم مچن؟
Intel i3 6100
Gigabyte p110 -D3
DDr4 2400 8 gig girl pristine
Green 330 w

بودنش که هستن، فقط رم نباید تک ماجول باشه.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام به همه. یکی از دوستان ام میخواد یه سیستم (فقط کیس) ببنده که بتونه بازی ها رو در حد medium اجرا کنه. ولی بودجه اش پایینه. در حد 1.5 میلیون. چی پیشنهاد میدین؟ ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر