مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
@Farshidstar2012
سلام اقا فرشید
1- ایا فعال کردن xmp به رم فشار میاره و اورکلاک حساب میشه؟ تو بعضی سایتها خوندم فعال کردن این گزینه باعث میشه پردازنده رو حداکثر سرعتش کار کنه و توربو بوست هم باید غیر فعال بشه
2- بعد شما برای کار با برنامه های ادوبی کارتهای amd رو توصیه میکنید یا انویدیا (open cl vs cuda)
3- و سوال بعدیم اینکه این رم کارت گرافیک 970 به چه شکل هست، میدونم که 3.5 گیگ + 512 مگ هست و این 512 مگ سرعت پایینتری داره ،ولی در شرایطی که لازم باشه کل رم پر و استفاده میشه؟ یعنی 4 گیگ کامل پر میشه?
4- تو پردازنده های core i7 6700 ایا فرقی بین ویفر ساخت مدلهای ضریف باز یا همون K و مدلهای ضریف بسته وجود داره؟ یعنی پردازنده هایی که قراره اورکلاک بشن کیفیت ساخت بهتری دارن یا فرقی ندارن

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان بابت پیشنهادت ممنون واقعا عالیه!
یه دونه هدست هم برای خواهرم میخوام توی بازه ی 100 تومن! بهترین چیزی که توی این قیمت ها میشه گیر آورد چیه؟!
بازم ممنون

با تومن یه مدل از Creative به نام EP-830 رو پیشنهاد می کنم که توی رده ی خودش عالیه، مدل قدیمیتر EP-630 هم خیلی خوبه

سلام
تفاوت قیمت کیس green advice و green magnum 2 چقدره؟
ممنون

تشابهشون اینه که هر دو کیس اداری هستن و هیچ کدوم هم به درد بازی نمی خورن، تفاوتشون هم اینه که Advice یه پنل نمایشگر کریستالی جلوش داره.

@Farshidstar2012
سلام اقا فرشید
1- ایا فعال کردن xmp به رم فشار میاره و اورکلاک حساب میشه؟ تو بعضی سایتها خوندم فعال کردن این گزینه باعث میشه پردازنده رو حداکثر سرعتش کار کنه و توربو بوست هم باید غیر فعال بشه
2- بعد شما برای کار با برنامه های ادوبی کارتهای amd رو توصیه میکنید یا انویدیا (open cl vs cuda)
3- و سوال بعدیم اینکه این رم کارت گرافیک 970 به چه شکل هست، میدونم که 3.5 گیگ + 512 مگ هست و این 512 مگ سرعت پایینتری داره ،ولی در شرایطی که لازم باشه کل رم پر و استفاده میشه؟ یعنی 4 گیگ کامل پر میشه?
4- تو پردازنده های core i7 6700 ایا فرقی بین ویفر ساخت مدلهای ضریف باز یا همون K و مدلهای ضریف بسته وجود داره؟ یعنی پردازنده هایی که قراره اورکلاک بشن کیفیت ساخت بهتری دارن یا فرقی ندارن

1- خیر، چه فشاری؟! اصلا ساخته شده که با فرکانس XMP کار کنه!
خیر فعال کردنش تاثیری روی فرکانس کاری پردازنده و توربو بوست نداره، چیزی که می گید به اورکلاکش مربوط هست، نه فرکانس اسمی XMP، اینا فرق دارن.

2- کارتای NVIDIA به علت سازگاری بهتر
3- رم کارت 970 دو تا پارتیشن 3.5 و 0.5 گیگی هست که بزرگتره با فول سرعت و کوچیکه با یک هفتم سرعت کار می کنن که میشه به ترتیب 196 و 28 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند.
در شرایطی که 3.5 گیگی واقعا جا نداشته باشه باقی اطلاعات روی اون نیم گیگی ریخته میشه و معمولا افت راندمانی هم ایجاد نمی کنه.
40 "ضریب باز" ها با فرکانس بالاتر و در دما و ولتاژ کمتری تونستن از امتحانشون سربلند بیرون بیان، اما مدلهای بدون K با فرکانس پایینتر بیشتر هماهنگ بودن و احتمالا در حالت اورکلاک نتونستن مثل مدلایی که بر چسب K خوردن خوب عمل کنن.
نمیشه گفت کیفیت ساختشون بهتره، چون توی همون مدلهای سری K هم مورد داریم که بیشتر از 100 یا 200 مگاهرتز نتونسته اورکلاک بشه، اما قطعا با فرکانس بوست خودش هیچ مشکلی نخواهد داشت.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این رم 0.5 گیگی 970 از رم سیستم من کندتر عمل می کنه عملا رم من 50 گیگ بر ثانیه سرعت داره(فرکانس 3600 CL16 البته)

NVIDIA هم به تزگی سر این قضیه کلی جریمه شد ظاهرا نفری 30 دلار هم باید به هر کسی که 970 داره غرامت بده که ما ایرانی طبق معمول حساب نمی شیم

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
تشابهشون اینه که هر دو کیس اداری هستن و هیچ کدوم هم به درد بازی نمی خورن، تفاوتشون هم اینه که Advice یه پنل نمایشگر کریستالی جلوش داره.
ممنونم ولی منظورم قیمتش بود...کیس green advice خودم رو با magnum 2 برادرزادم تاق زدم و میخوام بهش مابه التفاوتش رو بدم...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم ولی منظورم قیمتش بود...کیس green advice خودم رو با magnum 2 برادرزادم تاق زدم و میخوام بهش مابه التفاوتش رو بدم...

مدل Magnum 2 که حدود 110 تومن بود ولی اون یکی رو نمی دونم، هیچ وقت کار نکردم. نباید بیشتر از 80 تومن بوده باشه.

هدست میخوام فرشید جان

هدست با 100 تومن سخته، ولی Creative HQ-1600 خوبه.

سلام
یه سیستم میخوام واسه کارای انکود و رایت ۵ تا دیسک همزمان.
بودجه هم ۴ تا ۵ تومن.

Intel Core i7 6700 CPU
Asus B150 Pro MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) ---

پردازنده حتما Core i7 باشه، به گرافیک قوی هم نیازی نیست.

یه سیستم برا گیم تا ۵/۶تومن بودجه
۱تومن هم بودجه برای مانیتور
با تشکر

مدل نام قطعه
Intel Core i7 6700 CPU
Thermalright Archon/ CORSAIR H55 COOLING
ASUS H170 PRO Gaming/ GigaByte H170 Gaming 3 MotherBoard
Gigabyte GTX 1080 OC G1 WF 3X 8GB VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 120GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP750B-OC+ Platinum Power
Cooler Master CM 690 III Case
جمع کل‌ (تومان) --- 6500

مانیتور هم BenQ XL2411Z که 144 هرتز هست و حدود 1200

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
Intel Core i7 6700 CPU
Asus B150 Pro MotherBoard
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) ---

پردازنده حتما Core i7 باشه، به گرافیک قوی هم نیازی نیست.

میشه مادربورد رو با یه مدلی که تعداد ساتا و یو اس بی خیلی بیشتری داشته باشه تعویض کنید؟ میخوام ۸ الی ۱۰ تا ساتا و ۸ الی ۱۰ تا یو اس بی هم پنل پشتی داشته باشه.
ممنون

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
بنظرتون چقدر طول میکشه قیمت rx 480 پایین بیاد؟
دو سه ماه!

رو این مادربورد میشه هارد 4 ترا نصب کرد!؟
asus m5a78mlx
اخه 2 ترا به بالا GPT باید باشه و من نمیدونم این مادربورد ساپورت میکنه یا نه!
میخوام هارد 4 ترا بگیرم

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Dlforshot2

a.rajabi

کاربر سایت
Jan 17, 2012
66
با سلام خدمت آقا فرشید،لطفا یه سیستم به من معرفی کنید که بتونم فیفا رو روی بالاترین تنظیمات بازی کنم،سایر بازیها رو هم گه گداری نصب میکنم اما اونارو با تنظیمات پایین ترش کنار میام،بیشتر فیفا بازی میکنم،در ضمن رزولیشن مانیتور من 1600*1900 هست،با توجه به ریلیز نسخه جدید فیفا میخوام سیستم رو ارتقا بدم(به جز مانیتور)با سپاس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میشه مادربورد رو با یه مدلی که تعداد ساتا و یو اس بی خیلی بیشتری داشته باشه تعویض کنید؟ میخوام ۸ الی ۱۰ تا ساتا و ۸ الی ۱۰ تا یو اس بی هم پنل پشتی داشته باشه.
ممنون

H170 GAMING M3 یکی از ارزونترین مدلها با این مشخصات هست.
در ضمن مادربرد هر چی تراشه ی ارزونتری داشته باشه تعداد پورتهاش هم کمتر میشه، پس بیشترین پورتها رو قویترین تراشه ها مثل Z170 دارند و بعد H170 .

رو این مادربورد میشه هارد 4 ترا نصب کرد!؟
asus m5a78mlx
اخه 2 ترا به بالا GPT باید باشه و من نمیدونم این مادربورد ساپورت میکنه یا نه!
میخوام هارد 4 ترا بگیرم

چون مادربرد AMD هست و Revision های زیادی هم داشته مطمئن نیستم، باید به آخرین بایوس ارتقا بدید و اگر UEFI باشه حتما درایو 4 ترابایتی رو هم ساپورت می کنه
اگه قدیمی تر باشه همچین برنامه ای راهگشا هست:

http://event.asus.com/mb/2010/Disk_Unlocker/

با سلام خدمت آقا فرشید،لطفا یه سیستم به من معرفی کنید که بتونم فیفا رو روی بالاترین تنظیمات بازی کنم،سایر بازیها رو هم گه گداری نصب میکنم اما اونارو با تنظیمات پایین ترش کنار میام،بیشتر فیفا بازی میکنم،در ضمن رزولیشن مانیتور من 1600*1900 هست،با توجه به ریلیز نسخه جدید فیفا میخوام سیستم رو ارتقا بدم(به جز مانیتور)با سپاس

در ضمن سیستم فعلی من اینه: p8h61- mle/cpu cori3 2120/ram 4gb/radeon hd 6750

سیستم فعلی متاسفانه خیلی ضعیفه، سیستم جدید معرفی میشه:

قیمت مدل نام قطعه
Intel Core i3 6300 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 960 OC Gaming DCII 4GB VGA
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
دو میلیون و 600 هزار تومان
جمع کل‌ (تومان)

البته راه حل جایگزین اینه که فقط کارت گرافیک رو بخرید و روی همین سیستم نصب کنید و توی فیفا امتحان کنید، اگر راضی کننده بود که هیچ، نبود سیستم جدید رو در نظر بگیرید.

farhoodnss

کاربر سایت
Jan 17, 2015
71
سلام . با 800 تومن می خواستم ببنیم میشه کیس + سی پی یو + مادربرد + رم + پاور جمع کرد؟ گرافیک نیاز ندارم فقط گرافیک داخلی باشه بیشتر سی پی یو نیاز دارم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر