مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون بابت پاسخ.
در مورد پردازنده انتخابم همون 6500 هست، وسعم دیگه به بالاتر این این نمیرسه :D

در مورد مین بورد، میخواستم بدونم مورد ارزون تر رو انتخاب کنم، مشکل مهمی برای تجربه بازی ها پیش نمیاد؟ مثلا احتمال اینکه بسوزه یا مثلا امکان مهمی رو نداشته باشه و مورد گرون تر داشته باشه؟ کارت صدا بهتر که خیلی ارزش صد تومن رو نداره.

دوست عزیز،تمام قطعات پیشنهادی ما به دقت و با در نظر گرفتن تمام جوانب (حتی مواردی که شما الان نمیدونی لازم هست یا نه) انتخاب شدن و دلیلی نداره بی جهت تغییر کنن، اگر قراره توی بودجه صرفه جویی کنید، ما باید بگیم کجا میشه کمتر کرد و چه مدلی اولویت داره، بی دلیل قطعات رو تغییر ندید
مادربرد ارزونتر هم اگر خیلی بیخود نباشه همون راندمان رو داره و مشکل کیفی هم نداره. کارت صدای بهتر هم نه تنها ارزش 100 تومن رو داره، بلکه کارت صدای گیمینگ مجزا با قیمت 400 تا یک میلیون هم داریم! اینا چیزایی که شما تنهایی در موردشون برداشت اشتباه خواهی کرد اگر بخوای تغییر بدی.

سلام مجدد!
من بالاخره لپ تاپ گيمينگ گرفتم از فروشگاه لوتوس به صورت حضوري....دستگاهو جلوي خودم اكبندشو بازكردن و همه چي اوكي بود و دادم روش ويندوز و بقيه چيزا رو نصب كنن...رسيدم خونه رفتم سايت ايسوس لپ تاپ رجيستر كنم ديدم نوشته اين لپ تاپ با اين شماره سريال قبلا وجيستر شده!!!!!ميخوام بدونم ايا همون موقع كه داشته ويندوز نصب ميكرده رجيستر كرده يا اين دستگاه اكبند واقعي نبوده؟؟لطفا راهنمايي كنيد كه اگر كلاهبرداري كرده شنبه برم پس بدم لپ تاپو

دوست عزیز نصب کردن ویندوز هیچ ربطی به رجیستر کردن محصول در سایت ایسوس موقع نصب نداره، هیچ وقتم موقع نصب نمیرن براتون محصول رو در سایت سازنده رجیستر کنن، دلیلی هم نداره.

شما اول مدل دستگاه رو بگو ببینیم میشه پیگیری کرد یا نه.

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
سلام مجدد!
من بالاخره لپ تاپ گيمينگ گرفتم از فروشگاه لوتوس به صورت حضوري....دستگاهو جلوي خودم اكبندشو بازكردن و همه چي اوكي بود و دادم روش ويندوز و بقيه چيزا رو نصب كنن...رسيدم خونه رفتم سايت ايسوس لپ تاپ رجيستر كنم ديدم نوشته اين لپ تاپ با اين شماره سريال قبلا وجيستر شده!!!!!ميخوام بدونم ايا همون موقع كه داشته ويندوز نصب ميكرده رجيستر كرده يا اين دستگاه اكبند واقعي نبوده؟؟لطفا راهنمايي كنيد كه اگر كلاهبرداري كرده شنبه برم پس بدم لپ تاپو
اگر شما‌توی این مملکت زندگی کنی و یکسری مسایل رو بدونی خواهی فهمید که پلمپ کردن لپ تاپ برای اینها کار ۱۰دقیقست.در هر صورت شما جنس دسته دوم و تعمیری رو خریدید و جلوی خودتون باز کردنشم فقط حقه ای بود که بهت زدن.حالا دیگه خودت میدونی چه اقدامی کنی،ولی اگرم بری بهشون بگی میگن همشون همین جوریه و از این حرفا ،کلا میپیچوننت

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اگر شما‌توی این مملکت زندگی کنی و یکسری مسایل رو بدونی خواهی فهمید که پلمپ کردن لپ تاپ برای اینها کار ۱۰دقیقست.در هر صورت شما جنس دسته دوم و تعمیری رو خریدید و جلوی خودتون باز کردنشم فقط حقه ای بود که بهت زدن.حالا دیگه خودت میدونی چه اقدامی کنی،ولی اگرم بری بهشون بگی میگن همشون همین جوریه و از این حرفا ،کلا میپیچوننت
الان شما چي پيشنهاد ميكنيد؟؟؟؟چيكار كنم؟

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
الان شما چي پيشنهاد ميكنيد؟؟؟؟چيكار كنم؟
برو با فروشنده حرف بزن ببین چی میگه.اگر دیدی داره ماس مالی میکنه سعی کن جنس رو پس بدی که عمرا بتونی اگرم قبول کنه حداقل یه ۵۰۰تومن کم میکنه.اگر دیدی فایده نداره یه سیلی ابداره بخابون زیر گوشش و در برو.ترجیحا هم اخر شب برو .

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
براي چي٥٠٠ كم كنه؟!من ازش ٧روز مهلت تست گرفتم و خواستم جنس اكبند باشه وقتي رجيستر شده يعني قبلا روشن شده،اگرم گفت همون موقع نصب رجيستر كردم ميگم با ايميلي كه رجيستر كردي برو تو سايت ايسوس بزن تاريخ ميده كي رجيستر شده اگر همون تاريخ خريد بود كه هيچ اگرم قبلش بود كه بايد عوض كنه

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
براي چي٥٠٠ كم كنه؟!من ازش ٧روز مهلت تست گرفتم و خواستم جنس اكبند باشه وقتي رجيستر شده يعني قبلا روشن شده،اگرم گفت همون موقع نصب رجيستر كردم ميگم با ايميلي كه رجيستر كردي برو تو سايت ايسوس بزن تاريخ ميده كي رجيستر شده اگر همون تاريخ خريد بود كه هيچ اگرم قبلش بود كه بايد عوض كنه
۵۰۰حداقلشه.شاید بیشتر کم کنه چون میگه دیگه جنسم دست دو شده و این جور حرفا.احتمالا بگه مهلت تست رو برای ایراد سخت افزاری دادم و گرنه بعیده زیر بار بره.اگرم که لپتاپ مشکلی نداره و کارتو راه میندازه برو حداقل سعی کن یه مقدار از پولت رو پس بگیری.

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
۵۰۰حداقلشه.شاید بیشتر کم کنه چون میگه دیگه جنسم دست دو شده و این جور حرفا.احتمالا بگه مهلت تست رو برای ایراد سخت افزاری دادم و گرنه بعیده زیر بار بره.اگرم که لپتاپ مشکلی نداره و کارتو راه میندازه برو حداقل سعی کن یه مقدار از پولت رو پس بگیری.
خب اگر بهش بگم يدونه ديگه بده اكبند خودم اينجا رجيسترش كنم

بايد قبول كنه ديگه؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

لطفا بی دلیل به دوستمون فشار نیارید و بهش استرس ندید. بی مدرک هم پیش داوری نکنید، بله، پلمپ کردن براشون راحته ولی کاری رو هر کسی نمی کنه و تا وقتی مشخص نشده جوری حرف نزنید که انگار 100 درصد دست دوم بهشون فروختن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .SoRoUsH.

Asad111

کاربر سایت
Jul 20, 2016
16
سلام من gta v رو از Steam خریدم حالا میخواستم بدونم برای کار کردن روون و خوب بازی که واقعا راضی کننده باشه و بشه از بازی لذت برد و از نظر قیمت هم مناسب باشه.

من به چه سخت افزارهایی نیاز دارم ؟و اگر میشه مشخصات کامل مدل و برن سخت افزارها رو معرفی بکنین.

من دو عکس مشخصات سیستم رم و سی پی یو و کارت گرافیک رو ضمیمه میکنم خواهشا راهنمایی بفرمایین که کدوم سخت افزارها رو باید ارتقاء بدم؟

با سپاس

Attachments

• 1.PNG
    1.PNG
    9.9 KB · مشاهده: 18
  • y.PNG
    y.PNG
    52.9 KB · مشاهده: 19

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
سلام مجدد!
دوست عزیز خیلی بد دل نباش، این شرکتا جهت گارانتی خودشون همه محصولات از مثل مادربورد یا همین لپ تاپ ها رو ریجستر میکنن، ربطی هم به باز شدن و دست دوم بودن دستگاه نداره، اون سریال پست جعبه دستگاهت هم هست... :)

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
شما برو همینکارو کن. اگه دیدی قبلا ریجستر شده لپ تاپ راحت پس بده و یه اکبند بگیر. اگرم قبول نکرد با یه شکایت ساده حقت رو میگیری. کلا رو لوازم الکتریکی مث لپتاپ و موبایل ادارات خوب پاسخ میدن

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام
من یه هارد با حجم6 ترابایت لازم دارم واسه گیمینگ و ارشیو
بودجه هم حدود800تومن
میخوام سرعت وطول عمر خوبی داشته باشه
این چجوره؟
Toshiba X300 7200Rpm 128MB Buffer SATA3 HDD - 6TB
از وسترن یا سیگیت چه پیشنهادی میدید؟

• Like
Reactions: msbazicenter

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
سلام من gta v رو از Steam خریدم حالا میخواستم بدونم برای کار کردن روون و خوب بازی که واقعا راضی کننده باشه و بشه از بازی لذت برد و از نظر قیمت هم مناسب باشه.

من به چه سخت افزارهایی نیاز دارم ؟و اگر میشه مشخصات کامل مدل و برن سخت افزارها رو معرفی بکنین.

من دو عکس مشخصات سیستم رم و سی پی یو و کارت گرافیک رو ضمیمه میکنم خواهشا راهنمایی بفرمایین که کدوم سخت افزارها رو باید ارتقاء بدم؟

با سپاس

اول مشخص کن تو چه تنظیماتی و با چه رزولوشنی میخوای چند فریم بگیری
بعد مشخص کن چقدر میخوای هزینه کنی
تا بچه ها کمکت کنند
و مدل مانیتورت رو هم بگو

• Like
Reactions: Asad111

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

با سپاس

ارتقای کارت گرافیک برای شما مهمترین اولویت هست و تا 90 درصد در این بازی مشکل رو رفع می کنه

من حداقل کارت GTX 960 4GB با حدود 900 تومن و بهتر GTX970/GTX 1060 رو توصیه می کنم که میره بالای 1300

شما برو همینکارو کن. اگه دیدی قبلا ریجستر شده لپ تاپ راحت پس بده و یه اکبند بگیر. اگرم قبول نکرد با یه شکایت ساده حقت رو میگیری. کلا رو لوازم الکتریکی مث لپتاپ و موبایل ادارات خوب پاسخ میدن

مشکل دوستمون با تعویض توسط فروشگاه حل شد، اما در آخر کار مشخص نشد دستگاه اولی واقعا مشکلش چی بوده که رجیستر نشده، چون گارانتی رسمی نمایندگی رو داشته و این خودش علامت سوال بزرگیه، مخصوصا برای ما که به کاربران هم پیشنهاد می کنیم باید دقیقتر در جریان باشیم.

سلام
من یه هارد با حجم6 ترابایت لازم دارم واسه گیمینگ و ارشیو
بودجه هم حدود800تومن
میخوام سرعت وطول عمر خوبی داشته باشه
این چجوره؟
Toshiba X300 7200Rpm 128MB Buffer SATA3 HDD - 6TB
از وسترن یا سیگیت چه پیشنهادی میدید؟

شما هم می تونی این مدل توشیبا رو بخری، هم مدل 6 ترابایتی WD Caviar Green و هم مدل 6 ترابایتی سی گیت رو
کلا در این ظرفیت سرعتهاشون تفاوت زیادی نمی کنه و پر سرعت محسوب نمیشن، عمرشون هم تفاوتی نداره، اما سری Seagate Surveillance برای اطمینان از صحت داده ها مناسبتر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر