مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
متاسفانه قیمت های قطعات رو از یه سایت دیدم برای همین قیمتاش یکم بالا بودن
از شکل و شمایل اون کیس خیلی خوشم اومد ولی میدونم بازم کیس بهتر هست ولی حالا یه کیس خوب تا رنج قیمت 500 چی هست؟

بنظر من هر کدوم از این مدل ها رو انتخاب کنید گزینه خوبی هست برای سیستمتون:

mp8_untitled.jpg

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام و درود دوستان:d میخواستم کارت msi r9 290 gaming رو کراس کنم یه دونه دارم یکی دیگه میخوام بگیرم پاور coolermaster v1000 هست cpu fx9590 پاور کافیه b-)

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام و درود دوستان:d میخواستم کارت msi r9 290 gaming رو کراس کنم یه دونه دارم یکی دیگه میخوام بگیرم پاور coolermaster v1000 هست cpu fx9590 پاور کافیه b-)

اگه پاورتون Tier 1 هست بدون مشکل جواب میده و می تونید با خیال راحت کراس فایر کنید.

کیسای خوبی هستن ولی گرین X8 Raptor چطوره؟

کیس خوبیه ولی اولا خیلی بزرگ و سنگینه، دوما بنظرمن یخورده بی ریخته و سوما جنس بدنه و اجزای داخلش به خوبی برند های کورسیر و کولرمستر نیست. من خودم بخوام بگیرم یکی از اون دو مدل لیست بالا رو انتخاب میکنم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
برای خرید ssd فرق خاصی بین مدل EVO با PRO سامسونگ هست؟ کلا تا 400 تومن چی پیشنهاد میشه؟

تو بازار بسته های مدل 250 گیگی متفاوت هست. روی یکی v-nand خالی نوشته و روی دیگری 3D V-nand. با هم فرق خاصی دارن؟

مدلهای مذکور رو فعلا فقط سامسونگ تولید می کنه و دو مدل هست یکی 850 PRO و یکی هم 850EVO که اولی کمی سرعت بالاتر و عمر عملیاتی دو برابر نسبت به مدلهای EVO داره.
تا 400 تومن مدل 250 گیگابایتی 850 EVO قطعلا بهترین گزینست، هرگز سراغ مدلها یا برندهای دیگه نرید.

سلام دوستان با توجه به پيشنهاداتتون motherboar و cpu رو خريدم
asus z170 pro gaming
intel i5 6600
اما هنوز پاور و رم رو نگرفتم و با توجه به افزايش بودجم ميخواستم قطعات جديد پيشنهاد بدين
بودجم براي power و ram تقريبا ٥٠٠ تا ٦٠٠ ه
نظرتون راجبه مارك evga چيه؟
اساتيد چي پينهاد ميدين؟ (چند ماه ديگه هم احتمالا ميخوام گرافيك 950 يا 960 يا ته تهش 970 بزارم)

هیچ دلیلی نداره دنبال برندهای خاص و عجیب و غریب برای پاور باشید
یه پاور 650 وات کورسیر هم به خوبی برای این قطعات کفایت خواهد کرد.

تصمیم جالبی نیست، کارت 290 همینجوری هم مصرف بالایی داره و با یه کارت دیگه احتمالا به نیروگاه تبدیل میشه. بعدم راندمان کراس فایر در بازیهای جدید همیشه مناسب نیست و نیاز به پشتیبانی درایور داره
با اون پردازنده هم که قطعا رقیب نیروگاه 1000 مگاواتی خواهد شد!

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام دوستان
من الان دو ماژول رم 4 گیگ روی سیستمم دارم اگر یک ماژول 8 گیگ دقیقا از همون مدل و همون برند بگیرم که تنها تفاوتش در حجمش هست، بازم احتمال ناهماهنگ بودن رم ها و به مشکل خوردن هست یا خیر؟ لطفا دوستانی که مطمئن هستند و تخصص دارند پاسخ بدن چون دارم با کلی بدبختی این مدل رو گیر میارم اگر کار نکنه به مشکل می خورم

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
دوستان به نظرتون این مانیتور خوبه واسه گیمینگ
ASUS VX228H Black 21.5" 1ms (Gray to Gray) HDMI Widescreen LED Backlight Full HD 1080p Monitor 250 cd/m2 80,000,000:1 (ASCR) Built-in Speakers

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من الان دو ماژول رم 4 گیگ روی سیستمم دارم اگر یک ماژول 8 گیگ دقیقا از همون مدل و همون برند بگیرم که تنها تفاوتش در حجمش هست، بازم احتمال ناهماهنگ بودن رم ها و به مشکل خوردن هست یا خیر؟ لطفا دوستانی که مطمئن هستند و تخصص دارند پاسخ بدن چون دارم با کلی بدبختی این مدل رو گیر میارم اگر کار نکنه به مشکل می خورم

من بدون تخصص می گم زودتر به نتیجه برسید

دوست عزیز، وقتی حجم ماجول عوض میشه یعنی مدلش هم عوض میشه!
وقتی می گیم تعداد ماجولها باید زوج و عین هم باشن منظورمون اینه که باید هم مدل و هم حجم و هم همه چی یکی باشن!

یا باید دو تا ماجول 4 گیگی مثل قبلیا بگیرید یا اون دو تا 4 گیگی رو هم بفروشید و یه ماجول 8 گیگیه دیگه عین همینی که پیدا کردید رو بخرید به جاش.

دوستان به نظرتون این مانیتور خوبه واسه گیمینگ
ASUS VX228H Black 21.5" 1ms (Gray to Gray) HDMI Widescreen LED Backlight Full HD 1080p Monitor 250 cd/m2 80,000,000:1 (ASCR) Built-in Speakers

بله اینم خوبه، ولی پنل این مدل از مدل بزرگتر 238H کمی کم کیفیت تر و با کنتراست پایینتر هست.

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
یه سوال مهم دارم
اون مشخصات سیستمی که بهم پیشنهاد کردید و همچنین خودم هم یکم توش تغیرات دادم رو میخواستم بخرم اما تصمیم گرفتم که خودم کیس رو اسمبل کنم و قطعاتش رو جدا جدا بخرم اما دیدم که کارت گرافیک سری پاسکال انویدیا که میگن تو نمایشگاه computex 2016 معرفی میشه(خرداد) قدرت خیلی بالایی داره
به نظرتون ارزش داره تا اون موقع صبر کنم برای این کارت و بودجه بیشتری خرج کنم؟
اخه اصلا عجله ای تو بستن کیس ندارم اما گفتم اگه بیان ممکنه قیمت سری 900 رو داشته باشن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه سوال مهم دارم
اون مشخصات سیستمی که بهم پیشنهاد کردید و همچنین خودم هم یکم توش تغیرات دادم رو میخواستم بخرم اما تصمیم گرفتم که خودم کیس رو اسمبل کنم و قطعاتش رو جدا جدا بخرم اما دیدم که کارت گرافیک سری پاسکال انویدیا که میگن تو نمایشگاه computex 2016 معرفی میشه(خرداد) قدرت خیلی بالایی داره
به نظرتون ارزش داره تا اون موقع صبر کنم برای این کارت و بودجه بیشتری خرج کنم؟
اخه اصلا عجله ای تو بستن کیس ندارم اما گفتم اگه بیان ممکنه قیمت سری 900 رو داشته باشن؟

تا سری پاسکال بیاد و معرفی بشه و قیمتش معقول بشه حداقل 5 یا 6 ماهی زمان داریم، قطعا قیمتشون بالاتر از قیمت فعلی سری 900 هست در ابتدای عرضه

سلام
یه کیس برای game میخوام پیشنهاد بدید قیمت هم 1800 تا 1900 بیشتر نشه بدون vga وodd

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i3 6300CPU
ASUS H170 Pro یا GA-H170-D3HMotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2133MHzRAM
-VGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
-ODD
Green 600A-HPPower
Green X2 JaguarCase
1800جمع کل‌ (تومان)

سلام ببخشید من کارت گرافیکم gtx 590 هست و ویندوز 10 64 بیتی دارم درایور گرافیک مخصوص خودشو گرفتم وقتی میخام نصب کنم وسط نصب سیستم ریستارت میشه کیسم بردم نشون دادم تست کرده گفت گرافیکت مشکل نداره مشکل از کجاست ممنون میشم کمک کنید

حتما که نباید مشکل از کارت باشه، شاید از قطعات دیگه هست، شاید از رم، مادربرد یا حتی پاور باشه اصلا
در هر صورت به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری هست.

آخرین ویرایش:

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
سلام
یه کیس برای game میخوام پیشنهاد بدید قیمت هم 1800 تا 1900 بیشتر نشه بدون vga وodd

سلام دوست عزیز
جسارته که در حضور مهندسین اینجا بنده بخوام نظری بدم
بنده هم دقیقا با همین بودجه شما و دقیقا بدون vga و ODD و البته بدون HDD سیستم بستم همین ۲ روز پیش
با این مشخصات و قیمت
main : Asus z170 pro gaming 565 T
cpu : intel core i5 6600 740 T
ram : G.skil ripjaws 8gb dual 2400 210 T
power : cooler master b600 600W 265 T
caise : GREEN X2 jaguar 165 T
ــــــــــــــــــــــــ
جمع کل ۱ میلیون و ۹۴۵ هزار تومن
و همین الان هم دارم با این سیستم کار میکنم
که البته اگر شما main رو b150 بگیرین (یا یک رده بالا تر h170 ) و همچنین ram رو باس ۲۱۳۳ بگیرین 120-130 تومن از سیستم بنده ارزون تر در میاد و پول هم برای HDD میمونه

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
راهنمایی

سلام خدمت اساتید
من یه سیستم دارم متعلق به عهد بوق!! با این مشخصات :
cpu: amd phenom II x3
m.b:foxconn a7d3
ram:8
v.g a : gtx260
power : green585
hdd: 500 gig sata 2
حالا......
میخوام بیام به نسل هشتم.....پیش شما!!!
میخوام باز هم سی پی یو amd داشته باشم چون از قبلی راضیم...
تصمیمم اینه که این قطعات رو بدم به اضافه حدود مبلغ یک تا یک وصد میلون تومن
چه قطعاتی میشه خرید در حدی که بازیهای نسل هشتم رو تجربه کنم؟؟؟
لطفا راهنمایی بفرمایین...
با این بودجه و قطعات انتظار زیادی هم ندارم که بتونم سیستم خیلی خوبی ببندم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر