مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
من دیدم این کنسول پی سی رو یجا زده بود 5200 البته نیخه های متفاوتی دارن که بالاترینش شاید 8 تومن باشه
اگه قصد خرید دارید پیشنهاد میکنم که قبل از اون نقد و بررسیشون رو بخونید تا از قدرتش مطلع شید
البته تا 4.5 میتونید کیس گیمینگ خوبی ببندید

منم موافقم با این قیمت میشه یه کیس خیلی قوی تر با قابلیت ارتقای بهتر سر هم کرد.

-----

با این حال اگه قصد خرید کیس های آماده Asus رو دارید من پیشنهاد میکنم از اون مدل هایی بردارید که کارت GTX 980 توشون بکار رفته، الان 780 یه جورایی از 970 هم ضعیف تره.

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
حالا یه چیزی :d
بنده قبلا یه کیس بسیار بسیار قدرتمند رندرینگ داشتم که برای گروهمون رندر میکردم و ...
خب اون کیس رو با قیمتی نسبتا خوب(12 تومن) فروختم و حالا میخوام ایندفعه یه سیستم گیمینگ ببندم ولی خیلی خیلی بیلد تو ذهنم هست اما نمیدونم واقعا میشه عملیشون کرد یا نه حالا گفتم اگه لطف کنین یه کیسی هم تا 5 تومن بمون معرفی کنید که بتونه رو 1920*1080 بازی هارو رو های یا الترا اجرا کنه و فکر میکنم اگه گرافیک 980 ti روش سوار شه میتونه قدرت خوبی داشته باشه
حالا ممنون میشم یه بیلدی به ما معرفی کنید :d

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
منم موافقم با این قیمت میشه یه کیس خیلی قوی تر با قابلیت ارتقای بهتر سر هم کرد.

-----

با این حال اگه قصد خرید کیس های آماده Asus رو دارید من پیشنهاد میکنم از اون مدل هایی بردارید که کارت GTX 980 توشون بکار رفته، الان 780 یه جورایی از 970 هم ضعیف تره.
ممنون از جواب هر دو دوست عزیز...
اگه 4 تومن بده چی؟ بازم نمیارزه؟
بعد اینکه واقعا 780 از 970 ضعیفتره؟ اگه آره، حدودا چند درصد؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بنده قبلا یه کیس بسیار بسیار قدرتمند رندرینگ داشتم که برای گروهمون رندر میکردم و ...
خب اون کیس رو با قیمتی نسبتا خوب(12 تومن) فروختم و حالا میخوام ایندفعه یه سیستم گیمینگ ببندم ولی خیلی خیلی بیلد تو ذهنم هست اما نمیدونم واقعا میشه عملیشون کرد یا نه حالا گفتم اگه لطف کنین یه کیسی هم تا 5 تومن بمون معرفی کنید که بتونه رو 1920*1080 بازی هارو رو های یا الترا اجرا کنه و فکر میکنم اگه گرافیک 980 ti روش سوار شه میتونه قدرت خوبی داشته باشه

ﻳﻌﻨﻲ ﭼﻪ ﻋﻤﻠﻲ ﻣﻴﺸﻪ ﻳﺎ ﻧﻪ?! ﺑﻮﺩﺟﻪ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻲ ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ! ﺑﺎ اﻭﻥ ﮔﺮاﻓﻴﻚ ﻫﻢ ﻓﻜﺮ ﻧﻜﻨﻢ ﺑﺸﻪ ﺩﺭ ﺣﺪ 5 ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺑﺴﺖ,

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza

uvrt_untitled.jpg

ببین نظرت درباره این بیلد چیه؟ این کارتی که انتخاب کردی خیلی گرونه اگه مثلا 980 انتخاب میکردی میشد روی اورکلاک و SSD هم حساب کرد.
رم هم 16 گیگ از مدل Ripjaws V با فرکانس 2133 باید انتخاب کنی که قیمتش باید حدود 360 اینا باشه و جمعا قیمت قطعات نزدیک به بودجه شما در میاد.

ممنون از جواب هر دو دوست عزیز...
اگه 4 تومن بده چی؟ بازم نمیارزه؟
بعد اینکه واقعا 780 از 970 ضعیفتره؟ اگه آره، حدودا چند درصد؟

خب دوست عزیز با 4 تومن میتونی کیس گیمینگ مشابه و یا حتی بهتر هم ببندی ولی خب یکی از مزایای کیس های آماده G20 هم اینه که همه قطعاتش با هم هماهنگی دارن و کلا خیلی optimize شده هست برای بازی کردن و سیستم خنک کنندگیش هم عالیه. با این حال اگه به من باشه فقط در شرایطی این کیس رو میگیرم که کارت گرافیکش قابل تعویض باشه، چون برای بازی هایی که توی دو سال آینده عرضه میشن شما به کارت قوی تری نیاز دارید که Direct X 12 رو هم بطور کامل پشتیبانی کنه. برای مقایسه دو کارت 780 و 970 هم بهتره به بنچمارک ها یه نگاهی بندازید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام خدمت اقا فرشید و سایر دوستان!
میخواستم ببینم قیمت کیس کامل asus G20
چقدره؟
آیا 4میلیون یا 4.5 میلیون میارزه؟
اینم لینک مشخصاتش
لینک
asus ROG G20
با کارت گرافیک GTX780
و CPU COREi7 4790
من چون از قیمت ها اطلاعی ندارم، نمیدونم که ارزش این سیستم چقدره!
خواهشا یه کمکی بکنید!
با تشکر

دوست عزیز، کانفیگی که شما نوشتید کارت گرافیکش قدیمی شده و نسبتا و برای خرید آکبند ارزش نداره، مگر اینکه دنبال خرید دست دومش با قیمت پایینتر باشید
با این بودجه یه PC با گرافیک 970 که جدیدتر و قویتر هست میشه بست.

کیس 5 تومنی با گرافیک 3 تومنی؟! نمیشه عزیز

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 6700CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400RAM
GIGABYTE GTX 980 WF 3X OC 4GB DDR5VGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 850 EVO 120GBSSD
ASUS 24X SATAODD
CORSAIR VS650Power
GREEN X3 V2Case
پنج میلیون و ۴٢۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
سلام دوستان با توجه به پيشنهاداتتون motherboar و cpu رو خريدم
asus z170 pro gaming
intel i5 6600
اما هنوز پاور و رم رو نگرفتم و با توجه به افزايش بودجم ميخواستم قطعات جديد پيشنهاد بدين
بودجم براي power و ram تقريبا ٥٠٠ تا ٦٠٠ ه
نظرتون راجبه مارك evga چيه؟
اساتيد چي پينهاد ميدين؟ (چند ماه ديگه هم احتمالا ميخوام گرافيك 950 يا 960 يا ته تهش 970 بزارم)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
asus z170 pro gaming
intel i5 6600
اما هنوز پاور و رم رو نگرفتم و با توجه به افزايش بودجم ميخواستم قطعات جديد پيشنهاد بدين
اساتيد چي پينهاد ميدين؟ (چند ماه ديگه هم احتمالا ميخوام گرافيك 950 يا 960 يا ته تهش 970 بزارم)

ﻛﺎﺭ ﻋﺎﺩﻱ ﺭﻭﺯاﻧﻪ ﭼﻴﻪ? اﻳﻨﻮ ﻓﻘﻄ ﺑﺮا ﻭﺑﮕﺮﺩﻱ اﻳﻨﺎ ﺩاﺭﻱ ﻣﻴﺒﻨﺪﻱ? ﭼﺮا ﺳﺮﻱ z ﭘﺲ? ﻭاﺳﻪ 6600 ﺧﺎﻟﻲ ﺯﻳﺎﺩﻳﻪ ﭼﻮﻥ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ اﻭﺭﻛﻼﻙ ﻧﺪاﺭﻩ اﻳﻦ cpu

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
برای خرید ssd فرق خاصی بین مدل EVO با PRO سامسونگ هست؟ کلا تا 400 تومن چی پیشنهاد میشه؟

بنچمارک ها رو اگه ببینید متوجه می شید که سرعت مدل Pro بالاتره و ماندگاریش هم با توجه به قطعات بکار رفته مقداری بالا تره ولی در نهایت تفاوتشون اونقدر نیست که ارزش اختلاف قیمت زیادش با سری EVO رو داشته باشه. تو این رنج قیمت پیشنهاد من مدل 250 گیگ EVO با قیمت 350 هزار تومن هست.

asus z170 pro gaming
intel i5 6600

اگه بتونید پاور EVGA گیر بیاری که عالیه ولی اگه موجود نبود دو گزینه پایین انتخاب های خوبی هستن:

9y50_untitled.jpg

بله فن استوک برای کارهای عادی کاملا کفایت میکنه، من حتی برای بازی های سنگین هم از این فن استفاده کردم و دمای سی پی یو از 42 درجه بالاتر نرفت. با این حال اگه خیلی بازی های سنگین انجام میدید بهتره یه سی پی یو کولر ارزون براش تهیه کنید.

ﻛﺎﺭ ﻋﺎﺩﻱ ﺭﻭﺯاﻧﻪ ﭼﻴﻪ? اﻳﻨﻮ ﻓﻘﻄ ﺑﺮا ﻭﺑﮕﺮﺩﻱ اﻳﻨﺎ ﺩاﺭﻱ ﻣﻴﺒﻨﺪﻱ? ﭼﺮا ﺳﺮﻱ z ﭘﺲ? ﻭاﺳﻪ 6600 ﺧﺎﻟﻲ ﺯﻳﺎﺩﻳﻪ ﭼﻮﻥ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ اﻭﺭﻛﻼﻙ ﻧﺪاﺭﻩ اﻳﻦ cpu

اتفاقا این مدل ها هم قابلیت اورکلاک دارن و میشه با بالا بردن فرکانس هستشون اورکلاکشون کرد و برای اینکار به مادربرد از سری Z احتیاج هست.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
بنچمارک ها رو اگه ببینید متوجه می شید که سرعت مدل Pro بالاتره و ماندگاریش هم با توجه به قطعات بکار رفته مقداری بالا تره ولی در نهایت تفاوتشون اونقدر نیست که ارزش اختلاف قیمت زیادش با سری EVO رو داشته باشه. تو این رنج قیمت پیشنهاد من مدل 250 گیگ EVO با قیمت 350 هزار تومن هست.

.
تو بازار بسته های مدل 250 گیگی متفاوت هست. روی یکی v-nand خالی نوشته و روی دیگری 3D V-nand. با هم فرق خاصی دارن؟

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
با نظرتون موافقم فرشید و the sorrow جان
the sorrow جان از اون کیسی که انتخاب کردی واقعا خوشم اومد و الان که یکم فکر می کنم 2900 تا 3200 برای یه کارت خلیه هر چند اگه پولش بود ارزش داشت اما فعلا فکر میکنم میتونم یه 980 بزارم تا بعدا
حالا من این بیلد رو درست کردم به نظرتون قدرت خوبی میتونه داشته باشه؟
البته من قیمت ssd و odd را حساب نکردم چون فعلا نمیخوام بگیرمشون
gbt2_2131312.png

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
تو بازار بسته های مدل 250 گیگی متفاوت هست. روی یکی v-nand خالی نوشته و روی دیگری 3D V-nand. با هم فرق خاصی دارن؟

3D V-nand تکنولوژی جدیدی هست که سامسونگ توی SSD های جدیدش بکار برده و مسلما باعث میشه عملکرد هارد نسبت به مدل های قبلی بالاتر بره چون اطلاعات رو بصورت سه بعدی ذخیره سازی میکنه. میتونید نقد و بررسی دقیق اون مدل رو اینجا مطالعه کنید.

با نظرتون موافقم فرشید و the sorrow جان
the sorrow جان از اون کیسی که انتخاب کردی واقعا خوشم اومد و الان که یکم فکر می کنم 2900 تا 3200 برای یه کارت خلیه هر چند اگه پولش بود ارزش داشت اما فعلا فکر میکنم میتونم یه 980 بزارم تا بعدا
حالا من این بیلد رو درست کردم به نظرتون قدرت خوبی میتونه داشته باشه؟
البته من قیمت ssd و odd را حساب نکردم چون فعلا نمیخوام بگیرمشون
gbt2_2131312.png

رضا جان این قیمت هایی که توی لیست هست بعضی هاش خیلی بالاتر از قیمت بازار هستن، مثلا اون مدل رم از نوع Trident Z که بهتره قیمتش 430 هزار تومن هست نه 565 هزار تومن. مادربورد 560 هزار تومنه و اون مدل کارت گرافیک هم اگه بگردی با قیمت 1800 می تونی پیدا کنی الان. اینا رو روی هم جمع کنی 600 هزار تومن میاد پایین قیمت قطعاتت. در ضمن اون کیسی که معرفی کردم مدل خوب و ارزان قیمتیه، ولی تا اونجا که میدونم ف.یلتر گرد و غبار نداره پس بهتره این پول اضافی رو صرف خرید یه CPU Cooler خوب و یه کیس بهتر بکنی چون بقیه قطعات عالی هستن.

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
كار عادي مثل مالتي مديا و بازي هاي سبك مثل dota 2 يا cs go ....
z170 ميدونم قابليت اور كلاك داره
و ميخواستم رو main ام خوب خرج كنم كه بعدا بتونم راحت ارتقاع بدم ... مثلا شايد تا سال ديگه خواستم 6700k با يك واتر كولينگ ببندم روش
و مورد ديگه اينكه از فركانس هاي بالاتر رم ها هم پشتيباني ميكرد در حالي كه h170 ها فقط فركانس 2100 رو پشتيباني ميكرد
شايدم اشتباه كرده باشم ولي تفاوت قيمتشون 60 تومن بود كه ترجيه دادم z170 بگيرم
6600 رو هم چون چند ماه ديگه ميخوام باهاش كارهاي سنگين نرم افزاراي مهندسي بكنم خريدم و همچنين گرافيك آنبرد خوبش كه تا وقتي گرافيك مجزا بخرم پاسخ گوي بازي dota 2 و cs go هست اونم روي تنظيمات high

آخرین ویرایش:

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
3D V-nand تکنولوژی جدیدی هست که سامسونگ توی SSD های جدیدش بکار برده و مسلما باعث میشه عملکرد هارد نسبت به مدل های قبلی بالاتر بره چون اطلاعات رو بصورت سه بعدی ذخیره سازی میکنه. میتونید نقد و بررسی دقیق اون مدل رو اینجا مطالعه کنید.

رضا جان این قیمت هایی که توی لیست هست بعضی هاش خیلی بالاتر از قیمت بازار هستن، مثلا اون مدل رم از نوع Trident Z که بهتره قیمتش 430 هزار تومن هست نه 565 هزار تومن. مادربورد 560 هزار تومنه و اون مدل کارت گرافیک هم اگه بگردی با قیمت 1800 می تونی پیدا کنی الان. اینا رو روی هم جمع کنی 600 هزار تومن میاد پایین قیمت قطعاتت. در ضمن اون کیسی که معرفی کردم مدل خوب و ارزان قیمتیه، ولی تا اونجا که میدونم ف.یلتر گرد و غبار نداره پس بهتره این پول اضافی رو صرف خرید یه CPU Cooler خوب و یه کیس بهتر بکنی چون بقیه قطعات عالی هستن.
متاسفانه قیمت های قطعات رو از یه سایت دیدم برای همین قیمتاش یکم بالا بودن
از شکل و شمایل اون کیس خیلی خوشم اومد ولی میدونم بازم کیس بهتر هست ولی حالا یه کیس خوب تا رنج قیمت 500 چی هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر