مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
من این 16 گیگ رمی که بستم تو یه نرم افزار گرافیکی کم میاره! 2 تا رم 2 گیگی هم دارم میشه ببندم رو سیستم که بشه 20 گیگ؟ (فقط حافظه بیشتر برام مهمه اینکه سرعت رم کم بشه یا خوب کار نکنه مهم نیست واسم)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان خسته نباشی
من مادربورد ASUS Z170-P D3 LGA1151 انتخاب کردم با 16 گیگ رم HyperX FURY 2 x 8gb 1866Mhz DDR3
cpu i5 6600
vga asus strix 970 gtx oc
Corsair VS650 Power Supply
ایا همخوانی دارد!?
این مادر بورد و رم را خیلی خوش قیمت گیر اوردم!
بعد سوالی در مرود اپدیت بایوس مادربورد داشتم ، حتما زمان اسمبل نیاز به اپدیت دارند یا خیر؟
راستی رم را باید سری L استفاده کرد ؟
چون من مطلب خوندم سری معمولی به مرور زمان باعث دمیج به CPU اسکای لیک خواهد شد!

رم DDR3 برای اسکای لیک در مجموع مناسب نیست و برای کارکرد مناسب باید ولتاژ پایین باشه. اما مادربرد شما بدون مشکل با رمی که انتخاب کردید کار خواهد کرد چون رسما از DDR3 هم پشتیبانی می کنه.
آپدیت بایوس لزومی نداره، مگر اینکه قابلیتی خاص مدنظر باشه که باید حتما اضافه بشه.

آسیب رساندن به پردازنده با DDR3 هم زیاد گفته شده، برای همین هم بیشتر DDR4 توصیه میشه.

من این 16 گیگ رمی که بستم تو یه نرم افزار گرافیکی کم میاره! 2 تا رم 2 گیگی هم دارم میشه ببندم رو سیستم که بشه 20 گیگ؟ (فقط حافظه بیشتر برام مهمه اینکه سرعت رم کم بشه یا خوب کار نکنه مهم نیست واسم)

کدوم 16 گیگ؟
کدوم 2 گیگ؟

شما هیچ مشخصاتی ندادی الان نمیشه تشخیص داد چی به چیه.

بعدم سیستمی که با 16 گیگ رم مشکل داره با 4 گیگ اضافه هم فکر نکنم کارش راه بیوفته.

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
سلام
هارد فعلی سیستم تقریبا پر شده و نیاز به افزایش حجم دارم (هار فعلی HDD Western Digital 1TR 64MB) خیلی از سرعتش راضی نیستم!
هارد 2ترا با یه ssd 128gig خوب معرفی میکنید؟ قیمت مجموع بیشتر از 500 نشه لطفا
نیازی به تغییر پاور که نیست؟ (Power Green 530W)

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام
هارد فعلی سیستم تقریبا پر شده و نیاز به افزایش حجم دارم (هار فعلی HDD Western Digital 1TR 64MB) خیلی از سرعتش راضی نیست!
هارد 2ترا با یه ssd 128gig خوب معرفی میکنید؟ قیمت مجموع بیشتر از 500 نشه لطفا
نیازی به تغییر پاور که نیست؟ (Power Green 530W)

هارد رو Seagate Barracuda 2 TB انتخاب کنید.
SSD هم Samsung 850 Evo 120 بردارید.

نیازی هم به ارتقا پاور نیست.

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
دوستان این سیستمو تایید میکنید؟ همه قطعاتش گیر میاد دیگه؟ حدود قیمت بدون جفت مانیتورا چند؟ یه کیس خوشگل میخوام چی بردارم پیدا بشه؟ :D

Intel Core i7-6700K, Gigabyte GeForce GTX 970, Corsair 300R - My Custom Build - ramb1z***39;s Saved Part List - PCPartPicker
اگه اشتباه نکنم بدون مانیتور ها قیمتی در حدود 4800 داره
قطعاتش گیر میان فقط شاید نیاز به تغییراتی داشته باشه بیلدت
کیس هم که فراوانه دیگه سلیقت هست
بودجه ت رو بگو شاید تونستیم بیلد بهتری برات پیشنهاد کنیم
البته اگه میخواین تا 5 تومن خرج کنید نظر من اینه که گرافیک های gta 980 ti با اینکه کمی قیمت بالایی دارند رو برای گیمینگ وردارید و سی پی یو رو به i5 6600 k تغییر بدید
اگه اشتباه نکنم قیمت این پزدازنده ای که انتخاب کردید 1300 هست که یکم برای سیستم گیمینگ این پزدازنده زیادیه

RambiZ

کاربر سایت
Dec 1, 2014
47
اگه اشتباه نکنم بدون مانیتور ها قیمتی در حدود 4800 داره
قطعاتش گیر میان فقط شاید نیاز به تغییراتی داشته باشه بیلدت
کیس هم که فراوانه دیگه سلیقت هست
بودجه ت رو بگو شاید تونستیم بیلد بهتری برات پیشنهاد کنیم
البته اگه میخواین تا 5 تومن خرج کنید نظر من اینه که گرافیک های gta 980 ti با اینکه کمی قیمت بالایی دارند رو برای گیمینگ وردارید و سی پی یو رو به i5 6600 k تغییر بدید
اگه اشتباه نکنم قیمت این پزدازنده ای که انتخاب کردید 1300 هست که یکم برای سیستم گیمینگ این پزدازنده زیادیه

بودجه کل یه چیزی حدود 7 تومن، قیمت مانیتور هارو دارم (جفت 1700) واسه همین نپرسیدم، یه میز بزرگم میخوام بگیرم کنارش برای همین بیشتر از 5 تومن نمیتونم خرج کنم واسه خود سیستم
980 ti فکر میکنم بالای 3 تومن باشه، حتی اگه 6600k هم بگیرم گمون نمی کنم بودجه بکشه :D درکل خیلی ممنون اقا مرسی 3>

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
دوستان این سیستمو تایید میکنید؟ همه قطعاتش گیر میاد دیگه؟ حدود قیمت بدون جفت مانیتورا چند؟ یه کیس خوشگل میخوام چی بردارم پیدا بشه؟ :D

Intel Core i7-6700K, Gigabyte GeForce GTX 970, Corsair 300R - My Custom Build - ramb1z***39;s Saved Part List - PCPartPicker

دوست عزیز کاربری این سیستم چیه؟ اگه برای گیم هست که i5 6600K یا حتی مدل های پایین ترش از نظر عملکرد مشابه هم هستن و می تونید با انتخاب از اون مدل ها بقیه قطعات رو بهتر انتخاب کنید.
پاور و کیس توی ایران بعیده که پیدا بشه و بعد این کیس انتخابیتون خیلی قیمتش بالاست، از نظر زیبایی و با قیمت مناسب بنظرم سری Carbide 02 و 03 رو می تونید مد نظر داشته باشید که توی ایران هم موجود هست.
اگر مادربرد از سری Z می گیرید بهتره باس رمتون بالای 2666 باشه چون توی بعضی از بازیها تاثیر مناسبی رو عملکرد سیستم میذاره.
با این تغییرات می تونید کارت رو 980 یا 390X و یا حتی 980 TI بردارید چون کارت گرافیک هست که بیشترین تاثیر رو توی اجرای بازیها داره.

RambiZ

کاربر سایت
Dec 1, 2014
47
دوست عزیز کاربری این سیستم چیه؟ اگه برای گیم هست که i5 6600K یا حتی مدل های پایین ترش از نظر عملکرد مشابه هم هستن و می تونید با انتخاب از اون مدل ها بقیه قطعات رو بهتر انتخاب کنید.
پاور و کیس توی ایران بعیده که پیدا بشه و بعد این کیس انتخابیتون خیلی قیمتش بالاست، از نظر زیبایی و با قیمت مناسب بنظرم سری Carbide 02 و 03 رو می تونید مد نظر داشته باشید که توی ایران هم موجود هست.
اگر مادربرد از سری Z می گیرید بهتره باس رمتون بالای 2666 باشه چون توی بعضی از بازیها تاثیر مناسبی رو عملکرد سیستم میذاره.
با این تغییرات می تونید کارت رو 980 یا 390X و یا حتی 980 TI بردارید چون کارت گرافیک هست که بیشترین تاثیر رو توی اجرای بازیها داره.

چطوره؟ 980 ti قیمت بالایی داره ):
Intel Core i5-6600K, Gigabyte GeForce GTX 980, NZXT H440 (Black/Red) - My Custom Build - ramb1z***39;s Saved Part List - PCPartPicker
فقط یک سوال در مورد کیسی که معرفی کردید، حداکثر اندازه تایین شده برای کولر cpu 157 میلی متره ولی فن hyper 212 evo 159 میلی متر لازم داره، بازم جا میشه یا نه؟
بعد یه psu مشابه همین کیفیت که داخل باشه معرفی میکنید؟ مرسی.

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
چطوره؟ 980 ti قیمت بالایی داره ):
Intel Core i5-6600K, Gigabyte GeForce GTX 980, NZXT H440 (Black/Red) - My Custom Build - ramb1z***39;s Saved Part List - PCPartPicker
فقط یک سوال در مورد کیسی که معرفی کردید، حداکثر اندازه تایین شده برای کولر cpu 157 میلی متره ولی فن hyper 212 evo 159 میلی متر لازم داره، بازم جا میشه یا نه؟
بعد یه psu مشابه همین کیفیت که داخل باشه معرفی میکنید؟ مرسی.

این الان خیلی بهتره، کیس اون مدلی که گفتم بهتره براش واتر کولر 120 نصب بشه. ولی اگه میخواید فن نصب کنید مدل های مشابهی هست که اون کولر توش جا بشه مثل Carbide Series 400R یا CM Storm Scout 2 ولی اگه میخواید یه چیز زیبا و شیک باشه من مدل Master Case Pro 5 کولر مستر رو پیشنهاد میدم.
پاور هم بنظرم بهترین 650 هایی که تو ایران پیدا میشه این دو مدل هست: EVGA SuperNOVA 650 G1 80+ GOLD و Cooler Master V650S 80Plus Gold که باز بین این دو مدل من پیشنهادم EVGA هست.

RambiZ

کاربر سایت
Dec 1, 2014
47
این الان خیلی بهتره، کیس اون مدلی که گفتم بهتره براش واتر کولر 120 نصب بشه. ولی اگه میخواید فن نصب کنید مدل های مشابهی هست که اون کولر توش جا بشه مثل Carbide Series 400R یا CM Storm Scout 2 ولی اگه میخواید یه چیز زیبا و شیک باشه من مدل Master Case Pro 5 کولر مستر رو پیشنهاد میدم.
پاور هم بنظرم بهترین 650 هایی که تو ایران پیدا میشه این دو مدل هست: EVGA SuperNOVA 650 G1 80+ GOLD و Cooler Master V650S 80Plus Gold که باز بین این دو مدل من پیشنهادم EVGA هست.

cpu کولر خوبی برداشتم؟ واسه پاور چجوریه سایت های ایرانی ورژن g2 وات 1600 تا 550 رو دارن ولی برای 650 وات هیچ جایی g2 نداره همه g1 هست؟

al.zare2000

کاربر سایت
Sep 28, 2014
81
نام
Ali Zare
سلام
من می‌خوام یه کیس جمع کنم برای کار های روزانه و اجرای ide و نرم اقزار هایی مثل فوتوشاپ و... و کمی هم گیم.
بودجم حدودا ۲ میلیون هستش.
اگه میشه کمک کنید و قطعات معرفی کنید و اینکه از سخت افزار زیاد چیزی سر در نمیارم :d
ممنون از وقتی که میزارین

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
cpu کولر خوبی برداشتم؟ واسه پاور چجوریه سایت های ایرانی ورژن g2 وات 1600 تا 550 رو دارن ولی برای 650 وات هیچ جایی g2 نداره همه g1 هست؟

این واتر کولری که جایگزین کردی گزینه خیلی خوبیه، ولی اگه میخوای یکم توی قیمت صرفه جویی کنی میتونی واتر کولرهای Green یا Deep Cool رو هم مد نظر داشته باشی. در مورد پاور هم بخاطر اینه که شرکت وارد کننده اون محصول رو آورده و احتمالا یادش رفته که این محصول مدل های دیگه ای هم داره :d حالا در هر صورت اگه EVGA گیر نیاوردی بنظرم Green 750 رو هم مد نظر داشته باش چون هم قیمتش به اون نزدیکه و هم واقعا پاور خوبیه و گارانتی درست و حسابی داره تو ایران و هم انتخاب آینده نگرانه تری هست. مادربورد هم میتونید با Z170 Pro Gaming عوض کنی اگه بخوای چون قیمتشون یکیه تقریبا. بقیه قطعات تقریبا عالی هستن.

سلام
من می‌خوام یه کیس جمع کنم برای کار های روزانه و اجرای ide و نرم اقزار هایی مثل فوتوشاپ و... و کمی هم گیم.
بودجم حدودا ۲ میلیون هستش.
اگه میشه کمک کنید و قطعات معرفی کنید و اینکه از سخت افزار زیاد چیزی سر در نمیارم :d
ممنون از وقتی که میزارین
5f2r_untitled.jpg

رم رو با فرکانس 2133 بردارید.

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
با سلام خدمت اقا فرشید و سایر دوستان!
میخواستم ببینم قیمت کیس کامل asus G20
چقدره؟
آیا 4میلیون یا 4.5 میلیون میارزه؟
اینم لینک مشخصاتش
لینک
asus ROG G20
با کارت گرافیک GTX780
و CPU COREi7 4790
من چون از قیمت ها اطلاعی ندارم، نمیدونم که ارزش این سیستم چقدره!
خواهشا یه کمکی بکنید!
با تشکر

reza444

کاربر سایت
Jun 7, 2014
111
نام
Gebhard
با سلام خدمت اقا فرشید و سایر دوستان!
میخواستم ببینم قیمت کیس کامل asus G20
چقدره؟
آیا 4میلیون یا 4.5 میلیون میارزه؟
اینم لینک مشخصاتش
لینک
asus ROG G20
با کارت گرافیک GTX780
و CPU COREi7 4790
من چون از قیمت ها اطلاعی ندارم، نمیدونم که ارزش این سیستم چقدره!
خواهشا یه کمکی بکنید!
با تشکر
من دیدم این کنسول پی سی رو یجا زده بود 5200 البته نیخه های متفاوتی دارن که بالاترینش شاید 8 تومن باشه
اگه قصد خرید دارید پیشنهاد میکنم که قبل از اون نقد و بررسیشون رو بخونید تا از قدرتش مطلع شید
البته تا 4.5 میتونید کیس گیمینگ خوبی ببندید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر