مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
ممنون از نظرتون
نقد های هدست کریتیو رو خوندم و به نسبت قیمتش خیلی خوبه. ولی من به صورت خیلی آماتور بازی می کنم و قصدم از خرید هدست فقط بازی نیست. هدستی می خوام که علاوه بر هماهنگی با ps4 و پشتیبانی از صدای فراگیر، در فیلم و موزیک هم کم نیاره.
هدست sennheiser rs175 مورد توجهم قرار گرفته. با اینکه دارای ورودی اپتیکال هست آیا بدون مشکل به ps4 وصل میشه یا نه؟
هر هدفونی که ورودی اپتیکال داشته باشه راحت به همه دستگاه ها وصل میشه. این هدفون هم خیلی هدفون خوبی هست و به راحتی میتونید روی ps4 ازش استفاده کنید.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
مدلهایی مثل ADATA HD710 موجودن که حدود 240 تومن هستن و در بین مدلهای موجود از نظر سرعت کمی بهتر عمل می کننن و ضد شوک(ضربه) هم هستن.
مدل های
Western Digital My Passport Ultra Metal Edition - 1TB
Silicon Power Stream S03 External Hard Drive - 1TB
Silicon Power Armor A80 External Hard Drive - 1TB

نسبت به Adata کیفیت بهتری دارن؟؟؟؟؟به علاوه اصلا برم هارد داخلی بگیرم بهتر نیست؟؟؟؟

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
آقا من این 16 گیگ رو گرفتم فقط تو قسمت مشخصات سیستمم اینجوری زده
16.0GB Single-Channel DDR3 @ 799MHz (10-11-10-30)

چرا زده 799MHz ؟ مگه 2 تا رم 8 گیگ نباید بشه 2400MHz
؟

مدلش روی بسته اش اینجوری زده
HYPER X DDR3 8GB CL 10 - 1866

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,767
نام
فرشید
مدل های
Western Digital My Passport Ultra Metal Edition - 1TB
Silicon Power Stream S03 External Hard Drive - 1TB
Silicon Power Armor A80 External Hard Drive - 1TB

نسبت به Adata کیفیت بهتری دارن؟؟؟؟؟به علاوه اصلا برم هارد داخلی بگیرم بهتر نیست؟؟؟؟

توضیحی که دادم رو به هیچ انگاشتین؟!
دوست عزیز تفاوت کیفین ندارن ، همونطور که گفتم مدل پیشنهادی من سریعتر هست و همشون هم هاردهای 2.5 اینچی لپ تاپی داخلشون هست که از هارد اینترنال پی سی خیلی کندتر هستن

آقا من این 16 گیگ رو گرفتم فقط تو قسمت مشخصات سیستمم اینجوری زده
16.0GB Single-Channel DDR3 @ 799MHz (10-11-10-30)

چرا زده 799MHz ؟ مگه 2 تا رم 8 گیگ نباید بشه 2400MHz
؟

مدلش روی بسته اش اینجوری زده
HYPER X DDR3 8GB CL 10 - 1866

اونی که روش نوشته معنیش اینه که فرکانسش 1866 هست، کی گفته باید 2400 مگاهرتز کار کنه؟!
الان هم داره 1600 کار می کنه، برای تنظیمش بایددر صورت امکان از بایوس مادربرد اقدام کنید.

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام
دوستان خرید یه سیستم گیمینگ حرفه ای این موقع از سال عاقلانست؟ چون با چند نفر که مشورت کردم بهم گفتن که وایسم تا بعد از عید خرید کنم چون قیمت ها بعد از عید خیلی پایین تر میاد. از طرفی هم یه سری دیگه گفتن که موقع عید دلار میکشه بالا (به خاطر سفر های خارجی و اینا) و اگه الان نگیرم باید تا اردیبهشت صبر کنم وایسم تا قیمت دلار دوباره نرمال شه. از روی تجربه از عید سال های پیش به نظرتون چی کار کنم؟

animo

کاربر سایت
Feb 15, 2016
1
سلام دوستان
میخواستم اگه ممکنه دو تا سیستم برام معرفی کنین با بودجه 4 تومن
فقط کیس البته
من بیشتر بازیهای انلاین میکنم

درضمن میشه دو تا مدم به یک مادربرد وصل کرد که اگه اولی قطع شد خودش خودبخود بره روی دومی؟
اگه میشه ممکنه بهم بگین

خیلی خیلی از دوستان ممنونم

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام به همه دوستان خوب بخش سخت افزار
یه کارت 6870 XFX 1G دارم میخوام با یه Asus 760 تعویض کنم فکر می کنم مدل معمولیش باشه
به طرف میخوام 300 روی کارتم بدم به نظرتون مناسبه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,767
نام
فرشید
سلام
دوستان خرید یه سیستم گیمینگ حرفه ای این موقع از سال عاقلانست؟ چون با چند نفر که مشورت کردم بهم گفتن که وایسم تا بعد از عید خرید کنم چون قیمت ها بعد از عید خیلی پایین تر میاد. از طرفی هم یه سری دیگه گفتن که موقع عید دلار میکشه بالا (به خاطر سفر های خارجی و اینا) و اگه الان نگیرم باید تا اردیبهشت صبر کنم وایسم تا قیمت دلار دوباره نرمال شه. از روی تجربه از عید سال های پیش به نظرتون چی کار کنم؟

اگر قبل از اواسط اسفند خرید کنی عاقلانست، وگرنه تا اردیبهشت یا خرداد هم نمیشه قطعات درجه یک رو با قیمت مناسب توی بازار پیدا کرد، چون تا جنس جدید بیاد و عرضه بشه طول می کشه، همیشه شب عید گرون میشه.
در مورد کاهش نرخ ارز هم تمام انتظارات بیهوده و غیر واقعی هست، این رو باید از کارشناسان اقتصادی استعلام کرد که اونا هم فعلا هیچ نشونه ای برای وقوع این امر نمی بینن و حتی ممکنه با تک نرخی شدن ارز قیمت بالاتر هم بره.

سلام دوستان
میخواستم اگه ممکنه دو تا سیستم برام معرفی کنین با بودجه 4 تومن
فقط کیس البته
من بیشتر بازیهای انلاین میکنم

درضمن میشه دو تا مدم به یک مادربرد وصل کرد که اگه اولی قطع شد خودش خودبخود بره روی دومی؟
اگه میشه ممکنه بهم بگین

خیلی خیلی از دوستان ممنونم

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 6600CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400RAM
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC 4GB DDR5VGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 850 EVO 120GBSSD
ASUS 24X SATAODD
CORSAIR VS650Power
GREEN X3 V2Case

حدود 4250 میشه. دو تا از این رو در نظر بگیرید!

برای مودم هم نمیشه دو تا مودم ADSL رو همزمان وصل کرد، اما تجهیزات حرفه ای به نام لود بالانسر وجود داره که با کمک اون میشه دو تا مودم رو بهش وصل کرد و تمام کارها رو به اون سپرد، مثلا موقع دانلود می تونه مجموع سرعت مودم هاتون رو یا هم جمع کنه! اما برای بازی آنلاین در آن واحد فقط از یک مسیر میشه اقدام کرد.

سلام به همه دوستان خوب بخش سخت افزار
یه کارت 6870 XFX 1G دارم میخوام با یه Asus 760 تعویض کنم فکر می کنم مدل معمولیش باشه
به طرف میخوام 300 روی کارتم بدم به نظرتون مناسبه؟

بله، قیمتش همین حدوده، به نظرم غیر معقول نیست.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اگر قبل از اواسط اسفند خرید کنی عاقلانست، وگرنه تا اردیبهشت یا خرداد هم نمیشه قطعات درجه یک رو با قیمت مناسب توی بازار پیدا کرد، چون تا جنس جدید بیاد و عرضه بشه طول می کشه، همیشه شب عید گرون میشه.
در مورد کاهش نرخ ارز هم تمام انتظارات بیهوده و غیر واقعی هست، این رو باید از کارشناسان اقتصادی استعلام کرد که اونا هم فعلا هیچ نشونه ای برای وقوع این امر نمی بینن و حتی ممکنه با تک نرخی شدن ارز قیمت بالاتر هم بره.

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i5 6600CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400RAM
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC 4GB DDR5VGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 850 EVO 120GBSSD
ASUS 24X SATAODD
CORSAIR VS650Power
GREEN X3 V2Case

حدود 4250 میشه. دو تا از این رو در نظر بگیرید!

برای مودم هم نمیشه دو تا مودم ADSL رو همزمان وصل کرد، اما تجهیزات حرفه ای به نام لود بالانسر وجود داره که با کمک اون میشه دو تا مودم رو بهش وصل کرد و تمام کارها رو به اون سپرد، مثلا موقع دانلود می تونه مجموع سرعت مودم هاتون رو یا هم جمع کنه! اما برای بازی آنلاین در آن واحد فقط از یک مسیر میشه اقدام کرد.

بله، قیمتش همین حدوده، به نظرم غیر معقول نیست.
ببخشید فرشید جان مدلش دقیقا msi gtx 760 oc هست
اینم اوکی هست؟ اصلا کارتش ارزش خریدن داره یا از دور خارج حساب میشه و پول دادن پاش زیاد به صرفه نیست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,767
نام
فرشید
ببخشید فرشید جان مدلش دقیقا msi gtx 760 oc هست
اینم اوکی هست؟ اصلا کارتش ارزش خریدن داره یا از دور خارج حساب میشه و پول دادن پاش زیاد به صرفه نیست؟

خب این که بهترم هست.
ام خب به قول شما تا حدی راندمانش دیگه در بازیهای جدید چشمگیر نیست و از نظر بارزار رده خارج محسوب میشه، اما بازم قیمت خودش رو داره. در واقع از GTX 950 قویتره اما با GTX 960خیلی فاصله داره، عیبش هم عدم پشتیبانی از برخی گزینه های DX12 هست.

اگر پولتون به GTX 960 میرسه اون رو بخرید، اگر نمیرسه که همین کارت فعلا تا مدتی جوابگو خواهد بود.

دوستان برای این سی پی یو i3 4130 چه کولری رو پیشنهاد میدید ؟ تازگیا صدای خیلی زیاد میده موقع بازی کردن

حرارت این پردازنده زیاد نیست، هم می تونید فن استوک اینتل رو براش بخرید و هم یه فن ارزون اما کم صداتر مثل DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX 200T هم انتخاب خوبیه.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
یه سوال داشتم برای ارتقای سیستم
به نظر شما سیستمی که توی امضام هست با سیستمی که در زیر نام میبرم چقدر میتونه تفاوت توی عملکرد داشته باشه؟
cpu:core i5 6600
motherboard : gigabyte z170x gaming3
ram : ddr4 bus 3000 8GB
این سوال پرسیدم چون تقریبا قیمت دست دوم سیستم امضا من با این سیستمی که نام بردم حالا یکم بالا یا پایین تر توی یک رنج میباشند

Peyman_a71

کاربر سایت
Jul 7, 2014
179
سلام دوستان.خسته نباشيد.با اجازتون تصميم دارم كيسم رو ارتقا بدم ولى متاسفانه نمى دونم ديگر قطعاتم گرافيك جديد رو ساپورت ميكنن يا نه.ليست قطعاتم رو مى نويسم اگه ميشه كمك كنيد. ممنون
Mother board gigabyte model : ep45t-ud3r

Ram : 4Gb

Graphic:Nvidia 9800Gt ino3d

Cpu: Intel core2quad model:Q9400 2.66Gh,2.67Ghz
به نظر خودم ٤گيگ رم و يه گرافيك خوب كافى باشه براى ٢ سال بازيها رو اجرا كنم.ممنون ميشم راهنماييم كنيد چون هيچ شناختى راجع به پردازندم و برد اصليم ندارم و فقط در صورتى كه بتونن ساپورت كنن ميتونم ارتقا بدم چون نه ميخوام نه مقرون به صرفه است كه بخوام كامل عوض كنم.
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,767
نام
فرشید
سلام
یه سوال داشتم برای ارتقای سیستم
به نظر شما سیستمی که توی امضام هست با سیستمی که در زیر نام میبرم چقدر میتونه تفاوت توی عملکرد داشته باشه؟
cpu:core i5 6600
motherboard : gigabyte z170x gaming3
ram : ddr4 bus 3000 8GB
این سوال پرسیدم چون تقریبا قیمت دست دوم سیستم امضا من با این سیستمی که نام بردم حالا یکم بالا یا پایین تر توی یک رنج میباشند

سیستمی که توی امضاتون هست مشخصا سریعتر و قدرتمندتر هست برای بازیها، تفاوت عملکردش بستگی به بازی و رزولوشن داره.

سلام دوستان.خسته نباشيد.با اجازتون تصميم دارم كيسم رو ارتقا بدم ولى متاسفانه نمى دونم ديگر قطعاتم گرافيك جديد رو ساپورت ميكنن يا نه.ليست قطعاتم رو مى نويسم اگه ميشه كمك كنيد. ممنون
Mother board gigabyte model : ep45t-ud3r

Ram : 4Gb

Graphic:Nvidia 9800Gt ino3d

Cpu: Intel core2quad model:Q9400 2.66Gh,2.67Ghz
به نظر خودم ٤گيگ رم و يه گرافيك خوب كافى باشه براى ٢ سال بازيها رو اجرا كنم.ممنون ميشم راهنماييم كنيد چون هيچ شناختى راجع به پردازندم و برد اصليم ندارم و فقط در صورتى كه بتونن ساپورت كنن ميتونم ارتقا بدم چون نه ميخوام نه مقرون به صرفه است كه بخوام كامل عوض كنم.
ممنون

با شما هم نظر نیستم، کل قطعات سیستم فعلیتون برای ارتقا غیر قابل استفاده هستن و باید یه کیس با قطعات کامل جدید بخرید،
ارتقا هم امکانپذیر هست، یعنی اینکه می تونید فقط یه کارت گرافیک و پاور متناسب بگیرید اما مطمئن باشید اون قطعات نصف کارایی ممکن رو هم فرآهم نخواهند کرد.

Peyman_a71

کاربر سایت
Jul 7, 2014
179
سیستمی که توی امضاتون هست مشخصا سریعتر و قدرتمندتر هست برای بازیها، تفاوت عملکردش بستگی به بازی و رزولوشن داره.

با شما هم نظر نیستم، کل قطعات سیستم فعلیتون برای ارتقا غیر قابل استفاده هستن و باید یه کیس با قطعات کامل جدید بخرید،
ارتقا هم امکانپذیر هست، یعنی اینکه می تونید فقط یه کارت گرافیک و پاور متناسب بگیرید اما مطمئن باشید اون قطعات نصف کارایی ممکن رو هم فرآهم نخواهند کرد.

ممنونم از پاسختون.واقعيتش دوست عزيز من پى سى گيمر نيستم و صرفا ميخوام به اندازه عمر نسل هشت كه تقريبا ٢سال ديگه يا بيشتر هست بتونم بازيهاى مثل كوانتوم بريك رو كنار پلى استيشن بازى كنم اونم نه در حالت الترا و در حد نرمال،اينجورى بگم شايد كلا بشه سالى ٢ تا بازى كه محبور شم بشينم پاى پى سى برا بازى.من چند ساله كه به خاطر كارم راحت با 3d max رندر هاى حتى طولانى ميگيرم و بيشتر اين قسمت برام مهمه و دلم ميخواد الان يكم خرج گرافيك كنم كه دو سال ديگه هم بتونم از گرافيك براى يه سيستم ديگه استفاده كنم و مشكلى ندارم تا ١.٥/٢ ميليون فقط گرافيك بخرم و يه رم ١٦ هم بهش اضافه كنم ولى اين كه بخوام كل سيستم رو عوض كنم يكم برام هم زمان بره و هم غير واجب و هم هزينه بره.يه عادت بدى كه دارم اينه كه يكم ايدال گرام.يعنى الان ترجيه ميدم يه گرافيك خوب بخرم فقط با بودجم به جاى اينكه كلش رو صرف جمع كردن يه سرى قطعات متوسط رو به ضعيف كنم.حالا با مشخصات من كدوم قطعه بيشتر تو ذوق ميزنه؟؟فك نميكنم پردازنده خيلى ضعيف باشه چون واقعا به عنوان يه كاربر حرفه اى پى سى تا حالا لنگم نذاشته.البته رندر هاى ما مربوط به معمارى و انتريور ديزاين هست كه واقعا سبك تر از انيميشن هستن.به هر حال مرسى بابت راهنمايي.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر