مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام میخوام مادربورد سی پی یو رم عوض کنم
Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor مد نظرم هست حالا یه مادربورد(حداکثر900 هزار تومن )از asus که داری اسلت پی سی ای باشه و رم هم ازبرند جی اسکیل با فرکانس بالا 16 گیگ باشه میخوام چه مدلی پیشنهاد میشه؟

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor مد نظرم هست حالا یه مادربورد(حداکثر900 هزار تومن )از asus که داری اسلت پی سی ای باشه و رم هم ازبرند جی اسکیل با فرکانس بالا 16 گیگ باشه میخوام چه مدلی پیشنهاد میشه؟

مادربورد رو میتونید Z170 Pro gaming بردارید که 620 هزار تومن هست الان و کاملا جوابگوی سیستمتون هست، البته سری گیمینگ که یه مقدار گرونتره یه سری امکانات اضافه داره که در نهایت تاثیر خاصی در قدرت اجرایی کامپیوتر ندارن. با این حال میتونید در صورت تمایل مدل های Maximus Ranger و Maximus Hero رو هم در نظر داشته باشید.

رم هم بنظر من از سری جدید G.skill که همون Trident Z هست با فرکانس 3000 یا 3200 انتخاب کنید.

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
دوستان من راجب cpu های amd زیاد اطلاعات ندارم
میخواستم ببینم این cpu برای بازی های امروزی خوبه؟
مثلا میشه باهاش ویچز 3 رو بدون مشکل اجرا کرد؟
AMD FX-Series FX-6300 (3.50 GHz)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

بدون اینکه بگید بقیه ی قطعات سیستم چی هستن نمیشه توصیه ای کرد
اما با 900 تومن میشه ASUS VIII HERO رو برداشت و برای رم هم از سری GSKILL RipJaws V توصیه میشه با فرکانس 2400 یا 2666

هیچ مادربردی در این رده اسلات PCI نداره، کلا این اسلات منقرض شده

دوستان من راجب cpu های amd زیاد اطلاعات ندارم
میخواستم ببینم این cpu برای بازی های امروزی خوبه؟
مثلا میشه باهاش ویچز 3 رو بدون مشکل اجرا کرد؟
AMD FX-Series FX-6300 (3.50 GHz)

اصلا
کلا قید پردازنده های AMD رو باید برای هر بازی و هر نوع بودجه ای بزنید، اکیدا توصیه میشه!

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
بدون اینکه بگید بقیه ی قطعات سیستم چی هستن نمیشه توصیه ای کرد
اما با 900 تومن میشه ASUS VIII HERO رو برداشت و برای رم هم از سری GSKILL RipJaws V توصیه میشه با فرکانس 2400 یا 2666

هیچ مادربردی در این رده اسلات PCI نداره، کلا این اسلات منقرض شده

اصلا
کلا قید پردازنده های AMD رو باید برای هر بازی و هر نوع بودجه ای بزنید، اکیدا توصیه میشه!

واقعا انقدر وضع cpu های amd خرابه؟
گرافیکاش چظور؟
R7 360 2 gb چطوره؟ یعنی به نظرت میتونه بازی هایی مثل بازی های امروز رو اجرا کنه؟
مثلا میتونه ویچر 3 رو روی high اجرا کنه؟

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
آخرین ویرایش:

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
واقعا انقدر وضع cpu های amd خرابه؟
گرافیکاش چظور؟
R7 360 2 gb چطوره؟ یعنی به نظرت میتونه بازی هایی مثل بازی های امروز رو اجرا کنه؟
مثلا میتونه ویچر 3 رو روی high اجرا کنه؟

برای amd زیر gcn 1.1 پول دور ریختنه! کلاً تو آپدیت درایورهای amd معلومه که شکسته داره gcn 1.0 رو پشتیبانی میکنه. r7 360 جزو gcn 1.1 هست. ولی اگه دنبال mantle هستی که 1.دیگه ادامه نداره برای آینده 2.باید حداقل 3 گیگ vram داشته باشی.

باید بگم cpu های amd نسبت به قیمت و کارایی شون انتخاب بدی نیستن. مخصوصاً بازی های جدید که کلاً مالتی ثرت شدن و از نظر cpu و قدرت تک هسته مشکلی پیدا نمیکنی... اور کردنش هم آب خوردنه.
... اما یه نکته هست و اونم اینه که از من بپرسی میگم سوکت این cpu که am3+ هست توان آپگرید رو در آینده ازت میگیره و برای سری جدید که zen هست این سوکت رو پشتیبانی فکر نکنم کنه (am4). (احتمال زیاد تولید fx رو قطع کنن و برای آپگرید مجبور شی مین ات رو عوض کنی)
+ اینکه همراه cpu باید کولر هم بخری 100% (حدود 40 تومن کمش خرج کولر cpu) مگر اینکه سری های جدید باشه و با کولر جدید amd اومده باشه (یه چند هفته ای هست اومده) که بعید میدونم پیدا کنی.

آخرین ویرایش:

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
برای amd زیر gcn 1.1 پول دور ریختنه! کلاً تو آپدیت درایورهای amd معلومه که شکسته داره gcn 1.0 رو پشتیبانی میکنه. r7 360 جزو gcn 1.1 هست. ولی اگه دنبال mantle هستی که 1.دیگه ادامه نداره برای آینده 2.باید حداقل 3 گیگ vram داشته باشی.

باید بگم cpu های amd نسبت به قیمت و کارایی شون انتخاب بدی نیستن. مخصوصاً بازی های جدید که کلاً مالتی ثرت شدن و از نظر cpu و قدرت تک هسته مشکلی پیدا نمیکنی... اور کردنش هم آب خوردنه.
... اما یه نکته هست و اونم اینه که از من بپرسی میگم سوکت این cpu که am3+ هست توان آپگرید رو در آینده ازت میگیره و برای سری جدید که zen هست این سوکت رو پشتیبانی فکر نکنم کنه (am4). (احتمال زیاد تولید fx رو قطع کنن و برای آپگرید مجبور شی مین ات رو عوض کنی)
+ اینکه همراه cpu باید کولر هم بخری 100% (حدود 40 تومن کمش خرج کولر cpu) مگر اینکه سری های جدید باشه و با کولر جدید amd اومده باشه (یه چند هفته ای هست اومده) که بعید میدونم پیدا کنی.

اصلا نظرت چیه برم این لپتاپ رو بخرم dell inspiron i7559-12623blk
تو یوتوب دیدم بازی ویچر 3 که من میخوام بازیش کنم رو خوب اجرا میکنه با این کارت گرافیک
منظورم از خوب یعنی در حد انتظار من
به نظرت تا دوسال میتونم باهاش سر کنم تا بعد که یکم پول درست و حسابی دستم اومد برم یه سیستم خفن بخرم

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
اصلا نظرت چیه برم این لپتاپ رو بخرم dell inspiron i7559-12623blk
تو یوتوب دیدم بازی ویچر 3 که من میخوام بازیش کنم رو خوب اجرا میکنه با این کارت گرافیک
منظورم از خوب یعنی در حد انتظار من
به نظرت تا دوسال میتونم باهاش سر کنم تا بعد که یکم پول درست و حسابی دستم اومد برم یه سیستم خفن بخرم

در مورد لپتاپ نمیتونم نظر بدم چون زیاد آشنا نیستم. (اون نظر بالایی هم یسری چیزایی بود که معمولاً دنبال میکنم)
بنظرم لپ تاپ اصلاً قابل مقایسه با PC نیست برای گیم. ولی اگه از بنچمارکها راضی هستی چرا که نه!
از 960M ندیدم کسی بد بگه... Quad-Core هم که هست از انجین های جدید کم نمیاره cpu.
فقط من برای خودم میخواستم بخرم طرف dell نمیرفتم! :D

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
در مورد لپتاپ نمیتونم نظر بدم چون زیاد آشنا نیستم. (اون نظر بالایی هم یسری چیزایی بود که معمولاً دنبال میکنم)
بنظرم لپ تاپ اصلاً قابل مقایسه با PC نیست برای گیم. ولی اگه از بنچمارکها راضی هستی چرا که نه!
از 960M ندیدم کسی بد بگه... Quad-Core هم که هست از انجین های جدید کم نمیاره cpu.
فقط من برای خودم میخواستم بخرم طرف dell نمیرفتم! :D

اتفاقا منم ترسیده بودم از dell بعد از چند نفر که پرسیدم گفتن با دل مشکلی نداشتن و راضین
بیشتر منظورشون این بود که نسبت به قیمت کاراییش خیلی خوب بوده
شما خودت از dell عیبی تا حالا دیدی؟

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
اتفاقا منم ترسیده بودم از dell بعد از چند نفر که پرسیدم گفتن با دل مشکلی نداشتن و راضین
بیشتر منظورشون این بود که نسبت به قیمت کاراییش خیلی خوب بوده
شما خودت از dell عیبی تا حالا دیدی؟

والا یه زمانی به سگجون بودن معروف بود بعد اون زمانی که من داشتم سیستم رو میبستم یادمه شایعه شد که داره خراب میشه و بعدش جالبه فردا صبحش رفته بودم یجا سخت افزار قیمت کنم دو نفر پشت هم اومدن با دل های تازشون. یکی مانیورش صورتی شده بود یکی یچی دیگه اش خراب در اومده بود... خلاصه اون موقع بود الان رو نمیدونم. ولی بازم میگم اگه خودم باشم طرف dell و lenovo نمیرم. dell که یکم اعتمادم بهش کمه، lenovo هم بی حکمت نیست قیمت کمش! میگن یسری جاها که دیده نمیشه زیاد رو کم کاری کرده. مثلاً اگه هدفون حرفه ای داشته باشید (جک دار باشه، نه usb) باید بگم کیفیت صداش رو کسی تحسین نمیکنه.

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
والا یه زمانی به سگجون بودن معروف بود بعد اون زمانی که من داشتم سیستم رو میبستم یادمه شایعه شد که داره خراب میشه و بعدش جالبه فردا صبحش رفته بودم یجا سخت افزار قیمت کنم دو نفر پشت هم اومدن با دل های تازشون. یکی مانیورش صورتی شده بود یکی یچی دیگه اش خراب در اومده بود... خلاصه اون موقع بود الان رو نمیدونم. ولی بازم میگم اگه خودم باشم طرف dell و lenovo نمیرم. dell که یکم اعتمادم بهش کمه، lenovo هم بی حکمت نیست قیمت کمش! میگن یسری جاها که دیده نمیشه زیاد رو کم کاری کرده. مثلاً اگه هدفون حرفه ای داشته باشید (جک دار باشه، نه usb) باید بگم کیفیت صداش رو کسی تحسین نمیکنه.

آره منم شنیدم کیفیت صداش کمه. خودمم به هدفن عادت دارم.
الانم تو آمریکام اگه خراب شد از گارانتیش استفاده میکنم

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
سلام...
یه هارد 3 ترابایتی می خوام بگیرم برای مصارف عمومی و گیم... می خواستم بدونم مدل های Surveillance از سیگت و Purple از وسترن برای مصارف عمومی و گبم هم مناسب هستند!؟

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سلام...
یه هارد 3 ترابایتی می خوام بگیرم برای مصارف عمومی و گیم... می خواستم بدونم مدل های Surveillance از سیگت و Purple از وسترن برای مصارف عمومی و گبم هم مناسب هستند!؟

خیر، جفتشون برای سیستم های دوربین مداربسته ان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر