مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان یه لپتاپ دیدم همه چیزش خوبه هم قیمت هم قطعاتش
فقط یکم از سی پی یوش میترسم
سی پی یو core i 5 ولی dual core هستش
به نظرتون مشکل ساز نمیشه در آینده
مثلا میتونم الان بازی مثل witcher 3 رو روی ultra اجرا کنم با این سی پی یو؟

خیر، برای بازی ترجیحا بهتره 2 هسته ای های کم مصرف سری U رو نگیرید و حداقل به فکر انتخاب یه مدل 4 هسته ای از Core i5/7 باشید.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام .
قصد خرید یک هارد برای یک سیستم dvr با 4 دوربین دارم . با یک سری تحقیقات فهمیدم که یه سری هارد مخصوص هست برای اینکار که دوام بالاتری دارند .
مثل
Seagate Surveillance ST1000VX001 Internal Hard Drive - 1Tb
یا وسترن دیجیتال سری پارپل (بنفش) .
میخواستم ببینم ، قیمت این هارد تو بازار چنده و آیا اینک خرید درستی هست ؟ و اینک اگر هاردی نیاز به رابط sata3 داشته باشه ولی دستگاه sata2 باشه امکان راه اندازی هارد هست ؟! یعنی نمیدونم دستگاه sata چنده ... وجود ساتا3 اجباری هست یا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

تشکر .

aryastar

کاربر سایت
Oct 27, 2012
13
دوستان سلام. می خوام یه سیستم برای مجازی سازی چند سیستم عامل بصورت همزمان (حد اکثر6) تهیه کنم. خودم قطعات زیر رو انتخاب کردم. کارت گرافیک هم نمی خوام. لطفا راهنمایی بفرمایید مناسبه یا میشه قطعات بهتری با بودجه تا 1300 در نظر گرفت. در ضمن پاور 380 وات گرین از قبل دارم که خروجی برق چهار پین داره و توی مادربردهایی که گشتم فقط همین از سری 1151 ورودی چهارپین داره.
CPU: Intel i5-6500
MB: Asus H110M-C
RAM: HyperX SAVAGE 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR4

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .
قصد خرید یک هارد برای یک سیستم dvr با 4 دوربین دارم . با یک سری تحقیقات فهمیدم که یه سری هارد مخصوص هست برای اینکار که دوام بالاتری دارند .
مثل
میخواستم ببینم ، قیمت این هارد تو بازار چنده و آیا اینک خرید درستی هست ؟ و اینک اگر هاردی نیاز به رابط sata3 داشته باشه ولی دستگاه sata2 باشه امکان راه اندازی هارد هست ؟! یعنی نمیدونم دستگاه sata چنده ... وجود ساتا3 اجباری هست یا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

تشکر .

مدل 1 ترابایتیش حدود 210 تومنه و این مدل دقیقا مناسب کار شما هست. نیازی به رابط SATA 3 نداره و با SATA 2 هم می تونه نهایت راندمانش رو عرضه کنه.

دوستان سلام. می خوام یه سیستم برای مجازی سازی چند سیستم عامل بصورت همزمان (حد اکثر6) تهیه کنم. خودم قطعات زیر رو انتخاب کردم. کارت گرافیک هم نمی خوام. لطفا راهنمایی بفرمایید مناسبه یا میشه قطعات بهتری با بودجه تا 1300 در نظر گرفت. در ضمن پاور 380 وات گرین از قبل دارم که خروجی برق چهار پین داره و توی مادربردهایی که گشتم فقط همین از سری 1151 ورودی چهارپین داره.
CPU: Intel i5-6500
MB: Asus H110M-C
RAM: HyperX SAVAGE 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR4

خب دیگه به جز این قطعات انتخاب بهتری نمیشه داشت اصلا، چه برای مجازی سازی و چه کار دیگه
اگه بودجتون بالاتر بود من توصیه می کردم یه Core i7 بردارید، برای ماشین های مجازی هر چی پردازنده قویتر باشه بهتره و موقع کار با VT سرعت بهتری خواهد داشت.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سلام
بهترین کیس رو میگید؟
فقط گرافیک نمیخوام sli باشه و HDD هم نمیخوام و بجاش 2 تا ssd سامسونگ میخوام بندازم cpu هم فقط i7 و نظرتون درباره این نسل جدید اینتل چیه.
بودجه هم حداکثر 6 تومن ..حالا 1 یا 2 تومن بیشتر هم مشکلی نیست

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
بهترین کیس رو میگید؟
فقط گرافیک نمیخوام sli باشه و HDD هم نمیخوام و بجاش 2 تا ssd سامسونگ میخوام بندازم cpu هم فقط i7 و نظرتون درباره این نسل جدید اینتل چیه.
بودجه هم حداکثر 6 تومن ..حالا 1 یا 2 تومن بیشتر هم مشکلی نیست

بودجه ای که اعلام کردید 1 یا 2 تومن بیشتر...، کار من رو راحت کرد!

مدلنام قطعه
Intel Core i7 6700KCPU
Corsair H80i GTCOOLING
ASUS Z170 MAXIMUS VIII HEROMotherBoard
GSkill Ripjaws4 2*8GB DDR4 3000RAM
Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GBVGA
-HDD
SAMSUNG 850 PRO 256GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN 850B-OC PlatiniumPower
GREEN X8 RAPTORCase
جمع کل‌ (تومان)

حدود 7980 میشه حدودا

سلام آقا فرشید.می خواستم بدونم برای سیستمی با مشخصات امضای من افزایش ram لازم هست یا خیر؟

سلام
خیر، همین 8 گیگ هم برای این ترکیب کفایت می کنه، مشکل رم ندارید.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام .
مثل

تشکر .

البته در تست های انجام شده این هارد ها از لحاظ عمر فرقی با هارد دکستاپ ندارن عمده فرق در فریمور هست که با توجه به نوع استفاده فرق میکنه قیمت این هارد ها هم فرق چندانی با هم ندارن اما در ایران همیشه داستان فرق می کنه. اما در کل طبق اعلام خرابی ها که منتشر می شه هارد ها با سرعت کمتر به مراتب بیشتر عمر می کنن این ارت به شما کمک م کنه هر چند چات در شرایط یا تعداد یکسان نیست اما wd در حال حاضر ریسک خرابی بیشتری از همه پیدا کرده مخصوصا اینکه در مقابل نوسان برق ضعیف تر عمل می کنه و در ایران هم برق زیاد نوسان داره پاور ها هم اکثرا گرین بی کیفیت هستن که ripple جالب نداره برای همین سی گیت بیشتر پیشنهاد می شه هیتاچی هم که عالیه اما هم کمیابه هم صداش خیلی زیاده

blog_q3stats_manufacturer-e1444680042365.jpg

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
سلام

إن شاء الله پس فردا میرم برای خرید و تقریبا به نتیجه رسیدم.

فقط یکی دو تا سردرگمی دارم.

مانیتور:

مدل Rog Swift pg 278Q یا Rog swift pg 27AQ ؟ دومی تو بازار خیلی کم هست و سخت پیدا میشه. تفاوتشون هم این است که مدل دوم پنل IPS داره اما مدت پاسخگویی 4ms اما اولی پنل IPS نداره و مدت پاسخگویی 1ms . نظرتون چیه؟ بگردم مدل دوم رو پیدا کنم و IPS خیلی متفاوته یا نه؟!

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
بودجه ای که اعلام کردید 1 یا 2 تومن بیشتر...، کار من رو راحت کرد!

حدود 7980 میشه حدودا

ممنون.فقط چند تا سوال
شما یک عدد SSD حساب کردین؟
رم ها مارک بهتر چقدر افزایش قیمت دارن؟
و اینکه من خودم کیس green X9 دارم اگه X8 بهتره عوضش کنم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
صلاح می دونید چیرو تغییر بدم؟

با این قطعات تغییر هیچ یک ضروری نیست، اما اگر می خواین راندمان بازیها بالاتر بره اول از همه کارت گرافیک نسبتا ضعیف رو به مدلی مثل GTX 960/970 ارتقا بدید.

ممنون.فقط چند تا سوال
شما یک عدد SSD حساب کردین؟
رم ها مارک بهتر چقدر افزایش قیمت دارن؟
و اینکه من خودم کیس green X9 دارم اگه X8 بهتره عوضش کنم.

بله؛ چرا باید 2 تا باشه؟ دلیلش رو بگید ببینیم لازمه یا نه
در مورد رم هم این مارک بهترین هست!
کیس X9 هم برای این قطعات کاملا مناسبه.

سلام

إن شاء الله پس فردا میرم برای خرید و تقریبا به نتیجه رسیدم.

فقط یکی دو تا سردرگمی دارم.

مانیتور:

مدل Rog Swift pg 278Q یا Rog swift pg 27AQ ؟ دومی تو بازار خیلی کم هست و سخت پیدا میشه. تفاوتشون هم این است که مدل دوم پنل IPS داره اما مدت پاسخگویی 4ms اما اولی پنل IPS نداره و مدت پاسخگویی 1ms . نظرتون چیه؟ بگردم مدل دوم رو پیدا کنم و IPS خیلی متفاوته یا نه؟!

همون اولی توصیه میشه، رزولوشن 4K هنوز برای کارت گرافیک های امروزی سنگین هست و در ضمن با مانیتورهای فعلی فقط به 60 هرتز محدود خواهید شد.

رفقا خواشه میکنم زود جواب بدید...پس فردا میرم برای خرید ها!

دو تا کارت گرافیک 980ti برای این مانیتور زیاد نیست؟ حتما باید 4k بخرم؟

راستی اینکه میگن برای Z170x معماری دوکاناله رم متعارفه یعنی چی؟ چهار کاناله بندازیم اتفاقی میافته؟! مثلا 4 تا 8 گیگ

خیر، زیاد نیست! شما یه بودجه ای گفتی ما هم طبق همون بودجه سیستم رو توصیه کردیم، الان معنی زیاد بودن چیه دقیقا؟! اتفاقا دو تا کارت فعلی برای 2K بهترین راندمان رو برای داشتن فریم حدود 100 و بالاتر دارن. در صورت استفاده از Oculus Rift هم بهترین راندمان ممکن رو خواهید داشت.
در مورد رم هم اگر می خواید رم بیشتر از 16 گیگ داشته باشید می تونید از 4 تا ماجول استفاده کنید، اما این به معنی 4 کاناله شدن رم نیست! همون 2 کانال هست با 4 تا ماجول.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
بله؛ چرا باید 2 تا باشه؟ دلیلش رو بگید ببینیم لازمه یا نه
در مورد رم هم این مارک بهترین هست!
کیس X9 هم برای این قطعات کاملا مناسبه.

آخه میخوام raid0 کنم.
و کابل HDMI ای هست که 120هرتز رو پشتیبانی کنه؟
چون من هم فیلم میبینم هم بازی اونوقت اگه بخوام از hdmi استفاده کنم تو بازی 60هرتز میشه و اگه DVI استفاده کنم فیلم های HD رو کم کیفیت میبینم.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام بین سه رم زیر کدوم رو برای خرید پیشنهاد میدید؟(asus p8z77-v)
قیمتشون چقدره؟

DDR3
G.SKILL TridentX 16GB DDR3 2400MHz CL11

Corsair Vengeance Pro Red 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3

Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 2400MHz CL11 DDR3 ازاین مدل دوتا سفارش بدم

آخرین ویرایش:

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,240
نام
فراز
فرشید جان این گیگا 980 ti مدل اکستریم چه فرقی باg1 داره
و اینکه برای گیم classfied evga بهتره یا گیگا؟ چون evga الان موجود قیمتشم به مراتب بهتره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر