مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
دوستان میخوام یه هارد اینترنال یک ترابایت بگیرم.مادربردم مدل گیگابایته.حال بین این دو تا هارد چه فرقی هست و کدومش بهتره؟؟و خودتون چه هاردی بین 150 تا 250 معرفی میکنید؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود فرشید جان.
چند وقت پیش این مادربورد سری x99 رو پیشنهاد داده بودی. حالا برای بستن سیستم اقدام کردم.
سوال اولم اینجاست بین سه مدل pro و A و Deluxe چه تفاوتی هست؟

سوال بعدیم هم برای سی‌پی‌یوهایی مثل 5820 حتما باید کولر بست؟!
ممنون

اقدام کردم یعنی خریدید، حتما نخریدید هنوز که می پرسید :)

تفاوت مدلهای X99 ایسوس فقط در امکانات جانبی مثل پشتیبانی از کارت وایرلس، پشتیبانی از M.2 و یا امکانات اورکلاک بیشتر هست.
پردازنده های سری سوکت 2011 اصلا داخل جعبشون فن ندارن که بخواید انتخاب دیگه ای داشته باشید، مجبورید فن بخرید! اونم حرفه ای باشه که بهتر

سلام دوستان ببخشید این چهار تا قطعه رو چقدر قیمت بذارم به نظرتون؟
Motherboard:Gigabybte EP43-DS3L
CPU:Intel core2 duo 2.66-2.13
Graphic:Nvidia Geforce GT610_1GB
RAM 2 GB

قیمتگذاری سخته واقعا، کلا 250 می تونید اعلام کنید

اگر حدود 1 تومن سقف بودجه رو افزایش بدید یه سیستم قوی برای بازی میشه بست.

خب آقا فرشید حساب کنید الان 3/5 دارم...حالا مشخصات اون سیستم قوی رو میگین؟؟؟؟؟

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W COOLER MASTER
CASE:Green X3 V2 Gaming

دوستان میخوام یه هارد اینترنال یک ترابایت بگیرم.مادربردم مدل گیگابایته.حال بین این دو تا هارد چه فرقی هست و کدومش بهتره؟؟و خودتون چه هاردی بین 150 تا 250 معرفی میکنید؟؟
فرقشون اینه که اولی برای سرور و ایستگاههای کاری هست، دومی هم برای ذخیره سازی و دور پایین هست که توصیه نمیشه!

سی گیت 7200 و 64 مگ بافر یا WD Blue 1TB را با 180 تومن بخرید، مدل WD Red هم مزیت خاصی برای PC خونگی نداره.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
اقدام کردم یعنی خریدید، حتما نخریدید هنوز که می پرسید :)

تفاوت مدلهای X99 ایسوس فقط در امکانات جانبی مثل پشتیبانی از کارت وایرلس، پشتیبانی از M.2 و یا امکانات اورکلاک بیشتر هست.
پردازنده های سری سوکت 2011 اصلا داخل جعبشون فن ندارن که بخواید انتخاب دیگه ای داشته باشید، مجبورید فن بخرید! اونم حرفه ای باشه که بهتر

[h=2]فرهنگ‌نامه دهخدا
اقدام: پیش رفتن در کاری. [ اِ ] (ع مص ) پیش درآمدن. دلیری نمودن.[/h]طبق گفته مرحوم دهخدا اینکه اقدام کردم یعنی کارم رو براش پیش بردن شروع کردم! و اقدام معنی قطعیه به پایان رسوندن کاری رو نمی‌ده!

بنده برای خرید مادربرد و سی‌پی‌یو اقدام کردم که فروشنده محترم به بنده فرمودن چندین و چند مدل داره این مادربرد و من هم از اونجایی که اطلاعاتی تو این زمینه
نداشتم مدل‌های موجود فروشنده رو گرفتم و از شما خواستم که به من کمک کنید که کدومشون رو بخرم! که لطف کردی راهنمایی کردی دستتم درد نکنه. @};-

برای کولر پردازنده مرکزی هم خودش Assassin Gamer Storm از Deepcool رو پیشنهاد کرد!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرهنگ‌نامه دهخدا
اقدام: پیش رفتن در کاری. [ اِ ] (ع مص ) پیش درآمدن. دلیری نمودن.

طبق گفته مرحوم دهخدا اینکه اقدام کردم یعنی کارم رو براش پیش بردن شروع کردم! و اقدام معنی قطعیه به پایان رسوندن کاری رو نمی‌ده!

بنده برای خرید مادربرد و سی‌پی‌یو اقدام کردم که فروشنده محترم به بنده فرمودن چندین و چند مدل داره این مادربرد و من هم از اونجایی که اطلاعاتی تو این زمینه
نداشتم مدل‌های موجود فروشنده رو گرفتم و از شما خواستم که به من کمک کنید که کدومشون رو بخرم! که لطف کردی راهنمایی کردی دستتم درد نکنه. @};-

برای کولر پردازنده مرکزی هم خودش Assassin Gamer Storm از Deepcool رو پیشنهاد کرد!

آقا من تسلیم، رو حرف دهخدا حرف نمی زنم! می دونستم پای ایشون رو وسط می کشید اصلا نمی گفتم!

اون فنی که معرفی کرده خوبه، مدلی کپی طرح Thermal Right Silver Arrow IB-E هست که حدود 300 تومنه و راندمانش خیلی بالاست، اما یه مدل ارزونتر مثل Thermalright Macho 02 با 160 تومن هم برای پردازنده ی شما بیش از حد نیاز هم هست.

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
بهتر بود سوالتون رو تو بخش مشاوره خرید مونیتور می پرسیدین . مدل Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor مناسبه .

- - -ویرایش - - -

بهترین هدستهای زیر 50 دلار ، همین مدل از لاجیتک و SteelSeries 3Hv2 هستن.
ببخشید اقا مهدی بازم میپرسم مدل گیگابایت gp-force H3 چطور ? خواستم مدل لاجیتک رو سفارش بدم این رو دیدم (از هدست برای فیلم و بازی و بعضی مواقع موزیک هم استفاده میکنم ولی هدف اصلی دوتا اولی هستش)

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
ببخشید اقا مهدی بازم میپرسم مدل گیگابایت gp-force H3 چطور ? خواستم مدل لاجیتک رو سفارش بدم این رو دیدم (از هدست برای فیلم و بازی و بعضی مواقع موزیک هم استفاده میکنم ولی هدف اصلی دوتا اولی هستش)

خواهش میکنم. راستش این مدلها رو که بنده شخصا تست نکردم. ولی اون دو موردی رو که گفتم بخصوص مدل لاجیتک، در ریویوها و نقدهای معتبر به عنوان هدست برتر زیر 50 دلار معرفی شدن. مدل لاجیتک قبلا قیمتش بالاتر بوده و الان با کاهش قیمتی که پیدا کرده، ارزش خرید بالایی داره. در کل هم لاجیتک در تولید محصولات در زمینه گیمینگ هم تجربه بالایی داره و هم محصولات باکیفیتی ارائه میکنه. پس با خیال راحت خریدتون رو انجام بدید.

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
آقا من تسلیم، رو حرف دهخدا حرف نمی زنم! می دونستم پای ایشون رو وسط می کشید اصلا نمی گفتم!

اون فنی که معرفی کرده خوبه، مدلی کپی طرح Thermal Right Silver Arrow IB-E هست که حدود 300 تومنه و راندمانش خیلی بالاست، اما یه مدل ارزونتر مثل Thermalright Macho 02 با 160 تومن هم برای پردازنده ی شما بیش از حد نیاز هم هست.

ممنون.امکانش هست تمام محتویاتی که توی هارد قبلی نصب شده به هارد جدید منتقل کرد؟؟!

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
سلام
میشه منو راهنمایی کنین که اگه بخوام یک PC ببندم که تا حداقل 2-3 سال یا بیشتر بتونه بهترین بازی ها رو با بهترین کیفیت اجرا کنه چه قطعاتی رو باید بزارم روش ؟
هزینش چقدر در میاد ؟
کلا به نظرتون نسبت به کنسول های نسل هشت جدا از اینکه بازی ها روی PC قیمت کمتری دارن ارزش داره ؟
و در اخر اینکه بازی سیستم های security جدید ویندوز کرک بازی ها مشکل دارن یا راحت میشه بازی کرد ؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

naser040

کاربر سایت
Dec 13, 2013
29
سلام
میخواستم بپرسم تفاوت خافظه های ssd که از طریق sata 3 وصل میشه با حافظه های m2 که مستقیم به مادربورد های سری z97 وصل میشه تو چی هست و اینکه سرعت کدوم بیشتره
این که میگن به عنوان حافظه کش میشه استفاده کرد صحت داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون.امکانش هست تمام محتویاتی که توی هارد قبلی نصب شده به هارد جدید منتقل کرد؟؟!

بله، به راحتی!
برخی نرم افزارها برای این کار هست.

سلام
میشه منو راهنمایی کنین که اگه بخوام یک PC ببندم که تا حداقل 2-3 سال یا بیشتر بتونه بهترین بازی ها رو با بهترین کیفیت اجرا کنه چه قطعاتی رو باید بزارم روش ؟
هزینش چقدر در میاد ؟
کلا به نظرتون نسبت به کنسول های نسل هشت جدا از اینکه بازی ها روی PC قیمت کمتری دارن ارزش داره ؟
و در اخر اینکه بازی سیستم های security جدید ویندوز کرک بازی ها مشکل دارن یا راحت میشه بازی کرد ؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

این سیستم واجد شرایط مورد نظر شماست:

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W COOLER MASTER
CASE:GREEN X3

نزدیک 4 تومن درمیاد.
کنسولهای مزایای ویژه ای مثل بازیهای عالی انحصاری و راحتی نصب و اجرای بازی رو دارن که PC ها ندارن.
تنظیمات امنیتی ویندوز هم نقشی در اجرای بازیهای کپی نداره.

سلام
میخواستم بپرسم تفاوت خافظه های ssd که از طریق sata 3 وصل میشه با حافظه های m2 که مستقیم به مادربورد های سری z97 وصل میشه تو چی هست و اینکه سرعت کدوم بیشتره
این که میگن به عنوان حافظه کش میشه استفاده کرد صحت داره؟

مشخصه دیگه، سقف سرعت M2 در صورتی که روی PCI e X4 استفاده بشه خیلی بالاتر هست، اگر خود کنترلر و تراشه های SSD هم واقعا سریعتر باشن می تونن از این مزیت استفاده کنن.
به عنوان کش هم میشه استفاده کرد، اما مزیتش نسبت به حالتی که به عنوان دیسک اصلی استفاده میشه و همینطور سرعتش کمتر هست.

Atal Matal

کاربر سایت
Jun 3, 2015
81
دوستان به نظرتون کارت های جدید AMD با توجه به قیمت مناسبشون و قدرت بالاشون مخصوصا تو مدل های جدید ارزش صبر کردن برای خریدشون رو داره یا اینکه از کارت های موجود تو بازار Nvidia بگیرم؟

چون قیمت هاشون از Nvidia کمتره و آخرین مدل هاش قوی تر هم هستن و دما و صدا کمتری هم دارن!

Mr.sinister

کاربر سایت
Nov 11, 2014
33
نام
....
با سلام
ممکنه این سوالم یکم تکراری باشه !
یه کیس خوب برای نسل 8 که بازی هارو ultra اجرا کنه چه سیستمی نیاز داره
هزینش چه قدر میشه .. ؟

kardinal101

کاربر سایت
Jan 6, 2015
4
درود و خسته نباشید به فرشید خان

چند تا سوال(با ذکر این داستان بودجه ای که دارم ۵ تا ۵.۵ هستش)

۱. واسه خرید مین برد که قابلیت sli کردن و داشته باشه مینیمم هزینه ای که میشه کرد چقدره ؟

۲. برای خرید رم بین bus 1600 یا 2133 تغیر محسوسی در فرم ریت بازی ایجاد میکنه ؟ ( در صورت اورکلاک کردن )

۳.به نظر شما sli کردن 2*970 بهتره یا خریده 980ti

۴.واسه خرید کیس اولویت راندمان خوده کیس از لحاظ کولینگ هستش نه ظاهر پیشنهادتون چیه ؟

۵.کولینگ مناسب برای 4790k چی پیشنهاد میکنید ؟

در آخر یه لطفی هم بکنید
یه سیستم با توجه به بودجه ، سوالات بالا و اینکه فقط کیس مد نظر( مانیتور و موس و... فاکتور بگیرین ) معرفی کنید...

پیش پیش تشکر کنم بهتره ;)

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
فرشید جان سلام
می خوام یه هارد اکسترنال 2 ترا بخرم نظرت چه مدلیه؟ تفاوت جزئی قیمت مدل ها برام مهم نیست دوام و سرعت مهمه. نقدهای خارجی رو که می خوندم هنوز ظاهرا My passport ultra پیشنهاد می کنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر