مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
سلام
اگه میشه یه موس گیمینگ خوب با قیمت مناسب بگین
خودم Razer Gaming Abyssus مد نظرمه

دوست عزیز اگر کسی همینطوری بدون اینکه ازت اطلاعاتی بخواد "یه موس خوب" پیشنهاد کرد طرفش هم نرو! موس گیمینگ خوب زیاد داریم، ولی ماوسی که مناسب شخص شما باشه به این راحتیا پیدا نمیشه.

1. گریپ
2. Sensivity
3. بودجه
4. تعداد دکمه های اضافه
5. ماوس پدی که در حال حاضر مورد استفادتون هست
6. سبک بازی هایی که انجام میدید

با جواب دادن این سوال ها میشه یه ماوس نزدیک به ماوس ایده آل شما پیدا کرد.

Abyssus مشکل Jittering و Lift-off distance بالا داشت (همینطور Deathaddar 3.5) که نمیدونم الان توسط آپدیت نرم افزاری حل شده/قابل حل هست یا نه.

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110
مدلای ازراک هم خوبن اما توی قطعات روی برد معمولا صرفه جویی می کنن که قیمت بیاد پایینتر. از ایسوس و گیگا یه مرحله پایینتر هستن. اما سری گیمینگش خیلی خوبه
انتخابشون هم بستگی به بودجه ی کلی داره، شما اول تمرکزت رو بزار روی انتخاب گرافیک و پردازنده، مادربرد در اولویت نیست.

گرافیک و پردازنده قطعا GTX 970 و 4790 هستن، واسه مین بورد میشه تا 550 خرج کنم، ولی میخواستم مِین رو تا جایی که میشه ارزون تر بگیرم که بتونم یه موس خوب هم بگیرم
مثه این مدل
A4Tech Bloody V4M

نظرت رو هم در موردش بگی خوشحال میشم

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
167
بنظرتون کارت GTX 960 2G GDDR5 واسه DOTA 2 ِیا مثلا CS:GO خوبه؟ رو آخزین تنظیمات بالا میاره؟ (شنبه میرم برای خرید#:-s)

امسال SOURCE 2 هم واسه دوتا ریلیز میشه موندم همین کارت جواب میده؟ کلا پیشنهاد دیگه ایی جز این کارت دارید بگید (تو همین حدود قیمت)

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و در رزولوشن 600*1900 بازی کنم.(موس-کیبرد-مانیتور-اسپیکر-هارد 500 و میخوام بقیه رو ارتقا بدم)
چقدر باید هزینه کنم؟
میشه کنار هارد 500 یه هارد دیگه هم گذاشت؟

a.l.i.y.a

کاربر سایت
Sep 28, 2014
7
نام
علی
دوستان با توجه به بودجه محدود و کلی تحقیق و جستجو این سیستم رو انتخاب کردم ( کمترین بودجه بیشترین کارایی ) ، نظر شما چیه ؟
[FONT=&quot]Case : Green X Plus Eagle Case
[/FONT][FONT=&quot]m.board : MSI H97M-E35
[/FONT] Vga : GIGABYTE R9 270X OC WF X3 2GB GDDR5
[FONT=&quot]Cpu : Intel 4th Gen Core i5-4460
[/FONT][FONT=&quot]Ram : AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz CL9 DDR3 Ram
[/FONT][FONT=&quot]H.D.D : Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB
[/FONT][FONT=&quot]power : GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU
[/FONT][FONT=&quot]ODD : Pioneer SATA Internal DVD Burner DVR-S19LBK[/FONT]

و در آخر اینکه آیا برای سی پی یو احتیاج به فن یا کولینگ مخصوص هست یا از فن معمولی هم میشه استفاده کرد ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با تشکر
i3 3220 فقط 100 تومن میارزه؟
مادربردم فقط150؟!!!!!این مادربرد رو ب پیشنهاد خودتون حدود 18 ماه پیش خریدم چرا انقدر افت قیمت اخه!!!
برای گیم giga h81 ph بهتر از p8b75 v هست؟؟؟؟؟؟

مشکل قطعات شما اینه که دیگه تولید نمیشن، نه این که از رده خارج باشن کلا
اینا کف قیمتیه که میشه برا فروش گذاشت، شما بالاتر اعلام کن اما از این کمتر معامله نکن

H81 هم چون سوکت 1150 هست و پردازنده های آخرین نسل رو ساپورت می کنه برتری داره، وگرنه از نظر امکانات B75 بهتر هست.

فرشید جان این که cpu از سری K باشه تنها تفاوتش اینه که میشه اورش کرد درسته ؟ اگر نخوام بکنم تفاوتی ندارند که ؟ و آیا برای گیم لزوما باید اینکارو کرد ؟
در ضمن میگن بهترین برند inno3d هست الان . درسته ؟ این مدل چطوره ؟
iChill Geforce GTX 970 4GB DHS

بله، Kبرای اورکلاک هست، اما 4790K همون فرکانس پایش هم از 4790 معمولی خیلی بالاتره که کمی راندمانش رو بیشتر کرده
خیر، بهترین برند چن تا هستن که نمیشه یکیشون رو بهترین اعلام کرد، Inno3D فقط مدلای اورکلاک شده ی کمی سریعتر داره و البته سری iChillبخاطر نوع خنک کنندشون خاص هستن. یعنی اینم یکی از انتخابای خوبه، اما در کنار برندهای ایسوس، گیگا و MSI مثلا.

گرافیک و پردازنده قطعا GTX 970 و 4790 هستن، واسه مین بورد میشه تا 550 خرج کنم، ولی میخواستم مِین رو تا جایی که میشه ارزون تر بگیرم که بتونم یه موس خوب هم بگیرم
مثه این مدل
A4Tech Bloody V4M

نظرت رو هم در موردش بگی خوشحال میشم

خب شما می تونی یه ASUS B85 PRO GAMER بگیری یابالاتر یه H97 GAMER

نوشته شده توسط [WaRhEaD];3701633:
بنظرتون کارت GTX 960 2G GDDR5 واسه DOTA 2 ِیا مثلا CS:GO خوبه؟ رو آخزین تنظیمات بالا میاره؟ (شنبه میرم برای خرید#:-s)

امسال SOURCE 2 هم واسه دوتا ریلیز میشه موندم همین کارت جواب میده؟ کلا پیشنهاد دیگه ایی جز این کارت دارید بگید (تو همین حدود قیمت)

خوبه؟!
از زیاد هم بالاتره!
واسه بازیهای با موتور Source 2 هم براحتی جوابگو خواهد بود، توی خریدش شک نکن.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
بله، Kبرای اورکلاک هست، اما 4790K همون فرکانس پایش هم از 4790 معمولی خیلی بالاتره که کمی راندمانش رو بیشتر کرده
خیر، بهترین برند چن تا هستن که نمیشه یکیشون رو بهترین اعلام کرد، Inno3D فقط مدلای اورکلاک شده ی کمی سریعتر داره و البته سری iChillبخاطر نوع خنک کنندشون خاص هستن. یعنی اینم یکی از انتخابای خوبه، اما در کنار برندهای ایسوس، گیگا و MSI مثلا.
فرشید جان این سیستم خوب در میاد یا نه ؟ مادربردش خوبه یا یچیز دیگه بگیرم ؟
ASRock Z97 Professional Gaming:
Intel Core i7-4790
Inno3D iChill GTX 970 Ultra OC HerculeZ X4 AirBoss DHS 4GB

این که cpu رو از سری K بگیرم واقعا تاثیری که قابل حس باشه میذاره یا نه ؟ تشکر

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
سلام کارت گرافیک من(gt 430) خراب شده! میخواستم یک کارت گرافیک ارزون قیمت که از این قویتر باشه بخرم!
بودجه 400 تومن هستش ولی میخوام دی وی دی رام ام رو عوض کنم یا تعمیر کنم!(مشکلش نخوندن دیسک ها هستش)
مشخصات pc:
cpu :AMD Athlon II X2 250
ram: 2g ddr3
Mainboard Model : M68MT-S2P
Vga : gt 430
متاسفانه نمیدونم مدل پاور ام چیه!

با تحقیقی که کردم کارت های فکر میکنم از gt430 بهتر باشه اینا بودن(البته شما تخصص توی این کار دارید و شاید بیشتر این کارت ها نتونه بازده بهتری از gt430 داشته باشه)
ZOTAC GeForce GTX 650
Geforce GT640
Asus R7250-OC
ASUS GT740-OC-2GD5
مدل amd r240!
HD 7770

البته یک نکته مهم بگم که من با همین gt430 تونستم بازی های بزرگ نسل قبل رو راحت اجرا کنم با تنظیمات گرافیکی بالا و از عمل کردش راضی هستم حالا اگه بشه با این رنج قیمت یک کارت گرافیکی قویتر یا خیلی قویتر گرفت عالی میشه!

خیلی ممنون میشم که راهنمایی و کمک کنید در امر خرید کارت گرافیک!:)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان این سیستم خوب در میاد یا نه ؟ مادربردش خوبه یا یچیز دیگه بگیرم ؟
ASRock Z97 Professional Gaming:
Intel Core i7-4790
Inno3D iChill GTX 970 Ultra OCHerculeZ X4 AirBoss DHS 4GB

این که cpu رو از سری K بگیرم واقعا تاثیری که قابل حس باشه میذاره یا نه ؟ تشکر

خیر، کاملا بد درمیاد! همین سوالات رو پست قبلی پرسیدید منم جواب دادم.

سلام آیا این موس خوبی هست یا نه
a4tech bloody zl5 sniper
و بین اینا کودومو تهیه کنم
Razer Gaming Abyssus
a4tech bloody zl5 sniper
bloody terminator tl8

دوست عزیز A4tech هرگز کیفیتی در حد برندهای حرفه ای نداره، نمی دونم چرا اونو در کنار RAZER قرار دادین.
در مورد نحوه ی انتخاب هم دوستمون در پاسخ سوال قبلی راهنماییتون کردن،

من Death Adder 2013 یا Logitech G500s رو توصیه می کنم.

سلام کارت گرافیک من(gt 430) خراب شده! میخواستم یک کارت گرافیک ارزون قیمت که از این قویتر باشه بخرم!
بودجه 400 تومن هستش ولی میخوام دی وی دی رام ام رو عوض کنم یا تعمیر کنم!(مشکلش نخوندن دیسک ها هستش)
مشخصات pc:
cpu :AMD Athlon II X2 250
ram: 2g ddr3
Mainboard Model : M68MT-S2P
Vga : gt 430
متاسفانه نمیدونم مدل پاور ام چیه!

با تحقیقی که کردم کارت های فکر میکنم از gt430 بهتر باشه اینا بودن(البته شما تخصص توی این کار دارید و شاید بیشتر این کارت ها نتونه بازده بهتری از gt430 داشته باشه)
ZOTAC GeForce GTX 650
Geforce GT640
Asus R7250-OC
Asus GT740
مدل amd r240!
و...

البته یک نکته مهم بگم که من با همین gt430 تونستم بازی های بزرگ نسل قبل رو راحت اجرا کنم با تنظیمات گرافیکی بالا و از عمل کردش راضی هستم حالا اگه بشه با این رنج قیمت یک کارت گرافیکی قویتر یا خیلی قویتر گرفت عالی میشه!

خیلی ممنون میشم که راهنمایی و کمک کنید در امر خرید کارت گرافیک!:)

430 از اول هم کارت مخصوص بازی نبود و قدرتی نداشت. بقیه ی قطعاتتون هم برای بازیهای جدید ضعیفن.
در مورد رایتر هم خب ارزش تعمیر کردن نداره و باید یه نو بخرید.

در مورد کارت گرافیک جدید هم GTX 750 یا R7 260X و بالاتر توصیه میشه که 550 تومن به بالاست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و در رزولوشن 600*1900 بازی کنم.(موس-کیبرد-مانیتور-اسپیکر-هارد 500 و میخوام بقیه رو ارتقا بدم)
چقدر باید هزینه کنم؟
میشه کنار هارد 500 یه هارد دیگه هم گذاشت؟

هر چن تا هارد توی کیستون جا بشه و تعداد پروتای ساتای مادربدتون جواب بده میشه اضافه کرد.

دوستان با توجه به بودجه محدود و کلی تحقیق و جستجو این سیستم رو انتخاب کردم ( کمترین بودجه بیشترین کارایی ) ، نظر شما چیه ؟
[FONT=&amp]Case : Green X Plus Eagle Case
[/FONT][FONT=&amp]m.board : MSI H97M-E35
[/FONT] Vga : GIGABYTE R9 270X OC WF X3 2GB GDDR5
[FONT=&amp]Cpu : Intel 4th Gen Core i5-4460
[/FONT][FONT=&amp]Ram : AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz CL9 DDR3 Ram
[/FONT][FONT=&amp]H.D.D : Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB
[/FONT][FONT=&amp]power : GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU
[/FONT][FONT=&amp]ODD : Pioneer SATA Internal DVD Burner DVR-S19LBK[/FONT]

و در آخر اینکه آیا برای سی پی یو احتیاج به فن یا کولینگ مخصوص هست یا از فن معمولی هم میشه استفاده کرد ؟

شما که بودجه رو نگفتید، چجوری نظر بدم؟!
اما قطعات خوبن، کلا مشکلی نیست.

jokereblis

کاربر سایت
Jan 6, 2009
63
سلام
چند تا صفحه قبل این سیستم رو پیشنهاد داده بودین
CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7

برای کارت گرافیک چه برندی بگیریم ؟ وقیمتش چنده ؟

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
430 از اول هم کارت مخصوص بازی نبود و قدرتی نداشت. بقیه ی قطعاتتون هم برای بازیهای جدید ضعیفن.
در مورد رایتر هم خب ارزش تعمیر کردن نداره و باید یه نو بخرید.

در مورد کارت گرافیک جدید هم GTX 750 یا R7 260X و بالاتر توصیه میشه که 550 تومن به بالاست.
دوست عزیز نیاز بنده با این بودجه و کارت گرافیک های خوبی که توی این رنج هست رفع میشه!
میشه لطف کنید با بودجه ای که گفتم بهترین کارت گرافیک رو بگید یا بین چند کارت گرافیکی که نام بردم 1 تا 3 رتبه بندی کنید؟
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از شما آقا فرشید، نظرت رو راجع به فن و کولینگ نگفتی ؟ آیا احتیاج هست یا نه

پردازنده ی شما به فن مجزا نیاز نداره، مگر اینکه نویز کمتری رو نسبت به فن استوک مدنظر داشته باشید.

سلام
چند تا صفحه قبل این سیستم رو پیشنهاد داده بودین
CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7

برای کارت گرافیک چه برندی بگیریم ؟ وقیمتش چنده ؟

از ایسوس ، گیگا یا MSI می تونید بخرید، ارزونترین برند در بازار داخلی هم ZOTAC هست.
از 1450 شروع میشن و تا 1600 بالا میرن.

دوست عزیز نیاز بنده با این بودجه و کارت گرافیک های خوبی که توی این رنج هست رفع میشه!
میشه لطف کنید با بودجه ای که گفتم بهترین کارت گرافیک رو بگید یا بین چند کارت گرافیکی که نام بردم 1 تا 3 رتبه بندی کنید؟
خیلی ممنون

در اینصورت از مدلهای GTX 650 یا R7 250 انتخاب کنید، همگی ضعیفن اما این دو مدل از بقیه قویترن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر