مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
بعضی قطعات به دلیله کمبود رفته بود کمی بالا که قاعدتا بعد عید با رسید بار های جدید به حالت قبل بر میگرده. در کل این چند روزه بعضی دیگه ار قطعات پایین تر هم اومد قیمتش به خاطر ارز.

من می خواستم یه مقدار عمده جنس بگیرم ، می خواستم ببینم الان بگیرم بهتره یا بعد از عید؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
ممنون
آره گرافیکم ضعیفه (5850 ATI) با بودجه زیر 1 میلیون چه گرافیکی (ترجیحا ATI) میشه گرفت که حداقل 3 گیگ باشه
با 1 تومن کارت R9 280 هست که از برند msi پیدا میشه و 3 گیگ هم هست. ارزونتر حدود 900 هم gtx 960 هست که قدرتش با 280 تقریبا نزدیکه اما 2 گیگه و 4 گیگم داره که هنوز وارد نشده.

من می خواستم یه مقدار عمده جنس بگیرم ، می خواستم ببینم الان بگیرم بهتره یا بعد از عید؟
خب اینجا ایرانه و آینده به شدت مبهم از همه لحاظ ! مخصوصا با این داستانه مذاکرات که ممکنه قیمت ها بالا پایین بشن دوباره. ولی معمولا بعد عید کمی میاد پایین قیمتها. بگه آدم صبر کن ممکنه بره بالا قیمتا ( به شخصه بعید میدونم ! توافق در پیشه! ) بگه بگیر دیدی اومد پایین. خلاصه به چیزهای زیادی ربط داره قیمت اینجا

SAMUEX

کاربر سایت
Aug 25, 2010
261
نام
جلیل
سلام
یه کیس میخواستم برای کار, تدوین فیلم و عکس بعضی مواقع یه فوتبالی هم بازی کنم بودجه هم 1 تا 1.5 هست.
خیلی ممنون

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
مادربرد فعلی من P7P55D ASUS هست اطلاعاتش تو لینک زیر هست
Motherboards - P7P55D - ASUS

میشه رو این مادربورد بدون مشکل کارت گرافیک R9 270 3GIG نصب کرد؟
همه ی کارت های گرافیک روی همه ی مادربورد ها نصب میشن.
البته 270 3 گیگی نداره. 2 و 4 گیگ داره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
داداش شما مسکه خیلی بالا نگاه میکنید!(البته حق باشماست ولی من یک کاربر معمولی هستم)
هدست هایی هستند که 13 تومن اند ولی کیفیت رضایت کننده ای دارند!(یکی از دوستان دارند)
داخل اینترنت در این رنج قیمت هدفون خیلی زیاد هستش!(بودجه تا 25 تومنه)
فقط چون تخصصی و آشنایی زیادی نداشتم خواستم از شما مشاوره بگیرم!
پس لااقل بگید کدوم مارک ها خوبه؟
دوتا نمونه معرفی میکنم ببینید خوبه:
Farassoo FHD-350 Headset(نظرات کاربران جالبه)
Viera VI-4220
.
.
.
ولی در کل داخل مغازه ها که میریم تنوع خیلی زیاده و آدم میمونه کدوم رو برداره و فکر میکنم برا حل این مشکل بهتره آدم اول کلی دونبال انتخاب اش بگرده(بر اساس اولویت مارک)!!
حتی اگر هدست با کیفیت راضی کننده هم از نظر شما نیست پس ممنون میشم بگید چه میکروفونی خوبه؟(چون نیاز اصلیم میکروفونه)
موفق باشید

دوست عزیز، جنس متفرقه و بی کیفیت دیگه مشاوره گرفتن می خواد؟!
اینهمه جنسای مختلف با برندهای تقلبی و الکی توی فروشگاهها موجوده، از چه نظر و با چه معیاری باید گفت کدوم یکیشون بهتره؟! باید همه ی مدلا رو تست کرده باشم؟

برندهای متفرقه ی خوب می تونن شامل A4Tech و Genius باشه،

سلام
میگم حالا که نزدیک عیدیم قیمت قطعات و.....رفته بالا دیگه!!!
امکان داره بعد از عید دوباره به حالت قبلی برگرده؟

بعد از عید تا حدود یک ماه کمبود جنس داریم معمولا، حالا باز بستگی داره که موجودی شرکتها چقدر باشه. بعدش ممکنه قیمتها دوباره به حالت طبیعی برگرده.

این GHz تو سی پی یو چقدر تو کارایی تاثیر داره مثلا من که سی پی یو i7 دارم چون 2.80 GHz هستش چقدر فرق میکنه با یه سی پی یو i7 دیگه که 3.2 GHz هستش

امروز تست کردم دیدم تو سنگین ترین بازی دیگه نهایت میزان استفاده از CPU به 45 میرسه!
تو AC: Unity میزان استفاده از CPU رو 45% بود... حالا با این شرایط به نظر عاقلانه است سی پی رو ارتقاع بدم؟

نه منظورم اور کردن نبود. منظورم از ارتقاع این بود که آقا فرشید گفته بود بهتره کم کم به فکر تعویض و ارتقاع سی پی یو و مادربورد باشی. من با Gadget ویندوز سون میزان مصرف CPU رو تست کردم از 45 درصد بالاتر نمیره تو AC: Unity - تو بازی COD - AW که کلا زیر 20 درصده

مدل سی پی یوم اینه
Intel i7 860 @ 2.80 GHz

دوست عزیز بیان مشاهدات شما تمام ماجرا نیست و دلیل نمیشه که پردازنده ی شماکافی باشه، چون رزولوشن بازی و قدرت کارت گرافیکی هم دخیل هست و به این سادگی نباید نظر کارشناسی رو در مورد پردازندتون ندید بگیرید
برای بررسی دقیق و فنی باید تستی مثل 3DMARK 2013 و Physics Score رو بدست بیارید و باسیستمهای جدید مقایسه کنید.

ممنون
آره گرافیکم ضعیفه (5850 ATI) با بودجه زیر 1 میلیون چه گرافیکی (ترجیحا ATI) میشه گرفت که حداقل 3 گیگ باشه

کارت R9 280 تنها کارتی هست که ممکنه زیر 1 تومن هم باشه و 3 گیگ هم رم داشته باشه،
کارت GTX 960 با این بودجه توصیه میشه، مدل 4 گیگی اون هم در راه هست.

سلام
یه کیس میخواستم برای کار, تدوین فیلم و عکس بعضی مواقع یه فوتبالی هم بازی کنم بودجه هم 1 تا 1.5 هست.
خیلی ممنون

با کیس 1.5 میلیونی فقط باید اینترنت رفت و آفیس رو اجرا کرد، تدوین فیلم به سیستمی بسیار قویتر نیاز داره.
با حدود 1550 این سیستم توصیه میشه:

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

تازه این سیستم اصلا مناسب کار تدوین و گرافیک نیست و گرافیک آنبرد هم هست.

مادربرد فعلی من P7P55D ASUS هست اطلاعاتش تو لینک زیر هست
Motherboards - P7P55D - ASUS

میشه رو این مادربورد بدون مشکل کارت گرافیک R9 270 3GIG نصب کرد؟

بله میشه، اگر پاور جوابگو باشه.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
شرمنده خیلی سوال پرسیدم اما به عنوان سوال آخر
کدوم یکی از این 2 تا کارت گرافیکی بهتره
R9280-DC2T-3GD5-3GB-DDR5

R9270X-DC2-4GD5-4GB-DDR5

باتوجه به اینکه یکیشون 270 هست اما 4 گیگه یا 280 اما 3 گیگ؟

من خودم بیشتر کارت های گرافیک ATI رو دوست دارم اما GeForce GTX 960 هم وسوسه انگیزه به نظرتون اینو بگیرم؟(با توجه به اینکه 2 گیگ بیشتر مموری نداره)

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
شرمنده خیلی سوال پرسیدم اما به عنوان سوال آخر
کدوم یکی از این 2 تا کارت گرافیکی بهتره
R9280-DC2T-3GD5-3GB-DDR5

R9270X-DC2-4GD5-4GB-DDR5

باتوجه به اینکه یکیشون 270 هست اما 4 گیگه یا 280 اما 3 گیگ؟

من خودم بیشتر کارت های گرافیک ATI رو دوست دارم اما GeForce GTX 960 هم وسوسه انگیزه به نظرتون اینو بگیرم؟
خب 280 و 960 نزدیک به هم هستند و از 270 حتی 4 گیگش سریعتر هستند ( vram بالا بیشتر تو رزولوشنه بالاتر از 1080 خودشو نشون میده ). ولی اگر قراره زیره 1 تومن خرج کارت بکنید پیشنهاد میکنم چند هفته صبر کنید تا رسیدن gtx 960 ورژنه 4 گیگابایتی. به خاطره پشتیبانی directx 12 و 4 گیگ بودنش و قیمتشم از برندایی مثله زوتک قاعدتا باید زیر 1 تومن باشه.

rezahg1

کاربر سایت
Mar 3, 2015
3
سلام دوستان
من میخام سیستمم رو ارتقا بدم ولی نمیدونم چطور قطعات رو باهم مچ کنم حلا هم از اساتید راهنممای میخام
حدود 6 تومن مایه هست و میخام گرافیک n vidia باشه بقییش هم با شما
بازم ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من میخام سیستمم رو ارتقا بدم ولی نمیدونم چطور قطعات رو باهم مچ کنم حلا هم از اساتید راهنممای میخام
حدود 6 تومن مایه هست و میخام گرافیک n vidia باشه بقییش هم با شما
بازم ممنون

اول مشخصات دقیق سیستم فعلی رو بگید تا بتونیم راهنماییتون کنیم. با 6 تومن که یه سیستم کال و جدید میشه خرید.

.:Overwatch:.

کاربر سایت
Nov 19, 2014
17
نام
میلاد
خب 280 و 960 نزدیک به هم هستند و از 270 حتی 4 گیگش سریعتر هستند ( vram بالا بیشتر تو رزولوشنه بالاتر از 1080 خودشو نشون میده ). ولی اگر قراره زیره 1 تومن خرج کارت بکنید پیشنهاد میکنم چند هفته صبر کنید تا رسیدن gtx 960 ورژنه 4 گیگابایتی. به خاطره پشتیبانی directx 12 و 4 گیگ بودنش و قیمتشم از برندایی مثله زوتک قاعدتا باید زیر 1 تومن باشه.
همه اینجا گفتن که 960 4 گیگابایتی فقط برای بالا بردن قیمتش هست و زیاد فرقی نمی کنه با 2 گیگابایتی.
حالا من زیاد سر در نمی یارم شما خودتون یه نگاه بندازید.(نظرات)
NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB VRAM Models To Launch In March 2015 - Will Adopt A Hefty Price Range

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر