مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
درود. من قصد اسمبل کردن یک کیس رو دارم تا قیمت 4 میلیون. نه حتی یک ریال بیشتر، دیشب طی یک مقداری بررسی به قیمت 4.600 رسیدم که زیاده.
GPU: AMD R9 290, 1.600.000
CPU: AMD FX-8320, 650.000
RAM: A.DATA XPG Gaming V2 8Gig, 360.000
main: ASUS M5A99FX Pro R2, 550.000
H.D.D: WD Caviar RED 2TB NAS, 450.000
کیس و منبع تغذیه رو هم نمیدونم چی خوبه ولی قیمت تقریبی 500 برای هر کدوم گذاشتم. آیا این سیستم خوبه و راهی هست که بشه به 4 میلیون رسوندش؟

اگر خوب نیست، دوستان سیستم پیشنهادی معرفی میکنید، تا 4 میلیون. ( فقط محتویات کیس ). سپاس از شما.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود. من قصد اسمبل کردن یک کیس رو دارم تا قیمت 4 میلیون. نه حتی یک ریال بیشتر، دیشب طی یک مقداری بررسی به قیمت 4.600 رسیدم که زیاده.
GPU: AMD R9 290, 1.600.000
CPU: AMD FX-8320, 650.000
RAM: A.DATA XPG Gaming V2 8Gig, 360.000
main: ASUS M5A99FX Pro R2, 550.000
H.D.D: WD Caviar RED 2TB NAS, 450.000
کیس و منبع تغذیه رو هم نمیدونم چی خوبه ولی قیمت تقریبی 500 برای هر کدوم گذاشتم. آیا این سیستم خوبه و راهی هست که بشه به 4 میلیون رسوندش؟

اگر خوب نیست، دوستان سیستم پیشنهادی معرفی میکنید، تا 4 میلیون. ( فقط محتویات کیس ). سپاس از شما.

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:AMD R9 290 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X4

طوری انتخاب شد که کارت گرافیک مدنظر شما رو هم شامل بشه.

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی

من اطلاعات سخت افزاریم خوب نیست، اما از اونجایی که AMD و ATI انگار یک شرکت هستند یا شدند ( مطمئن نیستم )، ولی در این حد میدونم که ارتباط خوبی دارند، قطعاتم رو AMD و ATI انتخاب کردم.
مطمئناً قطعاتی که معرفی کردید با هم سازگاری دارند اما آیا این طرز فکر که قطعات AMD و ATI با هم سازگاری بیشتری دارند درسته؟

و اینکه قیمت نهایی رو هم اعلام کنید ممنون میشم.

Justice.

کاربر سایت
Jun 4, 2013
97
من اطلاعات سخت افزاریم خوب نیست، اما از اونجایی که AMD و ATI انگار یک شرکت هستند یا شدند ( مطمئن نیستم )، ولی در این حد میدونم که ارتباط خوبی دارند، قطعاتم رو AMD و ATI انتخاب کردم.
مطمئناً قطعاتی که معرفی کردید با هم سازگاری دارند اما آیا این طرز فکر که قطعات AMD و ATI با هم سازگاری بیشتری دارند درسته؟

بله ATi و AMD یک شرکت هستند
این طرز فکر دیگه اشتباس و درست نیس !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

ATI رو AMD سالها پیش خرید و الان فقط AMD وجود داره!
مشکل سازگاری بین قطعات اینتل و انویدیا هم وجود نداره، اولویت با قطعه ی سریعتر هست .

قیمت کل هم حدود 4080 دراومده بود.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان سلام.
يكي از دوستان همچين سيستمي مدنظرشه كه بگيره ميخواستم نظر شما رو هم بدونم ممنون ميشم.
CPU: CORE I5 4690
MB: ASUS H97-PRO
RAM: 8GB CORSAIR
POWER: GREEN 480
HDD: 1TB
VGA: GT740 2GB

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
دوستان سلام.
يكي از دوستان همچين سيستمي مدنظرشه كه بگيره ميخواستم نظر شما رو هم بدونم ممنون ميشم.
CPU: CORE I5 4690
MB: ASUS H97-PRO
RAM: 8GB CORSAIR
POWER: GREEN 480
HDD: 1TB
VGA: GT740 2GB

گرافیک خیلی ضعیفی انتخاب کردی بدرد بازی نمیخوره اگه بخوای گرافیک بهتر انتخاب کنه پاور رو هم باید بالاتر انتخاب کنید
بقیه قطعات عالیه

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
ATI رو AMD سالها پیش خرید و الان فقط AMD وجود داره!
مشکل سازگاری بین قطعات اینتل و انویدیا هم وجود نداره، اولویت با قطعه ی سریعتر هست .

قیمت کل هم حدود 4080 دراومده بود.

ممنون. بعد این سیستم بازی های روز رو به چه صورت اجرا میکنه ( رزولوشن، فریم )
من PS4 هم دارم و میخام سیستمم از لحاظ قدرت از PS4 بالاتر و روان تر باشه. ( مثلاً Metro Redux رو با تنظیمات گرافیکی Ultra و رزولوشن بالا اجرا کنه )

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,716
نام
امیر
سلام فرشید جان و خسته نباشی

یه کیس اداری میخواستم تا سقف یک میلیون. نرم افزار حسابداری و آفیس و ... اتوکد ام روش نصب بشه خیلی خوبه اما قرار نیست حرفه ای باهاش کار شه. در حد دیدن چند تا نقشه و ...

ممنون از شما.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون. بعد این سیستم بازی های روز رو به چه صورت اجرا میکنه ( رزولوشن، فریم )
من PS4 هم دارم و میخام سیستمم از لحاظ قدرت از PS4 بالاتر و روان تر باشه. ( مثلاً Metro Redux رو با تنظیمات گرافیکی Ultra و رزولوشن بالا اجرا کنه )

حداقل تا 18 ماه با تنظیمات بالا و فریم60 در رزولوشن FHD
سیستم توصیه شده حداقل دو برابر PS4 توان گرافیکی و پردازشی داره

راندمانش رو توی بازی Metro Lastlight Redux میشه از اینجا دید:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Metro_Last_Light_Redux-test-mtero_r_1920.jpg

سلام فرشید جان و خسته نباشی

یه کیس اداری میخواستم تا سقف یک میلیون. نرم افزار حسابداری و آفیس و ... اتوکد ام روش نصب بشه خیلی خوبه اما قرار نیست حرفه ای باهاش کار شه. در حد دیدن چند تا نقشه و ...

ممنون از شما.

یک میلیون کف هم نیست، چه برسه به سقف!

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN MAGNUM

حدود 1400 میشه و کمتر از این برای کار شما مناسب نیست.

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
آقا فرشید چرا میگن یه لپ تاپ از یه پی سی با مشخصاتی کاملا یکسان ضعیف تره ؟ نحوه ی ساخت لپ تاپ فرق میکنه یا چی ؟

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی

درود. من عذر میخام از این که مدام مزاحم میشم.
من با توجه به سیستم پیشنهادی شما، تحقیقاتم رو بیشتر کردم و سه قطعه ی زیر رو تغییر دادم که یک مقدار قویتر هستند. البته قیمت نهایی هم حدود 4.300 شد. بدون ODD

CPU: Intel Core i5-4690K
RAM: Corsair Vengeance Pro 2x4GB 2400 CL11
Main: ASUS Z97-A - Intel Z97 LGA1150 DDR3 3200

سوالم اینه اگر از لحاظ هماهنگی قطعات و کارایی مورد تایید شما هست من اقدام به خرید کنم

سپاس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید چرا میگن یه لپ تاپ از یه پی سی با مشخصاتی کاملا یکسان ضعیف تره ؟ نحوه ی ساخت لپ تاپ فرق میکنه یا چی ؟

قطعات لپ تاپ و PC از نظر اسمی شاید شبیه هم باشن اما از نظر طراحی و قدرت کاری یکسان نیستند
قطعات لپ تاپی همیشه با اولویت مصرف کمتر و حرارت کمتر ساخته میشن و باید بتونن بیشترین دوام باطری رو برای لپ تاپ ارائه بدن و در عین حال کمترین حرارت ممکن رو در فضای کوچک بدنه ی لپ تاپ و تهویه ی محدودش ایجاد کنن که کاربر رو هم اذیت نکنه

با این تفاسیر لپ تاپ همیشه از PC همرده ی قیمتی خودش ضعیفتر هست.

درود. من عذر میخام از این که مدام مزاحم میشم.
من با توجه به سیستم پیشنهادی شما، تحقیقاتم رو بیشتر کردم و سه قطعه ی زیر رو تغییر دادم که یک مقدار قویتر هستند. البته قیمت نهایی هم حدود 4.300 شد. بدون ODD

CPU: Intel Core i5-4690K
RAM: Corsair Vengeance Pro 2x4GB 2400 CL11
Main: ASUS Z97-A - Intel Z97 LGA1150 DDR3 3200

سوالم اینه اگر از لحاظ هماهنگی قطعات و کارایی مورد تایید شما هست من اقدام به خرید کنم

سپاس

اینایی که تغییر دادین رو میشد از اول توصیه کرد، فقط به بودجتون نمی خورد، گفتید: " تا قیمت 4 میلیون. نه حتی یک ریال بیشتر،"
اینا هم حداقل 500 تومن به بودجه اضافه کردن.

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
قطعات لپ تاپ و PC از نظر اسمی شاید شبیه هم باشن اما از نظر طراحی و قدرت کاری یکسان نیستند
قطعات لپ تاپی همیشه با اولویت مصرف کمتر و حرارت کمتر ساخته میشن و باید بتونن بیشترین دوام باطری رو برای لپ تاپ ارائه بدن و در عین حال کمترین حرارت ممکن رو در فضای کوچک بدنه ی لپ تاپ و تهویه ی محدودش ایجاد کنن که کاربر رو هم اذیت نکنه

با این تفاسیر لپ تاپ همیشه از PC همرده ی قیمتی خودش ضعیفتر هست.

اینایی که تغییر دادین رو میشد از اول توصیه کرد، فقط به بودجتون نمی خورد، گفتید: " تا قیمت 4 میلیون. نه حتی یک ریال بیشتر،"
اینا هم حداقل 500 تومن به بودجه اضافه کردن.
بله حق با شماست. قصدم نبود قیمت رو بالا ببرم، اما آدم توی خرید لوازم کامپیوتری همیشه وسوسه میشه، در هر حال قطعات فعلی هم حاصل توصیه های شماست. قطعات اولیه ی خودم به نظر مناسب نبودند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر