مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
دوستان من یه سوال دارم که کابل SATA3 با SATA2 فرق داره (هم شکل ظاهری و هم سرعت تبادل اطلاعات)

بعد اگه یه هارد که SATA2 باشه به مادر بوردی که SATA3 باشه مشکلی پیش نمیاد

از نظر ظاهری کابلهای SATA3 رنگ سفید یا مشکی دارن، بسته به سازنده ی مادربرد، از نظر سرعت تفاوتی ندارن
هاردهای جدید به مادربردهای SATA2 می خورن و بالعکس، در سرعت هم تفاوتی ایجاد نمی کنه.

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
167
دوستان مانیتور 21 اینچ غیر Full HD چیزی پیشنهاد میکنید؟ ترجیحا Samsung یا asus

در کل بدجوری موندم بین معمولی یا full hd :-s چون فیلم کیفیت بالا که نمیبینم بازیم که فقط dota هستش بنظرتون کدومش بیشتر به کارم میاد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
اقا فرشید لطفا جواب منو بدبد تو قسمت مربوطه سوال کردم جواب ندادند.

نظرتون راجع با این لپ تاپ چیه؟

Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii

بعضیا میگن acer نگیرو میگن نسبت به قیمتش مشکوکه و از این چیزا.نظر شما چیه بگیرم یا نه؟

همین صفحه ی قبل یکی از پستها رو ادیت کردم و پاسخ شما رو دادم

نوشته شده توسط [WaRhEaD];3453882:
دوستان مانیتور 21 اینچ غیر Full HD چیزی پیشنهاد میکنید؟ ترجیحا Samsung یا asus

در کل بدجوری موندم بین معمولی یا full hd :-s چون فیلم کیفیت بالا که نمیبینم بازیم که فقط dota هستش بنظرتون کدومش بیشتر به کارم میاد

من 22 اینچ FUllHD رو توصیه می کنم، چون 20 اینچی ها همگی 1600*900 هستن و مانیتورهای بالاتر هم همگی حداقل 1920*1080 هستن.
برای داشتن این رزولوشن 1920 لزومی نداره که حتما اولویت دیدن فیلم داشته باشید، برای بازی هم الان ایده آل ترین رزولوشن همین 1920 هست و ارزش نداره کمتر بردارید. البته به این شرط که کارت گرافیک قدرتمندی هم داشته باشید.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
من عذرخواهی می کنم که سوال شما رو ندیده بودم، ظاهرا پست شما با پاسخ من همزمان شده بود و برای همین جا افتاد.

خب ایسر همیشه از لحاظ کیفیت بدنه و ساخت پایینتر هست، Z510 هم مشکلی نداره تا اونجا که من برخی مدلهاش رو دیدم
بودجه ی شما برای خرید چقدر هست؟

نه بابا خواهش میکنم.
حدودا 2500 تا 2600.
z510 لپ تاپ خوبیه ولی full hd نیست.این مدل acer هم fhd هم سی پی یوش خیلی قویه.من تا قبل از اینکه یه لپ تاپ hd رو با یه لپ تاپ fhd مقایسه کنم میخواستم z510 بگیرم ولی صفحه fhd یه چیز دیگست.(البته اون لپ تاپی که من مقایسه کرده بودم یه مدل hp با asus n56 jr بود).
البته یه لپ تاپ دیگه به اسم z 5070 فول اچ دی هست ولی cpuش ضعیفه.در کل این مدل acer همه چیزش خوبه.

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
میگم فرشید جان واسه اون مدل پرینتر T60 یا P50 هم همین رنج قیمت هست، حالا از بین این دوتا و T50 کدوم بهتر و باکیفیت تره؟؟؟؟
ممنون

Magus

کاربر سایت
Oct 12, 2007
387
سلام دوباره !

دوستان نظرتون در مورد کیس Cooler Master HAF XB چیه؟؟

به نظرتون مهمترین نقص ها و مزیتش چیه؟

تو این رنج قیمتی کیس چی میشه تهیه کرد؟

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
فرشید جان من الان هارد رو خریدم( Seagate ) که جلو مدلش همیMODEL:ST1000DM003 رو نوشته(مثل همون عکسی که برام گذاشتی)

ولی تو عکسی که شما گذاشتی پایین کلمه Seagate کلمه Barracuda رو نوشته ولی رو هارد من پایین کلمه Seagate کلمه Desktop HDD رو نوشته

الان برا من همون هارد مورد نظر که گفتی یا اون نیست
بعد این مدل من سری Barracuda نیستش
هنوز من هارد رو از جلدش باز نکردم .اگه مشکلی هست بگو که برم عوض کنم

با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
نه بابا خواهش میکنم.
حدودا 2500 تا 2600.
z510 لپ تاپ خوبیه ولی full hd نیست.این مدل acer هم fhd هم سی پی یوش خیلی قویه.من تا قبل از اینکه یه لپ تاپ hd رو با یه لپ تاپ fhd مقایسه کنم میخواستم z510 بگیرم ولی صفحه fhd یه چیز دیگست.(البته اون لپ تاپی که من مقایسه کرده بودم یه مدل hp با asus n56 jr بود).
البته یه لپ تاپ دیگه به اسم z 5070 فول اچ دی هست ولی cpuش ضعیفه.در کل این مدل acer همه چیزش خوبه.

من در این رده قیمتی مدلهای ASUS X45-/X550 رو توصیه می کنم که Core i7/6GB RAM/GEFORCE VGA هستن. کیفیت ساخت و دوام بالاتری هم دارن.

میگم فرشید جان واسه اون مدل پرینتر T60 یا P50 هم همین رنج قیمت هست، حالا از بین این دوتا و T50 کدوم بهتر و باکیفیت تره؟؟؟؟
ممنون

این دو مدل هم در مشخصات یکسان هست و هر دوتا هم تانک جوهر می خورن، اما اینکه کدوم بهتر هست رو نمی تونم نظری بدم، تجربه ی کار با هیچ کدوم رو ندارم.

سلام دوباره !

دوستان نظرتون در مورد کیس Cooler Master HAF XB چیه؟؟

به نظرتون مهمترین نقص ها و مزیتش چیه؟

تو این رنج قیمتی کیس چی میشه تهیه کرد؟

من HAF 912 رو توصیه می کنم وقیمتش هم همین حدوده، اما جادار و بزرگ هست.

من میخوام یه اسپیکر لاجیتک z906 بگیرم، چه کارت صدایی براش بگیرم؟ قیمتش مناسب باشه
مانیتور hdmi خور ارزون چی هست؟

خب بهترین مدل بازار CREATIVE SB Z هست که حدود 400 تومنه و برای خروجی PC به اسپیکر حرفه ای شما بهترین انتخاب هست.
برای مانیتور هم باید یه مدل 22 اینچ یا بالاتر بگیری که HDMI خور باشه، ارزونترین مدلها از AOC وLG هست.

فرشید جان من الان هارد رو خریدم( Seagate ) که جلو مدلش همیMODEL:ST1000DM003رو نوشته(مثل همون عکسی که برام گذاشتی)

ولی تو عکسی که شما گذاشتی پایین کلمه Seagate کلمه Barracuda رو نوشته ولی رو هارد من پایین کلمه Seagate کلمه Desktop HDD رو نوشته

الان برا من همون هارد مورد نظر که گفتی یا اون نیست
بعد این مدل من سری Barracuda نیستش
هنوز من هارد رو از جلدش باز نکردم .اگه مشکلی هست بگو که برم عوض کنم

با تشکر

همون مدل هست و درست خریدی، سرانجام خریدی!

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام
دوستان من اردیبهشت امسال یک kingmax 4gb ddr3 خریدم به قیمت 108 تومان
میخواستم یک ماه بعدش یکی دیگه هم بگیرم که یهو کلا نایاب شد و از اون سمت هم قیمت رم یهو رفت بالا اساسی الان هر جا میگردم کسی این برند رو نداره

برندی مثل axtrom یا appacer ریخته تو بازار
میخواستم بدونم کسی جایی کسی میشناسیه اک یا دست دو این برند رو داشته باشه ؟ از شانس من 2 گیگش هم هست تو بازار اما 4 نه
اگه از یک برند دیگه یک 4 بگیرم مشکلی پیش میاد ؟
اگه بخوام اینو رد کنم و 2 تا مثلا axtrom هم بگیرم فعلا بودجش رو ندارم چون باید 200 بدم

1-
بهترین کار اینه که یا یه مدل دقیقا مشابه و هم مدل فعلی پیدا کنی و اگر پیدا نشد این ماجول فعلی رو بفروشی و دوتا ماجول یکسان بخری، وگرنه تضمینی نیست با هم کار کنن و درست و بهینه هم باشن.

دوستان من واقعا دیگه تقریبا نا امید شدم از پیدا کردن این برند
از بس تو این فروم و اون فروم تاپیک زدم برای خردیش اک یا دست دو اما دریغ از یک مورد حتی !

من یکی از رفیقام یک Axtrom 4gb داره میخوام این kingmax 4gb رو بدم به اون اون axtrom رو بگیرم
و از یک رفیق دیگم یک axtrom 4gb دیگه هم بخرم بشن 8 گیگ
میخواستم بدونم این برند چطوره ؟
البته خود این kingmax هم در مقابل برندهای top دنیای ram یک چیز معمولی حساب میشه
اما میخواستم بدونم axtrom در مقابل kingmax چطوریاست ؟

یک سوال هم داشتم وقتی با cpu-z قسمت spd بخش manufacture اش رو خالی میزنه معنیش چیه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
دوستان من واقعا دیگه تقریبا نا امید شدم از پیدا کردن این برند
از بس تو این فروم و اون فروم تاپیک زدم برای خردیش اک یا دست دو اما دریغ از یک مورد حتی !

من یکی از رفیقام یک Axtrom 4gb داره میخوام این kingmax 4gb رو بدم به اون اون axtrom رو بگیرم
و از یک رفیق دیگم یک axtrom 4gb دیگه هم بخرم بشن 8 گیگ
میخواستم بدونم این برند چطوره ؟
البته خود این kingmax هم در مقابل برندهای top دنیای ram یک چیز معمولی حساب میشه
اما میخواستم بدونم axtrom در مقابل kingmax چطوریاست ؟

یک سوال هم داشتم وقتی با cpu-z قسمت spd بخش manufacture اش رو خالی میزنه معنیش چیه ؟

همونطور که گفتی Kingmax خودش هم برند دست سوم هست، اما Axtrom در مقابلش یه برند تقلبی واقعی هست! دیگه خود دانی

وقتی اطلاعات SPD خالیه یعنی همین حرف بالایی، سازنده بی نام و نشون هست و نا معتبر.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
همونطور که گفتی Kingmax خودش هم برند دست سوم هست، اما Axtrom در مقابلش یه برند تقلبی واقعی هست! دیگه خود دانی

وقتی اطلاعات SPD خالیه یعنی همین حرف بالایی، سازنده بی نام و نشون هست و نا معتبر.

این ها چطورن فرشید جان ؟

zeppelin
appacer

این kingston های تو بازار مطمن هست خریدشون؟
اخه هر جا رفتم شنیدم میگن تقلبین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
این ها چطورن فرشید جان ؟

zeppelin
appacer

این kingston های تو بازار مطمن هست خریدشون؟
اخه هر جا رفتم شنیدم میگن تقلبین

فقط Apacer برند اصلی و ارزونقیمت هست و میشه تاییدش کرد.

KINGESTON هم تقلبی داره، اما گارانتی اصلیش باشه جنس اصلی هست، البته اینم اصلی ارزون هست مثل Apacer، نه اینکه مثل Corsair و Gskill حرفه ای باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
اگه بودجه رو 3 تومان کنم چی رو عوض کنم؟
یعنی یه کیس بدون هارد تا 3 تومان

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS