مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.امکانش هست لطف کنید کیس 3 تا 3200 معرفی کنید.بیشتر برای گیم میخوام.و به نظر شما کنسول بهتره یا pc ?

CPU:Core i5 4670
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 3125 تومن میشه
کنسول از نظر کاربری و نصب بی دردسر بازیها بدون ایرادات فنی راحتتر هست.
PC از نظر داشتن انعطاف در اجرای بازیها، قدرت گرافیکی و تنظیمات بالاتر و قابلیت ارتقا برتر هست، اما در عوض به مهارت بیشتری هم برای نصب و کرک بازیها احتیاج داره.

سلام...
دوستان ميخواستم بدونم نظرتون درباره اين سييتم چيه و تا چند سال بي دغدغه بازي هارو اجرا ميكنه؟
Case: Green X7 Cougar V2 Chases
Motherboard : Asus Maximus Vi Extreme Z87 MB
VGA: Asus R9 290X OC DCII 4GB
Cpu: Intel Core i7 4770k
RAM: Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400MHz
HDD: WD Caviar Green 2 TB SATA 64MB Buff
Power: Green GP750B-OC
Cpu Cooler: Thermalright HR-02 Macho
ممنون ميشم اگه نظرتونو بگين...

همه چیز خوبه، فقط اون هارد WD GREEN اون وسط زار میزنه!
برای همچین سیستمی نه تنها نباید هارد دورپایین استفاده کرد، بلکه بایدد از یه SDD با ظرفیت 60 یا 120 گیگی هم برای درایو ویندوز بهره گرفت.

سلام میخواستم بدونم این سایت قابل اعتمادی هست و میشه ازشون خرید کرد؟
به روکت خوش آمديد! - روکت

تا بحال ازش نشنیده بودم!
مشخصه که به تازگی افتتاح شده.

Doug

کاربر سایت
Aug 14, 2014
48
نام
مـــــمّـــد
سلام...
دوستان ميخواستم بدونم نظرتون درباره اين سييتم چيه و تا چند سال بي دغدغه بازي هارو اجرا ميكنه؟
Case: Green X7 Cougar V2 Chases
Motherboard : Asus Maximus Vi Extreme Z87 MB
VGA: Asus R9 290X OC DCII 4GB
Cpu: Intel Core i7 4770k
RAM: Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400MHz
HDD: WD Caviar Green 2 TB SATA 64MB Buff
Power: Green GP750B-OC
Cpu Cooler: Thermalright HR-02 Macho
ممنون ميشم اگه نظرتونو بگين...
نیم قرن مفید بازیارو واست ران می کنه :))
عالیه این سیستم ..

Chaos

کاربر سایت
Jun 6, 2014
129
مادربورد ی که قابلیت چند گرافیکی باشه زیاده، اتفاقا اونی که SLI باشه هم گرانتره و هم کمتر!
می تونی Asus Z97-A رو انتخاب کنی.
خوب من نظرم عوض شد sli , cf داشته باشه یا نه واسم مهم نیست فقط یه مادر برد ارزون میخام که این مشخصاتو داشته باشد
برق 8پین atx بخوره
4تا Slot رم داشته باشه
pcie3 ساپورت کنه
اندازه مادربرد miniatx نباشه
نظر خودم رو GA P85 D3 یا asus B85 PLUS هست
فقط با این 2 مدل performanceه 4790k نمیاد پایین؟ من نیازی به oc کردن ندارم
فقط performance اولیه رو داشته باشه برام کافیه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خوب من نظرم عوض شد sli , cf داشته باشه یا نه واسم مهم نیست فقط یه مادر برد ارزون میخام که این مشخصاتو داشته باشد
برق 8پین atx بخوره
4تا Slot رم داشته باشه
pcie3 ساپورت کنه
اندازه مادربرد miniatx نباشه
نظر خودم رو GA P85 D3 یا asus B85 PLUS هست
فقط با این 2 مدل performanceه 4790k نمیاد پایین؟ من نیازی به oc کردن ندارم
فقط performance اولیه رو داشته باشه برام کافیه

خب مهمترین چیز اینه که پردازنده ی سری K رو فقط باید با مادربردهای Z87 استفاده کرد، مخصوصا 4790K رو که فرکانس توربوی اون 4400 مگاهرتز و 500 مگاهرتز بیشتر از 4770K هست توصیه میشه با Z87 یا Z97 استفاده کنید.
هر چند که با مادربردی مثل B85-PLUS که تمام مشخصات مورد نظر شما رو داره هم نباید مشکلی باشه و افت راندمان نخواهید داشت. فقط بایوسش باید ورژن 2001 یا بالاتر باشه.

اگر نیازی به OC نداشتید همون مدل بدون K کفایت می کرد.

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
فرشید جان شما خرید HDD اینترنال با حجم هایی مثل 3 یا 4 ترابایت رو توصیه می کنی ؟ اگه آره چه برندی خوبه برا این حجم هارد ها ؟

ممنون

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام میخواستم یه موس پد تقریبا خوب بهم معرفی کنید که هم برا کنترل باشه هم سرعت
خودم بین razer vespula و مارک roccat موندم شما کدومو پیشنهاد میدین؟ موس خودم roccat هستش

- - -ویرایش - - -

سوال دیگه اینکه این سیستم منه
vga: gtx590
mb: p8z68 v pro
ram: 8 gb
میخواستم بدونم چه نوع ssd براش بخرم که مناسبش باشه؟ کدوم مارک؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان شما خرید HDD اینترنال با حجم هایی مثل 3 یا 4 ترابایت رو توصیه می کنی ؟ اگه آره چه برندی خوبه برا این حجم هارد ها ؟

ممنون

مگه حجم بالاتر مشکلی داره که توصیه نشه؟
اگه به واسطه ی کاربری حجم های 3 یا 4 ترابایتی لازم باشه خب خود کاربر بنا به نیازش اقدام به خرید می کنه، هم از SEAGATE و هم از WD می تونید خریداری کنید.

سوال دیگه اینکه این سیستم منه
vga: gtx590
mb: p8z68 v pro
ram: 8 gb
میخواستم بدونم چه نوع ssd براش بخرم که مناسبش باشه؟ کدوم مارک؟

یه 120 گیگی CORSAIR FORCE GS یا SAMSUNG 840 EVO توصیه میشه.

دوستان در مورد برند XIGMATEK اطلاعاتی دارید؟ کیفیت کیس هاش چطوره ؟ در مقایسه با گرین ( محصولات هم رده قیمتی) چطوره؟

XIGMATEK بیشتر به خاطر خنک کننده های CPU معروف بوده و در مورد کیس هاش بررسیها و اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
داشتن یه ssd خوب هم ایا تو سرعت و اجرای بازیها هم تاثیر داره ؟ و اگه داره چقد؟ کلا کارش چیه؟

سرعت لود شدن رو بالا میبره...ویندوز سریعتر بالا میاد لودینگ ها سریعتر میره و... ولی تو فریم تاثیر نداره فقط لود
میگم فرشید جان با توجه به اینکه نسل جدید گرافیک و cpu و ram و x99 تا 3-4 ماه آینده میاد بنظرتون برای خرید سیستم بهتر نیست صبر کنیم؟(880 از 780 ارزونتر 30% بهتره....:d) و اینکه تمام سری 800 همزمان میان؟ یا مثلا 880 میاد 1 ماه بعد 880 TI میاد و...؟

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,928
نام
آن مرد !
خب مهمترین چیز اینه که پردازنده ی سری K رو فقط باید با مادربردهای Z87 استفاده کرد، مخصوصا 4790K رو که فرکانس توربوی اون 4400 مگاهرتز و 500 مگاهرتز بیشتر از 4770K هست توصیه میشه با Z87 یا Z97 استفاده کنید.
هر چند که با مادربردی مثل B85-PLUS که تمام مشخصات مورد نظر شما رو داره هم نباید مشکلی باشه و افت راندمان نخواهید داشت. فقط بایوسش باید ورژن 2001 یا بالاتر باشه.

اگر نیازی به OC نداشتید همون مدل بدون K کفایت می کرد.

اقا فرشید بایوس مادربورد b85 plus من 1105 ئه
cpu هم 4770 بدون k
مشکل راندمان داره ؟

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام
میخواستم یه موس پد خوب بهم معرفی کنید که هم قابلیت کنترل داشته باشه هم سرعت
راستش خودم بین razer vespula و roccat موندم
البته موس خودم roccat هستش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
داشتن یه ssd خوب هم ایا تو سرعت و اجرای بازیها هم تاثیر داره ؟ و اگه داره چقد؟ کلا کارش چیه؟

همونطور که گفتن توی سرعت لود بازی( اگر روی SSD نصب باشه) تاثیر داره، اما روی فریم بازی تاثیر نداره
برای سیستم گیمینگ پیشرفته ی بالای 3.5 یا 4 تومن داشتن یه SSD پر سرعت به شدت توصیه میشه، چون با روان کار کردن سیستم عامل، سرویسهای پس زمینه هم در هنگام بازی کمتر اختلال و لگ ایجاد خواهند کرد. سرعت پاسخگویی سیستم عامل بسیار بالاتر خواهد رفت.

سرعت لود شدن رو بالا میبره...ویندوز سریعتر بالا میاد لودینگ ها سریعتر میره و... ولی تو فریم تاثیر نداره فقط لود
میگم فرشید جان با توجه به اینکه نسل جدید گرافیک و cpu و ram و x99 تا 3-4 ماه آینده میاد بنظرتون برای خرید سیستم بهتر نیست صبر کنیم؟(880 از 780 ارزونتر 30% بهتره....:d) و اینکه تمام سری 800 همزمان میان؟ یا مثلا 880 میاد 1 ماه بعد 880 TI میاد و...؟

X99 و پردازنده های هاسول جدید اصولا قرار نیست جانشین یا نسل بعدی پردازنده های سوکت 1150 فعلی مثل 4770 یا 4790 باشن، اونها جانشین 4930K ی سوکت 2011 قبلی خواهند شد و کلاس قدرت ،توانایی و قیمت اونها بالاتر از نیاز یه سیستم گیمینگ - حتی در سطح پیشرفته- هست.

در مورد نسل بعدی کارتهای گرافیکی که با سری 800 شروع میشه هم طبق گمانه زنیها و شایعات درز کرده، ابتدا در شهریور کارتهای گرانقیمت GTX 880 و 870 معرفی خواهند شد و بقیه ی مدلها هم به تدریج و با فاصله و به اقتضای نیاز بازار معرفی و تولید خواهند شد.

880Ti هم که بر پایه ی GM210 که تراشه ی کامل Maxwell خواهد بود قطعا آخرین مدل در این سری معرفی خواهد شد و با فن آوری فعلی 28 نانومتری هم بعیده همچین اتفاقی بیوفته!

نسل بعدی 4770/4790 سال 2015 و از تراشه های Broad well معرفی خواهند شد و روی سوکت 1150 و تراشه های Z97 هم کار خواهند کرد.

اقا فرشید بایوس مادربورد b85 plus من 1105 ئه
cpu هم 4770 بدون k
مشکل راندمان داره ؟

خیر، کی گفته؟! :)

من ارتقای بایوس رو فقط برای پردازنده های 4690/4790/4790K عنوان کردم که لازمه، برای اینکه جدیدتر بودن و بایوس مادربرد بتونه شناساییشون کنه.

سلام
میخواستم یه موس پد خوب بهم معرفی کنید که هم قابلیت کنترل داشته باشه هم سرعت
راستش خودم بین razer vespula و roccat موندم
البته موس خودم roccat هستش

عزیز هر دو مدل از بهترین ها هستن، این دیگه سلیقه ای هست که نگفتم.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام ، سیستم توی اسپویلر ماله یکی از رفقاس بنظرتون حداقل چقدر میرزه؟
XFX 6790 1GB
8Gb Ram 1333MHZ kingmax
Core i3 2100
Green 530w
Asus p8-h61 usb3
Seagate 250GB
طرف میخواد سیستمشو عرض کنه ، تا 2.5 تومن چه سیستمی پیشنهاد میدید؟ "پردازنده ، رم ، گرافیک ، مادربرد ،هارد و پاور "فقط اگه میشه بیشتر به سمت گیمینگ متمایل باشه.

///////////

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر