مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
سلام من چندتا سوال راجع به هارد های اکسترنال داشتم:
مدل های دسکتاپ که آداپتور دارن(مثل WD My Book) از پاور سیستم هم برق میکشن یا نه؟ در حدی هست که مجبور به تعویض پاور بشم؟
اگه هارد اکسترنال به طور مداوم به سیستم متصل باشه مشکلی براش میاد؟ یعنی یه جورایی مثل هارد اینترنال استفاده بشه
اگه هم ممکنه یه هارد اکسترنال آداپتوری که به صورت افقی باشه (یعنی مثل WD My Book ایستاده نباشه) و زیاد هم داغ نکنه که مجبور بشم فن بزارم روش بهم معرفی کنید
در ضمن این قابلیت رمزگذاری سخت افزاری چیه؟ چون شنیدم هارد هایی که این قابلیت رو پشتیبانی میکنن اطلاعات رو به صورت رمزگذاری شده ذخیره میکنن و رمزگشا اونا هم توی برد ساتا به یو اس بی هست و اگه این برد خراب بشه و هارد رو با ساتا وصل کنیم به مادربرد اطلاعات خونده نمیشن. اصلا به نظرتون احتمال خرابی این برد وجود داره؟
ببخشید راستی هارد 2 ترا میخوام بودجه هم حدود 300 یا 350

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام من چندتا سوال راجع به هارد های اکسترنال داشتم:
مدل های دسکتاپ که آداپتور دارن(مثل WD My Book) از پاور سیستم هم برق میکشن یا نه؟ در حدی هست که مجبور به تعویض پاور بشم؟
اگه هارد اکسترنال به طور مداوم به سیستم متصل باشه مشکلی براش میاد؟ یعنی یه جورایی مثل هارد اینترنال استفاده بشه
اگه هم ممکنه یه هارد اکسترنال آداپتوری که به صورت افقی باشه (یعنی مثل WD My Book ایستاده نباشه) و زیاد هم داغ نکنه که مجبور بشم فن بزارم روش بهم معرفی کنید
در ضمن این قابلیت رمزگذاری سخت افزاری چیه؟ چون شنیدم هارد هایی که این قابلیت رو پشتیبانی میکنن اطلاعات رو به صورت رمزگذاری شده ذخیره میکنن و رمزگشا اونا هم توی برد ساتا به یو اس بی هست و اگه این برد خراب بشه و هارد رو با ساتا وصل کنیم به مادربرد اطلاعات خونده نمیشن. اصلا به نظرتون احتمال خرابی این برد وجود داره؟
ببخشید راستی هارد 2 ترا میخوام بودجه هم حدود 300 یا 350

معلومه که برق می کشن، اما مصرف 10 یا 15 وات که اصلا مقداری محسوب نمیشه که بخواد به پاور فشار بیاره، مگر اینکه پاور تقلبی باشه.
اتصال دائمی برای مدلهای جدید هم مشکلی نداره، چون به Sleep Mode می رن وقتی کاری نمی کنن، ولی اصلا از نظر سرعت و کارایی جای هارد داخلی رو نمی گیره
آداپتور های متفرق توی بازار زیادن
احتمال خرابی برد و همه چیز هست! این چجور احتمالاتی هست که تصور می کنید آخه؟!

برای هارد می تونید مدل 2 ترابایتی WD 2TB My Passport Ultra رو بخرید.

فرشید جان 7990 توی بازار ایران پیدا میشه؟اگر پیدا میشه قیمتش چنده؟ و اینکه نظرتون چیه درباره این کارت؟

در حال حاضر خیر، من ندیدم، ارزش خرید هم نداره، چون یه نسل قدیمی شده و بر اساس CF هم هست، اما هنوز بسیار قوی هست اگر مشکلی توی CF نداشته باشه
اگر 295X2 رو بگید باز میشه توصیه کرد چون هم خنکتر هست و هم در حالت تک هسته ای هم بسیار سریعه.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
معلومه که برق می کشن، اما مصرف 10 یا 15 وات که اصلا مقداری محسوب نمیشه که بخواد به پاور فشار بیاره، مگر اینکه پاور تقلبی باشه.
اتصال دائمی برای مدلهای جدید هم مشکلی نداره، چون به Sleep Mode می رن وقتی کاری نمی کنن، ولی اصلا از نظر سرعت و کارایی جای هارد داخلی رو نمی گیره
آداپتور های متفرق توی بازار زیادن
احتمال خرابی برد و همه چیز هست! این چجور احتمالاتی هست که تصور می کنید آخه؟!

برای هارد می تونید مدل 2 ترابایتی WD 2TB My Passport Ultra رو بخرید.

در حال حاضر خیر، من ندیدم، ارزش خرید هم نداره، چون یه نسل قدیمی شده و بر اساس CF هم هست، اما هنوز بسیار قوی هست اگر مشکلی توی CF نداشته باشه
اگر 295X2 رو بگید باز میشه توصیه کرد چون هم خنکتر هست و هم در حالت تک هسته ای هم بسیار سریعه.
از نظر قیمتی اخه در حدود 3-3.5 میلیون تفاوت پیدا میکنن
7990 اگه باشه 2200-2 هست ولی 295x2 قیمتش در حدود 5-5.5 در میاد:d
GTX 780 TI هم با اینکه گرونتر هست ولی در مقابل 7990 کم میاره:d
SLI GTX 780 توی بنچمارک ها تقریبا با 7990 برابری میکرد...
و اینکه TV
40-50 اینچ برای گیمینگ پیشنهاد میشه یا 4 تا مانیتور کنار هم؟(کنسول هم 4,1 دارم)
برای هرکدوم پیشنهاد میدین؟(تا سقف 4میلیون)
(بعد اونوقت یکجا هم خوندم یک دانگل برای TV هست یا داره میاد که سیستم اندروید روش نصب میکنه...!!!
درسته؟:d

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از نظر قیمتی اخه در حدود 3-3.5 میلیون تفاوت پیدا میکنن
7990 اگه باشه 2200-2 هست ولی 295x2 قیمتش در حدود 5-5.5 در میاد:d
GTX 780 TI هم با اینکه گرونتر هست ولی در مقابل 7990 کم میاره:d
SLI GTX 780 توی بنچمارک ها تقریبا با 7990 برابری میکرد...
و اینکه TV
40-50 اینچ برای گیمینگ پیشنهاد میشه یا 4 تا مانیتور کنار هم؟(کنسول هم 4,1 دارم)
برای هرکدوم پیشنهاد میدین؟(تا سقف 4میلیون)
(بعد اونوقت یکجا هم خوندم یک دانگل برای TV هست یا داره میاد که سیستم اندروید روش نصب میکنه...!!!
درسته؟:d

من 780 SLI رو توصیه می کنم، مشکلات SLI کمتره، قیمتش هم کمتر از یه 295X2 درمیاد.

برای بازی روی PC همیشه مانیتور Full HD توصیه میشه، TV بیشتر برای کنسول و بازی با فاصله ی چندین متری از نمایشگر مناسب هست.
دانگل اندرویدی برای TV هم زیاده، هم خود گوگل Chrome cast رو داره و هم مدلای متفرقه موجودن.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
من 780 SLI رو توصیه می کنم، مشکلات SLI کمتره، قیمتش هم کمتر از یه 295X2 درمیاد.

برای بازی روی PC همیشه مانیتور Full HD توصیه میشه، TV بیشتر برای کنسول و بازی با فاصله ی چندین متری از نمایشگر مناسب هست.
دانگل اندرویدی برای TV هم زیاده، هم خود گوگل Chrome cast رو داره و هم مدلای متفرقه موجودن.
باز هم در حدود 1200 اینطورا SLI 780 گرونتر در میاد:d
از نظر فاصله هم جفت از نزدیک و دور امکان پذیره:

IMAG1188.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم
چه مانیتور یا TV پیشنهاد میکنین؟:d
بعد مشکلات Crossfire چی هستند؟(بعد از 7990,عاقلانه ترین کارت GTX 780 TI هست)
http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-780-ti-review,23.html

آخرین ویرایش:

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
سلام و با تشکر

1-میخواستم بدونم که SSD روی سیستم فقط رو لودینگ بازی تاثیر داره یا روی FPS
2- 128 گیگ برای بازی و ویندوز 7 یا 8 کافیه؟
3- از بین برندها کدوم بهتره؟ ADATA-CORSAIR-SanDisk

smaiili

کاربر سایت
Jan 21, 2010
3
سلام خصته نباشید
من یک سیسم قدیمی دارم می خواهم ارتقا بدم مشخصات سیستم قدیم
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
EVGA e-GeForce GTX 460
AMD Phenom II X4 965 Black Edition
Seagate Barracuda ST2000DM001 64MB 2TB
Western Digital WD Green WD10EARS 1TB 5400 RPM
Case Viera VI-9900
Super Talent (2*2GB)DDR3 1333MHz
Cooler Master GX-650w
LG W2261 VP

البته مانیتور و کیس و هارد که هست حالا پاور فکر کنم کم باشه اهل اور نیستم
بیشتر مدنظرم خرید سی پی یو و مادر برد و رم خوب هست و البته پاور هم هست
گرافیک رو فعلا دست نمی زنم می زارم تا بعد که پول یک گرافیک خوب دستم بیاد بعد عوض می کنم
پس بهتر اینجوری بگم یک سی پی یو اینتل (این سی پی یو قدیمی منو دیوونه کرد از سرو صدا می تونم 300 هم برای کولر سی پی یو بزارم کنار)و مادربرد خوب و رم و پاور
شما بوجه 2.5 میلیون رو در نظر بگیرید
برای خرید
1:سی پی یو اینتل تارجیعا i7 سری k
2:مادربرد
3:رم
4:پاور
5:کولر برای سی پی یو
راستی این هاردهای ssd خوبه برای ویندوز چون گرونه منم معمولا 3 تا ویندوز دارم هر ویندوزم هم 120g فضا می دم بهش که هر چی نصب کردم بازم خالی داشته باشه
در ضمن اهل بازی نیستم اصلا. کارای گرافیکی کمی انجام می دم نه زیاد ولی می خوام اگه بازی قشنگی اومد با تمام جزئیات بازی کنم
من بخاطر اینکه تا پول دستم می یاد می دم به گوشی و هر گوشی هم کمش بالای 700 ضرر کردم(بیشتر گوشی هام ال سی دی رو شکستم
smiley-embarassed.gif
الانم یک z1 ال سی دی شکسته روی دستمه) می خوام بدم به پی سی تا یک دو سه ماهی از فکر گوشی بیام بیرون بتونم پول جمع کنم
smiley-cry.gif

ولی عادت دارم همیشه موقع خرید بهترین ها رو بگیرم شما هم سعی کنید بهترین ها نه گرونترینها رو پیش نهاد بدید(چون مثلا گیگابایت درسته جنس خوبی داره ولی پول مارکشو می خوره پس زیاد به گیگا برای خرید حساب باز نمی کنم اپلم توی ایران همین مسئله رو داره)
فکر کنم کامل نیازمو گفتم
منتظر راهنمایی شما هستم پیشاپیش ممنون
smiley-innocent.gif

ArashMiniStar

کاربر سایت
Jun 25, 2011
24
اقا فرشاد بنظر شما این مانیتور LG 23 ال جی که IPS هست با تاخیر 5ms تو بازی میتونه مشکل درست کنه؟ اخه رنگ ها تو ips بهترن تا عادی

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
باز هم در حدود 1200 اینطورا SLI 780 گرونتر در میاد:d
از نظر فاصله هم جفت از نزدیک و دور امکان پذیره:

IMAG1188.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم
چه مانیتور یا TV پیشنهاد میکنین؟:d
بعد مشکلات Crossfire چی هستند؟(بعد از 7990,عاقلانه ترین کارت GTX 780 TI هست)
GeForce GTX 780 Ti review - DX11: Battlefield 4

شما پایه ی مقایست رو گذاشتی 7990 ، من کلا منظورم انتخاب کارت دو هسته ای یا دو تا کارت تک هسته ای بود، فارغ از اینکه قیمتش چقدر تفاوت می کنه

بقیه ی موارد هم که خودت صاحبنظری، من چیزی نگم بهتره، TVهم سر رشته ای ندارم پیشنهاد بدم. در مورد LED هم فعلا مدلهای ASUS بهتر و متنوع تر هستن.

سلام و با تشکر

1-میخواستم بدونم که SSD روی سیستم فقط رو لودینگ بازی تاثیر داره یا روی FPS
2- 128 گیگ برای بازی و ویندوز 7 یا 8 کافیه؟
3- از بین برندها کدوم بهتره؟ ADATA-CORSAIR-SanDisk

1-فقط روی سرعت کلی سیستم و لود بازیها تاثیر داره، به فریم ربطی نداره
2-فقط برای ویندوز و یه عنوان خیلی معم که بیشتر از بازیهای دیگه اجرا می کنیدش.
3- همه ی اینا برند معتبر هستن، بستگی به مدل داره

از SanDisk Extreme II یا از CORSAIR FORCE GS و از SAMSUNG هم 840 PRO /EVO توصیه میشه.

سلام خصته نباشید
من یک سیسم قدیمی دارم می خواهم ارتقا بدم مشخصات سیستم قدیم
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
EVGA e-GeForce GTX 460
AMD Phenom II X4 965 Black Edition
Seagate Barracuda ST2000DM001 64MB 2TB
Western Digital WD Green WD10EARS 1TB 5400 RPM
Case Viera VI-9900
Super Talent (2*2GB)DDR3 1333MHz
Cooler Master GX-650w
LG W2261 VP

البته مانیتور و کیس و هارد که هست حالا پاور فکر کنم کم باشه اهل اور نیستم
بیشتر مدنظرم خرید سی پی یو و مادر برد و رم خوب هست و البته پاور هم هست
گرافیک رو فعلا دست نمی زنم می زارم تا بعد که پول یک گرافیک خوب دستم بیاد بعد عوض می کنم
پس بهتر اینجوری بگم یک سی پی یو اینتل (این سی پی یو قدیمی منو دیوونه کرد از سرو صدا می تونم 300 هم برای کولر سی پی یو بزارم کنار)و مادربرد خوب و رم و پاور
شما بوجه 2.5 میلیون رو در نظر بگیرید
برای خرید
1:سی پی یو اینتل تارجیعا i7 سری k
2:مادربرد
3:رم
4:پاور
5:کولر برای سی پی یو
راستی این هاردهای ssd خوبه برای ویندوز چون گرونه منم معمولا 3 تا ویندوز دارم هر ویندوزم هم 120g فضا می دم بهش که هر چی نصب کردم بازم خالی داشته باشه
در ضمن اهل بازی نیستم اصلا. کارای گرافیکی کمی انجام می دم نه زیاد ولی می خوام اگه بازی قشنگی اومد با تمام جزئیات بازی کنم
من بخاطر اینکه تا پول دستم می یاد می دم به گوشی و هر گوشی هم کمش بالای 700 ضرر کردم(بیشتر گوشی هام ال سی دی رو شکستم
smiley-embarassed.gif
الانم یک z1 ال سی دی شکسته روی دستمه) می خوام بدم به پی سی تا یک دو سه ماهی از فکر گوشی بیام بیرون بتونم پول جمع کنم
smiley-cry.gif

ولی عادت دارم همیشه موقع خرید بهترین ها رو بگیرم شما هم سعی کنید بهترین ها نه گرونترینها رو پیش نهاد بدید(چون مثلا گیگابایت درسته جنس خوبی داره ولی پول مارکشو می خوره پس زیاد به گیگا برای خرید حساب باز نمی کنم اپلم توی ایران همین مسئله رو داره)
فکر کنم کامل نیازمو گفتم
منتظر راهنمایی شما هستم پیشاپیش ممنون
smiley-innocent.gif

CPU:INTEL Core I7 4770K
FAN:THERMALRIGHT MACHO
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z97-A
POWER:750W GREEN

پاور قبلی شما برای کارت جدید هم کفایت خواهد کرد و نیازی به ارتقا نیست.
SSD هم قطعا تاثیر بسیاری در راندمان ویندوز داره،

کارت گرافیک شما بعد از ارتقا ضعیفترین قطعه بین کل قطعات جدید هست.

اقا فرشاد بنظر شما این مانیتور LG 23 ال جی که IPS هست با تاخیر 5ms تو بازی میتونه مشکل درست کنه؟ اخه رنگ ها تو ips بهترن تا عادی

تا حدی سلیقه ای هست، ممکنه برای برخی کاربران سرعت پایین پنل مشکلی ایجاد نکنه، برای برخی مثل خودم هم تاثیر کاملا واضح و مایوس کننده باشه!
از نظر کارشناسی هنوز پنلهای TN با سرعت یک میلی ثانیه واسه بازی اولویت دارن.

سلام میخواستم بدونم این موس موجوده الان؟ asus rog gx 1000
چطور موسیه خوبه؟

من موس گیمینگ ایسوس توی بازار ندیدم هنوز، مگر اونایی که با لپ تاپهای سری ROG خودش هستن و پک هستن.

سلام
بهترین سیستم برای گیمینگ و کارهای گرافیکی که میشه با بودجه حدود 2600 جمع کرد چیه؟

CPU:Core i3 4330
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

ArashMiniStar

کاربر سایت
Jun 25, 2011
24
بین 2ms TN و 5ms ips تفاوت محسوسه؟ یا اگه 1 باشه؟این تفاوت خودشو در چی نشون میده؟ اگه 5 بگیریم موج دیده نمیشه که در صفحه؟ ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بین 2ms TN و 5ms ips تفاوت محسوسه؟ یا اگه 1 باشه؟این تفاوت خودشو در چی نشون میده؟ اگه 5 بگیریم موج دیده نمیشه که در صفحه؟ ممنون

همین پاسخ قبلی جواب شما بود، برای کاربران مختلف متفاوت هست، برای برخی محسوسه و برای برخی هم نه
چیزی که ممکنه تاثیر بدی بزاره حالت Ghosting یا شبحی هست که در تصاویر سریع و بازیهای اکشن و یا Racing ممکنه ایجاد بشه و تصاویر رو غیر واضح یا گیج کننده نمایش بده،

در ضمن 5 میلی ثانیه رو بطور میانگین برای حالت G2G یا Gray to Gray می گن، ممکنه برای پالتهای رنگی متفاوت یا از سیاه به سفید این تاخیر بیشتر هم باشه و به 20 یا 30 میلی ثانیه هم برسه، بنابراین اگر زمان پاسخگویی 2 یا یک میلی ثانیه باشه سرعت عمل پنل در تمام پالتها بیشتر خواهد بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر