مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان تفاوت کارایی 2 تا رم 2 گیگ در مقایسه با یک رم 4 گیگ چقدره ؟
منظورم اینه dual channel بودنشون تفاوت خیلی محسوسی تو بازی ها ایچاد میکنه ؟

یک مینبوردی هست 2 تا جای رم داره من میخوام 2 تا 2 گیگ روش بندازم برای dual channel
طرف میگه فعلا 1 دونه 4 بگیریم تا چند وقت دیگه یک 4 دیگه هم بزنیم کنارش
DDR3 هست رمش
من برای بازی ها میگم تا اون موقع که بخواد 8 کنه رمش رو

چی پیشنهاد میشه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام دوستان عزیز از تون می خواستم کمک کنید من دارم یه سیستم میبندم کارت گرافش gtx 760 انتخاب شده برای انتخاب مابقی قطعات کمک می خوام لطفا بگید بهترین کانفیگ برای این کارت و بازی مولتی بتل 4 چی خوبه که ست کنم تا قدرت واقعی سیستمم رو داشته باشم با تشکر

شما که می خوای برای کارتت سیستم بندی اول بودجه ی مورد نظر برای بقیه ی قطعات رو بگو!

دوستان تفاوت کارایی 2 تا رم 2 گیگ در مقایسه با یک رم 4 گیگ چقدره ؟
منظورم اینه dual channel بودنشون تفاوت خیلی محسوسی تو بازی ها ایچاد میکنه ؟

یک مینبوردی هست 2 تا جای رم داره من میخوام 2 تا 2 گیگ روش بندازم برای dual channel
طرف میگه فعلا 1 دونه 4 بگیریم تا چند وقت دیگه یک 4 دیگه هم بزنیم کنارش
DDR3 هست رمش
من برای بازی ها میگم تا اون موقع که بخواد 8 کنه رمش رو

چی پیشنهاد میشه ؟

از دید طراحی سیستمی و پهنای باند مورد نیاز برای حداکثر کارایی پردازنده، همیشه باید از ماجولهای دوتایی ، سه تایی یا چهار تایی(بسته به پلاتفرم) استفاده کرد.
در عمل ولی اینکه بازها چقدر از پهنای باند رم تاثیرپذیر باشند تفاوت می کنه. اما در هر صورت و تحت هیچ شرایطی برای سیستم بازی تک ماجول توصیه نمیشه.

اگر موقتی استفاده می کنید با در نظر گرفتن افت کارایی احتمالی مشکلی نیست، در نظر داشته باشید ماجول دوم باید عین اولی باشه.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
امشب سیستم رو خریدم و دارم باهاش کار میکنم و انشاالله که همونی که میخواستم بشه
گرافیک رو در اخر 7850 GIGABYTE برداشتم با قیمت 700 و پاور رو هم 600 گیر اوردم و جایگزین 530 کردم
اینجا از صبح همه چی کشیده بالا ، همین رم رو که 230 خریدم میدنش 280 تا اخر وقت
نتونستم 2 تا 4 گیگ بگیرم ، فعلا با همین 8 سر میکنم و بعدا یه 8 دیگه میندازم تنگش
هارد سیگیت 64 M گیر نیومد و بلو وسترن هم همین جور ، فعلا همین رو بستم و بعدا یه 64 SSD میندازم تنگش
کلا سیستم اینجوری شد
CPU : CORE I3 4130 : 393 T
RAM : APACER 8 GB, 1600 : 230 T
H.D.D : WD GREEN, 64M, 1 TB : 190 T
DVD RW : ASUS 24X : 63 T
VGA : GIGABYTE 7850 :700 T
POWER : GREEN 600W:245 T
CASE : GREEN X1 - BASIC : 139 T

فرشاد عزیز خیلیییییییی خیلیییی ممنونم واسه تمام زحماتی که کشیدی و صبر و حوصله ات
سپاسگذارم
امیدوارم هر کسی به هر چی که میخواد برسه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
بودجه در حد 3 تومان

CPU:Core i5 4670
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اینا حدود 1950 میشن و برای اون کارت گرافیکی مناسب هستن. اگر بودجه ی بیشتری دارید باید روی گرافیک هزینه کنید و مثلا 760 رو به 770 یا 780 تبدیل کنید.

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
سلام دوستان بخصوص فرشید عزیز
قطعات سیستمم رو با توجه به بودجه و توصیه فرشید و کمی آینده نگری ارتقا دادم روز شنبه 30 فروردین93:
INTELCORE i7 4770K : قیمت :1250 تومن
2تا HYPEX 4 GIG KINGSTONE با باس 1600 جمعا 8 گیگ قیمت (هر کدوم):116 تومن
MAIN :ASUS Z87 -K قیمت : 450 تومن
اولا خواستم قیمتها رو یه اطلاع رسانی بکنم شاید بدرد بقیه بخوره
دوما متاسفانه بعلت کمی بودجه کارت گرافیک رو نتونستم عوض کنم کارت فعلی : GAINWARD DDR5 1G 560 GTX GOLDEN SAMPLE هست
سه تا سوال دارم :
1-آیا امکان SLI کردنه کارت گرافیکم و گرافیک سیستمم که HD4600 هست وجود داره ؟؟؟ میخوام توان گرافیکیم رو زیاد کنم (ازهر روش پیشنهادی هم استقبال میشه ;)
2- برای سیستم فوق بهترین کارت گرافیک پیشنهادی با قیمتش چی هست ( من توقعم بالاست میخوام BF4 روی ULTRA , و سوپر رزولوشن 200% بازی کنم!! سیستم فوق که دیشب باهاش تست کردم بازی BF4 روی ULTRA و AI =MSAAX4 رزولوشن 1080P و گزینه سوپر رزولوشن 100% بهم 20 تا 25 فریم داد /:)
3- سوال آخر : کارت گرافیک رو میشه اورکلاک کرد بتنهایی؟؟ چون قطعا سیستمم از لحاظ GPU کم میاره و آیا اور کردنش رو افزایش فریم ریت تاثیر داره؟؟

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
1-آیا امکان SLI کردنه کارت گرافیکم و گرافیک سیستمم که HD4600 هست وجود داره ؟؟؟ میخوام توان گرافیکیم رو زیاد کنم (ازهر روش پیشنهادی هم استقبال میشه ;)

واسه مدل لپ تاپش یکی اینکارو کرده بود ولی افت فریم و هزار درد و مرض دیگه به جون بازیاش افتاد بود!! حالا نمیدونم مال pcـش فرق میکنه یا نه!

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
قطعات سیستمم رو با توجه به بودجه و توصیه فرشید و کمی آینده نگری ارتقا دادم روز شنبه 30 فروردین93:
دوما متاسفانه بعلت کمی بودجه کارت گرافیک رو نتونستم عوض کنم کارت فعلی : GAINWARD DDR5 1G 560 GTX GOLDEN SAMPLE هست
سه تا سوال دارم :
2- برای سیستم فوق بهترین کارت گرافیک پیشنهادی با قیمتش چی هست ( من توقعم بالاست میخوام BF4 روی ULTRA , و سوپر رزولوشن 200% بازی کنم!! سیستم فوق که دیشب باهاش تست کردم بازی BF4 روی ULTRA و AI =MSAAX4 رزولوشن 1080P و گزینه سوپر رزولوشن 100% بهم 20 تا 25 فریم داد /:)
3- سوال آخر : کارت گرافیک رو میشه اورکلاک کرد بتنهایی؟؟ چون قطعا سیستمم از لحاظ GPU کم میاره و آیا اور کردنش رو افزایش فریم ریت تاثیر داره؟؟

1. اصلا پیشنهاد نمیشه، نمیتونه چیزی به توان GPU شما اضافه کنه. از نظر درایور اینا هم اصلا حتی مطمئن نیستم که ممکن باشه همچین چیزی!

2. شما توی رزولوشن 1080p اگر Scale رو به 200% افزایش بدین + MSAAx4 اصلا تفاوت محسوسی بین 100% + MSAAx4 نخواهید داشت. Resolution Scaling (یا همون Super Sampling در واقع)، بازی رو در یه رزولوشن بالاتر (3840x2160) رندر میکنه و به مقیاص پایینتر، در 1080p نمایش میده.
ولی در هر صورت برای همچین کاری به احتمال خیلی زیاد به 2 تا یا 3 تا 780ti احتیاج پیدا میکنین! که هر کدوم حدود 3 میلیون هست اگر اشتباه نکرده باشم. (مدل Asus DirectCU II TOP 3GB) در ضمن چون هم MSAA دارین هم رزولوشن بالاتر رندر میشه، به VRAM زیادی هم احتیاج دارین. مطمئن نیستم که 2 تا 3GB کافی باشه. هر چی هم گشتم بنچمارکی پیدا نکردم که این کار رو کرده باشن.

3. اورکلاک کردن هم میتونه تاثیر گذار باشه روی فریم ریت ولی هم به بازی و هم به کارت و تحویه سیستم شما و... مربوط میشه. انتظار افزایش زیاد نداشته باشید با کولینگ معمولی. 5 تا 10 درصد معمولا...

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سه تا سوال دارم :

1- چنین چیزی امکان نداره!
با مدل دیگه ای از کارتای خود NVIDIA هم نمیشه SLI کرد، چه برسه به گرافیک آنبرد شرکت رقیب که ار بیخ و بن با SLI دشمن هست! بهتره کارتت رو بفروشی و یه مدل بالاتر بخری، یه 560 دیگه هم بخری می تونی با کارت فعلی خودت SLI کنی، به شرط اینکه مادربردت هم SLI باشه که مدل دقیقش رو نگفتی ببینم هست یا نه.

2-کارت 780*2 در حالت SLI یا R9 295X2 !! رزولوشن 200 می دونی یعنی چی؟ یعنی 4K ! و هیچ تک کارتی فعلا این توان رو نداره.
3-بله، میشه، نهایت 5 تا 10 درصد افزایش راندمان داره، کارت شما که به نسبت قطعات دیگه ی فعلی خیلی ضعیفتره.

نظرتون درباره سیستم زیر چیه؟
CPU:Intel Core i7 4770k
Motherboard:asus z87-A
Ram:2x4gb corsair 1600
VGA:asus gtx780
Power:Green 750w
HDD:1tb seagate 64mb

Sent from my C5303 using Tapatalk

خیلی خوبه، ایرادی بهش وارد نیست.

shadowfall

کاربر سایت
Feb 1, 2014
5
بعد اگه گرافیک نخرم و یه مدت از پردازنده گرافیکی خود سی پی یو استفاده کنم مشکلی پیش نمياد بعد میتونم بازی هایی مثل need for speed rivals بازی کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
بعد اگه گرافیک نخرم و یه مدت از پردازنده گرافیکی خود سی پی یو استفاده کنم مشکلی پیش نمياد بعد میتونم بازی هایی مثل need for speed rivals بازی کنم؟

بعضی بازیا رو اصلا نمیشه روی گرافیک آنبرد اجرا کرد، یا اگرم اجرا بشه با ایراد و فریم غیر قابل بازی خواهد بود. RIVALS هم خیلی سنگینه، بعید می دونم بشه باهاش کاری کرد.

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
1- چنین چیزی امکان نداره!
با مدل دیگه ای از کارتای خود NVIDIA هم نمیشه SLI کرد، چه برسه به گرافیک آنبرد شرکت رقیب که ار بیخ و بن با SLI دشمن هست! بهتره کارتت رو بفروشی و یه مدل بالاتر بخری، یه 560 دیگه هم بخری می تونی با کارت فعلی خودت SLI کنی، به شرط اینکه مادربردت هم SLI باشه که مدل دقیقش رو نگفتی ببینم هست یا نه.

2-کارت 780*2 در حالت SLI یا R9 295X2 !! رزولوشن 200 می دونی یعنی چی؟ یعنی 4K ! و هیچ تک کارتی فعلا این توان رو نداره.
3-بله، میشه، نهایت 5 تا 10 درصد افزایش راندمان داره، کارت شما که به نسبت قطعات دیگه ی فعلی خیلی ضعیفتره.

ممنون از پاسخت. مادربوردم asus z87k هست فکر کنم sli بشه کردش.آیا اورکلاک کارت گرافیک رو توصیه میکنی ؟

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
درود به شما

فرشید جان خواستم بدونم اگه از شما بخوام پاور واسه کارتی مثله 760 OC بم پیشنهاد بدی از برند Corsair کدوم سریشو پیشنهاد میدی؟

بعدش اینکه جسارت نباشه، شما فقط کارتای گرافیک ASUS OC و گاها MSI OC پیشنهاد میدی در حالی که کارتای AMP Edition ZOTAC سرعت بیشتری تو کارتای همرده (منظورم فقط ورژنای اورکلاک شده این برنداس) نسبت به اون دو برند دارند، چرا ZOTAC پیشنهاد نمیدید؟ کلا این برند در چه سطحیه؟

foa.neh

کاربر سایت
Jun 25, 2010
42
سلام
دوستان در مورد کانفیگ زیر نظر بدید لطفا
ASUS H87M-E
WD Blue 1 TB 7200R
i5-4440 Haswell
Corsair Vengeance Blue 8GB 4GBx2 2133Mhz
EVGA GTX 760 2GB GDDR5
Samsung 20B315 LED
GREEN X-3
Green 700A-HP
نکته بسیار مهم!
این کانفیگ قیمتش البته با سایر متعلقاتش مثل اسپیکر و ... نزدیک 4تومن در میاد که سنگینه واقعا
خلاصه اگه دوستان نظری دارن که قیمت بیاد پایین بفرمائید مثلا اگه پاور زیاده (بشرطی که افت قیمت محسوس باشه) یا رم 4 بسته! یا گرافیک رو سبک کنم مثلا ASUS GTX 750 Ti OC Dual Fan 2GB GDDR5 که نزدیک 180 قیمتش پایین تره یا حتی گرافیک پایین تر!! یا بورد ارزون تر مثل h81 ایسوس(چون اصلا قصد اور کلاک ندارم) ولی بشرطی که:
بازیهای روز رو بدون مشکل اجرا کنه و نشه پس فردا بخاطر 400-500 هزینه کمتر پشیمون بشه آدم
درضمن یکی دو ماه سیستم فوق رو میخوام با گرافیک آنبود استعمال کنم بعد براش گرافیک بخرم!

edited:
مثلا این دورو بر 3تومن میشه :
ASUS H81M-C LGA1150 H81
Seagate Barracuda 1TB 7200R
Intel Core i3-4130 Haswell 1150 Processor
CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600
EVGA GTX 760 2GB GDDR5
Samsung 20B315 LED
CASE GREEN MAGNUM 2
Green 600A-HP
گرافیکش همونه ولی cpu و رم و پاورو کاهش دادم! چطوره؟ i3 کم نمیاره!؟ قراره بازی کنن باهاش!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر