مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
سلام دوستان یه پرینتر لیزری سیاه و سفید،تک کاره و نسبتا کوچیک قیمت پایین مثلا تا 200 چیزی میشه خرید ؟(برای مصرف خانگی خیلی کم)
برای چاپ متن میخوام فقط

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
سلام به دوستان عزیز ، چقدر خوشحالم که اینجور جایی وجود داره که یکسری خبره کار آدم رو راه میندازن :)
سیستم فعلی من اینه و میخوام ارتقا بدم، میخواستم بگید که آیا مادربورد رو لازم ه که عوض کنم ؟ و برای کارت گرافیک و سی پی یو چی پیشنهاد میکنید :)

MB: asus p8p67 rev-3
vga: next gts 250 1 gig 256bit
cpu i3: 3:50ghz ( فکر کنم )

میدونم که سی پی یو خیلی ضعیفه اه ولی کارت گرافیک ام اون موقع خوب بود :) میخوام سیستم ام برای گیم های جدید تا حدی آماده باشه ، 8 گیگ رم دارم که دو تا 2 و یه 4 !
فقط حد ال امکان مادر بورد رو عوض نکنم بهتر، چون وسایل گرون اه و وضع مالی مثل همه خراب :)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دوستان یه سوال. من قرار شد این سیستمو ببندم :
CPU : Core I5 4670k 3.4GHz
GPU : Geforce GTX 760 DCU II
RAM : 2x kingston 4GB hyperX blue
M/b : ASUS Z87 PLUS
سیستم خودم الان اینه :
رم 4 گیگ
گرافیک GT 520
مادربورد P5KPL SE ایسوز
سی پی یو : PENTIUM(R)Dual-core CPU E5200 2.50GHz
-
الان سوالم اینه که من میخوام قطعه قطعه سیستمو آپگرید کنم ( مثلا اول مادربورد و بعد ... )
من اگه اول مادربورد z87 plus رو بخرم میتونم کارت و رم فعلیمو روش ببندم ؟ یا نه ؟ یعنی ساپورت میکنن ؟
بعدش خورد خورد بعدِ مادربورد , سی پی یو بعد کارت گرافیک و بعدشم رم رو ببندم !
خیلی خیلی مهمه این که بگین میتونم اول m/b رو عوض کنم یا نه !؟
اگر متوجه نشدید یکم واضح تر میتونم توضیح بدم :D !
پ.ن : نظرتون راجبه این مادربورد چیه ؟ ASUS P8Z77-I Deluxe
این سیستمی که گفتم برای بازی میخوام , این مادر بوردی که اینجا نوشتم پاسخگو هست ؟
پ.ن 2 : قیمت این یکی مادربورده کلا 100 تومن کمتره :|! چیزی در حد همون اولی اما با قیمت کمتر سراغ ندارید؟

آخرین ویرایش:

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,254
سیستم خودم الان اینه :
رم 4 گیگ
گرافیک GT 520
مادربورد P5KPL SE ایسوز
-
الان سوالم اینه که من میخوام قطعه قطعه سیستمو آپگرید کنم ( مثلا اول مادربورد و بعد ... )
من اگه اول مادربورد z87 plus رو بخرم میتونم کارت و رم فعلیمو روش ببندم ؟ یا نه ؟ یعنی ساپورت میکنن ؟
این سیستمی که گفتم برای بازی میخوام , این مادر بوردی که اینجا نوشتم پاسخگو هست ؟
پ.ن 2 : قیمت این یکی مادربورده کلا 100 تومن کمتره :|! چیزی در حد همون اولی اما با قیمت کمتر سراغ ندارید؟

مادربورد دوم سوکت 1155 هست و تا نسل سوم Core i رو ساپورت میکنه. اگه بودجه خیلی براتون مهمه میتونید، ASUS H81-PLUS رو بگیرید.
رم های قبلی تون هم از نوع DDR2 هست و نمیتونید تو مادربورد جدید استفاده کنید. گرافیک هم مشکلی نداره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام دوستان یه پرینتر لیزری سیاه و سفید،تک کاره و نسبتا کوچیک قیمت پایین مثلا تا 200 چیزی میشه خرید ؟(برای مصرف خانگی خیلی کم)
برای چاپ متن میخوام فقط

پرینتر لیزری دفتری یا اداری دیگه زیر 300 تومن نداریم که اونم مدل 1102 از برند HP هست. پرینتر 2160 سامسونگ هم تنها گزینه ی لیزری با این قیمت استثنایی هست.

سلام دوستان میشه یه کیس خالی در حد 2 تومن واسه گیم که توی روزلیشن 1600 که بازی ها رو در حد قابل قبولی اجرا کنه معرفی کنید ؟:d

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

نزدیک 2 تومن میشه

سلام به دوستان عزیز ، چقدر خوشحالم که اینجور جایی وجود داره که یکسری خبره کار آدم رو راه میندازن :)
سیستم فعلی من اینه و میخوام ارتقا بدم، میخواستم بگید که آیا مادربورد رو لازم ه که عوض کنم ؟ و برای کارت گرافیک و سی پی یو چی پیشنهاد میکنید :)

MB: asus p8p67 rev-3
vga: next gts 250 1 gig 256bit
cpu i3: 3:50ghz ( فکر کنم )

میدونم که سی پی یو خیلی ضعیفه اه ولی کارت گرافیک ام اون موقع خوب بود :) میخوام سیستم ام برای گیم های جدید تا حدی آماده باشه ، 8 گیگ رم دارم که دو تا 2 و یه 4 !
فقط حد ال امکان مادر بورد رو عوض نکنم بهتر، چون وسایل گرون اه و وضع مالی مثل همه خراب :)

CPU:INTEL CORE i7 3770K
VGA: GTX 760 2GB

اینا نزدیک 2 تومن میشن

تعویض مادربرد هم ضروری نیست اماتعویض رم ضروری هست!! ، ترکیب 3 تایی رو روی اون مادربرد نباید گذاشت، تعداد ماجولها باید زوج و دو به دو هم مدل باشه تا سرعتشون ایده آل بشه!

سیستم خودم الان اینه :
رم 4 گیگ
گرافیک GT 520
مادربورد P5KPL SE ایسوز
-

رم سیستم قبلی شما DDR2 هست که به مادربردهای جدید که DDR3 هستن نمی خوره! اما کارت گرافیک قدیمی شما می خوره.

خیلی خیلی مهمه که شما بدونی امکان نداره بشه قطعات CPU ، مادربرد و رم رو تکی خریداری کرد و استفاده کرد! یعنی این سه قلم حتما باید همزمان خریداری و استفاده بشن.
مدل ASUS Z87 PLUS بیش از نیاز شما هم هست، دلیلی نداره که بخواین مدل DELUXE قدیمی رو بردارین، چون اصلا با پردازنده ی شما کار نخواهد کرد، تراشه ی Z77 مخصوص نسل قبلی پردازنده ها هست در حالی که شما داری پردازنده ی نسل جدید رو می گیری که باید مادربرد Z87 باشه ! بی جهت لیستت رو بهم نریز، همونی که گفته شده رو بخر!

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
CPU:INTEL CORE i7 3770K
VGA: GTX 760 2GB

اینا نزدیک 2 تومن میشن

تعویض مادربرد هم ضروری نیست اماتعویض رم ضروری هست!! ، ترکیب 3 تایی رو روی اون مادربرد نباید گذاشت، تعداد ماجولها باید زوج و دو به دو هم مدل باشه تا سرعتشون ایده آل بشه!

رم رو عوض خواهم کرد و ممنون که گفتید اما سیستم رو نه، پشیمون شدم ، بجاش PS4 میخرم با صرفه تره :)

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
آیا میشه یه سیستم خوب تا حدود قیمت 1.5(یکم بیشتر یا کمتر) بست؟ (البته فقط قطعات کیس و اونم قطعاتی که باید باهم مچ بشه رو تغییر بدم.) یه سیستمی که بازیهای خوب رو در حد متوسط رو به بالا اجرا کنه. و آیا اگه همچین سیستمی بشه بست به نظزتون تا چند سال کشش داره؟
با تشکر از پاسخگویی شما دوستان فعلا شب خوش.

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام
داشتم توی نت دنبال یه مانیتور خوب میگشتم که به ASUS VX238H رسیدم
این مانیتور چنده ؟
ارزش خرید داره با این وضع بازار ؟
توی رنج قیمتی خودش مورد بهتری هست؟
چقدر با مانیتورهای ips از نظر نشون دادن رنگ تفاوت داره ؟ این تفاوت توی طراحی کاملا مشهوده ؟
ممنون:bighug:

hossein4494

کاربر سایت
Jun 26, 2012
15
دوستان یه سوال داشتم خدمتتون

میشه دو تا هارد رو به یه کیس وصل کرد؟
یه هارد خریدم میخوام به کیس اضافش کنم(هارد قبلی هم روش باشه)میشه اینجوری؟
(هارد فعلی:مکستور 160 ساتا،هارد جدید:وسترن دیجیتال 500 ساتا)

یا میشه هارد قدیم رو در بیاری و هارد جدید رو وصل کنی.بدون مشکل کار میکنه یا کار خاصی باید انجام داد؟
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
لطفا یه سیستم برای گیم پیشنهاد بدید با بودجه 3 تومان.(کیس و مانیتور)
با تشکر

CPU:Core i5 4430
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
MONITOR:SAMSUNG S20B315

اینا حدود 3300 میشه، کمتر از این هم نگیر.

آیا میشه یه سیستم خوب تا حدود قیمت 1.5(یکم بیشتر یا کمتر) بست؟ (البته فقط قطعات کیس و اونم قطعاتی که باید باهم مچ بشه رو تغییر بدم.) یه سیستمی که بازیهای خوب رو در حد متوسط رو به بالا اجرا کنه. و آیا اگه همچین سیستمی بشه بست به نظزتون تا چند سال کشش داره؟
با تشکر از پاسخگویی شما دوستان فعلا شب خوش.

متاسفانه خیر، فقط میشه یه سیستم اداری سطح پایین بست، برای بازی باید دست کم 2 تومن فقط برای کیس کنار بزارید، اونم تازه سیستم با مشخصات پایین و نهایت متوسط میشه:

CPU:Core i3 4310
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5

نزدیک 2 تومن میشه.

سلام
داشتم توی نت دنبال یه مانیتور خوب میگشتم که به ASUS VX238H رسیدم
این مانیتور چنده ؟
ارزش خرید داره با این وضع بازار ؟
توی رنج قیمتی خودش مورد بهتری هست؟
چقدر با مانیتورهای ips از نظر نشون دادن رنگ تفاوت داره ؟ این تفاوت توی طراحی کاملا مشهوده ؟
ممنون:bighug:

قیمتش 900 تومن هست و یکی از مدلهای خوب بازار هست. مخصوصا برای بازی، همرده ای هم نداره
کلا پنل های TN گستره ی نمایش رنگی پایینی دارن، در کار طراحی تفاوت مشهود هست اما برای بازی تفاوتی نیست.

دوستان یه سوال داشتم خدمتتون

میشه دو تا هارد رو به یه کیس وصل کرد؟
یه هارد خریدم میخوام به کیس اضافش کنم(هارد قبلی هم روش باشه)میشه اینجوری؟
(هارد فعلی:مکستور 160 ساتا،هارد جدید:وسترن دیجیتال 500 ساتا)

یا میشه هارد قدیم رو در بیاری و هارد جدید رو وصل کنی.بدون مشکل کار میکنه یا کار خاصی باید انجام داد؟
خیلی ممنون

بله، به تعدادی که پورت SATA روی مادربرد داشته باشید می تونید هارد به سیستم اضافه کنید، معمولا 5 یا 6 پورت روی هر مدلی پیدا میشه.
هم می تونی هاردها رو همزمان استفاده کنی و هم در کنار هم ، فرقی نمی کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر