مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
روی تلق شیشه ای محل نصب فن وجود داره..فکر نکنم برش لازم باشه!!
12 سانت باید نصب کنم یا 14؟
1.jpg
CA-211-CM_400.jpg

شما که روی پنل کیس جای فن داری چرا میای از من سوال می کنی خب؟! سخته فاصله ی بین دو تا جای پیچ رو اندازه بزنی؟! یا می خوای تمرکز حواس من رو بسنجی؟! :|
این عکسی که من می بینم فن 12 سانتی هست به احتمال زیاد.

قیمت دقیق Geforce GTX 760 چنده ؟ ( یه سری جاها زدن 900 و خورده ای که متاسفانه مال چند ماه پیشه ! فروشنده گفت حدود 200 پایین اومده ولی مطمئن نبود )

مدل ASUS GTX 760 DCU II الان 900 تومن هست، مدل دیگه از MSI یا GIGA قیمتاشون فرق می کنه.

زیاد مزاحم آقا فرشید تو پروفایلش شدم، گفتم این رو اینجا بپرسم!

فرق سی پی یو اینتل Haswell با Ivy Bridge-E چیه؟؟؟

4820k بهتره یا 4770k?

فقط برا مصرف گیمینگ....

4770K انتخاب بهتری هست برای بازی، سرعتش کمی بیشتر هست چون معماری پردازنده ی اون از نسل هاسول هست که حدود 5 درصدی سریعتر هست اما 4820 هنوز بر مبنای Ivy Bridge هست.

فرشید خان برای این مشخصات :
CPU : i3 2100 3.1 GH
VGA : ASUS 770 OC
Ram : 2*4 1333
Main : asus P8H61
به نظرت در کل مادربردم رو عوض کنم و یه i7 برای اون مادربردی که گفتید (z87) بگیرم و یا اینکه این مادربورد خودم خوبه و پاسخگویی کافی رو داره و من فقط یه i7 از نوع k برای مادربورد خودم بگیرم و اگه خواستم اورکلاکش کنم؟
این کار خوبه به نظرت؟کامل از گرافیکم کار می کشه؟
و یا اینکه اصلا یه i5 از همین مدل سیستم خودتون برای مادربوردم بگیرم و اورکلاکش کنم تا آخرین میزان؟
تفاوت این CPUهای سوکت 1150 با 1155 خیلی زیاده؟

با این مادربرد که اصلا نمی تونی اورکلاک کنی، برخی امکانات جنبی این مدل مثل PCI-Ex و USB 3.0 هم محدود هست یا موجود نیست، بنابراین واسه Core i7 سری K بهتره که Z87 بگیری. دیگه بهتر از این که چیزی نداریم!

اگر بخوای می تونی فقط یه Core i5 معمولی رو هم روی مادربرد فعلی نصب کنی که تا 90 درصد راندمان مورد نیاز رو تامین می کنه، اما باز هم اورکلاک نخواهد شد و برای سری بعد دیگه مجبور میشی کلش رو عوض کنی.
تفاوت این سوکت ها از نظر راندمان هم به زور به 5 درصد برای بازی میرسه، توی نرم افزارهای مهندسی تا 10 درصد هست.

ممنون آقا فرشید .
پس به نظر شما لزومی نیست 200 تومن بیشتر بدم 750 سری OC که gold هست بگیرم ؟
دست شما درد نکنه

اگر می تونی هزینه کنی که خب سری OC قطعات با کیفیت بالاتری دارن و توان پاور رو میشه برای ارتقاهای بعدی هم استفاده کرد و دیگه لزومی به تعویض اون نخواهد بود.

دوستان هارد اکسترنال 1 ترا که کیفیتش خوب باشه و سرعتش بالا باشه چی پیشنهاد میدید؟
ممنون.

می تونی WD 1TB My Passport Ultra رو بعنوان انتخاب اول تهیه کنی.

adel3532

کاربر سایت
با این مادربرد که اصلا نمی تونی اورکلاک کنی، برخی امکانات جنبی این مدل مثل PCI-Ex و USB 3.0 هم محدود هست یا موجود نیست، بنابراین واسه Core i7 سری K بهتره که Z87 بگیری. دیگه بهتر از این که چیزی نداریم!

اگر بخوای می تونی فقط یه Core i5 معمولی رو هم روی مادربرد فعلی نصب کنی که تا 90 درصد راندمان مورد نیاز رو تامین می کنه، اما باز هم اورکلاک نخواهد شد و برای سری بعد دیگه مجبور میشی کلش رو عوض کنی.
تفاوت این سوکت ها از نظر راندمان هم به زور به 5 درصد برای بازی میرسه، توی نرم افزارهای مهندسی تا 10 درصد هست.
ممنون بابت پاسخ
منظورتون از 90 درصد ؛ درصد راندمان CPU یا درصد راندمان و کار کشیدن از گرافیک؟
ببینید فرشید خان من کلا می خوام کامپیوترم تا 3 سال دیگه به خوبی پاسخگوی تمام بازی ها باشه و با بالاترین کیفیت اجراشون کنم و بعد از 3 سال دوباره قطعات رو عوض کنم
خب با توجه به این مطلب؛به نظر خودتون الان برای مادربرد و CPUی جدید هزینه کنم ؟ و یا اینکه اگه یه i5 بگیرم کلا مساله ی CPU برای من تا 3 سال آینده حل خواهد شد و چه از نظر کار کشیدن از خود کارت گرافیک و چه از نظر توان پردازشی CPU برای خود بازی ها به مشکل بر نمی خورم ؟
بهترین i5ی که بتونم برای 1155 استفاده کنم رو برام بفرستید چقدر در میاد؟و اگر یه Z87-plus و یه i7
4770K چقدر در میاد؟(لطفا کلا با هزینه پست بگید)
راستش خیلی سر این قضیه ی CPU حساس شدم . الان تو AC4 افت فریم دارم (تو جاهای بسته ؛ مثلا تو غارها یا خونه ها و یا وقتی که به آسمون نگاه می کنم اینجوری نیست اما وقتی که جمعیت دور و برم هست و شلوغ میشه بازی افت فریم پیدا می کنه و لگ می زنه.این در حالیه که گرافیکمم 770 oc asuseه) و ظاهرا این قضیه به CPU ربط داره درسته ؟ می ترسم در آینده بازی هایی مثل Whach dog و witcher 3 که open world هستن باز هم همین مشکل رو ایجاد کنن برام
خیلی خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

Mehrdad092000

کاربر سایت
سلام دوستان و آقا فرشید من قصد خرید یه هارد 3t داخلی یا اکسترنال دارم برای ارشیو و سرعتش اصلا برام مهم نیست فقط عمرش مهمه -و یکی هم میخوام رمم رو افزایش بدم به 8 گیگ و میخوام ببینم 1866 بگیرم یا 1600 فرقش زیاد هست با توجه به این که گرافیکمم مجتمع هست و کارت گرافیک ندارم اینم سیستمم راستی سیستمم ببینید خوبه یا نه
AMD A10-5700
Gigabyte GA-F2A88X-D3H
Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX
ST1000DM003-1CH162
Power green 530 eu
case falcon green

Farshidstar2012

کاربر فعال
ممنون بابت پاسخ
منظورتون از 90 درصد ؛ درصد راندمان CPU یا درصد راندمان و کار کشیدن از گرافیک؟
ببینید فرشید خان من کلا می خوام کامپیوترم تا 3 سال دیگه به خوبی پاسخگوی تمام بازی ها باشه و با بالاترین کیفیت اجراشون کنم و بعد از 3 سال دوباره قطعات رو عوض کنم
خب با توجه به این مطلب؛به نظر خودتون الان برای مادربرد و CPUی جدید هزینه کنم ؟ و یا اینکه اگه یه i5 بگیرم کلا مساله ی CPU برای من تا 3 سال آینده حل خواهد شد و چه از نظر کار کشیدن از خود کارت گرافیک و چه از نظر توان پردازشی CPU برای خود بازی ها به مشکل بر نمی خورم ؟
بهترین i5ی که بتونم برای 1155 استفاده کنم رو برام بفرستید چقدر در میاد؟و اگر یه Z87-plus و یه i7
4770K چقدر در میاد؟(لطفا کلا با هزینه پست بگید)
راستش خیلی سر این قضیه ی CPU حساس شدم . الان تو AC4 افت فریم دارم (تو جاهای بسته ؛ مثلا تو غارها یا خونه ها و یا وقتی که به آسمون نگاه می کنم اینجوری نیست اما وقتی که جمعیت دور و برم هست و شلوغ میشه بازی افت فریم پیدا می کنه و لگ می زنه.این در حالیه که گرافیکمم 770 oc asuseه) و ظاهرا این قضیه به CPU ربط داره درسته ؟ می ترسم در آینده بازی هایی مثل Whach dog و witcher 3 که open world هستن باز هم همین مشکل رو ایجاد کنن برام
خیلی خیلی ممنون

منظورم 90 درصد راندمان برادر بزرگترش 4770 بود!
اگر شما برای 3 سال آینده هدفگذاری کردی همون بهتر که پردازنده، مادربرد رو با هم ارتقا بدی و یه Core i7 بخری، این برای بار چندم هست که این سوال رو به شکل دیگه ای می پرسی!
بهترین Core i5 هم برای مادربرد شما 3570 معمولی هست.

در مورد AC4 هم بله، توان زیادی از CPU رو نیاز داره و تازه خود بازی هم برای استفاده از پردازش کامل پردازنده بهینه نیست. اما مشکل شما ممکنه از تنظیمات بیش از حد بالای گرافیک بازی هم باشه، چون خود بازی با تنظیمات AA ی سنگین روی 780Ti هم برخی اوقات زیر 50 فریم میده، چه برسه به کارت 770، برای اطمینان بیشتر در مورد بازیهای آینده دو قطعه رو با هم عوض کن، اگر جور دیگه ای بگم بازم نمی تونی تصمیم بگیری و مردد میشی!

سلام دوستان و آقا فرشید من قصد خرید یه هارد 3t داخلی یا اکسترنال دارم برای ارشیو و سرعتش اصلا برام مهم نیست فقط عمرش مهمه -و یکی هم میخوام رمم رو افزایش بدم به 8 گیگ و میخوام ببینم 1866 بگیرم یا 1600 فرقش زیاد هست با توجه به این که گرافیکمم مجتمع هست و کارت گرافیک ندارم اینم سیستمم راستی سیستمم ببینید خوبه یا نه
AMD A10-5700
Gigabyte GA-F2A88X-D3H
Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX
ST1000DM003-1CH162
Power green 530 eu
case falcon green

اگر اینترنال می خوای بگیری هم از سی گیت و هم از WD می تونی انتخاب کنی. اما برای شما WD Cavior GREEN 3TB بهتره
اگر اکسترنال می خوای که فعلا 3 ترابایتش رومیزی هست و کمی گرونه

در مورد رم هم برای پردازنده ی شما هر چی فرکانس رم بالاتر باشه راندمانش هم بهتر هست، بنابراین 1866 توصیه میشه.
سیستم شما برای کار اداری و دفتری و بازی با تنظیمات و رزولوشن پایین یا متوسط مناسب هست.

adel3532

کاربر سایت
اگر شما برای 3 سال آینده هدفگذاری کردی همون بهتر که پردازنده، مادربرد رو با هم ارتقا بدی و یه Core i7 بخری، این برای بار چندم هست که این سوال رو به شکل دیگه ای می پرسی!

در مورد AC4 هم بله، توان زیادی از CPU رو نیاز داره و تازه خود بازی هم برای استفاده از پردازش کامل پردازنده بهینه نیست. اما مشکل شما ممکنه از تنظیمات بیش از حد بالای گرافیک بازی هم باشه، چون خود بازی با تنظیمات AA ی سنگین روی 780Ti هم برخی اوقات زیر 50 فریم میده، چه برسه به کارت 770، برای اطمینان بیشتر در مورد بازیهای آینده دو قطعه رو با هم عوض کن، اگر جور دیگه ای بگم بازم نمی تونی تصمیم بگیری و مردد میشی!
:"> :d
ممنون بابت پاسخ
خب قیمت رو بهم نگفتید چقدر میشه
Asus Z87 -plus + i7 4770K با احتساب هزینه ی ارسال

homayoon k2

کاربر سایت
شما که روی پنل کیس جای فن داری چرا میای از من سوال می کنی خب؟! سخته فاصله ی بین دو تا جای پیچ رو اندازه بزنی؟! یا می خوای تمرکز حواس من رو بسنجی؟! :|
این عکسی که من می بینم فن 12 سانتی هست به احتمال زیاد.
هه.. دمت گرم دیگه!!
به خاطر سئوال ناراحت می شی؟من اگه می دونستم که ازت سئوال نمی کردم.

GabrielBelmont

کاربر سایت
لطفا یه سیستم کامل +مانیتور بگید بودجه هم 2.5تا 2.7 میلیون هست این سیستم رو گیم نمیخوام بیشتر برایکارهای روزانه و یکم هم کارهای اداری ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
هه.. دمت گرم دیگه!!
به خاطر سئوال ناراحت می شی؟من اگه می دونستم که ازت سئوال نمی کردم.

نه عزیز، چرا ناراحت بشم؟ می خوام زودتر نتیجه بگیری.

:"> :d
ممنون بابت پاسخ
خب قیمت رو بهم نگفتید چقدر میشه
Asus Z87 -plus + i7 4770K با احتساب هزینه ی ارسال

قطعات که الان با هم حدود 1640 تومن میشن، هزینه ی ارسال بستگی به شهر مورد نظر داره.

لطفا یه سیستم کامل +مانیتور بگید بودجه هم 2.5تا 2.7 میلیون هست این سیستم رو گیم نمیخوام بیشتر برایکارهای روزانه و یکم هم کارهای اداری ممنون

CPU:Core i5 4430
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 630 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

اینا حدود 2200 میشه که برای شما خیلی هم خوبه و تا مدتها جواب میده، بیش از این هم نیاز نیست هزینه کنید.

با سلام به همه ی دوستان گل ...
بچه ها بنده میخوام یک کیس ببندم با سقف بودجه 5 میلیون چه کانفیگی پیشنهاد میکنین ؟!‌

ممنون

CPU:INTEL Core I5 4670K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:CORSAIR GS 120
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN

اینا حدود 5330 تومن میشه.

CASE:GREEN X7

آخرین ویرایش:

Mehrdad092000

کاربر سایت

اگر اینترنال می خوای بگیری هم از سی گیت و هم از WD می تونی انتخاب کنی. اما برای شما WD Cavior GREEN 3TB بهتره
اگر اکسترنال می خوای که فعلا 3 ترابایتش رومیزی هست و کمی گرونه

در مورد رم هم برای پردازنده ی شما هر چی فرکانس رم بالاتر باشه راندمانش هم بهتر هست، بنابراین 1866 توصیه میشه.
سیستم شما برای کار اداری و دفتری و بازی با تنظیمات و رزولوشن پایین یا متوسط مناسب هست.

هارد:برام بیشتر عمر هارد مهمه نه سرعتش -گرین خوبه اما تجربه خوبی ازش ندارم کلا با وسترن تجربه های بدی داشتم حالاش شاید پاور فلبیم مشکل داشت -اکسترنالو داخلیش تقریبا توی یه قیمتن
رم:پس 1866 بیشتر بندازم cpu ساپورت نمیکنه نه ؟ بین 1600 و 1866 تفاوت بیشتره با توجه به اینکه گرافیک من مجتمع هستش؟
اره کارام معمولیه به نظرم بعد نیست سیستمم با توجه به کارام

raya2

کاربر سایت
درود و خسته نباشید به آقا فرشید :d

راستش یکی از دوستان میخواد یه سیستم معمولی جمع کنه برای دیدن فیلم FullHD و انجام بازیهای کوچیک و ساده (گرافیک کم).

بهترین سیستمی که میشه با 900 تومن در حال حاضر جمع کرد چیه؟ (بدون احتساب مانیتور)

پیشاپیش ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
هارد:برام بیشتر عمر هارد مهمه نه سرعتش -گرین خوبه اما تجربه خوبی ازش ندارم کلا با وسترن تجربه های بدی داشتم حالاش شاید پاور فلبیم مشکل داشت -اکسترنالو داخلیش تقریبا توی یه قیمتن
رم:پس 1866 بیشتر بندازم cpu ساپورت نمیکنه نه ؟ بین 1600 و 1866 تفاوت بیشتره با توجه به اینکه گرافیک من مجتمع هستش؟
اره کارام معمولیه به نظرم بعد نیست سیستمم با توجه به کارام

همونطور که گفتم هر دو برند خوبن و میانگین خرابیهای هاردهای برند WD بر عکس نظر شما در طول سال گذشته کمترین میزان هم بوده، این که تجربه ی بدی با هاردتون داشتید که به خاطر پاور خراب سوخته دلیل نمیشه اون رو توصیه نکنیم!
رم رو بالاتر از 1866 هم میشه بصورت OC استفاده کرد اما از نظر قیمت بود که گفتم به صرفه نیست خریدش. شما همون 1600 یا 1866 رو بگیری کفایت می کنه، ماجول بالاتر رو فقط اگر بودجه ی زیادی داری بخر.

درود و خسته نباشید به آقا فرشید :d

راستش یکی از دوستان میخواد یه سیستم معمولی جمع کنه برای دیدن فیلم FullHD و انجام بازیهای کوچیک و ساده (گرافیک کم).

بهترین سیستمی که میشه با 900 تومن در حال حاضر جمع کرد چیه؟ (بدون احتساب مانیتور)

پیشاپیش ممنون

با 900 تومن هیچ سیستمی نمیشه توصیه کرد، چه برسه به اینکه اولویتی هم داشته باشه!

با بودجه ی 1200 میشه پلاتفرمی بر پایه ی APU های AMD مناسب برای فیلم و بازیهای ساده توصیه کرد که فعلا قطعاتش بسختی پیدا میشن:

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

یا سیستم اینتلی:

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
POWER:GREEN 430

که حدود 1290 میشه.

سلام
برای i5-4670K رو یه کیس معمولی، خنک‌کننده‌ی کم ارتفاع چی‌ پیشنهاد می‌دید؟ این دو مدل رو دیدم.

من خودم مدل دومی رو بررسی کردم و راندمان خوبی هم داشته، البته راندمان هیچ کدوم به خوبی مدلهای Silver Arrow یا مدلهای با سینک قویتر و پایپهای بیشتر نیست.

سلام دوستان. برای 1.5 سال اجرای همه بازیا روی مدیوم با 30 فریم قفل چه سیستمی هست؟(حداقل قیمت.)

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
POWER:GREEN 600w

حدود 1900 تومن میشه. فکر نکنم کمتر از این بشه برای هدف مدنظر شما توصیه ای کرد.

amiro2013

کاربر سایت
سیستمم در حال حاضر اینه :
main = giga p55
cpu :i3 مدلش دقیق یادم نیست ولی 4 هسته ای 20 هم فک کنم توش داشت :D
ram = 8gb
vga = tgx 550 ti
حدودا 1000-1200 هم بودجه دارم اینو چند بفروشم منصفانست ؟ سیستمی که بعد میخوام ببندم رو مدیوم به بالا جواب میده ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
سیستمم در حال حاضر اینه :
main = giga p55
cpu :i3 مدلش دقیق یادم نیست ولی 4 هسته ای 20 هم فک کنم توش داشت :D
ram = 8gb
vga = tgx 550 ti
حدودا 1000-1200 هم بودجه دارم اینو چند بفروشم منصفانست ؟ سیستمی که بعد میخوام ببندم رو مدیوم به بالا جواب میده ؟

خب پردازنده ی فعلی شما دو هسته ای هست، نه چهار هسته ای( دو هسته ی واقعی و دو هسته ی مجازی HT داره) و برای بازیهای امروزی ضعیف هست، از طرفی برای اون مادربرد و سوکتش هم که 1156 هست نمیشه پردازنده ی جدیدی رو جایگزین کرد و در کل قابل ارتقا نیست

برای فروشش هم اگر فقط همین قطعات باشه میشه بجز رم بقیه رو حدود 400 قیمت گذاری کرد، رم رو برای سیستم جدید نگه دارید.

قطعات جدید هم اینها توصیه میشه:

CPU:Core i5 4570
VGA:ASUS GTX 660Ti 2GB GDDR5

حدود 1700 میشه و کمترین ارتقای مناسب برای شما هست که البته راندمانش حدود 2 برابر بهتر از سیستم فعلی خواهد بود!
توجه داشته باشید که پاور فعلی شما هم باید جوابگو باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر